Annemi ameliyata sokuyorlar ne yapcam bilmiyorum

angelface

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2024
22
10
37
Arkadaşlar annem düştü. annemin sırt 7 kemiğinde kırılma çökme varmış. Bu yüzden doktor acil ameliyat dedim ameliyatta da felç gecire ilir ama ameliyat olmazsa da korse veririz ama o zaman da felç gecire iliriz. Evet derseniz şimdi ameliyat edicez diyor. Annem 60 yaşında. Ne yapalim

Gittiğiniz hastane nedir? Nasıldır? Doktor araştırması yaptınız mı? Özelde ameliyat ettirecek durumunuz var mı?

Benim de çok yakınımın kemiklerinde parçalı kırıklar oluştu. Gece acile gittik başka bir hastaneye yönlendirdiler acil ortopedi si olan fakat yönlendirdiği hastaneye değil, doktorlarını bildiğimiz hastaneye gittik. Her ameliyatta risk var elbette ama deneyimli doktorlar her türlü çok daha iyidir.

Doktoru hk. araştırma yaptınız mı? Kaç yıldır meslekte?

Allah sağlık versin inşallah ameliyatı iyi geçer.
Bir araştırma yapın ama imkanlarınız dahilinde mutlaka

Düştü diyorsunuz her hareketinde o kırık kemikler dokulara zarar veriyor kanamaya yırtılmaya sebep oluyor. Kemik kırığı enfeksiyon yapabilir. 60 yaşında birinde kemikler zayıflıyor genç gibi vücudu kolay taşıyamıyor. Bekleyebilecek bir ameliyat olsaydı dolaşın, başka doktordan da fikir alın derdim ama durum acil.

Doktor çok önemli, epey de olumsuz konuşmuş. Acil ameliyat dediğinden başka doktor için araştırma da yapamıyorsunuzdur. Allah yardımcınız olsun, çok geçmiş olsun. 🙏🏻

Umarım ameliyatı çok iyi geçer. Yapabiliyorsanız başka doktorlardan da fikir alın.
Babamı aynı durumda hereket ettirmek istememiştik biz doktoru isterseniz başka hastaneye de götürebilirsiniz demesine rağmen. Onun kırıkları çok fazlaydı ama.

Arkadaşlar annem düştü. annemin sırt 7 kemiğinde kırılma çökme varmış. Bu yüzden doktor acil ameliyat dedim ameliyatta da felç gecire ilir ama ameliyat olmazsa da korse veririz ama o zaman da felç gecire iliriz. Evet derseniz şimdi ameliyat edicez diyor. Annem 60 yaşında. Ne yapalim
Doktor araştırın her ameliyat diyen doktora inanmayın,bakın babam covit belirtileri gösteriyordu nefes almada sıkıntısı vardı vs.özel bir hastaneye gittik acil kalp ameliyatına alınması gerektiğini söylediler,kalp krizi geçiriyormuş fln anlattılar anlattılar abim hemen para çekti hazırlık yapıldı,sonra ne kalbi ne alaka dedik araştırma hastanesine acilen götürdük doktor sadece soğuk algınlığı deyip antibiyotik yazıp gönderdi,kalp,ciğer filmi çekildi hiçbişeyi yoktu,istedikleri paralar akla zarar ve olmayan şeylerin ameliyatını yapmayı teklif ediyorlar,üstünden 3 sene geçti hala hayret ediyorum.

Doktor araştırın her ameliyat diyen doktora inanmayın,bakın babam covit belirtileri gösteriyordu nefes almada sıkıntısı vardı vs.özel bir hastaneye gittik acil kalp ameliyatına alınması gerektiğini söylediler,kalp krizi geçiriyormuş fln anlattılar anlattılar abim hemen para çekti hazırlık yapıldı,sonra ne kalbi ne alaka dedik araştırma hastanesine acilen götürdük doktor sadece soğuk algınlığı deyip antibiyotik yazıp gönderdi,kalp,ciğer filmi çekildi hiçbişeyi yoktu,istedikleri paralar akla zarar ve olmayan şeylerin ameliyatını yapmayı teklif ediyorlar,üstünden 3 sene geçti hala hayret ediyorum.
Kırık kemik ağrıdan belli olmaz mı? Babanızın durumuyla aynı değil ki? Yani sırtında omurgasında kırık kemikle hastaneden çıkıp doktor doktor gezsin mi kadın? Eğer fazla kilosu da varsa ayakta durması bile çok riskli. Film çekilmiş ki kırığı tespit etmişler.

Felç geçirme riskini başının derde girme olasılığını meslekten men edilmeyi kabul edermi bir doktor tek bir hasta için..Sanmıyorum iyi bir doktorsa bundan eminseniz Allah'a emanet kabul ederdim ben.Allah yardımcınız olsun felç olmadan atlatmasi için inşallah.Bencede doktor doktor gezmesi nasıl olacak .

Durduk yere amiliyat dedigini sanmıyorum bu konuda yoksa elbet yapan vardır keşke olmasa genede dürüstçe riskleri söylemek zorundalar.

Kırık kemik ağrıdan belli olmaz mı? Babanızın durumuyla aynı değil ki? Yani sırtında omurgasında kırık kemikle hastaneden çıkıp doktor doktor gezsin mi kadın? Eğer fazla kilosu da varsa ayakta durması bile çok riskli. Film çekilmiş ki kırığı tespit etmişler.
Ben aksi bir yorum yapmışmıyımda bunu yazma gereği duydunuz,doktordan doktora değişiyor demek istedim örenek vererek,felç kalma riski var demiş doktor,ameliyat olsada felç kalabilir olmasada kalabilir demiş,başka bir doktor seçeneği varsa elbetteki görünmeli,günde 10 doktora gitsin fln demedimki,başka bir doktora gösterir o da aynı şeyi söylerse teyit etmiş olur enazından aklında soru işareti kalmaz.

Tek doktora mı gösterme şansınız var. Böyle durumda ben 2-3 hekim tavsiyesini alırım. Çok geçmiş olsun

Felç geçirme riskini başının derde girme olasılığını meslekten men edilmeyi kabul edermi bir doktor tek bir hasta için..Sanmıyorum iyi bir doktorsa bundan eminseniz Allah'a emanet kabul ederdim ben.Allah yardımcınız olsun felç olmadan atlatmasi için inşallah.Bencede doktor doktor gezmesi nasıl olacak .
Doktor zaten bize şöyle dedi, hemen bu gece ameliyat yapalım. Ya da gidin sizi bir ay takip edelim. Ama bu süreçte tedaviyi redettim kağıdı imzalayacaksiniz dedi. Baya git gel oldu kafamız sonra yaptırmaya karar verdik. Gecenin 4 nde kimseye soramadik ama ertesi sabah sorduğumuz başka doktor mutlaka olsun dedi.
Zaten yağışı yapmıştık. Devlet hastanesi.
Çok tesekkurederim kosturmaktan yeni bakabildim hepinizden Allah razı olsun

Doktor zaten bize şöyle dedi, hemen bu gece ameliyat yapalım. Ya da gidin sizi bir ay takip edelim. Ama bu süreçte tedaviyi redettim kağıdı imzalayacaksiniz dedi. Baya git gel oldu kafamız sonra yaptırmaya karar verdik. Gecenin 4 nde kimseye soramadik ama ertesi sabah sorduğumuz başka doktor mutlaka olsun dedi.
Zaten yağışı yapmıştık. Devlet hastanesi.
Çok tesekkurederim kosturmaktan yeni bakabildim hepinizden Allah razı olsun
Çok geçmiş olsun i.Ben yazacaktım size bize iyi haberlerinizi verin inşallah diye açıkça çekindim bir sürü telaşıniz var diye dualarım sizinle inşallah iyi haberlerini alalım annenizin.

X