Annem ve bebeğimin kıyafetleri

ben didsarda giyecegi kiyafetlerini ozenli aliyorum ve bunlari evde kullanmiyorum
eve de duzenli ama kirlendiginde uzulmeyecegim butceden aliyorum birazda kuzenimin kizindan geliyor onlari da beyaz sabunlu suda bekletip temizliyorum leke falan kalmiyor evdeki kiyafetleride lekelenince hemen cikarip beyaz sabunlu suya yatiriyorum sonra citileyip makinaya atiyorum ev kiyafetlerinde de leke olmuyor buyuzden
brnim annemde dediginiz gibi ozensiz giydiriyordu simdi oda alisti renkleri daha uygun daha duzenli giydirmeye calisiyor kirlenince hemen cikarip suya basiyor ama benim annem cok nadir bakiyor
Benim aslında bu konuda hassas olmamın nedeni kıyafetler dönüştürülsün diye. Ben de kuzenimden almıştım ilk kıyafetletden; oğlanın küçülenlerini de görümceme veriyorum. 3 ay küçük oğlumdan. Bir de yeni doğum yapacak maddi durumu hiç olmayan bir tanıdık var, ona da ayırıyorum ben. Lekeli olunca veremiyorum da.
Ama burada bir çok yöntem de öğrendim. Onları deniycem lekelere

10 sayfayı okumayamadım ama hayatımda bu kadar garip olay da duymadım

Siz küçükken de ev kıyafetiniz dışarı kıyafetiniz yok muydu

Sonuçta dışarı kıyafeti ayrı ev kıyafeti ayrı olur

9 yaşındaki oğlum dışarı kıyafetini evde giyince bile laf ediyorum o dışarı kıyafeti sonra düzgün giyecek bulamazsın diye

Ayrıca aynı apartmansa iseniz neden orada burada bakılıyor Bebek kendi evinde bakılır düzeni vs önemlidir

Anneniz sabah geliyor eline geleni alıyor vs benim aklım almadı valla

Çocuğun dolabına yaparsın iki raf biri ev kıyafeti rafı biraz küçük biraz lekeli vs biri de dışarı kıyafeti rafı temiz düzgün

Anneniz ile o apartmanda yıllarca oturacaksınız ve anladığım kadarı ile de yıllarca çocuğunuz ile ama az ama çok ilgilenecek o nedenle kurallarınız net olsun

Bir de mesela önlük takılınca ağlıyor diyor da siz takınca neden ağlamıyor bana uğraşmak istemiyor gibi geldi

Ayrıca da yemek saatinde eline neden meyve veriyor yani lekeli kıyafet de giyer daha Bebek o ama ileride kural koyma aşamasında çok sıkıntı yaşarmışsınız gibi
Oğlanın daha ilk yazı. Kıyafetleri neredeyse hepsi yeni, bayram öncesi aldım çoğunu. Zaten çok şatafatlı rahatsız edici kıyafeti de yok penye ağırlıklı. Yani o ayrımı da henüz yapmamıştım.
Ora bura dediğiniz yer anane evi yalnız😀
Babam biraz aksi maalesef. 70 yaşında. Annem evimde bakınca benim düzenim bozuluyor dedi, benim evime gelmek istemedi, sende oturup kalkamıyorum dedi. Böyle olunca annem 2 ev arasında daha çok yoruldu.

Bizim tek sorunumuz yemek konusu. Diğer konusunds mümkün olanca benim kurallarım geçerlidir o konu haricinde sorunumuz yok.

Çamaşır konusuna değindiğiniz gibi ben leke çıkarıcı bile daha bir kaç aydır kullanmaya başladım, hala sabun tozu ile yıkıyorum. Hiç çamaşır beyazlatıcı vs kullanmadım; 40derece üstünde yıkamadım. Ütüsüz kıyafet giydirmedim.

Benim lekeler demek ki böyşe yıkandığından çıkmıyor. Diğerleri de bebekler için ne kadarnuygun onu da bilemedim.

İşten gelince annem benim evimde bakmadığından onlara gidiyorum. Yedik içtik çıktık oğlanla oynadım uyuttum diyene kadar saat 11 oluyor. Çamaşırını haftada 1 2 ancak atıyorum. Görmediğim bazı lekeler de kuruyup iyice yerleştiğinden çıkmıyor.

KK da o kadar çok konu okudum ki
sırf şu koyu yer için bile şükret
herkesin her istediği 4x4 lük olmuyor, buda bunun kusuru diye düşünün
annenize dua edin
uzatmayın derim

Bir kez daha Okuyun bakalım konunuzu nerden varmışım bu kanıya.
Size rahat batmış bence.
Sizinle tartışmak değil maksadım fakat bu benzeri veya başka bir konuda hiç mi eşinize annenize darlanmıyorsunuz. Darlanıp bunu birileri ile konuşmak istediğinizde nesi garip olabiliyor bunun.
Ben 40 yaşındayım neredeyse, annem 60ı yeni geçti. Biz hala kucak kucağa birbirimizi sever okşarız fakat onun konusu değil burası.
Ne anneme ne k.valideme hergün allah razı olsun ellerine sağlık demeden kapılarından çıkmışlığım yada evden uğırlamışlığım yok.
Fakst konu o olmadığından yazmıyor burada. Bence bakış açınızı değiştirmek gerekiyor. Ben başka biri için bu yazdığınızı okusam konu sahibini eli maşalı anaya babaya itaatsiz biri gibi tahayuül ederdim

KK da o kadar çok konu okudum ki
sırf şu koyu yer için bile şükret
herkesin her istediği 4x4 lük olmuyor, buda bunun kusuru diye düşünün
annenize dua edin
uzatmayın derim
Boş zamanınızda kvalidem ile ilgili bir konum var okuyun derim😀 allaha çok şükür çok şanslıyım. Allah eksik etmesin 2sini de. Peki gerçekten bunlar nimet diye hiç eleştiri de bulunmamak mı lazım gerçekten olması gereken bu mu?

Boş zamanınızda kvalidem ile ilgili bir konum var okuyun derim😀 allaha çok şükür çok şanslıyım. Allah eksik etmesin 2sini de. Peki gerçekten bunlar nimet diye hiç eleştiri de bulunmamak mı lazım gerçekten olması gereken bu mu?

eleştiri farklı bu durum farklı
bunu aşmak için
lekeli kıyafetlerini verin
diğerlerin almamasını söyleyin

A....el marka deterjanla ilk yıkamada çıkar çıkmazsa ikinci de mutlaka çıkar .Makine de tabi .
Her ay bakıcı parası yerine çamaşır alın evinizde yemek yiyin akşamları birde sofra toplayın eve gelince makineye atın .
Kimseye de yaranılmıyor .

A....el marka deterjanla ilk yıkamada çıkar çıkmazsa ikinci de mutlaka çıkar .Makine de tabi .
Her ay bakıcı parası yerine çamaşır alın evinizde yemek yiyin akşamları birde sofra toplayın eve gelince makineye atın .
Kimseye de yaranılmıyor .
A..el markayı siz 10 aylık bebeğinizde kullanıyor musunuz ya da kullanır mıydınız?

Oğlanın daha ilk yazı. Kıyafetleri neredeyse hepsi yeni, bayram öncesi aldım çoğunu. Zaten çok şatafatlı rahatsız edici kıyafeti de yok penye ağırlıklı. Yani o ayrımı da henüz yapmamıştım.
Ora bura dediğiniz yer anane evi yalnız😀
Babam biraz aksi maalesef. 70 yaşında. Annem evimde bakınca benim düzenim bozuluyor dedi, benim evime gelmek istemedi, sende oturup kalkamıyorum dedi. Böyle olunca annem 2 ev arasında daha çok yoruldu.

Bizim tek sorunumuz yemek konusu. Diğer konusunds mümkün olanca benim kurallarım geçerlidir o konu haricinde sorunumuz yok.

Çamaşır konusuna değindiğiniz gibi ben leke çıkarıcı bile daha bir kaç aydır kullanmaya başladım, hala sabun tozu ile yıkıyorum. Hiç çamaşır beyazlatıcı vs kullanmadım; 40derece üstünde yıkamadım. Ütüsüz kıyafet giydirmedim.

Benim lekeler demek ki böyşe yıkandığından çıkmıyor. Diğerleri de bebekler için ne kadarnuygun onu da bilemedim.

Evet bana göre anneanne evi de çocuğun evi değil

Ya da şöyle sorayım çocuk ayaklandığı anda evde yeterince önlen almanıza anneniz izin verecek mi

Tüm sehpalar masalar sandalyeler cam ıvır zıvırlar vs vs kalkacak mı

Sizin evinizi çocuğa göre düzenlersiniz ama şimdi üç ayrı evde bunu yapmanız olanaklı değildir

Örneğin Kv dem salonun ortasındaki sehpanın camını eşim kaldırıyor diye her gittiğimizde söylenirdi ben siz bebekken onu hiç kaldırmadım diye

Bu arada bırakın bebeği çocukken bile salona gitmeleri yasakmış misafir salonu

Büyüklerin bazı doğruları günümüzde değişir ama bunu onlara tek tek söylemek lazım

Bu arada da çocuğa ev için ucuz penyeler alın diyeceğim de herşey çok pahalı

Civil LCW falan netten indirimde ürün satabiliyor serisi olmayan vs bakın bir ara

Annenizle de konuşun yani büyükler genelde lekeye vs takılır aslında ama sanki annenize uğraşmak da zor geliyor gibi olduğu kadar modunda

Belki Kv ye biraz daha paslasanız anneniz de dinlense tabii Kv daha gençse

Bir de naçizane önerim seneye çocuğa bir oyun ablası vs ayarlamak

Anneniz 70 yaşında babanız da var gerçekten bir de hareketli oğlan çocuğu peşinde koşmak onu çok yorar

Birşey diyemeyebilir de

Kıyafet leke olur gerekirse lekeli giyilir de hareketli çocuktan bir saniye göz ayırmamalı

benim ev kıyafetleri ve dışarı kıyafetleri ayrı.
6 aylık oğlum, önlük bile taksam püreleri kulağından ve burun deliklerinden çıkartıyorum.
Ellerini tutarak yedirsem bile en iyi ihtimal tükürüyor ve bir yerlere bulaştırıyor. Kıyafetleri de ev içi olduğundan çok önemsemiyorum. siz de evde giymelik bir şeyler alsanız?

Evet bana göre anneanne evi de çocuğun evi değil

Ya da şöyle sorayım çocuk ayaklandığı anda evde yeterince önlen almanıza anneniz izin verecek mi

Tüm sehpalar masalar sandalyeler cam ıvır zıvırlar vs vs kalkacak mı

Sizin evinizi çocuğa göre düzenlersiniz ama şimdi üç ayrı evde bunu yapmanız olanaklı değildir

Örneğin Kv dem salonun ortasındaki sehpanın camını eşim kaldırıyor diye her gittiğimizde söylenirdi ben siz bebekken onu hiç kaldırmadım diye

Bu arada bırakın bebeği çocukken bile salona gitmeleri yasakmış misafir salonu

Büyüklerin bazı doğruları günümüzde değişir ama bunu onlara tek tek söylemek lazım

Bu arada da çocuğa ev için ucuz penyeler alın diyeceğim de herşey çok pahalı

Civil LCW falan netten indirimde ürün satabiliyor serisi olmayan vs bakın bir ara

Annenizle de konuşun yani büyükler genelde lekeye vs takılır aslında ama sanki annenize uğraşmak da zor geliyor gibi olduğu kadar modunda

Belki Kv ye biraz daha paslasanız anneniz de dinlense tabii Kv daha gençse

Bir de naçizane önerim seneye çocuğa bir oyun ablası vs ayarlamak

Anneniz 70 yaşında babanız da var gerçekten bir de hareketli oğlan çocuğu peşinde koşmak onu çok yorar

Birşey diyemeyebilir de

Kıyafet leke olur gerekirse lekeli giyilir de hareketli çocuktan bir saniye göz ayırmamalı
K.validem benim evimde bakıyor. Bundan sonra o daha az bakacak önümüzdeki hafta evleniyor😙
Annemler bakım konusunda benden daha iyi. Daha hassas.Rahmetli abim engelliydi ordan kalma alışkanlık. Oğlana her yer serbest. Şimdiden yatak odası oturma odası oğlana göre dizayn ettiler. Dışarı çıkamadıklarında balkonda vakit geçriyorlar orası da ona göre düzenlendi. Salondan geçiliyor balkona.
Bizde oraya oturma kalkma yasakları oğlanla birlikte bitti şükür.
Annemlere bakıcı teklifi sunduğumda (başında durun demiştim) hakkımı helal etmem demişti, diyorlar.. hala. O vakit gelince napıcaz bakalım kervanı yolda düzücez.

K.validem benim evimde bakıyor. Bundan sonra o daha az bakacak önümüzdeki hafta evleniyor😙
Annemler bakım konusunda benden daha iyi. Daha hassas.Rahmetli abim engelliydi ordan kalma alışkanlık. Oğlana her yer serbest. Şimdiden yatak odası oturma odası oğlana göre dizayn ettiler. Dışarı çıkamadıklarında balkonda vakit geçriyorlar orası da ona göre düzenlendi. Salondan geçiliyor balkona.
Bizde oraya oturma kalkma yasakları oğlanla birlikte bitti şükür.
Annemlere bakıcı teklifi sunduğumda (başında durun demiştim) hakkımı helal etmem demişti, diyorlar.. hala. O vakit gelince napıcaz bakalım kervanı yolda düzücez.

Kolay gelsin

Babaannenin düğüne için cici alın çocuğuma :))))))

O zaman anneniz boşver çulu çaputu modunda belki de o haklı çoçuklar noü geri kalanında çocuğa uyma konusunda sıkıntısı yok

Siz bir iki cici ayırın geri kalanını batırsınlar

Benim aslında bu konuda hassas olmamın nedeni kıyafetler dönüştürülsün diye. Ben de kuzenimden almıştım ilk kıyafetletden; oğlanın küçülenlerini de görümceme veriyorum. 3 ay küçük oğlumdan. Bir de yeni doğum yapacak maddi durumu hiç olmayan bir tanıdık var, ona da ayırıyorum ben. Lekeli olunca veremiyorum da.
Ama burada bir çok yöntem de öğrendim. Onları deniycem lekelere
bende kizimin kuculenlerini baska bir tanidigima veririm 4.cocuk buyuyor suan kizimin kuculenleriyle ve bende lekeli pis seyleri gondermeye utaniyorum

Ahh tam derdim o ilaçlar şuruplar. Kadına diyemem ki dökme dikkat et. Bir kaç kez dedim 70 yaşında anane oldum alırım ben yenisini. Ya alması da dert değil de sıpa 1 ay ya giyecek giymeyecek. Demir ilacımız bizim logomuz oldu
Bizim de tüm önlüklerde vardı iki önlük takardım tamam derdim bir çıkarırdım her yer berbat olurdu

Lekeler için cif'in kırmızı ultra bunu kullan acayip leke cıkarıyor

Eklentiler

• 1561050589135450808652535019204.jpg
    1561050589135450808652535019204.jpg
    149 KB · Görüntüleme: 25
Sizinle tartışmak değil maksadım fakat bu benzeri veya başka bir konuda hiç mi eşinize annenize darlanmıyorsunuz. Darlanıp bunu birileri ile konuşmak istediğinizde nesi garip olabiliyor bunun.
Ben 40 yaşındayım neredeyse, annem 60ı yeni geçti. Biz hala kucak kucağa birbirimizi sever okşarız fakat onun konusu değil burası.
Ne anneme ne k.valideme hergün allah razı olsun ellerine sağlık demeden kapılarından çıkmışlığım yada evden uğırlamışlığım yok.
Fakst konu o olmadığından yazmıyor burada. Bence bakış açınızı değiştirmek gerekiyor. Ben başka biri için bu yazdığınızı okusam konu sahibini eli maşalı anaya babaya itaatsiz biri gibi tahayuül ederdim
Ben bu konunuzda nankörlük görüyorum. Ben senelerce ailesinden farklı şehirde eğitim öğrenimini sürdürmüş ardından çok uzak bi ülkede üst ihtisas İçin çabalamış yıllar sonra evlenerek yine farklı bir şehirde yaşamış ve yalnız başına 3 çocukla uğraşmış 40ını geçmiş ve hâlâ annesini özlemekte olan biriyim. Konunuzdan anladığımda bu. Ben bu şartlardaki arkadaşların şikayet etmeye hakkı olmadığını düşünüyorum. Senelerdir bakıcı kahrı çeken biri olarak fikrim budur ama yanlış anlıyorsam ve yorumum sizi üzüyorsa özür dilerim.
İçindeki ses, madem her fikre, eleştiriye açık olunmayacaktı, neden konu paylaşıldı dedi ve çooook uzaklara gitti

Leke olunca annene soyle yikamasin. Sen lekenin ustune sivi deterjan dök. (Tercihen omo active) sonra makineye at leke meke kalmaz.

Annen de cocugun eline surekli birseyler vermesin soyle. Gunde 3 kiyafet degisimi normal ama fazlasina gerek yok

Öncelikle biraz dikkatli okusanız k.valideme bu konuda cevap verdiğimi atlamamış olmanız gerekirdi.
Başka bir kişiye de cvp yazmıştım; annemin çocuğa bakması koşulsuz her şeyi kabul etmem mi olmalı?
valla bu zamanda olmali hicbir anane ve babaanne artik torun bakmak istemiyor zaten cocuk bakmisiz bide torun bakamayiz demeye getiriyolar
sanirim sizin cevrenizde hic yok ama benim tum cevremde boyle anane babaanneler
hep sakin sessiz sehirlere goc edip gidiyolar
annenizo boyle bisey icin kesinlikle kirmayin derim

X