Antidepresan kullanan doğum yapan yada hamile olan var mı???

arkadaşlar 5 yıllık evliyim ve cesaret edip çocuk yapamadım bu hastalık öyle bir illetki bekledikçe beklediğinle kalıyosun:KK43: maalesef bizim güçlü olmamız lazım bence yani ancak böyle aşabiliriz

evet paxil:KK43: benim adım da merve bu arada :) artık beklemeyeceğim diyorumki çıldırsam da delirsem de yapayım gitsin:KK43: ilk 3 ay ilaç yasak ya anlamadığım sey artık paxil bana etki ediyor mu etmiyor mu anlamıyorum çünkü ara ara çarpıntılarım ve nefes daralmalarım oluyor sen düşünüyormusun bebek

paxil bebeklerde kalp sorunlarına yol açabilirmiş d grubuymuş ilaç kategorisi ilk 3 ay ilaç kulanan duydum forumda ama genelde c grbu ilaç içmişler çok zorda kaldıklarında yani kar zarar dengesine göre çok ağır geçirenler maalesef kullanmış ama şükürki bebekleri sağlıklı doğmuş bu konuyla ilgili bir forum var isterseniz linkini atarım sizlere

Evet bunları okumuştum merve:) bende paxil kullanıyordum ve bana en iyi gelen ilaç paxildi. Bebek istedigim icin psikiyatristim önce lustral denedi olmadı,cipralex denedi olmadı, cymbalta içiyorum simdi bu daha iyi geldi paxil kadar degil en azından ama memnunum simdilik. Psikiyatristim buda olmazsa paxil içebilirsin dedi bunlar yuzde 2, paxil yüzde 2,5 zarar verebilir bi ihtimal demişti. Psikiyatristim prof. Benim bu arada. Benimki ya hep ya hiç diyor ilk 3 ay ilaç içiçeksen 9 ay içiceksin. 3 ay içmiyceksen hiç içmiyceksin. Allah büyük ya inşallah bisey olmaz :) cymbaltayı doktorunuza bi sorun isterseniz paxilin muadili bi ilaç yan etkileri azaltılmış

çok teşekkür ederim cevapğ için bu arada yani cymbalta paxille benzer etkiler gösteriyorçünkü muadili sanırım yanlış anlamadıysam. eğer öyleyse bu gerçekten içime su serpti ben istanbulda yaşıyorum psikiyatristim yasin genç prof değil ama bana en isabetli ilacı veren kendisidir allah doktorları başımızdan eksik etmesin. ama dönüp dolaşıp bu işin kişiin kendisinde bittiğini ve ne kadar zorlansalarda savaşmaktan hastaığın üzerine gitmekten kaçmadıklarını görüyorum. evet ben 5 yıl bekledim ve maalesef cok uzun bir süre cesaret edemediğim için tavsiyem eğer bir bebek istiyorsan tedavini bırakma sakın ve pozitif düşünmeye çalış:) insanın yalnız olmadığını bilmesi güzel sevgilerimle

Evet bunları okumuştum merve:) bende paxil kullanıyordum ve bana en iyi gelen ilaç paxildi. Bebek istedigim icin psikiyatristim önce lustral denedi olmadı,cipralex denedi olmadı, cymbalta içiyorum simdi bu daha iyi geldi paxil kadar degil en azından ama memnunum simdilik. Psikiyatristim buda olmazsa paxil içebilirsin dedi bunlar yuzde 2, paxil yüzde 2,5 zarar verebilir bi ihtimal demişti. Psikiyatristim prof. Benim bu arada. Benimki ya hep ya hiç diyor ilk 3 ay ilaç içiçeksen 9 ay içiceksin. 3 ay içmiyceksen hiç içmiyceksin. Allah büyük ya inşallah bisey olmaz :) cymbaltayı doktorunuza bi sorun isterseniz paxilin muadili bi ilaç yan etkileri azaltılmış

çok teşekkür ederim cevapğ için bu arada yani cymbalta paxille benzer etkiler gösteriyorçünkü muadili sanırım yanlış anlamadıysam. eğer öyleyse bu gerçekten içime su serpti ben istanbulda yaşıyorum psikiyatristim yasin genç prof değil ama bana en isabetli ilacı veren kendisidir allah doktorları başımızdan eksik etmesin. ama dönüp dolaşıp bu işin kişiin kendisinde bittiğini ve ne kadar zorlansalarda savaşmaktan hastaığın üzerine gitmekten kaçmadıklarını görüyorum. evet ben 5 yıl bekledim ve maalesef cok uzun bir süre cesaret edemediğim için tavsiyem eğer bir bebek istiyorsan tedavini bırakma sakın ve pozitif düşünmeye çalış:) insanın yalnız olmadığını bilmesi güzel sevgilerimle

Kızlar bende kullandığınız ilaçlardan içtim yıllar önce.
cymbalta aşırı yan etki yaptı devam edemedim.
paxil muadili paxera 20 mg kullandım çok kg aldırdı bana.ama yüzde 80 iyileştim ve bıraktım.
ama ilacı bırakınca her şey aynıydı yine kendi kendime idare ediyordum yıllardır ilaç almadan..
Şimdi hamileyim ve kötüleştim. size şunu söylemek istiyorum bu sadece benim fikrim tabi yine siz bilirsiniz.
Sağlıklı ve mutlu bir hamilelik geçiren çok az insan var. sebebi malum hormonlar içinde bir canlı oluşuyor zor olması gayet normal. ama bizler daha çok sarsılıyoruz ilaç ya da başka destek arıyoruz.
çünkü zaten hazır bir zemin var psikolojimiz iyi değil diğerleri gibi. yani hamilelik kolay değil çocuk kolay değil iyileşmeden düşünmeyin derim.. o zorlukları sizinle yaşayan küçük bir can var onu düşünün. Şuan ne yaşadığımı bildiğim için söylüyorum. ben kazayla hamile kaldım ilaç kullanmıyorum yıllardır. ama hayat kalitem çok düşmüştü. şuan dr izin verse ilaç alıcam. ilaç kullanıncada bebeğime bişey olur mu diye takıntı yapıcam nasıl bir iyileşmeyse bu siz düşünün artık.

merhaba kaçıncı haftadasın, sana şu kadarını söyleyeyim 5 yıldır evliyim ve ilaç kullanıyorum tek yaptığım hamilelikten kaçmak oldu eşim hep başkalarının çocuklarına heves ediyor bu da bende suçluluk duygusu yaratıyor gittiğim psikiyatristler psikologlar bana hep bu işin bir noktadan sonra bende bittiğini söylüyor. forumlarda cok dolaştım cok zor cok sancılı hamilelik dönemi geçirenler olmuş,, kimi ilerleyen aylarda iyileşmiş, kimisi daha kötü olmuş ama genel olarak bebeklerini kucaklarına alınca toparlamışlar. tedavi ne zman olacağım ne zman iyileşeceğim diye bekle bekle 5 yıl geçti. bence ilaç içerek sadece kaçıyorum, bastırıyorum ne zaman hamilelik konusu gündeme gelse korkup kaçıyorum yapıp kurtulmak istiyorum artık.. seni çok ama çok iyi anlıyorum eminim zorlandığına bu ne zaman olsa korkacağım belki diyorum hamile kalıp ilk 3 5 ayı atlatırsam ısınırım hamileliğe yani öyle umut diyorum:KK43: sen kaçıncı haftadasın merak ettip nasılsın neler hissediyorsun hamilelik yepyeni bir dönem bu bilinmezliği hayal ettikçe aklımı kaçıracak gibi oluyorum bazen ama kurmasam akışına bıraksam her şeye alışır insan bebek doğunca onu cok seveceğime de eminim aslında herşey alışana kadar

merhaba kaçıncı haftadasın, sana şu kadarını söyleyeyim 5 yıldır evliyim ve ilaç kullanıyorum tek yaptığım hamilelikten kaçmak oldu eşim hep başkalarının çocuklarına heves ediyor bu da bende suçluluk duygusu yaratıyor gittiğim psikiyatristler psikologlar bana hep bu işin bir noktadan sonra bende bittiğini söylüyor. forumlarda cok dolaştım cok zor cok sancılı hamilelik dönemi geçirenler olmuş,, kimi ilerleyen aylarda iyileşmiş, kimisi daha kötü olmuş ama genel olarak bebeklerini kucaklarına alınca toparlamışlar. tedavi ne zman olacağım ne zman iyileşeceğim diye bekle bekle 5 yıl geçti. bence ilaç içerek sadece kaçıyorum, bastırıyorum ne zaman hamilelik konusu gündeme gelse korkup kaçıyorum yapıp kurtulmak istiyorum artık.. seni çok ama çok iyi anlıyorum eminim zorlandığına bu ne zaman olsa korkacağım belki diyorum hamile kalıp ilk 3 5 ayı atlatırsam ısınırım hamileliğe yani öyle umut diyorum:KK43: sen kaçıncı haftadasın merak ettip nasılsın neler hissediyorsun hamilelik yepyeni bir dönem bu bilinmezliği hayal ettikçe aklımı kaçıracak gibi oluyorum bazen ama kurmasam akışına bıraksam her şeye alışır insan bebek doğunca onu cok seveceğime de eminim aslında herşey alışana kadar
Merhaba pineapple. Ben cymbalta bıraktım. Hamileyim ama. Cok zor geliyo 5. Haftamdayım kafsyı yicem paxili mumla arıyorum 13 ünde doktor randevum var sorucam artık ona yani cok zor. Tavsiyem ilaçla hamile kal. Madem o kdar kötüsün ilaçsız düşünme bile bebegede yazık. Banada bu saatten sonra heralde 3.ayı bekletirler dahada kafayı yemezsem...

çoook sevindim hayırlı uğurlu olsun bebeğin zor olabilir senin için belki... ama geçer bu günlerin hele bebeğin doğunca iyiki yapmışım dersin kurtulursun bu hastalıktan allahın izniyle

çoook sevindim hayırlı uğurlu olsun bebeğin zor olabilir senin için belki... ama geçer bu günlerin hele bebeğin doğunca iyiki yapmışım dersin kurtulursun bu hastalıktan allahın izniyle
Bugün brintellix diye bi antidepresana başladım inşallah cocuguma bsey olmaz ;(

olmaz allahın izniyle ilk 3 ay içerisinde kullanımı uygun demekki ne hastalar vardı ilaç kullandılar sen de biliyorsundur forumlarda. içini ferah tut ilk 3 ay ilaç alacağına göre dayanamayacak gibimisin bunu sadece sen yaşamıorsun korkma

Slm kizlar bende suan 7 haftalik hamileyim ve serequel 25mg kullaniyordum uyku problemim icin suan kestim fakat dayanabilecek gibi degilim.aranizda serequel kullanan oldumu hamileliginde?

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Cipralex 10 mg kullanıyorum, Allahım bebeğime bir şey olmasın diye dua ediyorum. Doktorum kullanabilirsin dedi. 5 haftalık hamileyim bu arada.

Merhaba mervemery, anladığım kadarıyla hamilesin ve doktorun cipralex kullanmanda bir sakınca olmadığını söyledi değil mi? Bende 5 haftalık hamileyim, hamilelik öncesinde cipralex kullanıyordm şimdi bir anda bıraktım..o kadar kötüyümmki..sürekli baş dönmelerim var..bi zararı yokmuymuş cipralexin yani?

X