Antidepresan braklnca, ne gibi ekilme belirtileri olur?

Selam Canım bende yaklaşık 9 ay öncesine kadar antidepresana bagımlı olarak yaşıyordum..Kullanmadıgım ilaç kalması yaklaşık 8 ayrı antidepresan verildi farklı zamanlarda 2 yıl zarfında..Ve hiç biri bi halta yaramadı..Çözümün kendi beynimde oldugunuda biliyordum ve en sonunda Çoğul Kişilik (Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu) teşhisi koyuldu ve şizofren tedavisi görmeye başladım diyazemi damardan verilen sakinleştiriciyi hap olarak alıyordum 2 günde bir acilde bulur oldum kendimi..Ve en nihayetinde o lanet haplardan medet umarken megerse kuyumu kendi ellerimle kazıyormusum..bir hafta yoğun bakımda yattım ölümden döndüm..Ve sonunda anladım ki tek çare duaymış Rabbime tüm acizliğim ile her namazımda dua ediyordum..Kullanmamam gerekiyordu o hapları mutlaka bi an önce bırakmalıydım .Tüm ev halkı her ne kadarda kullanmam için baskı yapsalarda bıraktım sonunda şuanda yeminliyim agzıma almamaya..Kendime ve beynime hükmetmeyi ögrendim şartladım kendimi asla içmeyecegim aciz değilim ben dedim..Ve dediğimi yaptım elhamdülillah beyindeki sorunları hap degil bizler çözmeliyiz..Bi çözüm değil emin ol ALLAh yardımcın olsun..yerimseniben

Ben de 2 yılı aşkın bir süre boyunca bir antidepresan kullandım. Çok kötüydüm, bu halimin nasıl düzeleceğini, nasıl rahatlayacağımı, nasıl yeniden mutlu olabileceğimi hayal bile edemiyordum. Çok şükür Allah'a hem ilacın etkisi hem de yaşantımın değişmesi çok güzel bir etki oluşturdu. Şükür ki eskisi gibi tat alabiliyorum hayattan.

Kullandığım ilaç sakinleştirici değil, aksine mutluluk ve enerji vericiydi. Beni pervasızlaştırdı tabii biraz ama asıl etkisi eski kötü anıları baskılayıp zihni rahat ettirmek şeklinde oldu. Derin derin düşünüp dertlenmektense sabırsızlaştırdı beni ve derin düşünceler yerine yüzeysel düşünceleri öne çıkardı. Yani zihnime, ruhuma detoks yaptı bir nevi.

Doktor en az bir sene kullanacaksın demişti, ben iki sene kullandım. Bırakmam gerektiğini vücut bana haber verdi. Henüz hazır değilken içimde korku oluyordu ya bırakınca yeniden hasta olursam diye ama sonra bir de baktım ki hafızama çok zarar vermeye başlamış. Normalde de hafızam çok iyi değildir ama artık iyice kötü olmuştu, ne uzak geçmişi hatırlayabiliyordum ne de akşam ne yediğimi. O zaman anladım bırakmam gerektiğini. Normalde günde 1 adet içerken 10 gün boyunca günde yarım adet içtim (başlarken de 10 gün boyunca yarımla başlamıştım) ve çok rahat bıraktım. Hiç yan etki de hissetmedim.

Çok şükür o kötü günler geride kaldı:)

Merhaba ben 4 ay önce bıraktım antidepresanı ilk olarak dr. basvurdum bırakmak istiyorum diye Dr. ise yarım yarım içmemi ve bırakmamı söyledi ilk olarak ellerimde uyuşmalar oldu ve sonra kafamda geçmişe gidip gelmeler oldu birkaç ay geçti ve düzeldi iyiyim artık sorun yok ..

ben de bırakma aşamasındayım ve doktor kontroliyle bırakıyorum... dateylı tedavim depresyondan çıkamıyorum diye bi başlığım var orada....

şu anda bir gün içiyorum, bir gün içmiyorum... başdönmelerim var ve arada şiddetleniyor ama onun dışında iyiyim...

mide bulantısı,baş dönmesi,tansiyon düşüklüğü yapabilir.

slm herkese baya oldu buraya yazmayalı.ben de tam 41 gündür ilaç içmiyorum.41 kere maşallah:nazar: çok ta iyiyim.sadece ufak tefek baş dönmelerim oluyo.ilk günler de biraz sıkıntı çektim kokrtum acaba tekrar başa dönermiyim hsatalığımın ilk başladığı dönemlere yani die.o deönem bırakmak üzre olduğum ilaçlarımı tekrar mı kullanmaya başlasam bile dedim.ama dr um biraz diren hemen ilaca tekrar başlamayı düşünme dedi.eğer artarsa sıkıntıların başlarız tekrar dedi.dediğini yaptım ve çok şükür artmadı azaldı korkularım.ilk 14-15 gün her gece sarı kantaron çayı içtim.şimdi arada sıra da içiyorum.var sa burdan ilaç bırakmış bırakmak üzere olanlar bizle paylaşsınlar yaşadıklarını

bende bır yıl antıdepresan kullandım reglim 6 ay boyunca kesıldı buna ragmen devam ettım sadece bır doktor antıdepresandan olabılecegını soyledı doktor doktor gezdım sonra bı cesaret azar azar bıraktım bu arada kılo da almıstım bıraktıktan 10 gun sonra reglim basladı o gun den berı de bı sorun yok Allaha sukur ama tekrar psıkologa gıtmeyı dusunuyorum tekrar antıdepresan kullansam kılo alırmıyım onu merak edıyorum .......kılo alanlar oldumu bu ılaclardan

bende bır yıl antıdepresan kullandım reglim 6 ay boyunca kesıldı buna ragmen devam ettım sadece bır doktor antıdepresandan olabılecegını soyledı doktor doktor gezdım sonra bı cesaret azar azar bıraktım bu arada kılo da almıstım bıraktıktan 10 gun sonra reglim basladı o gun den berı de bı sorun yok Allaha sukur ama tekrar psıkologa gıtmeyı dusunuyorum tekrar antıdepresan kullansam kılo alırmıyım onu merak edıyorum .......kılo alanlar oldumu bu ılaclardan

kilo alanlardanım ben de.ben 6 yıl içtim ilaç.kullanmaya başlayalı 1 sene olmuştu benim kilom yaklaşık 10 a yakın artmıştı.ama tek iyi hissedeyim de kg verilir.eğer ihtiyacın varsa ilaç içmeye kiloyu düşünmemelisin

kilo alanlardanım ben de.ben 6 yıl içtim ilaç.kullanmaya başlayalı 1 sene olmuştu benim kilom yaklaşık 10 a yakın artmıştı.ama tek iyi hissedeyim de kg verilir.eğer ihtiyacın varsa ilaç içmeye kiloyu düşünmemelisin

aslında cokta bı sıkıntım yok ama canım hıcbısey yapmak ıstemıyo dısarı cıkmak alısverıse gıtmek evde iş yapmak ne bılım hıc bısey yapmak ıcımden gelmıyor o yuzden gıtsemmı dıye dusundum alınan kılolarda yağ olarak alındıgı ıcın zor verılıyor o yuzden korkuyorum

aslında cokta bı sıkıntım yok ama canım hıcbısey yapmak ıstemıyo dısarı cıkmak alısverıse gıtmek evde iş yapmak ne bılım hıc bısey yapmak ıcımden gelmıyor o yuzden gıtsemmı dıye dusundum alınan kılolarda yağ olarak alındıgı ıcın zor verılıyor o yuzden korkuyorum

cnm psikologla giderebileceğin bir soun gibi gözüküyo.tabi ne yaşadığını en iyi sen biliyosun.bir psikoloğa git terapi al.o da gerekli görürse ilacı zaten seni psikiyatriste sevk eder.ama eğer gidebiliyosan terapi de yapabilen bi psikiyatra git.onlar hem terapi hem ilaç yazabiliyolarmesela benim 1 senedir gittiğim dr um psikiyatrist.onla beraber bıraktım ben ilacımı

cnm psikologla giderebileceğin bir soun gibi gözüküyo.tabi ne yaşadığını en iyi sen biliyosun.bir psikoloğa git terapi al.o da gerekli görürse ilacı zaten seni psikiyatriste sevk eder.ama eğer gidebiliyosan terapi de yapabilen bi psikiyatra git.onlar hem terapi hem ilaç yazabiliyolarmesela benim 1 senedir gittiğim dr um psikiyatrist.onla beraber bıraktım ben ilacımı

bırakmana cok sevındım demekkı ıyılestın kendını nasıl hıssedıyorsun ılactan sonra

bırakmana cok sevındım demekkı ıyılestın kendını nasıl hıssedıyorsun ılactan sonra

iyi hissediyorum çok şükür cnm 40 gün oldu bırakalı.ilk başlarda zorlandım biraz acaba dedim ilaçları bırakınca yeniden hasta olurmuyum die.korktum.ama geçti.şimdi arada sırada baş dönmelerim oluyo o kadar

Sonunda bende bıraktım.NE OLDUGUNU tanımlayamadıgım seyler oluyor:)) bır an sabıt duran bır cısım beynımden gelen bır yogunlasmayla oynuyor gıbı oluyor hemen bır yerım uyusuyor o beynımdekı sey gecınce duzelıyor uyusmalarda,ve birde degişik psıkolojılere gırıyorum yanı kısılıgım degısıyor degısık bı durum ılacı kendı ıstegımle dr bılgısı dısında bıraktım allahta bır daha kullanmak nasıp ettırmesın
ammmmmmmmmmmın

Sonunda bende bıraktım.NE OLDUGUNU tanımlayamadıgım seyler oluyor:)) bır an sabıt duran bır cısım beynımden gelen bır yogunlasmayla oynuyor gıbı oluyor hemen bır yerım uyusuyor o beynımdekı sey gecınce duzelıyor uyusmalarda,ve birde degişik psıkolojılere gırıyorum yanı kısılıgım degısıyor degısık bı durum ılacı kendı ıstegımle dr bılgısı dısında bıraktım allahta bır daha kullanmak nasıp ettırmesın
ammmmmmmmmmmın

ama anlattıkların hiç iyi şeyler değil.lütfen bi dr a git.ona danış.ilerde daha büyük sıkıntılar yaşamaman için

Bende antidepresanımı hem kilo aldırdığı ıcın hem de iyileştiğimi dusunerek bıraktım. Zaten doktorum 8 ay gıbı bir süre koymuştu kullanmak ıcın dedım 8 ay doldu ben bunu azalta azalta kendim bırakayım ama 1 hafta sureç ıcerısında hergun yarıma ınerek kestım ama aynı başlarkenki kadar kotu oldum bır arkadasımda anlatmadıgım demıs aynen oyle anlatılamayacak ıc sıkıntısı kalp carpıntısı,tansiyon yükselmesi, sanki yerde değil gökte gezermiş hissi yasadım sonra yavaş yavaş bu his kayboldu ama ben tekrar doktoruma gıttım ve boyle boyle kendım bıraktım bu ilacı bunlar oldu ama kendımı sımdı ıyı hıssedıyorum dedı ki ben size 1 haftada değil 1 ay süreç içinde bıraktırırdım hergun biraz daha azaltarak ama siz çok acele bırakmıssınız dedı. Sizlerde benım gibi kafanıza göre ilaçları kullanıp bırakmayın mutlaka bir doktor kontrolunde bunları gerçekleştirim çünkü sonrasında rahatsızlıklar başlıyor ve ilerliyor...

ben 10 gun azaltarak bıraktım sadece kollarım cok fena uyuşup çekiliyo gıbı oldu hatta topraga falan dokundum ellerım ayaklarımla onun harıcınde bısey olmadı bırde bıraktıktan sonra 10.gun adet oldum onun mutluluguyla bısey hıssetmedım galıba bırakırken kesınlıkle doktora danısmak gerekır benım ılacım lustral 100 dü sizinkı neydı benımkı hafıfmış

Son düzenleme:
ya ben de 8 ay kadar antidepresan bi de nöroleptik bi ilaç kullandım ama bırakırken hiç sorun olmadı aceba sizin kullandığınız ilaçlar mı ağır yoksa çekilme belirtileri yaşamak için daha mı uzun süre kullanmak gerekiyo bu ilaçları

X