Annemin polis kiracısı

muallimekiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2023
180
-182
Kendisini apartmanın sahibi sanıyor. Evi satılığa çıkardık umarım bu satın alacak parayı denklestiremez.ilk bana etmeniz lazım diyor.neyse umarım alamaz da konu bu değil.
yoneticiyi ve bir grup komşuyu arkasına alıp gruplasmis. Babam evde ufak tadilat yapıyor. Koşup tutanağa geliyor. iki komşu tartışsa hangisi arkadaşıysa onun yanında yer alıp diğeri hakkında şikayet tutanağı tutmaya kkalkıyor.park yerine karışıyor .iki komşu arasında mesele olsa taraf tutup diğeri aleyhinde aklınca zabıt tutuyor.
Karısı da öğretmen olmasına rağmen yüzde 25 le 5 bine evimizi işgal ediyor ki muadil daireler 20 binden başlıyor.
Benim merak ettiğim kafasına göre mesai harici oturduğu binada poliscilik oynama yetkisi var mı? Evi ona satmak istemiyoruz. Kiracı olduğu için ilk onun mu hakkı var

Gecmis olsun. Bizimde polis degil ama daha bi ust duzey yetkili kiracimiz vardi evi sattik zor kurtulduk. Sizin soyle guzel avantajiniz olur bizde o sans yoktu, yanlis veya kanuna aykiri yaptigini dusundugunuz herhangi bir durum icin daha ust merciye sikayet edebilirsiniz ve ya cimere yazabilirsiniz gorevini kotuye kullandigina dair.

Gecmis olsun. Bizimde polis degil ama daha bi ust duzey yetkili kiracimiz vardi evi sattik zor kurtulduk. Sizin soyle guzel avantajiniz olur bizde o sans yoktu, yanlis veya kanuna aykiri yaptigini dusundugunuz herhangi bir durum icin daha ust merciye sikayet edebilirsiniz ve ya cimere yazabilirsiniz gorevini kotuye kullandigina dair.
Benim merak ettigim kafasına göre asayiş sağlayabilir mi kendince? Çünkü polis kisvesiyle resmen birilerinin yanciligini yapıyor. Samimi olduğu komşusu için milleti rahatsız ediyor tutanak tutacağım diye. Görevi dışında böyle bir yetkisi var mı istediği her yerde. inşallah satarız biz de, ev sahibi bunu çıkarır

Biz de değişik versiyonunu yaşadık. Satın aldığımız evde kiracıydı polis memuru, gerçekten evden çıkmamak için her şeyi yaptı. Eski kiracı olduğu için dediğiniz gibi apartmandakileri organize etmeye kalkışmalar, noterden gelen kağıtları kasıtlı teslim almamalar falan. Ve evden çıktıktan sonra gerçekten abim mi kalıyor diye akşamları bildiğiniz kapıya gelip taciz etti. Ancak evden çıkmadan önce bağlı bulunduğu karakola şikayetçi olacağımızı söyledik ve sadece bundan çekinip boşalttı evi.

Siz evinizi satıp geçin, bizim uğraştığımız gibi evi alan uğraşsın :-)

Benim merak ettigim kafasına göre asayiş sağlayabilir mi kendince? Çünkü polis kisvesiyle resmen birilerinin yanciligini yapıyor. Samimi olduğu komşusu için milleti rahatsız ediyor tutanak tutacağım diye. Görevi dışında böyle bir yetkisi var mı istediği her yerde. inşallah satarız biz de, ev sahibi bunu çıkarır
Gorevli olmadigi saatler disinda hic birsey yapmamasi gerekiyor diye biliyorum. Amcam polisti evinin onunde cok buyuk silahli kavga cikmisti ama balkondan izliyordu 🤣 kisilikle de alakali sanirim ya da sizin kiraci milleti o sekilde kandirip baski altina almanin derdinde. Sizin yine sikayet edeceginiz bi mercii olur, bizim kiracimiz hakimdi ve bizi mahvetti inanin. 2 yil oldu satali alan hala ugrasiyor 🤣

Gorevli olmadigi saatler disinda hic birsey yapmamasi gerekiyor diye biliyorum. Amcam polisti evinin onunde cok buyuk silahli kavga cikmisti ama balkondan izliyordu 🤣 kisilikle de alakali sanirim ya da sizin kiraci milleti o sekilde kandirip baski altina almanin derdinde. Sizin yine sikayet edeceginiz bi mercii olur, bizim kiracimiz hakimdi ve bizi mahvetti inanin. 2 yil oldu satali alan hala ugrasiyor 🤣
Allah yeni ev sahibinin yardımcısı olsun. Küçük hesapların insanıyla uğraşmak zor. 😒

''kiracının kiraladığı konutta bir yenileme, değişiklik veya kentsel dönüşüm dahilinde yıkılıp, yeniden yapılma söz konusu ise; hem yeni binada ilk kiralama hakkı bulunuyor hem de satışa sunulduğunda ilk alım hakkı bulunuyor. '' diye biliyorum. siz yine de araştırın.

Eşime sordum .Diyorki gidip amirine yada calıştıgı yere şikayet edersınız hakkından gelırlermıs . Tutanak tutsa ne olur dıyor . Korkmayın tutanagı nereye sunacakmıs dıyor . Tutanak ıkı kısıyle olur ıkı polıs memuru olurmus . Oyle bırsey yok dıyor onu sıkayet edın sız
Emnıyet mudurlugunu arayın yada cımere yazın gerkelı yetkılılerı bulun
Yada komıkmıs sizde ona tutanak tutun ozmaan😂😂
112 yi arayıp polıs cagırıp siz ondan boyle bırsey yaptıgı ıcın sıkayetcı olun
Ozaman bakalım polıscılık oynayacakmı

Ben sizin yalan söylediğinizi düşünüyorum önceki konularınızdan yola çıkarak. anlattığınızı kolay kolay hiç bir polis memuru yapmaz hakkında şikayet olur diye. Kimse memuriyetini sizin kıytırık eviniz için yakmaz

X