Annemle anlaşamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FarahZ65

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mart 2020
144
-32
29
Arkadaşlar okadar yorgunum ki ruhum köreldi ölmek istiyorum annem bana bu yaşıma kadar hep zıt gıcık sen kızsın diye hep ayrım yaptı kardeşlerim arasında bana iş yaptırıp abime ders çalıştırırdi hep arkadaslarimi herkesi örnek gösterdi beni her daim arkadaşlarıma rezil etti hep dayak küfür eziyet ederek büyüttü çocukluğum çok kötü geçti demirle hortumla döverdi annem Babam la bir olup çocukluğumda babam öldüreyim kurtul demisti yastıkla boğmaya kalktı elinden zor kurtardılar 9 yaşında çocuğum annemin oyuncağı gibiydim şimdi evlendim hep eşimin tarafında eşimi tutuyor ameliyat oldum bana bakmaya geldi eşimin yanında beni hep küçük düşürdü dört dörtlük kocan var yat kalk şükret annesin ayaklarını öperim dedi böyle çocuk yetiştirmiş diye bana da seni bok gibi yetiştirdim diyip kendinide benide rezil etti abimi arıyorum banane karışmam dedi hep aynı terane diye babamda umursamıyor ailem arkamda yok kimsesiz gibiyim kendimi yetim gibi hissediyorum eşimde annemi tutup gaz veriyor annene şöyle dedin böyle dedin diyor annemin yaninda daha çok aramızı bozuluyor baska biri olsa k.bkma teyze farah hasta akli yerinde degil onun adina k.bkma diyebilir konuyu kapatirdi gitgide fiseklendirdi annemle aramizi ameliyatli halimle iki gözüm iki çeşme ağrıdan öldüm bide stres üzüntüden kahroldum ameliyatlı halimle gel iş yaptırmam Korkma işten altına sıçma diyor eşimin yaninda halbuki ne temiz kalpliyim beni herkes tanıyor biliyor ve övüyor ben hasret kaldım annemin bir kere beni sevmesine övmesine oyüzden bu yaşımda bile sevgiye ilgiye hasret kaldım eşimde annemin tarafında insan demezmi bu kız ameliyatlı yazık ağlamasin elini yumruklayarak üzerime geldi eşim annem ayırdı daha 1.5 yıllık evliyiz sevgine ihtiyacım var diyorum eşime sana ihtiyacım var diyorum sarılıyorum göğsüne başımı koymak istiyorum huzurlu olmak istiyorum azcık yok olmuyor telefon bilgisayardan hicbirsey yasamadik işini gücünü yemeğini hizmetini yapiyorum kadinlik görevlerimi yapiyorum ama ilgi sevgi aşk yok gitmemide istemiyor annesi gibi görüyor sanki aramızda sorun da yoktu ama sevgi aşk da tatlı sözlerde kalmamış hiç romantik ilgili değil işten gelir ne yaptin bugün der bilgisayar telefon bakar sonra yatar uyur.Annemle tartışmamız sürekli bana herkesin içinde laf sokuyor geldi bakmak için ama ev temizlemek icin tamam emegi var oda emek inkar edemem Allah var ama benle degil temizlikle ilgileniyor oda ben ameliyat öncesi yaptim sırf annem gelip kirli görüp yapıp yorulmasın diye kiyamadim ertesi gün yorgun argin girdim ameliyata anneme yazik is yapmasin dinlensin evinde kardeslerime bakiyor yoruluyor temizlik yapiyor benim yanimda ufak ihtiyaclarima yardim etsin okadar dinlensin yanimda oldugu sürece beni düşünmüyor aç kaldım ameliyatli halle temizlik hastasi annem doktora gitmiyor ama sonu kavga hüsranla bitiyor herseyi çok yanlış kötü düşünüyor ben nasıl onun kızıyım çok safım hep iyi niyetliyim dün şöyle oldu sofrayı indirdi annem mutfakta biseylerle uğraşıyor anne gel yemek soğudu dedim birlikte yiyelim gelmedi ben çok çok açıkmistim Allah var sonra geldi bir sinirle roka ayıklamış sinirlenmiş çürümüş evine getirecekti bana söyledi sen ver eşin gözdarlik tapar diye bende al götür dedim çürük biseyi ben niye götüreyim diye söylendi sinirlendi eşimde yemek yedi tencerede az bırakmış ben bilmedim Eşimin yediğini annem tencereyi istedi verdim eşimin tabağına baktım aa seyhunda yememiş diye yemiş ama eşim yediğinde söylemedi ona kizdim yoksa hic seyhunda yememis demezdim annem sinirle itti tabağı ben verdim iki kez yine itti istemedi bana yemek vermek istemiyorsun dedi bana değer vermiyorsun dedi oğullarımın evinde daha rahatım dedi eşimin yanında başladı söylenmeye benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü şok oldum ayakta duramıyorum mide bulantısı ağrılardan kafam yerinde değil annem buna alındı sinirlendi söylendi ben yalvardım o halimle anne yanlış anladın iki gözüm iki çeşme kalbim ağrıdı kriz gecirdim tansiyonumda düşmüş kendimden gittim bu hale gelince Bi tarafından niye anlıyorsun ben ne dedim de ne yaptim sen böyle yaptın olay oldu bu küçücük biseyi nasil büyüttü cok mu kötü sey söyledim arkadaslar ben farkedemiyorum bakiyorum ceviz kabugunu doldurmadi bile ben o halde annem misafirlige gelmis şok geçiriyorum hala arkadaslarim eşimde anneme gaz verdi o halle ikisine yalvardım ben kötü niyetli bisey söylemedim sadece eşimide düşündüm annem ben misafirim önce ben yicektim dedi bana doldursaydin o halle benden servis hizmet bekledi zar zor yemek yiyorum ağrılardan çok çektim hem hastalık hem kavga üzüntü stres sinir eşimde annemi gaza getirdi annemin yaninda sen anneni böyle şöyle dedin ben olsam seyhunda yememiş dedin ben olsam annenin yerinde o yemeği yemezdim babam olsa fırlatır atardım annen haklı eşimede yalvardım dedim kötü niyetli söylemedim seni de düşündüm kötü oldum sen diyebilirdin k.bkma songul teyze farahin kafasi yerinde değil hasta onun yerine ben diyim k.bkma diyebilirdi ama tam tersi gaz verdi annemle aramızı daha çok kizistirdi annem daha da saldırdı bana eşimde uzatinca uzatma artık dedim üzerime yürüdü iki kere silkeledi bende küfür ettim canımın acısından annemin yaninda sana bunun bedelini çok ağır ödeticem dedi annenin yanında küfür ettin o halde annemle eşim bir oldu beni mahvettiler eşim çok uzattı annemin yaninda sen böyle dedin şöyle dedin yalvardım ağlamaktan sen benim iyi niyetimi bilmiyormusun o benim annem o yemeği yerken seni düşündüm annemle aramız açıldı hicmi sende hakkım yok birazda benim yanımda ol bari bu haldeyken o hep uzatmaya devam etti annemin yaninda sen böyle dedin şöyle yaptın ameliyatli halimle annem sonra çok pişman oldu beni bıraktı gitti eşimde bakmıyor küs ortada kaldım yatıyorum yatak döşek bir yandan ağlıyorum bunları yazana kadar boğuldum aglamaktan daha ne acılar yaşadım gördüm kendi umursamaz ailemden ben onların herseyinde koştum onların her derdini dinledim ama onlar benim bu kötü günümde yanimda olmadilar annemle tartismamizda hiç yanimda olmadılar eşim beni korur kollar ezdirmem dedim ama yanıldım bir yandan o soruda yaşadım eşim annemi sevmezdi ben aralarını düzelttim ikisi bana bir oldu anneme kendini sevdirmek için beni ezip gecti annem Babam boşanıyordu babami annem evden kovdu babam en son evi terk etmis annem gece gündüz agliyordu ben daha yeni evliyim aldatma olmuş ama babam yapmamış arkadaşları telefondan mesaj atmış bir kadına babamdan gizli kadın cevap verirken annem yakalamis erkek kardeşlerim boşansınlar diye ugrastilar annem gece gündüz ağlıyordu gözleri şiş kadının emekliliği yok biseyi yok 55 yaşında kadın ben memlekete gittim annemin yaninda oldum babamlada konuştum aylarca konuştum ikisiyle ve barıştırdim tabi annem sürekli babama küfür ediyordu gelmiş geçmişine babamda bu konuda haklıydı dayanılmaz ağır küfür bilmiyorum annende çok travma yaşamış oyüzden mi bilmiyorum ama aynısı eşim bana ihanet etti annem yuvan için katlan dedi kadınlık yap dedi kimse yanimda değil çok kötüyüm arkamda hickimsem yok eşime muhtaç kaldım bu halle oda konuşmuyor benle ne yapayım arkadaşlar annemle her görüşmemiz eşim yüzünden hep tartışmaya sonlanır bundan sonra herkesle bağımı koparmak en dogrusumu olacak çünkü psikolojim alt üst oluyor gel böyle perişan oluyorum eşim anneme güvenerek üstüme daha çok geliyor sizce ne yapmalıyım 😢😢😢😢😢😢😢😭😭😭

Son düzenleme:
Arkadaşlar okadar yorgunum ki ruhum köreldi ölmek istiyorum annem bana bu yaşıma kadar hep zıt gıcık sen kızsın diye hep ayrım yaptı kardeşlerim arasında bana iş yaptırıp abime ders çalıştırırdi hep arkadaslarimi herkesi örnek gösterdi beni her daim arkadaşlarıma rezil etti hep dayak küfür eziyet ederek büyüttü çocukluğum çok kötü geçti demirle hortumla döverdi annem Babam la bir olup çocukluğumda babam öldüreyim kurtul demisti yastıkla boğmaya kalktı elinden zor kurtardılar 9 yaşında çocuğum annemin oyuncağı gibiydim şimdi evlendim hep eşimin tarafında eşimi tutuyor ameliyat oldum bana bakmaya geldi eşimin yanında beni hep küçük düşürdü dört dörtlük kocan var yat kalk şükret annesin ayaklarını öperim dediböyle çocuk yetiştirmiş diye bana da seni bok gibi yetiştirdim diyip kendinide benide rezil etti abimi arıyorum banane karışmam dedi hep aynı terane diye babamda umursamıyor ailem arkamda yok kimsesiz gibiyim kendimi yetim gibi hissediyorum eşimde annemi tutup gaz veriyor annene şöyle dedin böyle dedin diyor annemin yaninda daha çok aramızı bozdu ameliyatli halimle iki gözüm iki çeşme ağrıdan öldüm bide stres üzüntüden kahroldum ameliyatlı halimle gel iş yaptırmam Korkma işten altına sıçma diyor eşimin yaninda halbuki ne temiz kalpliyim beni herkes tanıyor biliyor ve övüyor ben hasret kaldım annemin bir kere veni sevmesine ölmesine oyüzden bu yaşımda bile sevgiye ilgiye hasret kaldım eşimde annemin tarafında insan demezmi bu kız ameliyatlı yazık ağlatmayın elini yumruklayarak üzerime geldi eşim annem ayırdı daha 1.5 yıllık evliyiz sevgine ihtiyacım var diyorum eşime sana ihtiyacım var diyorum sarılıyorum işini gücünü yemeğini hizmetini yapiyorum kadinlik görevlerimi yapiyorum ama ilgi sevgi aşk yok gitmemide istemiyor annesi gibi görüyor sanki aramızda sorun da yok ama sevgi aşk da tatlı sözlerde kalmamış hiç romantik ilgili değil işten gelir ne yaptin bugün der bilgisayar telefon bakar sonra yatar uyur.Annemle tartışmamız sürekli bana herkesin içinde laf sokuyor geliyor bakıyor tamam emegi var inkar edemem ama benle degil temizlikle ilgileniyor oda ben ameliyat öncesi yaptim ertesi gün yorgun argin girdim anneme yazik is yapmasin dinlensin evinde kardeslerime bakiyor yoruluyor temizlik yapiyor benim yanimda ufak ihtiyaclarima yardim etsin dinlensin yanimda oldugu sürece beni düşünmüyor aç kaldım ameliyatli halle temizlik hastasi annem doktora gitmiyor ama sonu kavga hüsranla bitiyor herseyi çok yanlış kötü düşünüyor ben nasıl onun kızıyım çok safım hep iyi niyetliyim dün şöyle oldu sofrayı indirdi annem mutfakta biseylerle uğraşıyor anne gel yemek soğudu dedim birlikte yiyelim gelmedi ben çok çok açıkmistim Allah var sonra geldi bir sinirle roka ayıklamış sinirlenmiş eşimde yemek yedi tencerede az bırakmış ben bilmedim Eşimin yediğini annem tencereyi istedi verdim eşimin tabağına baktım aa seyhunda yememiş diye eşim yediğinde söylemedi annem sinirle itti tabağı ben verdim iki kez yine itti istemedi bana yemek vermek istemiyorsun dedi bana değer vermiyorsun dedi oğullarımın evinde daha rahatım dedi eşimin yanında başladı söylenmeye benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü şok oldum ayakta duramıyorum mide bulantısı ağrılardan kafam yerinde değil annem buna alındı sinirlendi söylendi ben yalvardım o halimle anne yanlış anladın iki gözüm iki çeşme kalbim ağrıdı kriz gecirdim tansiyonumda düşmüş kendimden gittim bu hale gelince Bi tarafından niye anlıyorsun ben ne dedim de ne yaptim sen böyle yaptın olay oldu şok geçiriyorum hala arkadaslarim eşimde anneme gaz verdi o halle ikisine yalvardım ben kötü niyetli bisey söylemedim sadece eşimide düşündüm annem ben misafirim önce ben yicektim dedi bana doldursaydin o halle benden servis hizmet bekledi zar zor yemek yiyorum ağrılardan çok çektim hem hastalık hem kavga üzüntü stres sinir eşimde annemi gaza getirdi annemin yaninda sen anneni böyle şöyle dedin ben olsam seyhunda yememiş dedin ben olsam annenin yerinde o yemeği yemezdim babam olsa fırlatır atardım annen haklı eşimede yalvardım dedim kötü niyetli söylemedim seni de düşündüm kötü oldum sen diyebilirdin k.bkma songul teyze farahin kafasi yerinde değil hasta onun yerine ben diyim k.bkma diyebilirdi ama tam tersi gaz verdi annemle aramızı daha çok kizistirdi annem daha da saldırdı bana eşimde uzatinca uzatma artık dedim üzerime yürüdü iki kere silkeledi bende küfür ettim canımın acısından annemin yaninda sana bunun bedelini çok ağır ödeticem dedi annenin yanında küfür ettin o halde annemle eşim bir oldu beni mahvettiler eşim çok uzattı annemin yaninda sen böyle dedin şöyle dedin yalvardım ağlamaktan sen benim iyi niyetimi bilmiyormusun o benim annem o yemeği yerken seni düşündüm annemle aramız açıldı hicmi sende hakkım yok birazda benim yanımda ol bari bu haldeyken o hep uzatmaya devam etti annemin yaninda sen böyle dedin şöyle yaptın ameliyatli halimle annem sonra çok pişman oldu beni bıraktı gitti eşimde bakmıyor küs ortada kaldım yatıyorum yatak döşek bir yandan ağlıyorum bunları yazana kadar boğuldum aglamaktan daha ne acılar yaşadım gördüm kendi umursamaz ailemden ben onların herseyinde koştum onların her derdini dinledim ama onlar benim bu kötü günümde yanimda olmadilar annemle tartismamizda hiç yanimda olmadılar eşim beni korur kollar ezdirmem dedim ama yanıldım bir yandan o soruda yaşadım eşim annemi sevmezdi ben aralarını düzelttim ikisi bana bir oldu anneme kendini sevdirmek için beni ezip gecti annem Babam boşanıyordu babami annem evden kovdu babam en son evi terk etmis annem gece gündüz agliyordu ben daha yeni evliyim aldatma olmuş ama babam yapmamış arkadaşları telefondan mesaj atmış bir kadına babamdan gizli kadın cevap verirken annem yakalamis erkek kardeşlerim boşansınlar diye ugrastilar annem gece gündüz ağlıyordu gözleri şiş kadının emekliliği yok biseyi yok 55 yaşında kadın ben memlekete gittim annemin yaninda oldum babamlada konuştum aylarca konuştum ikisiyle ve barıştırdim tabi annem sürekli babama küfür ediyordu gelmiş geçmişine babamda bu konuda haklıydı dayanılmaz ağır küfür bilmiyorum annende çok travma yaşamış oyüzden mi bilmiyorum ama aynısı eşim bana ihanet etti annem yuvan için katlan dedi kadınlık yap dedi kimse yanimda değil çok kötüyüm arkamda hickimsem yok eşime muhtaç kaldım bu halle oda konuşmuyor benle ne yapayım arkadaşlar annemle her görüşmemiz eşim yüzünden hep tartışmaya sonlanır bundan sonra herkesle bağımı koparmak en dogrusumu olacak çünkü psikolojim alt üst oluyor gel böyle perişan oluyorum eşim anneme güvenerek üstüme daha çok geliyor sizce ne yapmalıyım 😢😢😢😢😢😢😢😭😭😭
Annenle, babanla arana mesafe koyacaksın bu bu kadar açık. Zaten evli barklı kadınsın artık. Kendi evin, yuvan var. Annenle babana mesafe koy. Annenin huyunu bilip, bu kadareşinle içli dışlı olmasına neden olmak, hala yakın olmak bana çok garip geldi doğrusu. Annen hatalı ama bu yaştan sonra değişecek değil. Bundan sonra araya mesafe koy. Eskisi gibi arama sorma görüşme.

Anne baba aile aranıza mesafe dahi koymayın direk silin ,hayatınızdan çıkartın .
Anlattıklarınıza çok çok üzüldüm, eşinizde vefasızsın tekiymis ,inşallah çocuğunuz yoktur
Şartlar uygunsa eğer birikmiş paranız, mehir altınlarınız falan ya da kenarda köşe de biseyleriniz varsa hemen bosayin o kocayi .
Kendinize ,gücünüze inanın. Lütfen, dünyaya bir kez geliyoruz kimsenin size bunları yaşatmaya hakkı yok .
Allah yardımcınız olsun .

Annenle, babanla arana mesafe koyacaksın bu bu kadar açık. Zaten evli barklı kadınsın artık. Kendi evin, yuvan var. Annenle babana mesafe koy. Annenin huyunu bilip, bu kadareşinle içli dışlı olmasına neden olmak, hala yakın olmak bana çok garip geldi doğrusu. Annen hatalı ama bu yaştan sonra değişecek değil. Bundan sonra araya mesafe koy. Eskisi gibi arama sorma görüşme.
Ben bilemedim annem bir iyi bir kötü oluyor beni düşünür değerimi düşürmez sandım çok üzgünüm çok ben herkes iyi olsun mutlu olsun istedim okadar

Daha yeni evli sayılırsın. Eşinin bu tavırlarını okudukça sinirlendim. Öncelikle boşan senin yanında olması gerekirken annenle bir olup seni üzen kocanın sana ne faydası var sen acı çekerken yanında olmayacaksa ne zaman yanında olacak. Herkesten uzak kendine yeni bi hayat kur. Kolay değil biliyorum ama bu ağırlığı üstünden attığında rahatlayacaksın. Yoksa aynı taş aynı hamam devam eder. Ve uzaklaştığında annen değerini anlar.

Ben bilemedim annem bir iyi bir kötü oluyor beni düşünür değerimi düşürmez sandım çok üzgünüm çok ben herkes iyi olsun mutlu olsun istedim okadar
Herkesi değil ya kendinizi düşünün, herkes mutlu olsun istedim, herkes iyi olsun istedim, öyle düşündüm, böyle düşündüm. Beni insan yerine koymayanlar niye iyi olsunlar ki ,hatta ölsünler ya umurumda olmaz ,kendinize gelin .
Ya çocukluktan bu yana neler yasamissiniz, niye iyiliğini mutluluğunu düşüneyim onların?
Gerçek hayata dönün, bu şekilde polyanna olmaya devam ederseniz kendinize yazık edersiniz ,aynanın karşısına geçin bi silkelenin yazık ya

Anne baba aile aranıza mesafe dahi koymayın direk silin ,hayatınızdan çıkartın .
Anlattıklarınıza çok çok üzüldüm, eşinizde vefasızsın tekiymis ,inşallah çocuğunuz yoktur
Şartlar uygunsa eğer birikmiş paranız, mehir altınlarınız falan ya da kenarda köşe de biseyleriniz varsa hemen bosayin o kocayi .
Kendinize ,gücünüze inanın. Lütfen, dünyaya bir kez geliyoruz kimsenin size bunları yaşatmaya hakkı yok .
Eşime herseyimi verdim altınlarını paramı hep diyordu o altınları ailem taktı nerde senin diye k.kartini veriyor iki dört parca sonra kiziyor oda evin ihtiyaci kendim icin bir çöp almadim kendi diyor zaten masrafsiz kadinsin diye bisey alınca kızıyor annem hep der para ayrımı yapma bir tut eşinle biriktirin ben annedir iyiliğimi ister diye gep dinledim

Eşime herseyimi verdim altınlarını paramı hep diyordu o altınları ailem taktı nerde senin diye k.kartini veriyor iki dört parca sonra kiziyor oda evin ihtiyaci kendim icin bir çöp almadim kendi diyor zaten masrafsiz kadinsin diye bisey alınca kızıyor annem hep der para ayrımı yapma bir tut eşinle biriktirin ben annedir iyiliğimi ister diye gep dinledim
Sizi çocukken hortumla döven, aşağılayan, küçümseyen bir "anne" den bahsediyorsunuz
Lütfen hala o kişiye anne demeyin ,hakkıyla annelik edenlere haksızlık olmasın.
Gözünüzü açın

Doğru söylüyorsunuz huyunu biliyorum nerden bileyim eşimde annemin yaninda olacak bana karşı bu halde bari yanimda olsaydı beni en çok bu kahretmesin hani hastalık sağlık çok kırgınım çok kalbim parça pincik oldu ablacım 😢😢😢😢

Ben çok merhametlidir hep affettim ne yapsalar annemdir dedim bugün var yarın yok diye değerini bildim hep ama Bir iyi bir kötü oldu benim hayatım mahvettiler iyilik yapıyoruz sanıp içim kalbim el vermiyor çok safım akillanmiyorum içim acıyor onlara yine ne yapsalardı yazıktır günahtır diyorum

Mesafe koyamıyorum yazıktir günahtir neler yaşatıyor ama hala içim acıyor anneme karşı aileme karşı her gece dua ediyorum onlar icin merhametim engel oluyor bugün var yarın yoklar diye

Of ne uzun yazmissiniz dayanamadim boyle anne babanin ustune boyle koca mi buldunuz birde? Kocayi bosayin ailenizden uzakta kendinize bir hayat kurun hersey nasil duzelir guzellesir o zaman gorursunuz.
Okadar içim dolu ki bunlar ne ki daha çok şey var sığmaz buraya herseyimi eşime verdim hiçbir birikim biseyim yok nereye gideyim gidecek yerim de yok.

Annemde aynısını annesinden görmüş doğrudur hep anneme derim ne olur anla beni niye bana böylesin bir kere anne kız iyi geçinemiyoruz okulda bir derdim var baya kötüyüm geldim annemle dertleşmek istedim git git temizlik yapıyorum demisti ben hep dertlerimle baş başa kaldim

Silebilseydim keşke her derdinde beni arıyorlar saatlerce dinliyorum ben anlatmaya gelince başından savıyorlardı vicdanım merhametin kahrolsun yöne içim titriyor onlara karsi

Çocukluğumda öyle birsey olabilseydi keşke şuan böyle olmazdı üzüntüden hastalık cikti
Evet saygı yok ben ilk defa annemin yaninda küfür ettim yumruğunu sıkıp üzerime gelmeseydi anneme gaz verip ortaligi kivilcima verdi eşim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X