Anne terörü

Tek sorun renk değil ki. Kumaşı da kötüymüş kalitesizmiş hatta oturma yeri darmış bu arada onun evindekileri ölçtüm aynı ölçüdeler hala kabul etmiyor sizinki dar benim kaç senelik çekyatlarım seninkilere bin basar diyor.
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.
Sen beğendin mi? İçine sindi mi? Gerisini boşver.
Annenede herşeyi söyleme, birşey dediği zaman biz böyle uygun gördük de, konuyu uzatma.

Bende öyle yapıyorum çok acitici olabiliyor söyledikleri inanın benim bebeğim olmuyor mesela öyle bir anda ben ona istemegi birşey söylediğinde bana eşimin adını söyleyip ona söyleyeceğim dogurabilen bir kadin alsın bile demişti tamamen bağları kopartamiyorum ama uzağım çok uzak
O nasıl bir anne öyle?
Bir kadın bırak evladı için, başkası için dahi söyleyemez böyle şeyleri.
Rabbim hayırlısıyla seninde kucağını doldursun.

Merhaba kızlar önceki konularımdan annemle yaşadıklarımı hatırlayanlar var mı bilmiyorum ama ben yine annemin zorbalığına uğradım. Hemen burada dertleşmek istedim. Yeni evli sayılırım 1 yılımız dolmak üzere. Evimiz 2+1. Evlenirken maddi durumlardan dolayı 1 odayı boş bırakmak zorunda kaldık. Bi kaç ay sonra elimize para geçince boş odamıza uygun yollu 2 çekyat aldık. Çok kaliteli bişey değildi ama olsun bizim ona gücümüz yetmişti. Annem çekyatlarımı görünce kıyameti kopardı. Bunlar ne böyle çok çirkinler nasıl alabildiniz bunları keşke oda boş kalsaydı üzerinde oturulmaz kumaşı naylon vs vs neyse gücüme gitti ama aldırmadım sonuçta eşim ve ben çok beğendik hatta eşim rengine bile karışmadı sen nasıl beğenirsen öyle olsun dedi. Neyse aynı koltukları eşimin tarafı çok beğendi hatta bi akrabası yazlık evine 2 takım aldı aynı çekyatlardan. Gel zaman git zaman annemler eşimin bu akrabalarına davet edildiler. Hep birlikte oturduk yedik içtik. Annem ertesi gün beni arayıp onların çekyatları çok çirkin vs diye konuşmaya başladı. Hatta bu insanların evlerinde küçük bir yangın çıktığı için evlerini yenilediler o eve yapılan tadilata bile bir dünya eleştiri yaptı en sonunda anne sen güzel olanı yaptır madem dedim geçtim. Gel zaman git zaman bizim evdeki çekyatların birinin kumaşına kedimiz zarar verdi. Aldığımız yere söyledik adam çok iyi biri çıktı isterseniz ikisini de alayım size yeni çekyat göndereyim dedi. Biz de kabul ettik çekyatları gönderdik. Annem başladı yine bizi darlamaya. Ayyy çok iyi oldu rengi çok kötüydü (rengi koyu turunca bu arada) ben çok üzüldüm kızımın evinde nasıl böyle çirkin bişey olabilir diye ne fakir insanlar var evlerine neler alıyolar benim kızım alamadı diye kahroldum iyi ki kurtuldunuz o çirkin şeylerden vs vs bi dünya söylendi. Neyse yine aldırış etmedim. Bugün çekyatlarımızı yapan adam yenilerini göndereceğini söyledi. Renk yine aynı sadece model olarak biraz farklı. Annemle telefonda konuşurken gayri ihtiyari yeni çekyatların geleceğini söylemiş bulundum. Söylemez olaydım. Yine o çirkin şeylerden mi gelecek üzerine bile oturulmuyor kayıyor 5 para etmez hiç beğenmiyorum nasıl kabul ediyosun bunları insanlar güler bu koltuklara vs vs ben de sen ordan almazsın o zaman ihtiyacın olunca dedim. Zaten almam kapıma sokmam çöpün yanına koysak hurdacılar bile almaz neler neler söylüyor var ya ben de saf gibi beğendiğimi anlatmaya çalışıyorum hala aşağılıyor artık ağlayacak duruma geldim en sonunda bizim gücümüz buna yetti bunu aldık annecim sen gücünün yettiğini al dedim. O zaman keşke siz de bekleseydiniz ama nerde alcanız o kadar para koyamazdınız dedi sinirlerim tavan yaptı anne bizim sizin gibi durumumuz iyi değil buna gücümüz yetti bunu aldık sen iyisini al diyorum neyi uzatıyosun hala dedim aman tamam bişey demedim dedi kapattı. Kızlar biliyorum çok uzun oldu ama içimi dökmem lazım anksiyete bozukluğum var içimi dökemedikçe atak geçiriyorum. Annemin bu tutumları eşimi de çok rahatsız etmeye başladı artık. Adam başta annemi çok severdi şimdi annem böyle davrandıkça cephe almaya başladı. Anneme de söyledim eşimin yanında böyle konuşma rahatsız oluyor dedim. Aman kaynanasından rahatsız olursa olsun sanki ben ona çok bayılıyorum diyor. Benim halim ne olacak annemle bilmiyorum kızlar. Bugün yine çok kırdı kalbimi. Hem de çekyat için. İnanın şu an çekyatlarımın üzerinde ağlaya ağlaya bunları yazıyorum. Yazıklar olsun amacı ne annemin yaa benim kıt kanaat para yetirerek emek vererek aldığım eşyaya ettiği laflara bakın
Böyle bir kadınla yaşayıp hala onun rüzgarına maruz kalmak sizi yorar.Anksiyete bozukluğunuza ataklarıniza iyi gelecek şey bence annenize minimum düzeyde görüşmeniz olacaktır.

Böyle olmayı gerçekten çok isterdim yaa. Ya da sadece bu konuyu bildiğiniz için böyle diyebiliyorsunuz. Allah imtihan etmesin imtihan olanlara da yardım etsin ne diyelim
E tabii annenizi tanımıyoruz başka konu açtıysanız onu da okumadım. Her konuda böyleyse kendinizi düşünüp tamamen mesafe koyacaksınız. Böyle olanlar anasının karnından mesafeli doğmuyorlar, karşısındakini değiştiremediğini kabul ediyorlar, sizin henüz umudunuz var. O umudu yitirdiğinizde siz de o mesafeye geleceksiniz maalesef 🤷🏿‍♀️

X