Araba Kullanmak İstiyorum

sahsahsahdamdamdamararar

İnsanlar arasında da yalnızlık duyulur.
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2014
647
363
Hanımlar 2009 tarihli ehliyetim var; ama henüz trafiğe çıkmış değilim. Araba kullanmaktan korkuyorum ben galiba. Eşim birkaç defa verdi arabayı ama bana sürekli "sen araba kullanamazsın, çok paniksin, başına bişey gelir" falan türü şeyler söylüyor. Zaten bu konuda cesaretsizim üstüne bir de böyle laflar işitince iyice uzaklaşıyorum bu fikirden. Aslında bayılıyorum araba kullanmaya, çok özeniyorum araba kullanan kadınlara.:KK61:

Hanımlar 2009 tarihli ehliyetim var; ama henüz trafiğe çıkmış değilim. Araba kullanmaktan korkuyorum ben galiba. Eşim birkaç defa verdi arabayı ama bana sürekli "sen araba kullanamazsın, çok paniksin, başına bişey gelir" falan türü şeyler söylüyor. Zaten bu konuda cesaretsizim üstüne bir de böyle laflar işitince iyice uzaklaşıyorum bu fikirden. Aslında bayılıyorum araba kullanmaya, çok özeniyorum araba kullanan kadınlara.:KK61:
Özel ders alıp kullanabilirsiniz.

Bir bilenden özel ders alın eğer imkânınız varsa , cesaretiniz yerine gelmiş olur hem hocanız trafiğe çıkmak için artık tamam olduğunuza karar vermiş olur bir iki sürüşten sonra..
Allah kolaylık versin , benim de direksiyon sınavım var hafta sonu, insallah alabilirsem ehliyeti, size bahsettiğim gibi ; akan trafikte bayan hocadan, bir ya da iki özel ders almayı planlıyorum ..

Fazla değil 1-2 saat bir eğitmenden ders alın. Bence bir insan araba kullanmayı tek başına trafiğe çıktığı zaman öğreniyor. Duracaksın, kalkamayacaksın, küfür yiyeceksin :) çok terleyeceksin ama 1 hafta sonra şöför olacaksın :KK66:

Fazla değil 1-2 saat bir eğitmenden ders alın. Bence bir insan araba kullanmayı tek başına trafiğe çıktığı zaman öğreniyor. Duracaksın, kalkamayacaksın, küfür yiyeceksin :) çok terleyeceksin ama 1 hafta sonra şöför olacaksın :KK66:
Çok heyecanlı. :KK48: Bebeğim var ufak, onu napıcam? Gerçi 1-2 saatse çözüm bulunur da. Araba sürekli eşimde. Uzun saatler çalışıyor. Ama haftada 1 gün de olsa kullanmam faydalı olur değil mi?

Özel ders şart. Kocanın babanın öğretmesiyle olmaz. Ve bir cesaret tek başına trafiğe çıkacaksın. Eşin yan koltukta oturursa olmaz o iş.
Ya kaza yaparsam? Bebeğim de var. Kocamın dilinden kurtulamam. Araba da şirket arabası şahsi arabamız değil. Onu bahane edip vermez haklı olarak.

Valla ozel ders baska yolu yok yada araba kiralayin otomatik bir tane bir hafta gezin ogrenirsiniz sahsen ben o şekilde ogrendim uzun yola da çikarsiniz 7 saat sehir dişi yaptim bu yaz

Ayy ben kendime hoc güvenmiyorum bu konuda. Ben trafige ciksam kesin bir trafik canavarı olurum. Hiz tutkusu, kural tanimama hepsi bende yani:-D o yüzden uzak duruyorum ehliyet bile almadim aird bu yuzden. Ama zevklidir araba kullanmak, kimseyi dinlemeyip once daha tenha yollarda kullanin zamanla çıkarsınız yoğun trafigede

sahsahsahdamdamdamararar sahsahsahdamdamdamararar Şirket arabasını asla kullanmayın. En ufak kaza dahi yapsanız sürücü koltuğuna başkasını oturttuğu için eşiniz hapis cezasına varacak kadar büyük cezalar alabilir. Aman diyeyim. Bir arkadaşımın başına geldi ordan biliyorum.
Ciddi misiniz? Eşim arabayı başkalarına veriyor zaman zaman. Yanında çalışan aynı firmaya bağlı personellere mesela. Bu da mı suç? :KK57:

Ciddi misiniz? Eşim arabayı başkalarına veriyor zaman zaman. Yanında çalışan aynı firmaya bağlı personellere mesela. Bu da mı suç? :KK57:
Benim arkadaşım yanında çalışan bir bayana araba kullanmayı öğretiyordu. Aynı firma yani. Kız gitti diğer arabayı ortadan biçti. Kız para cezası almakla kaldı, arkadaşım hiç suçu yokken 3 yıl aldı. Ölü yaralı falan da yok. Sadece maddi hasar. Sebep üzerine zimmetli arabayı bir başkasına vermek.

Müdürün ya da patronun haberi varsa verdiğinden sorun olmaz heralde. Bir de benim bu dediğim kurumsal bir firma. Küçük şirketlerde nasıl oluyor bilmiyorum.

Benim arkadaşım yanında çalışan bir bayana araba kullanmayı öğretiyordu. Aynı firma yani. Kız gitti diğer arabayı ortadan biçti. Kız para cezası almakla kaldı, arkadaşım hiç suçu yokken 3 yıl aldı. Ölü yaralı falan da yok. Sadece maddi hasar. Sebep üzerine zimmetli arabayı bir başkasına vermek.

Müdürün ya da patronun haberi varsa verdiğinden sorun olmaz heralde. Bir de benim bu dediğim kurumsal bir firma. Küçük şirketlerde nasıl oluyor bilmiyorum.
Bizimki de kurumsal.:KK57: Ama Allah için patronlar çok iyi insanlar, hiç sanmıyorum böyle birşey yapacaklarını. Yine de belli olmaz. Eşime söyleyeyim bu meselenin ne kadar ciddi olduğunu.

Çok heyecanlı. :KK48: Bebeğim var ufak, onu napıcam? Gerçi 1-2 saatse çözüm bulunur da. Araba sürekli eşimde. Uzun saatler çalışıyor. Ama haftada 1 gün de olsa kullanmam faydalı olur değil mi?
Tabiiki faydalı olur. Arabayı tanımaya başlarsın. Nerde haza basacağını nerde arabanın kavradığını, arabanın sesini, nerde vites büyültmen gerektiğini öğrenirsin. Yanında birileri sürekli komutlar verirken bunları öğrenemessin. Arabayla başbaşa olmak ona kulak vermek lazım :KK66:

X