Geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu için önerileriniz nelerdir ?

melikepl48

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2023
1
0
24
Merhabalar yaklaşık bir aydır geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu ile uğraşıyorum üroloji doktoruna gittim bana bazı ilaçlar verdi purinol, piyeloseptyl, urocare, İnfex antibiyotik. Bunların hiçbir işe yaramadı veya ben öyle düşünüyorum biraz azalıyor gibi oluyor sonra tekrarlıyor. Mesela gün içerisinde 5 defa tuvalete gidiyorsan bunun iki defasında 10-15 dakika durduğum oluyor Damla Damla idrarımı yapma şeklinde Bir rahatsızlık yanma ve ağrı asla yok doktor sistit dedi ama yanma kesinlikle yok. Kızılcık suyu kaynatıyorum karnabahar kürü yapıyorum kuru dutun suyunu kaynatıp içiyorum sizin bunlar haricinde önerebileceğiniz bir şey var mıdır?

Merhabalar yaklaşık bir aydır geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu ile uğraşıyorum üroloji doktoruna gittim bana bazı ilaçlar verdi purinol, piyeloseptyl, urocare, İnfex antibiyotik. Bunların hiçbir işe yaramadı veya ben öyle düşünüyorum biraz azalıyor gibi oluyor sonra tekrarlıyor. Mesela gün içerisinde 5 defa tuvalete gidiyorsan bunun iki defasında 10-15 dakika durduğum oluyor Damla Damla idrarımı yapma şeklinde Bir rahatsızlık yanma ve ağrı asla yok doktor sistit dedi ama yanma kesinlikle yok. Kızılcık suyu kaynatıyorum karnabahar kürü yapıyorum kuru dutun suyunu kaynatıp içiyorum sizin bunlar haricinde önerebileceğiniz bir şey var mıdır?
Belirtilerin hepsini yaşamak zorunda değilsiniz yani yanma ve ağrı olacak diye bi şart yok. Ve belirti hastalığın derecesine göre seyir gösterir . Eğer ilaçlara rağmen idrar yolu enfeksiyonu geçmiyor ve sıkça tekrar ediyorsa şekerinize baktırmanızı öneririm. Şekeri olan kişilerde çok sık ve iyileşmez derecede görünür . Birde ben sirke denemiştim iyi gelmişti. Hastane tuvaletinden kapmıştım. Günlük pede birkaç damla sirke damlatmıştım. Sonrasında geçti çok şükür. Günlük pedi 2-3 kez aynı şekil yapıp değişin inşallah geçer

Merhaba nasıl geçirdiniz idrar yolu enfeksiyonunuzu . Benimde tekrarlıyor yardımcı olursanız sevinirim

X