Arçelik Bulaşık makinesine hiç bulaşmayın!!!

canıım yanlışın var..
özellikle bu aralar malesef sularımız çok kireçli...
7 yıldır hiç sorunu olmıyan makinamda kireç nedenyle küçük bir problem oldu..
önceden kireç olmadığından dolayı tuz ayarı düşükte imiş.
servis geldi va ayarı açtı..
artık daha fazla tuz kullanmak gerektiğini söyledi..
cidden daha iyi oldu şimdi....

canıım yanlışın var..
özellikle bu aralar malesef sularımız çok kireçli...
7 yıldır hiç sorunu olmıyan makinamda kireç nedenyle küçük bir problem oldu..
önceden kireç olmadığından dolayı tuz ayarı düşükte imiş.
servis geldi va ayarı açtı..
artık daha fazla tuz kullanmak gerektiğini söyledi..
cidden daha iyi oldu şimdi....

aaa çok şaşırdım bnm erkek arkşımda arçelikde teknisyen bende ondan biliyorum hatta bi test getirdi kireçlimi değilmi die yaptık kireç çıkmamıştı şaşırdım cnm

beko derım tek qeçerım
tüm evımızın eşyaları beko
ve tıkır tıkır çalışıoo çok memnunuz

Vallahi bizim 15 senelik bulaşık makinemiz var arçelik leydi harika ne çizer ne başka birşey olur aman nazar değmesin çok memnunuz, 2000tl ye 2 sene evvel buz dolabı aldık o da harika bi sorun çıkarmadı harika koruyo herşeyi ona da nazar değmesin.ama herkesin dediği gibi şan işi bence artık beyaz eşya.

benim çamaşır makinem arçelik bulaşık makinamsa beko çamaşır makinamdan memnunumda bulaşık makinam malesef ilk başlarda iyiydi şimdiyse bardaklarım hep puslu çıkıyor tekrar elde yıkasamda çıkmıyo o lekeler önce calgonit kullanıyodum sonrada pril aldım sanki dahada arttı lekeler neyapacagımı şaşırdım ayrıca ablamın çamaşır makinası 6ay bile gitmeden bozuldu 2ayda bir servis geliyo nerdeyse

ben 7 yıllık evliyim bütün beyaz eşyalarım arçelik ve hepsinden çok memnunum
ayrıca serviside çok iyi çamaşır makinemde ufak tefek sorunlar oldu servis gününde gelip yaptı.şimdi gayet iyi çalışıyo
bulaşık makinemi yeni aldım ama çok memnunum çok güzel yıkıyo
bencede biraz şans işi galiba

nefrettt ettimm bulaşıkk makinasindan arçeliginn adıı batsinn......4 senelikk evliyim ilk günde sürekliii bozukk....3490 simdidee su yazıpp duruyoo neden anlamadim yarin servis gelcekk üffffffffffffffffffffff

Arçelik bulaşık makinam var,
4 yıllık evlendiğimizde almıştık 2 ay doğru düzgün yıkadı, sürekli servfis evimizde kurtulmak istiyorum.
çünkü bulaşıklarım puslu ayran bulaşığı şekli çıkıyor.
Servis gelip sürekli beni şuçluyor, tuz kullanmayın dediler. Kullanmadık en son istanbuldan adam geldi değişim talebinde bulunduk, adam makinayı bir actı ki kar gibi bembeyaz kireç bağlamış, yuh dedik kireç li değil dedikleri su mahvetmiş por çöz ile temizlediler, servise götürdüler orda temizdiler. Sorun çözülmüyor
eşim adamlarla artık kavga ediyor. Yüz göz olduk adamlar pişkin pişkin yok bulaşıklar yanlış dizilmiş yok deterjanın pril değil yok tuz koy yok tuz koyma vsvss hiç makinanın kusuru yok hep şuçlu ben oldum nereye -nasıl basvurucam bilmiyorum artık bulaşıklarımı elimde yıkamaktan başka çözum bulamıyor.

nreye kime şikayet edebilirim 6 yıla zattığımız n garantimiz 2 yıl sonra biticek ozamn servis ücretini cebimden mi ödüycem servis her ay evde adamlarla akraba olduk nerdeyse

Sakın sakın sakın arçelikten bulaşık makinası almayın
biz evleneli daha 11 ay ancak oldu. arçelik servis evliligimizin ilk aylarında her ay bizdeydi diyebilirim.
bulasık makinam tiksinc yıkıyordu
ben normalde bulasıkları bir kere sudan geciririm sonra makinaya atarım ama alıp da bulasık beziyle de komple yıkamazdım. yani bekarken beakr evimde öyle yapmazdım, annemin evinde de öyle yapmazdk sudan gecirdik mi yeterdi makina mis gibi yıkardı. benim makina desen öyle kirli yaglı lekeli cıkarıyorduki özellikle üst rafdaki bardakların içi böyle kir yapışıyor ve elde yıkamama ragmen o izler cıkmıyor. zaten yaglı.
servis ilk geldiginde dinledi beni baktı dedi sizin makinanın üst sepete baglı su pervaneleri üretimden tıkalı ondan böyle. gelip değiştircez dediler
tamam dedim değiştirdiler. ama sorun geçmedi
sonra gelip bu kez en altta olan su pervanesinin pervanleri üretimden tıkalı dediler. gleip değiştirdiler. yine aynı. sorun deişmedi.
bir kez daa aradım. hatta yıkadıgım bulasıkları bosaltmadan gelen calısan baktı. cok guzel yerleştirmişsiniz calısması ve guzel yıkaması gerekliydi dedi. sizin yerleştirmenizle ilgisi yok dedi. ben de sorun ne o zmn dedim biz parca değiştirince sular kesilmiş makina calısrken arıza vermiş bir daha olmaz dedi. ama adam gitti yine aynı. ilk gelen parca değiştirenler su marka tuz su marka parlatıcı su marka deterjam dedi hepsini yaptım. 2 ayın içinde 5 - 6 kez calısan makinama sonucta biz yeni evli iki kişilik bir aileyiz makinam her gun dolmuyor tencereyi zaten elde yıkıyorum. iki kere makina temizleyicilerle bos calıstırtılar. giderleri temizlencek bu kez olcak dediler yine olmadı. en son yine bir servis geldi. bu kez makinamım kapısı acık içi bos sekilde cam bi kapı takıp calsıtırdılar performansına baktılar sonuc calısıyormus ve kullanıcı hatasıymıs. delirim. kullanıcı hatası idi madem nedenn 6 kere geldniz her geldiginizde parca değiştirdiginiz. simdi değişim istiyorum yapmıyorlar. arcelik prensip olarak aynı model ile değiştirmiyormus aynı sorun tekrarlar diye değiştirmek istiyorsam üst model vereceklermiş onun için de ben 200 tl verecekmişim. kullanıcı hatalı oldugumuz halde iyilik yapıyorlarmıs bide laflar böle. bu sekilde 1 yıl gecti neredeyse zaten biz makinayı da bi sene gibi erken almıstık dugun tarihimiz önce daha erkendi diye. simdi 2 yıllık garanti dolacak ve ben hala pis bi makina ile basbasayım elde yıkıyorum herseyi.

Arkadaslar bende bulasik makinasi ala agim ama karar veremedim siemens mi arcelik mi?arcelige yorumlar baya kotu.agirlik arcelikten yanaydi ama simdi cikmazdayim.benimde evdeki diger urunler arcelik bir sorun olmadi simdiye kadar.ne ypacagim bilemedim :KK43:(

Arcelik derim baska bisey demem arkadasim on abakrsan bosh icin harika diyorlar benim makinem arcelik anneminki arcelik kizkardesim yengem halamlar herkes arcelik biz coook memnunuz subatta yeni eve tasincam ankastre setlerimi de bosch ve siemensle ayni fiyat oldugu halde arcelikten alcam bu beyaz esya birazcik sans isi

Hangi marka olursa olsun, ben yerli üretimden uzak duruyorum beyaz eşyada.
Bosch misal yerli üretimse kaçın, Almanya üretimiyse gönül rahatlığıyla alın.
Ki aldığım ürünlerde yerli malı olmasına özen gösteren biriyim, ama olumsuz deneyimler yaşadım. Böyle düşünmeme sebep olanlar utansın. :KK51:

X