Anlam veremiyorum amaç neydi

Roza30

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2023
419
335
Selam herkese hanımlar
Kısa süre önce bir olay yaşadım hala etkisindeyim. Biri girdi hayatıma tanıdık kısa sürede benimle ciddi adım atmak istediğini söyledi. Akraba olduğumuz aileler tanışıyor için söz falan takılacaktı. Çok istekliydi ilgiliydi. O isteği ilgisi beni ona bağladı.. Amacı neydi? Madem isteksizdi neden o kadar çabaladı? Özgüvenim ve gururum zedelendi maalesef hala aklıma geldikçe çok üzülüyorum

Son düzenleme:
Selam herkese hanımlar
Kısa süre önce bir olay yaşadım hala etkisindeyim. Biri girdi hayatıma tanıdık kısa sürede bana benimle var mısın diye sordu. Akraba olduğumuz aileler tanışıyor için söz falan takılacaktı. Çok istekliydi ilgiliydi. O isteği ilgisi beni ona bağladı. Gğzel şeyler hissettirdi. Ama nişandan önce saçma sapan sebepleri bahane göstererek vazgeçti. Sebepler ise ona söylediğim bazı sözler ki herkes o sözlerin bir sebep olmayacağını söylüyor. Amacı neydi? Madem isteksizdi neden o kadar çabaladı? Özgüvenim ve gururum zedelendi maalesef hala aklıma geldikçe çok üzülüyorum
Aslinda istemiyormus, ailesi israr etmis, daha sonra dayanamamis ve bitirmis

Selam herkese hanımlar
Kısa süre önce bir olay yaşadım hala etkisindeyim. Biri girdi hayatıma tanıdık kısa sürede bana benimle var mısın diye sordu. Akraba olduğumuz aileler tanışıyor için söz falan takılacaktı. Çok istekliydi ilgiliydi. O isteği ilgisi beni ona bağladı. Gğzel şeyler hissettirdi. Ama nişandan önce saçma sapan sebepleri bahane göstererek vazgeçti. Sebepler ise ona söylediğim bazı sözler ki herkes o sözlerin bir sebep olmayacağını söylüyor. Amacı neydi? Madem isteksizdi neden o kadar çabaladı? Özgüvenim ve gururum zedelendi maalesef hala aklıma geldikçe çok üzülüyorum
Hayatında başka biri vardı bir sebepten bir süre görüşmediler o boşluğu seninle doldurdu giden geri gelince de saçma sapan sebeplerden bahane bulup toz oldu. Yakında nişan yada evlilik haberlerini alırsınız.

Ne söylediniz onu da anlatsaydınız keşke.
Zor bi kız olduğumu. Eski alışkanlıkları değiştirmesi gerektiğini.özgürlükleri kısıtlaması gerektiği gibi şeyler. Dahasıda varda şiödi açıkça yazamam belki yakınları takip ediyordur ama sebep olamayacak şeylerdi

Hayatında başka biri vardı bir sebepten bir süre görüşmediler o boşluğu seninle doldurdu giden geri gelince de saçma sapan sebeplerden bahane bulup toz oldu. Yakında nişan yada evlilik haberlerini alırsınız.
Yok ondan eminim. Belki evlilikten gözü korktu

Eski alışkanlıklar özgürlükler derken ? Degismeyecegim buyum demiş.Sizde değişmeyin busunuz.Evlilik değişerek değil kabullenerek olur.Madem kabul etmiyeceginiz edemeyeceğiniz şeylerdi iyi yapmışsınız.Karsu tarafta rol yapmamış değişmem demiş kendi yasamina sahip çıkmış.Degisirim deyip evlenmemiş.Bu iyi birşey değilmi

İnsan birini severse evlilikten gözü korkmaz ama emin değilse?
Evet sevilmemiş istenmemiş olmak çok gururumu kırdı. Ve ben peşinden koşmadım o çabaladı hep. Sonradan yatı yolda bırakanda o oldu. Banasöylediği onca şeyden sonra. Hiç beklemiyordum

Hayır ailesi ısrar etmedi o ne derse odur kşmse ona karışamıyor. Kendisi istediğini keşke daha önce karşılaşsaydık dedi. Baya ilgiliydi.
Bu tür sözler hep ona göre yani onun kriterlerine göre daha iyisini bulana kadardır. Kendi kafasında kurduğu mükemmel olan kişiye yakın olarak seni görüp seninle denemiş daha sonrasında ise (kendi dusuncesine göre) daha mukemmelini bulduğunu düşündugu bir kimse için senden vazgeçmiştir. ancak bu senin kötü ya da çirkin biri oldugun anlamına asla gelmezz. Bazı insanlarin hoşuna giden şeyler ilgi alanlari vs farklıdır. Seninleyken nasıl bir karaktere sahip olduğunu az çok anlamışsındır diye düşünüyorum. Üzülmemek elde değil böyle durumlarda ama gün gelir kurtulduğun icin şükür edersin. Ve birileri saçma sebeplerden dolayi yarı yolda bırakan insanlar asla mutlu olamazlar.

Evet sevilmemiş istenmemiş olmak çok gururumu kırdı. Ve ben peşinden koşmadım o çabaladı hep. Sonradan yatı yolda bırakanda o oldu. Banasöylediği onca şeyden sonra. Hiç beklemiyordum
Allah yardımcın olsun kısa vakitte atlatırsın ve karşına senin için enn hayırlısı olan kişi çıkar inşallah.

Evlenip degisecegim diye kandırıp evlenince değişmeyen insanlar o evliliği cehenneme çevirir.Bu insan sizi yarı yolda bırakmış mutlu olamaz demem.Siz bence ikiniz evlenseniz mutlu olamazdiniz.O sürekli ben buyum derdi Siz sürekli bana söz vermiştin ama dersiniz.Kavga dövüş Zamanla karşınıza sizin istediğiniz gibi biri çıkınca anlarsınız bunu.

Sevilmemis istenmemis değilsiniz atın bu fikri çöpe.Adam anlamış istediğiniz gibi olamayacak kendini degistiremeyecek ikinizde mutsuz olacaksınız.Evlenip çocuk yapıp ayrilacaginiza şimdiden üzülür ağlar iyilesiriz denmiş.Siz sevilmeyecek insan değilsiniz bunla olmamış hepsi bu.İnsallah huyu huyuna boyu boyuna istediğiniz gibi değiştirmeden böyle kilit kapıya tak uyarya öyle bir eşiniz olsun

Bu tür sözler hep ona göre yani onun kriterlerine göre daha iyisini bulana kadardır. Kendi kafasında kurduğu mükemmel olan kişiye yakın olarak seni görüp seninle denemiş daha sonrasında ise (kendi dusuncesine göre) daha mukemmelini bulduğunu düşündugu bir kimse için senden vazgeçmiştir. ancak bu senin kötü ya da çirkin biri oldugun anlamına asla gelmezz. Bazı insanlarin hoşuna giden şeyler ilgi alanlari vs farklıdır. Seninleyken nasıl bir karaktere sahip olduğunu az çok anlamışsındır diye düşünüyorum. Üzülmemek elde değil böyle durumlarda ama gün gelir kurtulduğun icin şükür edersin. Ve birileri saçma sebeplerden dolayi yarı yolda bırakan insanlar asla mutlu olamazlar.
İnşallah yaşattığının kat kat fazlasınınyaşasın. Çünkü beni elde edene kadar çok uğraştı aklıma girene kadar çabaladı. Sonra ben sevmeye başlayınca yarı yolda bıraktı. Ben hiç koşmadım peşinden. O uğraştı istedi sonra herşey tamamken bıraktı saçma sebeplerle.

Sevilmemis istenmemis değilsiniz atın bu fikri çöpe.Adam anlamış istediğiniz gibi olamayacak kendini degistiremeyecek ikinizde mutsuz olacaksınız.Evlenip çocuk yapıp ayrilacaginiza şimdiden üzülür ağlar iyilesiriz denmiş.Siz sevilmeyecek insan değilsiniz bunla olmamış hepsi bu.İnsallah huyu huyuna boyu boyuna istediğiniz gibi değiştirmeden böyle kilit kapıya tak uyarya öyle bir eşiniz olsun
İnşallah ya çok teşekkür ederim. 💕🙏Çok acı çektim aylarca. Sevilmeme durumunu acısı sebep olma durumunun acısı her açıdan deştim konuyu acısını yaşadım.

X