Kaygı , huzursuzluk ve uyku problemi

izmifist354

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
7
1
30
Kızlar merhaba bir kaç ay öncesine kadar yaptığım işten mutlu biriydim işyerimde başka bir bölümden gelen teklif üzerine oraya geçiş yaptım ve gerek ortamdan gerek işten dolayı çok huzursuzum maalesef geri dönüşüde yok gibi ayrıca kendi kendimin huzurunu bozduğum içinde çok pişmanım sürekli kendime kızıyorum zamanı geri getirmeye çalışıyorum içim içim yiyiyor aklımdan bu konuyu hiç çıkaramıyorum hiçbirşeye enerjim yok ve bu huzursuzluk hep mi devam edecek diye ayrıyetten kendime stres yapıyorum maalesef engelde olamıyorum bu kötü düşüncelere ne yapacağımı bilemez haldeyim..

Benim sormak istediğim ise bundan tam 1 hafta önce migren nedeniyle nöroloji doktoru antidepresan yazdı venegis xr 37.5 diye bir marka bundan 3-4 yıl öncede sulinex kullanmıştım yine migren için
Şuan kullandığım ilaç 1 haftadır beni daha kötü yaptı kaygılarım arttı birde 2. Günden itibaren geceleri 12 gibi uyuyorum 3-4 gibi uyanıp bir daha uyuyamıyorum.

Bende şimdi psikiyatra gitmeyi düşünüyorum halihazırda antidepresan kullanıyorum özellikle uyku için çözüm arıyorum daha önce benim yaşadığım gibi 3-4 de uyanıp sonra bir daha uyuyamayan ve psikaytr ile çözüm bulanınız var mı yada bir önerisi bir diyeceği olan maalesef çok zor durumdayım şimdiden sağolun..

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun. Antidepresan 1 haftadan etki tam göstermez. O yüzden daha kötü oldum diyorsunuz. İlk önce yan etkilerini gösterir sonra toparlamaya başlar. Henüz etki etmesi için erken. Tabi yine de bir psikiyatriste gidip görünün. Uyku için bir şey yapabilir ilaç yazabilir. Rabbim hepimize şifa versin inşallah.

Migren için antıdepresanın etkısını pek anlamadım . Bir düzenınızde varmıs keske hoc kullanmasaymıssınız ama kullandınız madem 3 haftaya kadar boyle kotu etkıler gosterebılır
4. Hafta ıyı hıssetmeye baslarsınız

yorumlarınız için teşekkür ederim antidepresan daha öncede kullanmıştım baş ağrılarımı kesiyor ama bi önceki kullandığımda beni böyle yapmamıştı sıkıntılarımdan kaynaklı iyice tetikledi sanırım Rabbim herkesin yardımcısı olsun

Selamlar. Öncesinde işten memnunmuşsunuz yeriniz değişince bu sorunlar baş göstermiş sanırım. Yani dış etmenleri değiştirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Yani iş hayatı gerçekten insanın yaşamını etkileyebilecek kadar çok süre geçirilen bir yer. Uzun vadeli düşünmek gerektiğine inanıyorum. Hiçbir zaman hiçbir yere mecbur değilsiniz unutmayın.

Selamlar. Öncesinde işten memnunmuşsunuz yeriniz değişince bu sorunlar baş göstermiş sanırım. Yani dış etmenleri değiştirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Yani iş hayatı gerçekten insanın yaşamını etkileyebilecek kadar çok süre geçirilen bir yer. Uzun vadeli düşünmek gerektiğine inanıyorum. Hiçbir zaman hiçbir yere mecbur değilsiniz unutmayın.
Selamlar evet öncesinde düzenli , mutlu bir yaşamım varken gelen bir teklif sonrası bir anda hayatım karardı diyebilirim duvarlar üstüme üstüme geliyor şuan bulunduğum durum ise maalesef geri dönüşü olmayan bi durum eskiye dönemiyorum burdada mutlu değilim ne yapabilirim diye çare arıyorum ama yok içimde çok büyük bir pişmanlık var resmen basiretim bağlandı neden böyle bir işe kalkıştım her gün her saat kendime bunu soruyorum burdan kaynaklanan huzursuzluktan dolayı aileme hayatıma odaklanıyorum bunlarıda ayrı ayrı kafaya takıyorum ne kadarda kendimi rahatlatmaya çalışsam fayda etmiyor düşüncelerden kurtulamıyorum gece 3 de uyanıp sabaha kadar yatakta dönüyorum
Kullandığım antidepresan ise (akşamları yemekten sonra içiyorum) içtikten sonra bir kaç saatliğine bir ferahlık geliyor olumsuz düşünmeyi biraz olsun kesiyor sabah yine eskiye dönüyor düşünceler bilmiyorum doktorumdan mg artırmasını isticem belki suni olarak bir süre daha beni bu kötü olumsuz düşüncelerden uzak tutar ..

Yani geri dönüşü her şeyin vardır. İnsanlar iflas ediyor geri başlıyor. Hiçbir şeye mecbur değiliz hiç birimiz. Gerekiyorsa bu sorunu psikoloğunuzla konuşun ve beraber çözüm arayın.

Merhabalar bugün antidepresanın 15. Günü 7-8 gün beni çok kötü etkiledi daha sonra 2-3 gün kafamdaki sıkıntıları düşündürtmedi böyle bi amaan boşver dedirtti rahatladım ama gece uykularım düzelmedi bende 10. Gün gibi geceleri melatonin kullanmaya başladım 2 gün fena uyumadım ama bu seferde kafamdaki o rahatlık gitti tekrar bunalıma girdim olumsuz düşünmeye başladım
Biraz araştırdığımda melatonin antidepresanla kullanılma falan diyordu bende ona bağladım bıraktım şimdi melatonini
Sizinde aranızda antidepresan kullananlar varsa bu yaşadıklarım normal mi böyle bazen ilacı içtikten sonra bi rahatlıyorum sabah kalktığımda tekrar bi bunalım şimdi 2-3 gündür yine bunalım anlamadım bu git geller normal midir uyuyamamak ama yataktan da çıkamamak normal midir

Merhabalar bugün antidepresanın 15. Günü 7-8 gün beni çok kötü etkiledi daha sonra 2-3 gün kafamdaki sıkıntıları düşündürtmedi böyle bi amaan boşver dedirtti rahatladım ama gece uykularım düzelmedi bende 10. Gün gibi geceleri melatonin kullanmaya başladım 2 gün fena uyumadım ama bu seferde kafamdaki o rahatlık gitti tekrar bunalıma girdim olumsuz düşünmeye başladım
Biraz araştırdığımda melatonin antidepresanla kullanılma falan diyordu bende ona bağladım bıraktım şimdi melatonini
Sizinde aranızda antidepresan kullananlar varsa bu yaşadıklarım normal mi böyle bazen ilacı içtikten sonra bi rahatlıyorum sabah kalktığımda tekrar bi bunalım şimdi 2-3 gündür yine bunalım anlamadım bu git geller normal midir uyuyamamak ama yataktan da çıkamamak normal midir
İlacın etki etmesi biraz daha zaman alabiliyor. Tabi kişiden kişiye de değişir. Eğer 1 ay falan devam ederse tekrar doktora gidin derim.

X