Araba kullanma konusunda

Anahtari alıp çıksaydınız keşke.
Asla sinmeyin,sanki kendisi annesinin karnından araba kullanarak çıkmış, bu tavirlar nedir yani?
Benim eşimde ki ben senelerdir araba kullanıyorum,arabayı sürttüğüm ,çarptığımda yok(bana çarpan oldu o şekilde kaza yaptım)hala yan koltukta bidi bidi konuşuyordu(en başlarda). Öndeki frene mi bastı,bas bas frene bas diyordu. Sanki ben görmüyorum. Neyse o araba kullanırken aynısını yaptım bir kaç kez,bana karışma dedi e dedim sen hic susmuyorsun ben kullanırken, cok bozuldu,artık yapmıyor😄
Ne üzülücem ne bozulucam yani.
Sizde bozulmayin,alın çıkın haber bile vermeyin.

Ayy aynısını ben de yaptım sürekli komut verdim, aynı onun ilk zamanlar yaptığı gibi hiç susmadan konuştum en son "kaza yaptıracaksın bana kafam karışıyor" diye isyan etti. Bazen evin önünde arabayı inceliyordum taş mı değmiş, burasını sen mi sürttün falan diye 😂 Sonra araba konusunda pamuk oldu adam. Hatta bir keresinde kar fırtınasında kullanmak zorunda kaldım ki hiç öyle bir tecrübem yoktu, sadece telefonda "sen halledersin hiç korkma" dedi. Erkekler galiba ancak kendi dillerinden konuşulunca anlıyorlar. Ağlayınca üzülünce aman arabayı kaptırmayayım da ben sonra onun gönlünü alırım moduna giriyorlar.

Hiç duymayın bile . Araba kullanmayı kendinizi dışarı atmadiginiz müddetçe ogrenemezsiniz . Önce ufak çaplı turlarla ilçe içinde başlayın . Belki ufak surtmeler durtmeler olabilir diğer arabalara çok normaldir :) kendinizi dışarı atmadan o cesareti alamaz gelistiremezsiniz. Ben çok hasta olduğum bir gün şimdi değilse ben ne zaman araba surecegim diye kendimi tek başıma sürerek acile atmıştım . O gün sürüş korkusunu kırdım. Eşiniz barzo tepkiler vermiş gerekirse kadın hoca tutun . Ama öğrenin asla birakmayin

Amaaan boşver. Hiç takılacak bir mevzuat değil inanki. Erkek evdeki arabayı kendilerinin sanıp paylaşmak istemiyorlar. Benim eşim de benzerdi. Yeni evliyken (arabanın borcunun büyük kısmını düğün altını ile ödedik) bana arabayı vermedi, bir ton laf saydı. Arabam kıymetli dedi kısaca. Uzun zaman araba kullanmadım. Hatta ısrar ettiği, sen de kullan yoruluyorum dediği dönemlerde de yorulduysan sağa çek dinlen dedim. Ama sonra baktım böyle düşünen bir adama en büyük ceza o arabayı kullanmak. 😂😂 ha bu nedenle araba kullanmaya başlamadım ama şimdi kullanıyorum, istediğim her yere de gidiyorum. O da eskisi gibi düşünmüyor biliyorum ama o dönem o tavrı ile yaraladı bir kere. Düzelmez. Yalandan özür dilemek dışında da bir şey yapmadı çünkü. Olsun napalım. 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Kızlar selam
Başkıktanda anlaşılacağı gibi . Ben eskiden araba kullanıyordum ama araya zaman girince birde manuel den otomatiğe geçince kaldı bocalıyorum . Araba kullanıyorum kullanmasına ama iyice öğrenmem için sık sık pratik yapmam gerek . Neyse küçük bi ilçedeyim tabi caddeleri buraya göre kalabalık yine .
neyse arabamız otomatik eşimle kullanamadığımdan bilirsiniz erkekleri 🤣 eşim bana hoca tuttu . Neyse kadınla biz bütün ilçeleri dolaştık caddeler avm park vs . Kadın bana eee sen kullanıyorsun bana gerek yok boşuna para verme bana dedi al bol bol pratik yap dedi . Nesye ertesi gün oldu eşime dedim ben arabayı alayım hem ekmek alayım hemde bahanem olur dedim ; kendisi garip bi şekilde tepki verdi nasıl yani dedi . Ne nasıl dedim işte bahanem olur pratik yapacağım ya dedim sende gitsen ekmek almaya araç ile gideceksin fırın uzakta zaten dedim . Bi surat astı bana iyi al anahtar orada al git dedi . Bi sorun mu var dedim yok . Sonra garip garip gülmemelr heh arabayı kullanacakmış demeler vs . Ya dedim sen iyi misin hoca tutmadın mı öğrenmemi istemiyormusun neden destek olmuyorsun dedim yüreklendirmiuorsun 🙄 neden küçümsüyorsun anlamadım sorun ne ? Araban kıymetli anladık dedim ne alakası var eee ne bu tavır dedim ..
kızlar ben bu duruma içlendim baya , çıktım evden hava alacağım dedim yürüdüm . Resmen içime oturdu üzüldüm ağladım fln belki abartıyorum ama beni küçümser gibi davranması abartması falan zoruma gitti 😢
6 aylık oğlumuz var . Ya dedim hem öğren ben 3 vardiya çalışıyorum arabayı alırsın gidersin diyen adam iş uygulamaya gelince yarım ağızla söylüyor . Dil başka , kalp başka ..

Asla abartmıyorsun.
İğrenç bi herif.

X