Apartman hayatı ve kapı önüne konulan ayakkabılar

muhtesemgatsby

wubba lubba dub dub
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
1.997
8.758
Merhaba, umarım herkes iyidir direkt olarak konuma geçmek istiyorum.

50 civarı dairenin bulunduğu bir apartmanda yaşıyoruz ve ilk taşındığımızda duvara monte kapalı bir ayakkabılık yaptırdık. Evin dolapları küçüktü ve tüm ayakkabılarımız sığmıyordu ama kesinlikle kimsenin alanını işgal edecek şekilde değildi zaten bir katta 5 daire var ve çok geniş her katın alanı. Becerebilirsem ayakkabılığın görselini ekleyeceğim.

Neyse sonrasında yöneticimiz geldi ve ortak alanda ayakkabılığın yasak olduğunu ve çıkartmamız gerektiğini söyledi. Ailem de kabul etti ama çıkarmaya çalışırken o esnada ayakkabılık kırıldı. Bu olayın üzerinden zaman geçti ve çirkin bir görüntü olsa da genelde 2-3 tane ayakkabımız dışarıda oluyordu ama zaten herkesin öyleydi. Yöneticimiz geçen hafta eğer kapı önünde ayakkabı görürse sorulmadan çöpe atılacağına dair mesaj atmış gruba. Bunun üzerine tepki gelince de bize çıkarttırdığı ayakkabılığın her dairenin yaptırması gerektiğini söyledi. Biz o zaman 400tl gibi bir ücret ödeyerek yaptırmıştık ama 40tl bile olsa bu durum bizi sinirlendirdi. Babam çok önemli bir mevzu olmadığını bir daha taktırabileceğimizi söylüyor ama annem ve ben kesinlikle aynı fikirde değiliz. Siz olsanız böyle bir durumda nasıl tepki verirdiniz?

Yazım yanlışlarım olduysa şimdiden kusura bakmayın.
images (90).jpeg

Ayakkabılık çok mantıklı. Bizim de evde kapının hemen dışında gömme bi alan var. Yönetimle konuşup yaptırmak istiyoruz. Üstelik bizim yaptıracağımız yerde dibine kadar gelmeden görmeyecek kadar gömme gizli bi alan.

sinir olmakta haklısın

Apartmanda yaşıyorsak kurallara uymalıyız. Yöneticiniz haklı
Biz de apartmanda kapı önünde duran ayakkabıların çirkin duracağını düşünerek yaptırmıştık kimseyi rahatsız etmemekti amacımız görüntü açısından ama yöneticinin bize çıkarttırdığı ayakkabılığı herkesin yaptırmasını istemesi sinirlendirdi.

Yöneticinizi emekli falan mı canı sıkıldıkça sanırım takıcak bişeyler arıyor..
Yok emekli değilse acilen denge testine ihtiyacı var.

Ayakkabılık yasak olduğu bir apartman..
Ve bunu diyen bir yönetici.
Ve size söktürüp sonradan şart koşması.
Bunlar normal değil.

Yöneticiniz değişmeli bence ne dediği belli değil. Siz iyi niyet gösterip ayakkabılığı sökmüşsünüz. Birazcık inatçı biri olsa o ayakkabılığı orada bırakırdı. Hadi birisi de ayakkabıları çöpe atmaya çalışsın burnundan getirirdi... Bence siz haklısınız kesinlikle konuşun bu durumu size dolabı ücretsiz bir şekilde sağlasın yönetim.

Milletle başedemeyince yeniden ayakkabılık fikrini cazip bulmuş sanırım yöneticiniz.. sorun tabiki hesabını. Bizim ayakkabılığı neden çıkarttırdınız diye sizde gruptan mesaj atın kendisine.
Babam en başta bizim sormadan yaptırmamızın yanlış olduğunu düşünüyor. Gerçekten de sormamız gerekirdi bizim kendi hatamız orası ayrı ama kimsenin gelip çıkartmamız gerektiğini söyleyebileceği hiç aklımıza gelmemişti.

Yöneticiniz değişmeli bence ne dediği belli değil. Siz iyi niyet gösterip ayakkabılığı sökmüşsünüz. Birazcık inatçı biri olsa o ayakkabılığı orada bırakırdı. Hadi birisi de ayakkabıları çöpe atmaya çalışsın burnundan getirirdi... Bence siz haklısınız kesinlikle konuşun bu durumu size dolabı ücretsiz bir şekilde sağlasın yönetim.
Annemle ben çok sinirlendik ama babam kesinlikle para mevzularında kimseyle yüz göz olmayan bir insan. Apartmanın bütçesinden karşılansın desek bir kişinin bile bu durumdan rahatsız olacağını bilse babam zaten kabul etmez. Diğer yandan 1tl bile olsa o ayakkabılık, sonuçta bize yapılan bir haksızlık var ortada. İkilemde kaldık yani.

Merhaba, umarım herkes iyidir direkt olarak konuma geçmek istiyorum.

50 civarı dairenin bulunduğu bir apartmanda yaşıyoruz ve ilk taşındığımızda duvara monte kapalı bir ayakkabılık yaptırdık. Evin dolapları küçüktü ve tüm ayakkabılarımız sığmıyordu ama kesinlikle kimsenin alanını işgal edecek şekilde değildi zaten bir katta 5 daire var ve çok geniş her katın alanı. Becerebilirsem ayakkabılığın görselini ekleyeceğim.

Neyse sonrasında yöneticimiz geldi ve ortak alanda ayakkabılığın yasak olduğunu ve çıkartmamız gerektiğini söyledi. Ailem de kabul etti ama çıkarmaya çalışırken o esnada ayakkabılık kırıldı. Bu olayın üzerinden zaman geçti ve çirkin bir görüntü olsa da genelde 2-3 tane ayakkabımız dışarıda oluyordu ama zaten herkesin öyleydi. Yöneticimiz geçen hafta eğer kapı önünde ayakkabı görürse sorulmadan çöpe atılacağına dair mesaj atmış gruba. Bunun üzerine tepki gelince de bize çıkarttırdığı ayakkabılığın her dairenin yaptırması gerektiğini söyledi. Biz o zaman 400tl gibi bir ücret ödeyerek yaptırmıştık ama 40tl bile olsa bu durum bizi sinirlendirdi. Babam çok önemli bir mevzu olmadığını bir daha taktırabileceğimizi söylüyor ama annem ve ben kesinlikle aynı fikirde değiliz. Siz olsanız böyle bir durumda nasıl tepki verirdiniz?

Yazım yanlışlarım olduysa şimdiden kusura bakmayın.Eki Görüntüle 2763923
Önce size çıkarttırıp sonra takın demesi sinir bozucu olmuş gerçekten ama mecbur yani yapacak birşey yok.. Ayrıca ayakkabılığı da çok beğendim.. Çok da mantıklı 👍👍

X