Bebek Beslenmesi Arı mama

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dmirgizemm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2023
8
1
27
Merhaba Bayanlar

Kızım 3 aylık Hip mam kullanıyorum 2 saatte bir veriyorum arayı acmaya cok çalıştım ama malesef memeden kalan bi alışkanlık kaldı sanırsam kızımda 2 saatte bir vermediğimde kırızlere dönüyor ağlamaları bende careyi arı mama vermekte buldum 2 öğün arı mama veriyorum diğer öğünleri ise förmül mamayı veriyorum ama içim hiç rahat değil biberon arıyor sürekli kaşıkla yemek hiç hoşuna gitmiyor farklı olarak ne yapmalıyım yada mama gerçekten doyurmuyor mu bu arada aptamil evolvia sma hepsini denedik en yarayan Hip oldu

Merhaba Bayanlar

Kızım 3 aylık Hip mam kullanıyorum 2 saatte bir veriyorum arayı acmaya cok çalıştım ama malesef memeden kalan bi alışkanlık kaldı sanırsam kızımda 2 saatte bir vermediğimde kırızlere dönüyor ağlamaları bende careyi arı mama vermekte buldum 2 öğün arı mama veriyorum diğer öğünleri ise förmül mamayı veriyorum ama içim hiç rahat değil biberon arıyor sürekli kaşıkla yemek hiç hoşuna gitmiyor farklı olarak ne yapmalıyım yada mama gerçekten doyurmuyor mu bu arada aptamil evolvia sma hepsini denedik en yarayan Hip oldu
Aptamilin kaşık ve biberonla verilen maması varmış onu deneyebilirsiniz.Ben arı mama günde iki kez veriyorum 6 aylık bebeğim için gayet rahat.Siz kaşıkla değilde biberonla vermeyi deneyin.Henuz kaşık için erken .Ben hipp 2 ve arı mama ile devam ediyorum çok memnunum.

Aptamilin kaşık ve biberonla verilen maması varmış onu deneyebilirsiniz.Ben arı mama günde iki kez veriyorum 6 aylık bebeğim için gayet rahat.Siz kaşıkla değilde biberonla vermeyi deneyin.Henuz kaşık için erken .Ben hipp 2 ve arı mama ile devam ediyorum çok memnunum.
Aptamil bebeğime hiç iyi gelmiyor
Sorunda tam olarak bu bebeğim daha 3 aylık ve arı mama aşırı derecede kabız yaptı içine cok az zeytinyağı koymama rağmen mecburen sadece Hip vermeye devam ettim ama doymadığı için 2 saatte bir vermek durumundayım yoksa hiç susmuyor sürekli ağlıyor buda beni cok üzüyor

Benim gözümde arı mama bir zehir içi şeker dolu bebeğe hiç bir yararı olmayan zehir başka bir şey değil . 150 cc yerine 200 cc mama yapın o zaman çocuk doktorunuza bu konuyu danıştınız mı ? Her bebek kendine özel demekki 150 Cc bebeğe yetmiyor . 3 aylık bebeğe cidden formül mamadan başka bir şey verilmez . 3 ay daha önce devam edeceksiniz sonra da 6. Ayda tadım yaptırırsınız .

Benim gözümde arı mama bir zehir içi şeker dolu bebeğe hiç bir yararı olmayan zehir başka bir şey değil . 150 cc yerine 200 cc mama yapın o zaman çocuk doktorunuza bu konuyu danıştınız mı ? Her bebek kendine özel demekki 150 Cc bebeğe yetmiyor . 3 aylık bebeğe cidden formül mamadan başka bir şey verilmez . 3 ay daha önce devam edeceksiniz sonra da 6. Ayda tadım yaptırırsınız .

Evet bende tamamen arı mamayı kestim 2 gün verdim baktım huzursuz yiyo ısrar etmedim perşembe gününe de doktordan randevumu aldım bakalım ne diyecek fikirleriniz için teşekkür ederim :)

2 aylık bebek için 2 saatte 150 cc çok fazla aslında, neden doymuyor doktora danıştın mı? Benim bebeğim 3.5 aylık 3-4 saatte bir 120 cc ancak yiyor.

3 ay 3 günlük valla doymuyor diyebilirim bitince ağlıyor emzik verip öyle kandırıyorum randevu aldım gidicem inşaAllah

Merhaba Bayanlar

Doktorunuza danışmadan neden böyle bir yönteme başvurdunuz? Formül mamayı değiştirmeniz gereklidir belki, bildiğim kadarıyla 4 aydan önce anne sütü ya da formül mama dışında bir şey vermemeniz gerekiyor bebeğe, doktorlar bu yönde yönlendirme yapıyor. Ek gıdaya geçiş için ekstrem durumlar dışında da 6 aydan öncesini öneren doktora pek rastlamadım.

Bütün markaları denedim en iyi olan suan Hip diğer markalarıda denedim mecbur kaldım ağlamasımı daha iyi ?! Bulunduğum ilde doktorlar düzgün muayne bile etmiyor denedim ve pişman olduğumu söyledim zaten özel bi hastaneden randevu aldım birde o doktora danışıcam keyfiye yapılan bi durum yok dediğiniZi bende biliyorum ama mecbur kaldım

Obur bı bebek olabilir.İlla bı hastalik aramayın çok sayın üyeler,ya da 150 CC çok fazla demeyin.Bunu siz bilemezsiniz bebek bilir.Benim kızım tam olarak böyleydi o aylarda.Gune 240 CC ile başlardı.Hatta yetmeyince çığlıklarıyla ortalığı inletirdi de biz nolur nolmaz diye ikinci bibron mamayı hazırda bekletirdik.Daha 10 gunluktu 150 CC sagip dışarı çıkmam gerekmisti de koşarak eve geri döndüm yetmemiş 150 CC.Bunu doktora biz de danistik ve patron o nasıl istiosa öyle besliceksin demişti.

Obur bı bebek olabilir.İlla bı hastalik aramayın çok sayın üyeler,ya da 150 CC çok fazla demeyin.Bunu siz bilemezsiniz bebek bilir.Benim kızım tam olarak böyleydi o aylarda.Gune 240 CC ile başlardı.Hatta yetmeyince çığlıklarıyla ortalığı inletirdi de biz nolur nolmaz diye ikinci bibron mamayı hazırda bekletirdik.Daha 10 gunluktu 150 CC sagip dışarı çıkmam gerekmisti de koşarak eve geri döndüm yetmemiş 150 CC.Bunu doktora biz de danistik ve patron o nasıl istiosa öyle besliceksin demişti.
Sanırım benim kızım da böyle 150 cc bitince ağlıyor emzikle susturuyoruz başka türlü susmuyor hastalık olarak algılamadım ama cok ağlamasını istemiyorum acıkcası bu yüzden bu kadar araştırıyorum

Sanırım benim kızım da böyle 150 cc bitince ağlıyor emzikle susturuyoruz başka türlü susmuyor hastalık olarak algılamadım ama cok ağlamasını istemiyorum acıkcası bu yüzden bu kadar araştırıyorum
Hastalık aramayın diye diğer üyelere dedim size değil konu sahibi❤️

X