Annelere kendisini yetersiz hissettiren bir düzenin içinde “yeterince” iyi anne olmayı başarmak

pdrcianne

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2023
2
4
30
Merhabalar, bu konuyu yeni anne olmuş, kendini bir şekilde yetersiz hissettirilmiş kadınlar için açıyorum.

Gebelik sona ermeden bir sonraki evre için tamamıyle umut dolu, enerji doluyken önce bizzat 6 şubat depremini yaşadım, daha sonra travmasını atlatamadan doğum yaptım. Süt problemi oldu gelsin bakalım emzirme danışmanları… tam 4 danışmanlık aldım. durmadan önüme umut dolu reklamlarla ve mama kötüleyici ifadelerle çıkıyorlardı. maddi manevi o kadar zorlayıcıydı ki. instagram gönderilerine bakıp mama veriyorum diye kahrolduğum bir lohusalık geçirdim. bu zorlu süreci atlatmam tam 3 ayımı aldı. şimdi de uyku eğitimi, sonrası beslenme danışmanlığı, ek gıda danışmanlığı, kendimizi yetersiz hissettirecek o kadar çok sözde uzmanlarla dolu bir mecradayız ki.
“her annenin çocuğuna yetecek sütü vardır mama vermeyin” gibili şeyler okumak yerine, yetemeyebildiğini ve binlerce annenin mama kullandığını okusaydım keşke.

YENİ ANNE OLMAYI BEKLEYEN GÜZEL ANNE ADAYI SAKIN KENDİNİ HARAP ETME!

“emerek mi uyuyor, bu bir eksiklik hemen ona uykuyu öğret, aman ha bir gündüz uykusu 2 saati geçmesin ve mutlaka 2 saatten fazla uyanık kalmasın” diye bebeğim uyuduğunda saatle bakışmak zorunda kalmasam.

şunu hep kendine hatırlat güzel anne, sen annesin, bebeğinln iyiliğini senden başka kimse senin kadar düşünemez. evet bazen yetemediğimiz zamanlar olacak, bazıları kendine uzman dedi diye kendini yetersiz hissetme…
Psikolojik Danışman Pdrcianne’den sizlere…

Son düzenleme:
Merhabalar, bu konuyu yeni anne olmuş, kendini bir şekilde yetersiz hissettirilmiş kadınlar için açıyorum.

Gebelik sona ermeden bir sonraki evre için tamamıyle umut dolu, enerji doluyken önce bizzat 6 şubat depremini yaşadım, daha sonra travmasını atlatamadan doğum yaptım. Süt problemi oldu gelsin bakalım emzirme danışmanları… tam 4 danışmanlık aldım. durmadan önüme umut dolu reklamlarla ve mama kötüleyici ifadelerle çıkıyorlardı. maddi manevi o kadar zorlayıcıydı ki. instagram gönderilerine bakıp mama veriyorum diye kahrolduğum bir lohusalık geçirdim. bu zorlu süreci atlatmam tam 3 ayımı aldı. şimdi de uyku eğitimi, sonrası beslenme danışmanlığı, ek gıda danışmanlığı, kendimizi yetersiz hissettirecek o kadar çok sözde uzmanlarla dolu bir mecradayız ki.
“her annenin çocuğuna yetecek sütü vardır mama vermeyin” gibili şeyler okumak yerine, yetemeyebildiğini ve binlerce annenin mama kullandığını okusaydım keşke.

YENİ ANNE OLMAYI BEKLEYEN GÜZEL ANNE ADAYI SAKIN KENDİNİ HARAP ETME!

“emerek mi uyuyor, bu bir eksiklik hemen ona uykuyu öğret, aman ha bir gündüz uykusu 2 saati geçmesin ve mutlaka 2 saatten fazla uyanık kalmasın” diye bebeğim uyuduğunda saatle bakışmak zorunda kalmasam.

şunu hep kendine hatırlat güzel anne, sen annesin, bebeğinln iyiliğini senden başka kimse senin kadar düşünemez. evet basen yetemediğimiz zamanlar olacak, bazıları kendine uzman dedi diye kendini yetersiz hissetme…
Psikolojik Danışman Pdrcianne’den sizlere…
Müthiş bir yazı. 32 yaşında ve üç tedavi sonucunda ikizlerimi kucağıma almama herkese kulak tıkladığım için o kadar mutluyum ki.. kendi inandığım doğrultuda uyku yeme düzenlerini oluşturdum. Emzirdim de mama da verdim hemde 2 yaşına kadar. Gündüz uykusunu 2 yaşında kendim bırakırdım akşam erken uyusunlar diye. Günde altı öğün ile besledim bu ne böyle her dakika yorulursun diyenlere inat. Doğru olduğuna inandığım her şeyin sonuna kadar arkasında durdum. Onlar benim bebeklerim ben 1.5 yılda üç tedavi ile gebe kaldim. Kime ne yemişler ne icmisler

X