Boşanma depresyonu

Herkese aynı olan adam size niye farklı olsun ben farklıyım diye niye düşündünüz dövme yaptırdı diyemi ....onu çiçek böcek yaptırıp kapatmak 15 dakika .....siz baya arayan bulur konumundasiniz kizarsaniz kızın yani....asıl kizmaniz gereken ben olmasamda bence kendinizsiniz.....her tür tüyo yu vermiş ayrılmanız için seviyorum diye üstünü örtmüş sunuz.....sizi duygularınız yönetiyor ve bir insan için her hatanın ozelliklede bir kadınsa hayatını mahfetmenin en kestirme yolu bu .....mantık ve akıl ile düşünmeyi bir şekilde hayata geçirin yoksa bu ilişki değil her durumda yanlışa çok aciksiniz.Yas süresi bitmez siz degismedikce
Kesinlikle haklısın sadece kısa sürede evlenip boşanmak hayallerle çıkılan yolda başına yıkılması üstelik birden çok kişinin bu ihanete ortak olması o çaresizlik o manipülasyon o suçluluk psikolojisi o sen bunalttın sen daralttın sen bıktırdın sen sorunlusun vs cümleler beni bu hale getirdi sanırım cahil olup süs bitkisi olup her şeye göz yumsam anca o zaman dayak yemezdim problem çıkmazdı lakin bende böyle bir kadın değilim artık hayırlısı diyelim

Öncelikle geçmiş olsun yarısına kadar okuyabildim🙂 narsist kişilik bozukluğu olan birisinden kurtulmuşsunuz anladığım kadarıyla. Sizlik bir durum yok siz normalsiniz karşı tarafta sıkıntı var. Malesef böyle kişiliklerin partneri olan kişiler onlara karşı bir çeşit bağımlılık duyuyor. Bu da patolojik bir şey. Kendinizi suçlamayın. Narsizm vidyoları izleyin bahsettiğiniz anlamlandıramadığınız durumların cevaplarını orda bulursunuz muhtemelen. Düşünmemeye çalışın hobiler edinin çalışıyorsanız işinize odaklanın sizi sevenlere sarılın depresyonluk bir durum yok geçer inşaAllah. Psikolog sezer ergör narsizm vidyolarına bir göz atmanızı öneririm. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Teşekkür ediyorum umarım geçecektir

çingene karakterli adam diyeceğim çingenelere haksızlık olur, baştan evlenmemek lazımmış ama işte gönül diyelim, yetişme tarzımız diyelim. zamanında adamı sorgulamadığından şimdi kendini sorguluyorsun, herkesin düştüğü düşebileceği durum, kimse büyük konuşmasın bu hayatta. kim bilir başınıza böyle bir olay gelmiyorsa belki sizde bir narsist ya da narsist adayı olduğunuzdandır.
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın demekten başka yorumum kalmadı inan ki üzerimde öyle büyük bi yük var ki hiç bir yere sığmaz Allah ben gibi tüm kadınların yardımcısı olsun

Ben hepsini okudum, öncelikle genç yaşta bir evlilik yapmışsın bende aynı hataya düştüm. Eski eş polis memuru idi en ücra terör bölgesinde 2 sene yaşadım. Bir kere psikolojik olarak normal olmuyorlar olan vardır ama çevremde gördüklerimin eski eşin tüm arkadaşları eşlerini pişkin pişkin aldatıyordu. Hatta gelip bana anlattı ve o insanlarla arkadaşlığını kesmesini istedim. Bizde şiddete ramak kalmıştı. En son boğaz boğaza geldik ve benim yaptığım fedakarlıklara karşılık birşey göremeyince bende film koptu. Boşandık şimdi daha mutluyum. Bu arada kendisi akraba evliliği yaptı benden sonra bizim nikahımıza kınamıza soframıza oturan kızla evlendi :) ( ne kadar mide bulandırıcı değil mi?)

Şimdi sana gelirsek ben 30 yaşına yakınım , öncelikle senin mesleğin de var işine gücüne bakmalısın. Bu güç zehirlenmesi yaşayan erkekler önce kadını allayıp pullayıp sonra yerin dibine sokuyor ( bizde de öyle oldu). Defalarca kez kovdu. Ama fedakarlık bir yere kadar canım. En son insan kendine ben bunu kendime neden yapıyorum diyor . Allah sana bir hayat bir can vermiş bunu en güzel şekilde yaşamalısın. Bu adam seni sevse saçının teline zarar vermez hem fiziki hem manevi olarak. Belli ki aldatıyor seni çok iyi anlıyorum ama görünen köy klavuz istemez . Sen kendi hayatına bakmalısın. Anasının kuzusu erkekler herşeyi elde edeceğini sanıyor , duvar örmek engellemek vs vs bunlar çocuklara özgü eylemler. Belli ki karşında ki hala '' yetişkin bedeninde hapsolmuş bir çocuk'' ama sen bu adamın annesi değilsin. Ve kimseyi değiştiremezsin. Sorunlarını çözemediğini hissediyorsan lütfen terapiye git inan çok şey öğreneceksin. Sana çok şey katacak. Bu arada çocuk yapmamışsın. Yaşın çok genç, lütfen kendine gel. Uzun bir süre sonra iyileşince gerçekleri göreceksin. Sevgiyle kal

Maşllah yanınıza bile yakışmıyormuş ama malı da götürmüş.ulen her gelene atlıyoruz valla kadınlar olarak.yanarim yanarım da bu heriflerin bir sürü kadın bulabilmesine yanarım.gül gibi insanların yüzüne bakan olmaz.erkek olmak varmış he.bir selam yaz herkes düşüyor.ne yoklukta kalmışız arkadaş.
Böyle bir evliliğin kıyısından döndüm. Edilgen bir karakterdim kolay manipüle ediliyordum. Ben de öğretmenim ve eski nişanlım da özel harekat polisiydi bir nevi askerdi yani. Babam polisti ve babamdan dolayı yaşattığı herşeyi normal görüyordum. Şiddete uğramadım ama evlenseydim mutlaka yaşardım geri kalan aynı hikaye aldatmalar tehditler inkarlar gerçeklik kopuşu. Inan ki telefonla arayıp ikna etmek istiyorum seni o kadar kendime benzettim. Bir gün bahçede otururken ağlarken fark ettim ki mutlu değilim, bu adamla mutlu olmamın imkanı yok ve bu yaşadığım şey ilişkiden en uzak şey. O gün ayrıldım hem de korkunç tehditler duya duya. 23 yaşındaydım. Hic bir halt yapmadı. Evlenmedim bi süre sonra hayatımın aşkıyla tanıştım. 28 yaşında evlendim şimdi 1 yıllık evliyim. Ben mutluluğuma inanamıyorum bazen. Ondan ayrılmak bütün hayatım içinde aldığım açik ara en iyi karardı. Ayrıl arkadaşım, ayrıl kardeşim. Genceciksin daha. Bu hayatı yaşamayı hak edecek hiç bir şey yapmadın. O seni suçlar ailesi suçlar belki herkes seni suçlar. Ama hiç biri kendini suçlaman kadar ağır olamaz. Ayrıl, ayrıl, ayrıl. Ve hayatın ne kadar tatlı olduğunu hatırla tekrar.

X