Araba çizilmesiyle ilgili yardım

Siz olsanız?

• Parayı alırım

OY: 56 98,2%
  • Kendi cebimden yaptırırım

OY: 0 0,0%
  • Yaptırmam öyle gezerim

OY: 1 1,8%

• Ankete Katılan
    57
Öyle yapayım. Haklısın.

Konu komşu terörüne gıcık oldum ben de. Kendilerine olsa kıyamet kopardı,son kuruşuna kadar alırlardı. Gelmiş bana gerzek gerzek tavsiye veriyorlar. Yaptırırsan keyfi yaptır ,kendi kaskondan yaptır,çarptılat kaçtılar de vırt zırt. Yalan dolan yapacam yanş,komşu için niye harama gireyim durduk yere. Saçmasapan insanlar yaaa
Parayı alıp cebinize de atabilirsiniz yaptırabilirsiniz de. Sonuçta sizin maliniza zarar gelmiş mi gelmiş. Hic komsu yüz yüze bakıyoruz diye düşünmeyin. Çünkü 4000 liralık hasar da az bir şey değil.keyfi de olmuyor zaten resimde bayaa çizik görünüyor çünkü. Allah beterinden korusun.

Ya ince düşünmeye çalışıyorum. Cebal olmasın,hak geçmesin diye. Tanımıyorum komşum ama,öyle detaylı bildiğim birisi değil. Bu sitede insanlar çok tuhaf,daha önce başkalarıyla da muhatap olmak zorunda kaldığımda görmüştüm. Garip garip dedikodu ediyorlar mesela. Duyuyorum kalkıp gidiyorum bak bak laf dinliyor demesinler diye.
Yani bukadar ince düşünmeye gerek yok gerçekten, malınız tabiki düşüneceksiniz. Dedikodu yapıcak olan hertürlü yapar, parayı almazsanız bile yaparlar emin olun. İnsanlara göre yaşayamazsınız.
O yüzden neyse hasariniz yaptirin, alin paranizi geçin gidin. Kimsenin ne dediğinin önemi yok
Geçmiş olsun bu arada…

Parayı alıp cebinize de atabilirsiniz yaptırabilirsiniz de. Sonuçta sizin maliniza zarar gelmiş mi gelmiş. Hic komsu yüz yüze bakıyoruz diye düşünmeyin. Çünkü 4000 liralık hasar da az bir şey değil.keyfi de olmuyor zaten resimde bayaa çizik görünüyor çünkü. Allah beterinden korusun.
Amin çok teşekkür ederim Allah cümlemizi kazadan beladan korusun arkadaşım.

Yani bukadar ince düşünmeye gerek yok gerçekten, malınız tabiki düşüneceksiniz. Dedikodu yapıcak olan hertürlü yapar, parayı almazsanız bile yaparlar emin olun. İnsanlara göre yaşayamazsınız.
O yüzden neyse hasariniz yaptirin, alin paranizi geçin gidin. Kimsenin ne dediğinin önemi yok
Geçmiş olsun bu arada…
Çok teşekkür ederim. İnsan ister istemez düşünüyor evet ama yabancı biri olsaydı da yine bu yolu izleyecektir neticede diyorum. Sokakta her gün bir sürü benzer şey oluyor hep de böyle çözülüyor deyip kendimi rahatlatiyorum buradaki yorumlardan sonra 😉

Fotoyu gordum kesinlikle parayi almalisiniz. Evet tampon plastik aksamdir, deger kaybinda onemsizdir ama bu demek degil yaa ne var bunda denilecek kadar basit. Bazilari kozmetige onem verir. Size onu diyenler biraz tarafli yaklasmislar komsu uzulmesin diye ugrasmislar bencillik etmisler. Onlarin dedigi tarz cizik tek bir cizgi pasta cilayla gorunmez hale gelecek cizik icin denir boyle mutlaka boya gerektirecek ve gocuk tamiri yapilacak tarz seyler degil. Sadece caninizi sıkmayin diye yaziyorum, tampon komple degisse de bu aracinizin degerini dusurmez, zaten tampon bunun icin plastiktir, en kolay zarar gorecek bolgedir. Tamponu icin mirin kirin eden tiplerle de asla pazarliga girismeyin bir gun satacak olursaniz.

Dark parayı al canim, bu işler böyledir
Adamın kaskoyu devreye sokmak istememesi normal, kasko devreye girerse tramer kaydı çıkar ve arabayı satmak istediklerinde dert olur başlarına
Sen al 4 binini yaptır arabani

Bu işler böyle oluyor. Ama aklında soru işareti olmasın diye faturanın fotoğrafını komşuya da atarsınız olur biter

Geçmiş olsun..

Ben anlattığınız gibi bir hasarın 4000 tl gibi uygun bir fiyata telafi edilebilmesine şaşırdım.

Seneler önce benzer bir durum yaşamıştım o zamana göre yüklü bir miktar ödemiştim.

Teşekkür ederim 😊❤️
Ne bileyim annemle aynı bahçeye bakıyorlar. Ben olsam gidip geldikten sonra bir kapısına vururdum. Aradan 3 gün geçti neredeyse ben öyle aradım. Hani dedim bekleyeyim. Hemen yakasına boğazına sarılmayayım ayıp olmasın. Esas dangalaklık bende ve annemde biliyorum maalesef 😂hemen her şeyi santim milim incelemeye çalışıyoruz.
Annenle senin düşünceliliğin bu ama maalesef artık düşünceli insan bulmak zorlaştı, yaşadığın bu olay örneklerden sadece biri, herkes olmasa da ne yazık ki toplumun çoğunluğuna yayılmaya başlayan bir yozlaşma var, o komşunun arabasına vuran sen olsaydın karı-koca üzerine yürürlerdi senin, dakkasına hasarı da ödetirlerdi, muhtemelen o çok bilmiş dedikoducu komşular aman arabada bir şey yok, sen işine gücüne bak demişlerdir, malum yaptırırsan keyfine yaptıracakmışsın ya :) kadının da işine gelmiştir, kapısına gitmeseydin kendince olayı kapatacaktı.

Bunun ayıbı mayıbı olmaz, arabanı sana birileri hibe mi etti, galerin mi var? Herkes gibi kazanıp aldın, hasar küçük de olsa karşı taraftan tahsil etmek hakkın.

O an fotoğraf cektırmelıydınız kaçmış köylü kurnazı ."Aracım sıfır" demişsiniz ilk hasarınızsa para kabul etmeyin onun trafik sigortasını devreye sokun.Ama bunun için karşı tarafla tutanak tutmanız gerekiyor+ onun ehlıyetının ,ruhsatının ve trafık sıgortasının resimleri lazım size.Sizin aracın tramer kaydı cıkmayacak tamam ama satarken değişen parçalar experde ortaya bal gibi de çıkıp değeri düşecek aracın.Bunun içinde rayiç bedeli başvurusu yapmanız lazım .Sigortası delinmesin diye parayı vereyim kurtarayım istiyor karşı taraf. Sizin kaskonuz varsa arayın danışın .

Oha fotoyu gördümde saçmalamasınlar önemsiz bir çizik değil sakin bile kalmışsın o tavırlara aynısı benimde başıma geldi 1ay önce otopark aynı konu 😄 bizimki pasta cila ile gececek türden o bakımdan sorun yok dedik zaten yaptırmayı düşündüğümüz için ama bu kabul edilemez tabiki

Boşvermem lazım aynen öyle haklısınız. 50 lira için ortalığı yıkan insanlar kalkıp bana bişey yok bunda keyfi yaptırırsın diyorlar.
Kesinlikle öyle kendilerine gelirse zaten dediğiniz gibi olur. Sonuçta hasar kaydı demek arabanın değeri biraz zararına girer 🥲

Fotoyu gordum kesinlikle parayi almalisiniz. Evet tampon plastik aksamdir, deger kaybinda onemsizdir ama bu demek degil yaa ne var bunda denilecek kadar basit. Bazilari kozmetige onem verir. Size onu diyenler biraz tarafli yaklasmislar komsu uzulmesin diye ugrasmislar bencillik etmisler. Onlarin dedigi tarz cizik tek bir cizgi pasta cilayla gorunmez hale gelecek cizik icin denir boyle mutlaka boya gerektirecek ve gocuk tamiri yapilacak tarz seyler degil. Sadece caninizi sıkmayin diye yaziyorum, tampon komple degisse de bu aracinizin degerini dusurmez, zaten tampon bunun icin plastiktir, en kolay zarar gorecek bolgedir. Tamponu icin mirin kirin eden tiplerle de asla pazarliga girismeyin bir gun satacak olursaniz.
Yaa çok teşekkür ederim, ne olursa olsun ben başkasının eşyası için ne var bunda yeaa demezdim herhalde ya. Herkesin malı kendine kıymetli. Kimse istemez zarar görsün,ben inanıyorum komşu da aslında zarar vermek ister miydi asla istemezdi. Kaza işte olacağı varmış olmuş. Allah beterinden korusun herkesi
Dark parayı al canim, bu işler böyledir
Adamın kaskoyu devreye sokmak istememesi normal, kasko devreye girerse tramer kaydı çıkar ve arabayı satmak istediklerinde dert olur başlarına
Sen al 4 binini yaptır arabani
Herkes al dedi valla sağol milanacım 😍
Bu işler böyle oluyor. Ama aklında soru işareti olmasın diye faturanın fotoğrafını komşuya da atarsınız olur biter
Evet öyle yapacağım çok teşekkür ederim.
Geçmiş olsun..

Ben anlattığınız gibi bir hasarın 4000 tl gibi uygun bir fiyata telafi edilebilmesine şaşırdım.

Seneler önce benzer bir durum yaşamıştım o zamana göre yüklü bir miktar ödemiştim.
Çok teşekkür ederim. Tampon komple çıkıp boyanacakmış,vurulan göçen kısım az neyse ki. Bir de reflektör mü nedir o yeni alınıp takılacakmış. Bana da az geldi aslında ama. Korkmuştum dedim şimdi dünyanın parasını isterler diye
Yaptırmam öyle gezerim seçeneği güldürdü :KK48: :KK48: Geçmiş olsun 🙏
Şu anda yaptığım şey 😂😂araba 3-4 gün yatacak deyince yılbaşı öncesi yaya kalmak istemedim.

O an fotoğraf cektırmelıydınız kaçmış köylü kurnazı ."Aracım sıfır" demişsiniz ilk hasarınızsa para kabul etmeyin onun trafik sigortasını devreye sokun.Ama bunun için karşı tarafla tutanak tutmanız gerekiyor+ onun ehlıyetının ,ruhsatının ve trafık sıgortasının resimleri lazım size.Sizin aracın tramer kaydı cıkmayacak tamam ama satarken değişen parçalar experde ortaya bal gibi de çıkıp değeri düşecek aracın.Bunun içinde rayiç bedeli başvurusu yapmanız lazım .Sigortası delinmesin diye parayı vereyim kurtarayım istiyor karşı taraf. Sizin kaskonuz varsa arayın danışın .
Muhtemelen ne sigortası var ne kaskosu. Yoksa devreye sokardı en azından kendi hasarı için. Ben de anlam veremedim. Anahtarı aldım arkasından çıktım hemen bekle beraber bakalım diye. Nasıl bir acelesi varsa bastı gitti anlam veremedim ya. Tamam kaçmıyor belki ama insan olan olmuş bir durur bekler arkadan sahibi geliyor arabanın diye. Çok tuhaf insanlar gerçekten. İyi de bir kadındı ,yeni taşındılar daha. Tam da bizim yanımızdaki kişi şans işte.

Oha fotoyu gördümde saçmalamasınlar önemsiz bir çizik değil sakin bile kalmışsın o tavırlara aynısı benimde başıma geldi 1ay önce otopark aynı konu 😄 bizimki pasta cila ile gececek türden o bakımdan sorun yok dedik zaten yaptırmayı düşündüğümüz için ama bu kabul edilemez tabiki
Benim direkt olarak suratım düştü zaten o an 😂20 senedir trafikteyim çok şükür binlerce kez şükür ki çiziğe dahi sebep olmuşluğum yok. Alışık değilim çizikli vuruklu arabayla gezmeye de. Aslında çok normal yaşanan şeyler bunlar. Neler geliyor insanın başına,bu ne ki bir şey değil Allah herkesi beterinden korusun

Benim direkt olarak suratım düştü zaten o an 😂20 senedir trafikteyim çok şükür binlerce kez şükür ki çiziğe dahi sebep olmuşluğum yok. Alışık değilim çizikli vuruklu arabayla gezmeye de. Aslında çok normal yaşanan şeyler bunlar. Neler geliyor insanın başına,bu ne ki bir şey değil Allah herkesi beterinden korusun
Cizikli arabayla gezmek benim isim ahshd aldigimda da cizikleri vardi, ben de cizdim. Umursamiyorum acikcasi arabadaki cizigi falan.
Ama baskasi sebepli olsa yaptirirdim cunku neden yaptirmayayim :KK70:

Cizikli arabayla gezmek benim isim ahshd aldigimda da cizikleri vardi, ben de cizdim. Umursamiyorum acikcasi arabadaki cizigi falan.
Ama baskasi sebepli olsa yaptirirdim cunku neden yaptirmayayim :KK70:
En güzeli benim kadar düşünmemek lazım. Varsa var yani napalım ama tabi başkası da sebep olmasın mümkünse 🫶🏻

X