Araba önerisi?? Kısa boylu biri hangi arabayı daha rahat kullanır 😅

kikelomo

I need your lovin' like the sunshine
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2022
2.220
6.829
Merhabalar,

Temmuz ayında ehliyet aldım o günden beri ara ara pratik yapıyorum, kendi arabamız citroen spacetourer. Araba bana çok büyük geliyor, park ederken yerdeki çizgileri asla göremiyorum, önden baktığımda görüş alanım çok kısıtlı. Koltuğu en yükseğe ayarlıyorum baya öne çekiyorum yetişmek için, aynalarımı ayarladığımda asla asfaltı göremiyorum. Park yapmadan durup aynalarımı yeri görecek şekilde ayarlamam gerekiyor. Kursta vw golf sportsvan kullanmıştım onda böyle bir sorun yaşamamıştım. Bence boyumdan kaynaklı sorun yaşıyorum. Eşim de park ederken çizgi görmene gerek yok diyor, o kaç yıldır kullandığı için gerek duymuyor sanırım hem de boyu benden çok uzun istemese de görüyordur ama ben görmeden nasıl park edebilirim 😅 arabalardan pek anlamıyorum, şöyle kolayca park edebileceğim, görüş alanımın daha fazla olacağı bi araç istiyorum. Mini coupe ve fiat 500 şimdilik gözüme kestirdiklerimden, nedense sadece küçük arabaları kullanabilirim gibi geliyor. Kısa boylu biri için en uygun araç hangisi? Önerilerinizi bekliyorum 🌺

Yani gaza frene ayağınız yetişiyorsa arabanın büyüklüğü ile sizin boyunuz arasında çok da bir alaka yok. Ben de 1.52 boyundayım.
Bir ara şirketin dacia sandero arabasını kullanmak zorunda kalmıştım, en boş paketti ve yukarı-aşağı koltuk ayarı yoktu, sadece öne arkaya vardı ve en öne de çeksem gaza frene ayağım yetişmedi mesela. Ama babamın bir dönem heves edip aldığı balina kasa mersedesi gayet rahat kullanıyordum. Şu anda da csuv denen segmentten skoda araç kullanıyorum ve aşırı memnunum. Sizdeki sıkıntı boydan ziyade tecrübe eksikliği bana göre.

Yani gaza frene ayağınız yetişiyorsa arabanın büyüklüğü ile sizin boyunuz arasında çok da bir alaka yok. Ben de 1.52 boyundayım.
Bir ara şirketin dacia sandero arabasını kullanmak zorunda kalmıştım, en boş paketti ve yukarı-aşağı koltuk ayarı yoktu, sadece öne arkaya vardı ve en öne de çeksem gaza frene ayağım yetişmedi mesela. Ama babamın bir dönem heves edip aldığı balina kasa mersedesi gayet rahat kullanıyordum. Şu anda da csuv denen segmentten skoda araç kullanıyorum ve aşırı memnunum. Sizdeki sıkıntı boydan ziyade tecrübe eksikliği bana göre.
Evet acemiyim daha ve her yeri her şeyi görüp hakim olmak istiyorum. Büyük araçta kontrolde olduğumu hissedemiyorum. Ama bu park çizgileri görme konusunda boyum etkiliyor ya çünkü bazı araçlarda görebiliyorum yüksek araçlarda göremiyorum. Görmeden de park edemiyorum 🥲

Bir süre sonra görmeden park edeceksiniz ☺️ arabayı kullandıkça araba bir süre sonra vücudunuz gibi olacak, nasıl anlatabilirim başka bilmiyorum ama. Yani yere bakmadan yürüyebiliyor ve geri adım atabiliyorsunuz ya, araçla da aynen öyle olacak bir süre sonra ☺️

Bir süre sonra görmeden park edeceksiniz ☺️ arabayı kullandıkça araba bir süre sonra vücudunuz gibi olacak, nasıl anlatabilirim başka bilmiyorum ama. Yani yere bakmadan yürüyebiliyor ve geri adım atabiliyorsunuz ya, araçla da aynen öyle olacak bir süre sonra ☺️
Tabii ki ama o tecrübeyi edinene kadar daha çok zamanım var, bebeğimden dolayı artık çok sık çıkamıyorum araçla, sürüş ve park konusunda kendime tamamen güveneceğim zamana kadar daha rahat edeceğim bir araç almak istiyorum 😊

155 boyumla 4×4 kullanıyorum. Böyle alakası yok aslında tecrübe ile alakalı. Zamanla rahat edersiniz inşallah. Park olayında youtubedan video izleyin, bir de ınstagramda pembe direksiyon hesabını takip edin.

Bütçeniz nedir, sıfır mı 2. El mi düşünüyorsunux bilmiyorum ama skoda yeti yi gönğl rahatlığı ile tavsiye ederim.
2. el alacağım, şöyle ki yurtdışında yaşıyorum sanırım araba fiyatları baya farkediyor maksimum 20 bin euroluk bi araç bakıyorum bir de otomatik olması gerek. Söylediğiniz arabaya bakacağım.

155 boyumla 4×4 kullanıyorum. Böyle alakası yok aslında tecrübe ile alakalı. Zamanla rahat edersiniz inşallah. Park olayında youtubedan video izleyin, bir de ınstagramda pembe direksiyon hesabını takip edin.
Süpersiniz, çok özeniyorum böyle kocaman araç kullanan kadınları görünce, ben yine de ufak bir araç alacağım anca öyle rahat edebilirim 😅 umarım acemilikten terfi ederim bir gün🙏🏻 aslında çok fazla izliyorum parkla ilgili ama park ederken sanki kör oluyorum beynim boşalıyor, eşim de çok yardım ediyor kendince şöyle yap böyle yap, daha tek başıma çıkmaya cesaretim yok, paralel parklarda çok geriliyorum arkamda araçlar olunca. Takip edicem teşekkürler 😊

Süpersiniz, çok özeniyorum böyle kocaman araç kullanan kadınları görünce, ben yine de ufak bir araç alacağım anca öyle rahat edebilirim 😅 umarım acemilikten terfi ederim bir gün🙏🏻 aslında çok fazla izliyorum parkla ilgili ama park ederken sanki kör oluyorum beynim boşalıyor, eşim de çok yardım ediyor kendince şöyle yap böyle yap, daha tek başıma çıkmaya cesaretim yok, paralel parklarda çok geriliyorum arkamda araçlar olunca. Takip edicem teşekkürler 😊
Ben de sizin gibiydim ilk zamanlar koltuğu öne çekip yükseltiyordum. Çok stresliydim sürerken, hala süper park etmiyorum ama işimi görüyor. Çocukları okula, etkinliğe, kursa, parka götürüyorum. Gezip dolaşıyorum. Tavsiyem tek başınıza çıkın. Bebeği alıp gezin 😁 Zamanla kendine şaşacaksın. Eşinle aynı koltuk ayarında kullanacaksın bir bakmışsın 🥲

Ben de sizin gibiydim ilk zamanlar koltuğu öne çekip yükseltiyordum. Çok stresliydim sürerken, hala süper park etmiyorum ama işimi görüyor. Çocukları okula, etkinliğe, kursa, parka götürüyorum. Gezip dolaşıyorum. Tavsiyem tek başınıza çıkın. Bebeği alıp gezin 😁 Zamanla kendine şaşacaksın. Eşinle aynı koltuk ayarında kullanacaksın bir bakmışsın 🥲
Ben de sürekli öne öne kaykılıp duruyorum asla yaslanıp da süremiyorum gerginlikten. Bebeğimle çıkamam da eşimle ikisini bırakıp çıkabilirim belki 😊Aslında hiç parkedemiyor değilim ama çok iyi olmuyor bazen 2-3 kez deniyorum, bazen tekerim çizginin üzerinde kalıyor vs vs. Ama sürekli diğer arabalara bakıyorum park yerlerinde benim gibi park eden de çok var. Biraz özgüven gerek sanırım 😅 ne kadar zamanda alıştınız acaba? Ben temmuzdan beri sürüyorum ama hala hazır hissetmiyorum.

Ben de sürekli öne öne kaykılıp duruyorum asla yaslanıp da süremiyorum gerginlikten. Bebeğimle çıkamam da eşimle ikisini bırakıp çıkabilirim belki 😊Aslında hiç parkedemiyor değilim ama çok iyi olmuyor bazen 2-3 kez deniyorum, bazen tekerim çizginin üzerinde kalıyor vs vs. Ama sürekli diğer arabalara bakıyorum park yerlerinde benim gibi park eden de çok var. Biraz özgüven gerek sanırım 😅 ne kadar zamanda alıştınız acaba? Ben temmuzdan beri sürüyorum ama hala hazır hissetmiyorum.
3-4 ay sürdü sanırım, her gün sabah akşam çıkıyordum ama tek başıma. Evet size biraz özgüven lazım, bence kötü de değildir. Yolun ortasına arabasını bırakıp gidenler var ya.

3-4 ay sürdü sanırım, her gün sabah akşam çıkıyordum ama tek başıma. Evet size biraz özgüven lazım, bence kötü de değildir. Yolun ortasına arabasını bırakıp gidenler var ya.
Her gün çıkmak çok etkili olmuştur ya, 35 haftalık hamileydim ehliyet aldığımda sonra ağırlaştım doğum vs derken öyle çok sık çıkamadım, şimdi de haftada 2 kere çıkabiliyorum. Teşekkürler yorumlarınız için iyi geldi 😊

Normalde arabanın önünü yerleri çizgileri falan görmeniz gerekmiyor. Zamanla alışırsınız. Önerim yok ama Büyük arabayla daha güvende hissedebilirsiniz.
Çizgileri görmeden neye göre parkediyorsunuz, ben edemiyorum 🥲 kursta da hep çizgilere göre park ettim, yoksa anlayamıyorum nerede olduğumu. Büyük arabada çok sorun yaşıyorum, sanki yola sığmıyorum dar yollarda zorlanıyorum karşıdan araba gelirken. Bir de park sorun oluyor. Belki de gerçekten sorun arabada değil bendedir 😁 ama bana ayrı bir araba alacağız yine de, rahat edebileceğim bir araba bulmak istedim 😊