Apartman altı halı yıkama

Papua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2017
303
593
Ailemin değerli bir semtte güzel bir evleri var. Dükkan üstü bir daire. İki hafta önce ailemin evinin altına halı yıkama işyeri açtılar. Belediyeler o kadar kötü kurumlar ki bu işyerine çalışma ruhsatı vermişler hem de dükkanda atıksu gideri olmamasına rağmen. Bu sebeple halı yıkama işini apartmanın otoparkında, açık alanda ailemin evinin altında yapıyorlar. Gürültüden durulmuyor. Herhangi bir sıvı izolasyon da yapmadıkları için temel de su alıyordur belki bilemiyoruz. Yarın öbür gün dükkanda kolon keserler mi bilemiyoruz. Yağmurda da dışarda halı yıkamak için kocaman tente yapmışlar otoparka. Tam ailemin evinin önüne düşüyor. Belediyeyle görüştük, işyeri ruhsat iptali için şikayet kaydı oluşturup geçtiler. Belediye ile çözebileceğimi sanmıyorum.
Benim aklıma bu ortak alandaki tente ile ilgili 3091 sayılı kanun kapsamında kaymakamlık müracatı geldi. Ptesi günü başvuracağız.
Sulh hukuktan ortak alanın işgali ve müdahalenin meni için dava açabiliriz ama 2 sene sürer istinaf vs
Savcılık şikayeti düşünüyorum ama infaz kanunu malum, caydırıcı olmayabilir.
Ailem gürültüden duramıyor, dükkan sahipleri tekinsiz tipler, evi satsalar değeri düştü çoktan kim altında halı yıkama olan evi alır, apartmanda hep yaşlılar oturuyor kimse de ilgilenmiyor haliyle sadexe şikayetçiler. Bu meseleyi çok dert ettim uzaktayım haftaya yanlarına gideceğim.
Benim aklıma gelmeyen şu yolda izlenebilir diyen biri olursa minnettar olurum.
Allah başkasının huzurunu kaçıran, hakkına girem herkesi kahretsin dilerim

Valiliğe başvurun yazı işlerinden dilekçe verin fotoğraf atın onlar sevk eder sonra Belediye mecbur çare bulur.
Atık su kuyusu ve ses izolasyonu yaparlar ama, çıkması pek ihtimal dahilinde değil süreç çok uzar.

Valiliğe başvurun yazı işlerinden dilekçe verin fotoğraf atın onlar sevk eder sonra Belediye mecbur çare bulur.
Atık su kuyusu ve ses izolasyonu yaparlar ama, çıkması pek ihtimal dahilinde değil süreç çok uzar.
Valiliğe belediyeye her yere gitti ailem yazılı müracaatta bulundu ama evet çok uzayacak süreç

Eger atık su kuyusu vs hersey kağıt üstünde doğru ise ztn sonuç çıkmaz mal sahibi mi? Baştan kimse ile görüştüler mi?
Fırınlar mesela aslında tamamen yasak ama hala kebapçı vs görüyorum binayı bitiriyor.

Yahu Neden böyle bela okuyorsunuz olacak bir şey varsa yapılır yani sonuçta halı yıkamanın üstünde oturuyorsunuz bazı şeyler göze alınmalı yakında soğuk oluyor Allah belalarını versin de yazarsınız

Evet sonuçta dükkan üstü bina, market gelse urun getirecek dolap çalışacak ticari alan mecbur bir dükkan olacak hepsine bela mı okuyalım

Yahu Neden böyle bela okuyorsunuz olacak bir şey varsa yapılır yani sonuçta halı yıkamanın üstünde oturuyorsunuz bazı şeyler göze alınmalı yakında soğuk oluyor Allah belalarını versin de yazarsınız
Mesele halı yıkama işi değil bence çevreye verdikleri rahatsızlık ve işi uygun şekilde yapmamaları. Hele hele kolon kesme meselesi depremi yaşamış biri olarak beni de çok tedirgin ederdi.
Konu sahibi elinizden geleni arkanıza koymayın

Arkadaşım açıkça ifade ettiğim gibi evi satın aldığımızda yoktu bu işletme iki haftadır faal ve otoparkta açık alanda yıkama yapıyorlar. Ailemin deniz gören balkonu tenteye bakıyor şuan, tenteye tırmanıp hırsızın girmesi için her türlü kolaylığı yapmış işletme sahibi. Belediye yalıtım gider vs bakmadığı için gürültüye maruz kalıyorlar ve uzun vadede yapıya zarar verecek bu su hiçbir denetim yapılmadığı için. Ailemin ve diğer kat maliklerinin hakkına gireni allah kahretsin evet

Evet sonuçta dükkan üstü bina, market gelse urun getirecek dolap çalışacak ticari alan mecbur bir dükkan olacak hepsine bela mı okuyalım
Faaliyetlerini dükkanda yapmıyorlar ki otoparkta açık alanda yapıyorlar ve kaçak yapı yaptılar halı yıkama için ailemin evine bitişik.

Mesele halı yıkama işi değil bence çevreye verdikleri rahatsızlık ve işi uygun şekilde yapmamaları. Hele hele kolon kesme meselesi depremi yaşamış biri olarak beni de çok tedirgin ederdi.
Konu sahibi elinizden geleni arkanıza koymayın
Anladığınıza çok sevindim. İnşallah gereği yapılır. Teşekkür ediyorum.

Sacmalamayın ısterseniz her dükkan öyle mı hıc halı yıkamacı görmediniz mi hepsi içerde yıkar ve gideri vardır ses olayıda var tabı ben hıc bına altı halı yıkamacı görmedim sanayi mi ora

Faaliyetlerini dükkanda yapmıyorlar ki otoparkta açık alanda yapıyorlar ve kaçak yapı yaptılar halı yıkama için ailemin evine bitişik.

Makinede yıkama yapmıyorlar mı? Mesels bizim burada bir yıkamacı var, yıkama makinesi içeride, makineden çıkan halı, dükkanın önündeki ipte bekletiliyor, öyle yere serme bile yok onlarda. Binanın bodrum katına su gider böyle devam ederse.

Arkadaşım açıkça ifade ettiğim gibi evi satın aldığımızda yoktu bu işletme iki haftadır faal ve otoparkta açık alanda yıkama yapıyorlar. Ailemin deniz gören balkonu tenteye bakıyor şuan, tenteye tırmanıp hırsızın girmesi için her türlü kolaylığı yapmış işletme sahibi. Belediye yalıtım gider vs bakmadığı için gürültüye maruz kalıyorlar ve uzun vadede yapıya zarar verecek bu su hiçbir denetim yapılmadığı için. Ailemin ve diğer kat maliklerinin hakkına gireni allah kahretsin evet

Bakın bazı tadilatlar izne tabi değildir + onu da geçtim kaçak yapı yapılırken müdahale edilir. Siz herseyi yasadisi görüyorsunuz ama o konular daha ayrıntılı öyle kolay değil
Seçime 2 ay var hiç bir belediye kendini sağlama almadan hareket etmez o ruhsat alındıysa uydurma değildir birseyler uyuyordur yazılı başvurun sonucu bekleyin
Ticari alanda nasıl otopark var kaldırım mi apartmana ait alan mı?

Sacmalamayın ısterseniz her dükkan öyle mı hıc halı yıkamacı görmediniz mi hepsi içerde yıkar ve gideri vardır ses olayıda var tabı ben hıc bına altı halı yıkamacı görmedim sanayi mi ora

Hayır bina altı yıkamacilar var ve yasak değil

Makinede yıkama yapmıyorlar mı? Mesels bizim burada bir yıkamacı var, yıkama makinesi içeride, makineden çıkan halı, dükkanın önündeki ipte bekletiliyor, öyle yere serme bile yok onlarda. Binanın bodrum katına su gider böyle devam ederse.
Yok arkadaşım tazyikli bi su püskürten makineyle bildiğiniz foşur yıkıyorlar. Otoparkta. Sanayi vs değil şehrin en güzel en değerli semti

Bakın bazı tadilatlar izne tabi değildir + onu da geçtim kaçak yapı yapılırken müdahale edilir. Siz herseyi yasadisi görüyorsunuz ama o konular daha ayrıntılı öyle kolay değil
Seçime 2 ay var hiç bir belediye kendini sağlama almadan hareket etmez o ruhsat alındıysa uydurma değildir birseyler uyuyordur yazılı başvurun sonucu bekleyin
Ticari alan değil. Binanın tamamı mesken alt kat işyeri. Binanın otoparkında yıkıyor. Binanın ortak alanında. Ortak alanda kat maliklerinin izni olmadan ticari faaliyet yapılamaz ki. adamların atıksu gideri yok, o yüzden dışarıda yıkıyorlar kendileri de beyan etti bunu.

Ortak alanda diğer kat maliklerinin izni olmadan inşaat da yapılamaz ki. Esaslı tadilat bu binanın projesine aykırı. Orası otopark. Onun değil.

Ticari alan değil. Binanın tamamı mesken alt kat işyeri. Binanın otoparkında yıkıyor. Binanın ortak alanında. Ortak alanda kat maliklerinin izni olmadan ticari faaliyet yapılamaz ki. adamların atıksu gideri yok, o yüzden dışarıda yıkıyorlar kendileri de beyan etti bunu.

Orası dükkan mi bodrum yada depo mu?
En fazla yapılacak olan atiksu kuyusu ve ses izolasyonu fazlasını beklemeyin ztn iş bu noktaya gelmezdi

X