Araba çizilmesiyle ilgili yardım

Siz olsanız?

• Parayı alırım

OY: 56 98,2%
  • Kendi cebimden yaptırırım

OY: 0 0,0%
  • Yaptırmam öyle gezerim

OY: 1 1,8%

• Ankete Katılan
    57
Arkadaşlar selam

Bir konuda yardımınızı rica edecektim. Akıl akıldan üstündür,benim yerimde olsanız napardınız?
Annemi yazlığa götürmüştüm,birkaç gün kalacaktı.
Ben içerye eşyaları yerleştirmeye girdiğimde kapı çaldı, annemin bitişik komşusu park yerinden çıkarken arabasıyla benim arabaya çarpmış. Geldi haber verdi kadın. Kusura bakmayın hakkınızı helal edin vs. Ne kadar hasar olursa öderim dedi. Acelem var çıkıyordum oldu bir kere dedi. Bekle bakalım birlikte sorun olmaz hallolur dedim,arkasından çıktım hemen arabaya bakmaya ama beni beklemedi bastı gitti. Evet acelesi vardı ama. Neyse dedim. O esnada etraftaki diğer komşular toparlandı,millet diyor ki aman nolcek o kadarcık çizik. Yahu benim arabam bana kıymetli,sıfır almışım,kendilerinin arabası olsa biri de çarpsa sallamayacaklar mı yani? Oldukça da derin çizik ve vuruk kısım var,dışarı doğru çıkıntı yapmış. Alt kısımdan bir parça kırılmış düşmüş. Hatta biri dedi ki “yaptırırsan keyfe keder yani,gerek yok buna bir şeye” kendi arabası olsa asla kırık dökük gezmez.

Yerim belli telefonum var arar dedim. Aramadı aynı gün. Hatta annem evdeydi biliyordu ben ona uğrar demiştim,ben olsam uğrardım en azından. Tamam araba benim annemin alakası yok ama tanışıyoruz yani.

Servise gösterdim arabayı 4000 lira masraf dediler çünkü tampon komple sökülecek boyanacak kuruyacak vs tekrar takılacak. Bir de parça eksildi tabii o da var ayrıca. Neyse. Komşu aramayınca cumartesi günü ben aradım,cesaretimi toplayıp 😊sanki benim hatammış gibi peşinden koşuyor gibi olmam bence hoş olmadı. Kendisinin arabasında da en az 10 binlik masraf var,kapı kırılmış boydan boya sökülüp şeklinin düzeltilmesi ve boyanması gerekiyor. Benim arabadaki durum 1000lira 2000 lira olsa cebimden yaptırırım,ama o kadar az da değil,artı benim hatam da değil. Şimdi kaskodan yaptırsam hasarsızlık indirimi bozulacak bir sürü şey. Eşime söyledim onun trafik sigortasından yapılmalı, veya parasını vermeli dışarıda bu işler böyle yürüyor dedi. Haklı.

Sonrasında komşu bana mesaj attı iban istedi, parayı sana atayım diye,ben beraber tamirciye gitmeyi teklif ettim yok ben gelmem dedi. Eşine söylemiş o da para göndermesinin daha uygun olacağını söylemiş. Yarın öbür gün annem var arada,konu komşu arasında benden para aldılar beni dolandırdılar diye vıdıvıdı ederler mi sizce? Siz olsanız parayı alır mısınız? Bana bir akıl 🙄
Ben olsam işi resmiyete dökerdim. Daha önce bizde tır sürttü tir da masraf yoktu ama bizim 30 bine yakın masraf çıktı..

Tir şoförünün hatası ile tüm masrafı o ödedi..değer kaybı içinde dava açıldı

Ama dediğiniz gibi masrafı karşılayıp hasar gostermezsiniz ama boyanacaksa işlem gözükecek yine değeri düşmüş olacak aracın. o_O sürtme veya çarpma sonrası aracın fotoğrafını çekmiş miydiniz ?

Tutanak tutmuş olsaydınız trafik sigortasından yapılırdı diye aklımda kalmış. Ayrıca değer kaybı içinde ekstra talepte bulunabilirdiniz.
Ben teklif ettim ama kabul etmedi. Sanırım kendisinin sigortası falan yok. Kaçak göçek geziniyorsa olabilir diye düşünüyorum artık.

Ben olsam işi resmiyete dökerdim. Daha önce bizde tır sürttü tir da masraf yoktu ama bizim 30 bine yakın masraf çıktı..

Tir şoförünün hatası ile tüm masrafı o ödedi..değer kaybı içinde dava açıldı

Ama dediğiniz gibi masrafı karşılayıp hasar gostermezsiniz ama boyanacaksa işlem gözükecek yine değeri düşmüş olacak aracın. o_O sürtme veya çarpma sonrası aracın fotoğrafını çekmiş miydiniz ?
Ben kendi arabamı çektim. O fotoyla hatta fiyat aldım gidip birkaç yerden. Sigortası kaskosu yok sanıyorum karşı tarafın. Olsaydı yaptırırdı diye düşünüyorum.

Ben kendi arabamı çektim. O fotoyla hatta fiyat aldım gidip birkaç yerden. Sigortası kaskosu yok sanıyorum karşı tarafın. Olsaydı yaptırırdı diye düşünüyorum.
Olsa bile yaptırıyorlar.bize çarpan tirci elden verecekti parayı iyi ki kabul etmemişiz adam 20 bin verecekti elden masraf 30 bin çıktı +değer kaybı belli değil
Dava sonuçlanmadı.su zaman kimse iyi niyetli davranmıyor maalesef geçmiş kaza için başvuru nasıl oluyor bilmiyorum biz anında tutanak tutturduk .

Ustadan yapılan işlemlerle ilgili bir belge isterim. Kadına ibanla birlikte o fotoğrafı atarım. Bu işte gönül olmaz, çarpmasaymış.
Şöyle düşünün o “acele” ile size ya da annenize çarpsa nolacaktı?
Arazi olması da hiç hoş değil ayrıca. Arayıp sorması gerekir.

X