Anne sütü ile bebek kilosu

Yok ben vermedim vermemde esim de kabız olunca kızdı kayinvalidem oda tripliSu an bize 2 cici bebe den ne olcak diye suçu bana atmayın diye üsteçıkmaya çalıştı
Kayinvalidenin tripli olmasi isabet olmus
Tak diye kati gida verilmez cocuga
Sivi sularla baslanir zaten
Alt tarafi 2 biskuvi diyip gecemez
Stresten diyorsun da stres yaratanlari uzaklastirmiyorsun
Icine atma disina vur kim kuserse de kussün cocugundan kiymetli mi

Çok teşekkür ederim su iki konuşma bile o kadar iyi geldiki diger arkadaşlarım sizede çok teşekkür ederim ağladım su an o kadar dolmuşum ki sizle konuşmak çok iyi geldi herkese çok teşekkür ederim
Bebek sağlıklı siz sağlıklısınız şükürler olsun gerisi halledilecek şeyler biraz ferahladığınızda bu halinize çok üzüleceksiniz yapmayın yalnız değilsiniz sizin gibi milyonlarca anne var
Bunaldıkça yazın buraya biz okuruz sohbet ederiz sizinle

Kayinvalidenin tripli olmasi isabet olmus
Tak diye kati gida verilmez cocuga
Sivi sularla baslanir zaten
Alt tarafi 2 biskuvi diyip gecemez
Stresten diyorsun da stres yaratanlari uzaklastirmiyorsun
Icine atma disina vur kim kuserse de kussün cocugundan kiymetli mi
Öyle de yarin için de eşim iftara çağırmak istiyo ailesini karşı değilim bende sevinirim tek şartla yüzü aşık gelmesin ve tekrar kilo mama konusunu açmasın yeter

Öyle de yarin için de eşim iftara çağırmak istiyo ailesini karşı değilim bende sevinirim tek şartla yüzü aşık gelmesin ve tekrar kilo mama konusunu açmasın yeter
Açarsa da ver cevabini
Bebege birsey olsa vicdan azabi duymayacak misin? De
Doktor verin demeden kati gida vermycem de
Milletin cocugunun kilosu beni irgalamaz bir daha kiyaslama her cocuk farklidir de

1 haftada 90 gr almis
Kiloyu alt sınırdan alıyor gibi duruyor. Dert etmeyin, belki başka mama markasıyla takviye yapabilirsiniz doktorunuzun önerisiyle. Bu kadarlık bebek ek gısa yiyerek kilo almaz zaten. Neredeyse 1 yaşına kadar tadımlık oluyor ek gıda.

1 Hafta da 90 gram almış ilk üç ay en 700 800 gram alıyordu son bir ayda 300 falan almis onuda stresten olduğunu düşünüyorum sürekli acaba millet haklimidiye
1 haftada 90 1 ayda 360 normal yani az alamsi. Bebekler ilk 5 ayda doğum kilosunun 2 katına ulaşması beklenir. 3 aydan sonra İlk aylardaki gibi 1 kilo almazlar. Bide buay oruç tuttunuzmu. Ben ilk 5 gün denedim bebeğim gece çok sık uyanmaya başladı bıraktım . Sık sık emzirin gece emzirmelerini atlamayın. Sağım makinanın varsa emzirme sonraları süt arttırmak için sagim yapın .

Benin oğlumda 4 aylıkken o kilolulardaydı ve kilosu da gayet normal bence . Her bebek tosun gibi olmak zorunda değil hele de anne sütüyle beslenip çok kilolu olan çocuk nadirdir yani . Sağlıklı olması yeterli bence. Elalemin çocuklarıyla kıyaslamak saçmalığın daniskası. Mamaya beslenen çocuklarında bağışıklığı çok düşük ayrıca. Sürekli hastalıkla uğraşacağıma zayıf olsun daha iyi . Bir de mama içenler evet bebekken tombik oluyor ama mamayi bırakınca o şişlik gidiyor

Merhabalar arkadaşlar 4 buçuk aylık erkek bebeğim var ebe kontrolde bu ay az kilo aldığını söyledi kilosu 6750 mamaya geçebilirsin dedi ama şimdiye kadar anne sutu verdim 1 aya ek gıdaya başlayacam zaten kayinvalidem 1 ay önce mama verdi 6 gün kabız oldu tekrar aynisiolmasında korkuyorum hala baskı var mamayla beslenen tanıdığımız bebekler var onlar daha toplu bu yüzden ağır baskı ve sitres içindeyim ilk 3 ay gegen güzel di kilo alımı acaba 1 aydır stresten mi sürüm azaldı yada kalitesi düştü bilmiyorum benim gectigim yollardan gecen varsa beni aydınlatabilirim inaninki ne yapacagimi bilmiyorum artık mama vermek istemiyorum ama acaba böylede çocuğumu ac mi bırakıyorum diye üzülüyorum
Canım aynı şeyleri çoğu sadece anne sütü veren yaşadı, canını sıkma, çocuğun gelişiminde sadece kiloya değil, boy, baş çevresi ve kiloya bakılıyor. Persantaj eğrisi iyi ise mama falan verilmiyor. Bende oğlumda hep eğrinin sınırında gidip gelirdim. 5 aylıkken de yoğurda başladım. Sürekli acaba doymuyormu, o yüzden mi ……, laflarını çok duydum. Şimdi 2. de yine aynı emen çocuk ve sütü gelen anneye daha 2. gün acaba doymuyor mu denir mi? Denmez ama ne yaparsın.

X