Araba kullanma konusunda

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.408
37
Kızlar selam
Başkıktanda anlaşılacağı gibi . Ben eskiden araba kullanıyordum ama araya zaman girince birde manuel den otomatiğe geçince kaldı bocalıyorum . Araba kullanıyorum kullanmasına ama iyice öğrenmem için sık sık pratik yapmam gerek . Neyse küçük bi ilçedeyim tabi caddeleri buraya göre kalabalık yine .
neyse arabamız otomatik eşimle kullanamadığımdan bilirsiniz erkekleri 🤣 eşim bana hoca tuttu . Neyse kadınla biz bütün ilçeleri dolaştık caddeler avm park vs . Kadın bana eee sen kullanıyorsun bana gerek yok boşuna para verme bana dedi al bol bol pratik yap dedi . Nesye ertesi gün oldu eşime dedim ben arabayı alayım hem ekmek alayım hemde bahanem olur dedim ; kendisi garip bi şekilde tepki verdi nasıl yani dedi . Ne nasıl dedim işte bahanem olur pratik yapacağım ya dedim sende gitsen ekmek almaya araç ile gideceksin fırın uzakta zaten dedim . Bi surat astı bana iyi al anahtar orada al git dedi . Bi sorun mu var dedim yok . Sonra garip garip gülmemelr heh arabayı kullanacakmış demeler vs . Ya dedim sen iyi misin hoca tutmadın mı öğrenmemi istemiyormusun neden destek olmuyorsun dedim yüreklendirmiuorsun 🙄 neden küçümsüyorsun anlamadım sorun ne ? Araban kıymetli anladık dedim ne alakası var eee ne bu tavır dedim ..
kızlar ben bu duruma içlendim baya , çıktım evden hava alacağım dedim yürüdüm . Resmen içime oturdu üzüldüm ağladım fln belki abartıyorum ama beni küçümser gibi davranması abartması falan zoruma gitti 😢
6 aylık oğlumuz var . Ya dedim hem öğren ben 3 vardiya çalışıyorum arabayı alırsın gidersin diyen adam iş uygulamaya gelince yarım ağızla söylüyor . Dil başka , kalp başka ..

Çok da takmamak gerek klasik yurdum erkeği bir noktada saygısız, kadınları aşağılamaya çalışarak komplekslerini gizleyen ... düz erko yani :KK51:Takmamak derken kişisel alınma konu sahibesi, istediğinz aman al arabayıı çık buna sorma/söyleme. Bir de payla tabi, ağlayarak kendine kötülük ediyorsun , yaptığı saygısızlığı yüzüne vurucaksın düzgün davranmasınıs öyleyeceksin ancak öyle eğitirsin. Sen yine evde bir miktar görüyorsun, bu adamla aynı işyerinde öalışan kadınlar ne yapsın:KK51::bicak:

Bu evli erkeklere ne oluyor son günlerde hep aynı tarz içerikleri okuyoruz burada. Karısını çekemeyen, büyüyememiş, karısını bile bile inciten, küçümseyen, anasının eteğinden ayrılmamış vb. Vb. Arkadaş olsa görüşülmez ya.

Verdiğiniz tepki icin de abartma, alınganlık yapma diyecek ve gaslisting uygulayacak yine suçlu siz olacaksınız. Esiniz size saygısız ve çok itici.

Çok da takmamak gerek klasik yurdum erkeği bir noktada saygısız, kadınları aşağılamaya çalışarak komplekslerini gizleyen ... düz erko yani :KK51:Takmamak derken kişisel alınma konu sahibesi, istediğinz aman al arabayıı çık buna sorma/söyleme. Bir de payla tabi, ağlayarak kendine kötülük ediyorsun , yaptığı saygısızlığı yüzüne vurucaksın düzgün davranmasınıs öyleyeceksin ancak öyle eğitirsin. Sen yine evde bir miktar görüyorsun, bu adamla aynı işyerinde öalışan kadınlar ne yapsın:KK51::bicak:
Neden eğitmesi gereksin ki kadının baska işi mi yok? Normallestirmiyor mu bu adamların bomboş lakayt ve saygısız olmaları böyle düşününce?

Kızlar selam
Başkıktanda anlaşılacağı gibi . Ben eskiden araba kullanıyordum ama araya zaman girince birde manuel den otomatiğe geçince kaldı bocalıyorum . Araba kullanıyorum kullanmasına ama iyice öğrenmem için sık sık pratik yapmam gerek . Neyse küçük bi ilçedeyim tabi caddeleri buraya göre kalabalık yine .
neyse arabamız otomatik eşimle kullanamadığımdan bilirsiniz erkekleri 🤣 eşim bana hoca tuttu . Neyse kadınla biz bütün ilçeleri dolaştık caddeler avm park vs . Kadın bana eee sen kullanıyorsun bana gerek yok boşuna para verme bana dedi al bol bol pratik yap dedi . Nesye ertesi gün oldu eşime dedim ben arabayı alayım hem ekmek alayım hemde bahanem olur dedim ; kendisi garip bi şekilde tepki verdi nasıl yani dedi . Ne nasıl dedim işte bahanem olur pratik yapacağım ya dedim sende gitsen ekmek almaya araç ile gideceksin fırın uzakta zaten dedim . Bi surat astı bana iyi al anahtar orada al git dedi . Bi sorun mu var dedim yok . Sonra garip garip gülmemelr heh arabayı kullanacakmış demeler vs . Ya dedim sen iyi misin hoca tutmadın mı öğrenmemi istemiyormusun neden destek olmuyorsun dedim yüreklendirmiuorsun 🙄 neden küçümsüyorsun anlamadım sorun ne ? Araban kıymetli anladık dedim ne alakası var eee ne bu tavır dedim ..
kızlar ben bu duruma içlendim baya , çıktım evden hava alacağım dedim yürüdüm . Resmen içime oturdu üzüldüm ağladım fln belki abartıyorum ama beni küçümser gibi davranması abartması falan zoruma gitti 😢
6 aylık oğlumuz var . Ya dedim hem öğren ben 3 vardiya çalışıyorum arabayı alırsın gidersin diyen adam iş uygulamaya gelince yarım ağızla söylüyor . Dil başka , kalp başka ..
Belki başka bir sıkıntısı vardır da denk gelmiştir. Bi de erkekler araba paylaşırken çocuk gibi oluyorlar. 10 senedir araba kullanıyorum çocukların okulu,kursu,gezmeler tozmalar daha eşimin yanında kullanmadım 😂

Biz eşimle mümkün olduğu kadar aynı araçta bulunmamaya çalışırız, yan koltukta oturan hep tedirgin olur çünkü. Sakın şevkiniz kırılmasın. Fırsat buldukça hava almaya çıkın araçla. Ama bence eşinizle de paylaşın bu tutumundan dolayı rahatsız olduğunuzu.

Beybi hata sende neden en başta diyosun anahtarı sallaya sallaya gir içeri ekmek almaya gittim geldim diye erkekler bundan anlar 😄 valla yok senin araban bilmem ne cart curt hiç yapma bir kadın için ne büyük kolaylık özgüven verici bir şey araç kullanmak laf söylesede yorumda yapsada bi kulağından girsin öbüründen çıksın😄😄

bence umursamayıp devam edin, zaten beceremiyor olsanız hoca söylerdi.
sakın vazgeçip ara vermeyin. bebeğiniz de var doktoruydu, parkıydı gezersiniz birlikte.
eş de olsa başkasına muhtaç kalmayın, işinizi kendiniz halledebilecek seviyede olun.
açın sevdiğiniz bir müziği, sallamayın ne düşündüğünü kimsenin.
herkes acemiydi bir zamanlar.

Ben bu hikayede eşinizin tarafindaydim 😂 ogrenciyken tanıştığımız icin eşimin arabası olmadığından benimkiyle öğrendi sürmeyi. Yani hadi benim araba neyse de konu komşunun arabasına da ufak hasarlar verdi😅 her tek çıkacağı zaman anahtarı verirken sanki canımı veriyormuşum gibi geldi ama bir şey de demedim hevesi kaçmasın diye. Keşke bu kadar kolay ehliyet verilmese ya bence tüm sıkıntı orda, bir de geç yaşta alınca da insanın eli yatkın olmuyor. Ama sonuçta o arabada sizin de paranız var ve sizin de arabanız, karışmaya hakkı yok.

Ben bu azıcık saçma sapan tepki görünce çocuk gibi küsüp giden, üzülen, ağlayan kadınları anlamıyorum. Ben olsam o tepkiden sonra alır arabayı 1-2 saat gelmezdim eve. Telefonlarını da açmaz meraktan deli ederdim adamı. Sizler mi çok hassassınız ben mi çok umursamazım bilemedim.

Ben bu azıcık saçma sapan tepki görünce çocuk gibi küsüp giden, üzülen, ağlayan kadınları anlamıyorum. Ben olsam o tepkiden sonra alır arabayı 1-2 saat gelmezdim eve. Telefonlarını da açmaz meraktan deli ederdim adamı. Sizler mi çok hassassınız ben mi çok umursamazım bilemedim.
Biz safız. Ben yeni yeni aşıyorum kendi adıma. Olması gereken sizin söylediğiniz tepki.

Benim eski eşimde aynıydı. Kullanmazsın yapamazsın vs. Öğretmeye çalıştın1-2 bağırış çağırış dedim senden olmaz bu iş. Al arabayı ne Yapıyorsan yap beni bulaştırma dedi. Aldım birini yanımda önce yakın yerlere az az gide gele çözdüm şimdi her yere gidiyorum. Kendisi her eve geldiğimde bir şey oldu mu diye soruyordu ama ben beni sorduğunu zannederken arabayı soruyormuş o da meğer 😂

Neden eğitmesi gereksin ki kadının baska işi mi yok? Normallestirmiyor mu bu adamların bomboş lakayt ve saygısız olmaları böyle düşününce?

Valla Sumak bir şekilde olmuyor, kuşaklar geçiyor, kadınlar hayata karışıyor, iş hayatına karışıyor ama erkeklerden yine aynı sokakta ve evde aynı saygısızlık, işyerinde aynı mobbing ve saygısızlık ... nefret edilesi bir durum, denk gelirsem cevabını veriyorum böyle tiplere ama sinirim de bozuluyor. Bu bireysel değil toplumsal bir konu, konu sahibesi ya elindekini eğitecek güç bela ya da boşanıp yenisini arayacak ama sıkıntı şu ki diğer erkekler de bunun aynısı. O yüzden toplumsal konuların sesi ferhansı izninizle etiketliyorum A Aysenimi

Afkursun dursun...Alıp çıksaydinız bir kaç saat takilsaydiniz keşke.

Erkeklerin kelimelerine bu kadar büyük anlamlar yükleyip üzmeyin kendinizi.

Kızlar selam
Yo abartmıyorsunuz, her fırsatta alın arabayı ama dikkatli olun ki o öküz kocanıza söylenecek bir konu çıkmasın.

Kızlar selam
Bu erkekler hep bana muhtaç olsun fikrindeler karanlık çağ bitti biri şunlara anlatsın kadınlar istediklerini yapar yeter ki istesinler tır kullan kız üstüne üstüne sür 😂

Belki başka bir sıkıntısı vardır da denk gelmiştir. Bi de erkekler araba paylaşırken çocuk gibi oluyorlar. 10 senedir araba kullanıyorum çocukların okulu,kursu,gezmeler tozmalar daha eşimin yanında kullanmadım 😂
Yanlış anlamayın ama sizin her konuda yorumunuz bu konudaki bencil ve ahlaksız kocaların hareketlerini veya sınır bilmez erkek ailelerin hadsizliklerini tolere etmeye yönelik. Anlıyorum mutlu olmak için bunlara katlanmak zorunda gibi hissediyorsunuz olabilir ama hayat bu kadar değersiz değil her türlü saygısızlığı görmezden gelerek aman kavga çıkmasın yeter korkusuyla yaşayacak kadar

X