AÖF

birkadinbirannebirevlat

Elbet zorlukla birlikte kolaylık vardır🤲
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2023
307
501
29
Merhaba 28 yaşındayım. Daha önce açıköğretim lisesinden mezun oldum. Şimdi de açıktan üniversite okumak istiyorum. Aöf okuyup meslek edinen var mı?
Sınıf öğretmenliği içimde ukte kalsa da aöf den olmaz heralde.
Sınavsız kayıt olunabiliyor mu?
Bir de hangi bölümü okumamı tavsiye edersiniz?
2 yıllık mı 4 yıllık mı?
Biraz araştırınca sosyal hizmetler ve çocuk gelişim ön planda gibi.

Merhaba 28 yaşındayım. Daha önce açıköğretim lisesinden mezun oldum. Şimdi de açıktan üniversite okumak istiyorum. Aöf okuyup meslek edinen var mı?
2 yıllık mı 4 yıllık mı?
Sınavsız kayıt yok.Önce üniversite sınavına gireceksiniz daha sonra sonra tercih vereceksiniz yerleşir iseniz kayıt olursunuz her bölümün taban puanları var farklı farklı.

Son düzenleme:
Aöf olunca mi düşük veriyorlar yoksa bölümden kaynakli mi
Bölüme göre değişiyor puanlar AÖF barajı geçip yerlesemeyenler vardı mesela benim girdiğim yıl.

Mesela 2 yıllık çocuk gelişimi 283 kusur, bilgisayar programcıligi 324 kusur tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik 310 Anadolu üniversitesi bunlar 240 puanada var daha yukseginede yani.

Siz elinizden geldiğince yüksek yapmaya bakın tabi okul puanıda eklenecek gerçi bu sene baraj kalktı artık sizin için daha iyi

2 yıllık mı 4 yıllık mı?
Büro yönetimi ve tıbbi sekreterlik düşünebilirsiniz ataması fazla bu bölümlerin atama puanları da fazla yüksek kapatmıyor

Merhaba, sınavsız kayıt olmuyor, çocuk gelişiminden mezun olup birkaç yerde çalışmıştı arkadaşım ama ücret konusunda tatmin olmamıştı asgari ücretten düşük alıyorum diyordu
Evet ücretleri düşük o işe göre o para çok az en yorucu meslek dallarından biridir anaokulu

Maalesef sınavsız kayıt yok.
Söylemiş olduğun gibi sosyal hizmetler ve çocuk gelişimi ön planda.
Büro yönetimi, lojistik, tıbbi sekreterlik de olunabilir.
Bölümüne göre iki yıllık ya da dört yıllık değişiyor. Örneğin iş olanağı için sosyal hizmetlerin dört yıllığını okumak gerekiyor tıbbi sekreterlik için iki yıllık yeterli.

Maalesef sınavsız kayıt yok.
Söylemiş olduğun gibi sosyal hizmetler ve çocuk gelişimi ön planda.
Büro yönetimi, lojistik, tıbbi sekreterlik de olunabilir.
Bölümüne göre iki yıllık ya da dört yıllık değişiyor. Örneğin iş olanağı için sosyal hizmetlerin dört yıllığını okumak gerekiyor tıbbi sekreterlik için iki yıllık yeterli.
Peki tıbbi sekreterlikte az ve bazen orta duzeyde olan konusma bozukluğu engel teşkil eder mi

2 yıllık mı 4 yıllık mı?
4 yıllık çocuk gelişimi okuduktan sonra örgün bir üniversiteden formasyon alabilirsiniz.

4 yıllık sosyal hızmetlerı tavsıye ederım. Kpss ile atanabılırsınız. Çocuk gelısımı ıcın de aynı sekılde kpss ile atanabılırsınız ama sosyal hizmete göre daha az alıyor diye biliyorum.
Eğer ana okul öğretmenliği ıstıyorsanız çocuk gelısımınden sonra formasyon almanız gerekıyor 1 senede veriyorlardı ama şuan durum ne bilmiyorum . tıbbi sekreterlık için de bu sene iyi alım olacakmıs onu da arastırabılırsınız 2 yıllık olup önünün acık olması avantaj.

merhaba..
ben iki yıllık öngün üniversiteden 2010 mezunum..
sonra geçiş yaparak 4 yıllık kamu yönetimi 2020 de tamamladim..
şimdide 2 yıllık sosyal hizmetler okumaktayim..
buna yetmezmiş gibi ales sinavlara hazirlanacam.
yüksek lisansimi makina üzerinde okumak istiyorum.

X