Aile Planlaması Ara vermeden yasmin kullanımı ve lekelenme

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Niamh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2015
22
31
24
Merhaba arkadaşlar. Ben 2018'den beri yasmin kullanıyorum ve sevgilimle aktif cinsel hayatımız var. Bu zamana dek hiç sorun yaşamadım ilaçtan yana. Yalnız geçtiğimiz ay seyahat ederken birkaç gün hapları normal aldığım saatten farklı aldım. Yani bir hapı gece 22:00da alıyordum fakat unutup sabah 08:00da aldım. O günün hapını da akşam normal saatte aldım. Sonraki gün yine unuttuğum için o günün hapını da sabah aldım. Prospektüste, üçüncü hafta 12 saatten fazla unutmalar için pakete devam edin ve bitiminde 7 gün ara vermeden yeni pakete başlayın diyordu. Aynen bu şekilde devam ettim ve o 1 hafta ilişkide bulunmadım. Sonra da normal devam ettim hapımı çok düzenli kullanmaya. Geçtiğimiz iki hafta da ilişkide bulunduk. Fakat şu an reglme 6 gün var ve hafif bir kanamam var. Normalde böyle bir şey olmazdı. Yerleşme kanaması olabilir mi diye korktum açıkçası. Ama aynı şekilde aralıksız yasmin kullanımının etkisi de olabilirmiş.

Aralıksız yasmin kullanıp regl olmayı atlayan ve benzer bir lekelenme yaşayan oldu mu?
Yasmin kullanırken hamile kalan var mı? Ve ne derecede düzensiz kullanım söz konusuydu?

aralıksız kullanımdan kaynaklanıyormuş arkadaşlar. sorun çözüldü.

X