Antidepresan kullananlar

babymama

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2023
14
3
32
Merhaba hanımlar. Antidepresanı bırakmıştım devam edeceğim merakım sizlerde kullandıysanız en fazla kaç yıldır kullanıyorsunuz paxera kullanan var mı birde hangisini kullanıyorsunuz birbirimizi aydınlatalım sorularımıza cevap olsun 🥰

Merhaba hanımlar. Antidepresanı bırakmıştım devam edeceğim merakım sizlerde kullandıysanız en fazla kaç yıldır kullanıyorsunuz paxera kullanan var mı birde hangisini kullanıyorsunuz birbirimizi aydınlatalım sorularımıza cevap olsun 🥰
merhaba. ben panik atak için paxil kullanmıştım. onlar aynı diye biliyorum. bir sene tam dolmadan bırakmıştım. panik atağım bittiğinde gerek kalmamıştı. atağım ilaçla bitmedi terapiyle bitti ama terapi aldığım terapistte ilacın iyi bir ilaç olduğunu söylemişti. 4 senedir hiçbirşeyim yok çok şükür

15 senedır panık atak anksıyete hastasıyım
Ara ara antıdepresan ıctım ama 6 ay fılan
Yan etkılerı cogalınca bırakıyorum
Sımdı 3 aydır prozac ıcıyorum sakınlestırdı ama hala kaygılıyım

15 senedır panık atak anksıyete hastasıyım
Ara ara antıdepresan ıctım ama 6 ay fılan
Yan etkılerı cogalınca bırakıyorum
Sımdı 3 aydır prozac ıcıyorum sakınlestırdı ama hala kaygılıyım
Bende okb kötü düşünceler engelleyememe akabinde anksiyete panik atak 😕 emziriyorum birde şimdi kullanamıyorum kestikten sonra devam edeceğim daha önceden hangi antidepresanı kullanıyordun peki

merhaba. ben panik atak için paxil kullanmıştım. onlar aynı diye biliyorum. bir sene tam dolmadan bırakmıştım. panik atağım bittiğinde gerek kalmamıştı. atağım ilaçla bitmedi terapiyle bitti ama terapi aldığım terapistte ilacın iyi bir ilaç olduğunu söylemişti. 4 senedir hiçbirşeyim yok çok şükür
Evet 3 tane antidepresan kullandım en başarılı olan bu bunu da 2 yıl kullandım Sanırım emzirme dönemim bitikten sonra hem terapi hem ilaçla ilerleyeceğim bende 🙁 tabii birde iyi bir psikolog

Anksiyete bozukluğum var. Daha önce 3-4 yıl selectra kullandım. Doktor kontrolünde bıraktım aylar sonra daha şiddetli şekilde tekrarladı. Tekrar selectraya başladım. Son 1 yıldır kullanıyorum. Çok çok iyi hissediyorum hatta artık atak geçirmiyorum diyebilirim. Ancak ilk 6 ay çok zorladı. Bütün yan etkileri yaşadım. Daha da kötü oluyorum zannettim. Ataklarım bitmişti yan etkileri yaşamaktan yorulmuştum tam bırakacağım derken yan etkiler de geçti. Allah’a çok şükür bin şükür şu an hastalığımı bile unuttum.

Anksiyete bozukluğum var. Daha önce 3-4 yıl selectra kullandım. Doktor kontrolünde bıraktım aylar sonra daha şiddetli şekilde tekrarladı. Tekrar selectraya başladım. Son 1 yıldır kullanıyorum. Çok çok iyi hissediyorum hatta artık atak geçirmiyorum diyebilirim. Ancak ilk 6 ay çok zorladı. Bütün yan etkileri yaşadım. Daha da kötü oluyorum zannettim. Ataklarım bitmişti yan etkileri yaşamaktan yorulmuştum tam bırakacağım derken yan etkiler de geçti. Allah’a çok şükür bin şükür şu an hastalığımı bile unuttum.
Maşallah ne kadar güzel.
ilaç kullanıyorsun şimdi değil mi canım

Geçmiş olsun doktor banada verdi anksıyete için ilaç ama kullanmadım kendi kendine geçti terapi aldım stresimi yönetmeye çalışıyorum vücudu alıştırmak ıstemıtorum kullanana da lafım yok Allah şifa versin hastalarimiza bedensel hastalık en kolayı ruh sağlığı iyi olmazsa zaten bedenimizde pek sağlıklı olmuyor neticede

Kızlar benim araştırma ve deneyimim sonucu uzun sureli antidepresan kullanma taraftarı değilim tabi kişiye göre değişiyor dur yaşanan durumlara göre ve belki çünkü bağımlılık yapıyor ve bağırsak florası i bozuyor, Instagram veya Youtube üzerinden İzzet Güllü hocamız çok güzel paylasimlarda bulunuyor göz atmanızı tavsiye ederim

Merhaba, ben neredeyse 5 yıldır Sulinex(etken maddesi venlafaksin) kullanıyorum. Uyku problemi çektiğim dönemlerde de 25 mg Desyrel alıyorum. Maalesef pandemi vs. ortaya çıkınca iyiye gidiş olmadı, dozlar gittikçe yükseldi. Aynı zamanda psikoterapiye de düzenli gidemedim. Bu da kötü etkiledi.
Bir ay önce doktorumu değiştirdim. Aynı ilaçlara bir de lamictal ekledi. Venlafaksinin dozunu artırdı. Psikoterapi için de randevu aldım. Son bir haftadır daha iyi hissetmeye başladım. Umuyorum ki sadece baharın etkisi değildir 😅
Paxera kullanan bir arkadaşım bırakma sürecinde epey zorlamıştı. Doktor kontrolü olmadan bırakmaya çalışmak tehlikeli olabilir. Doktorunuzla iletişimi koparmamaya çalışın. İnşallah hepimiz tez zamanda şifamızı buluruz ☘️

X