Arkadaşa Doğum Hediyesi

Benim aklıma arkadaşınız için sütünü artırıcı kuruyemiş pestil vs den oluşan bir paket geldi. Bebek için de ig da doğduğu gün saat yıla göre hazırlanmış kişisel gökyüzü haritaları var. Dekoratif tablolar oluyor hatta ışıklandırma da yapıyorlar. Kişiye özel oluyor. Ben öyle bir şey yaptırdığımda çok beğenilmişti.
Ya bunlar olabilir de özellikle arkadaşıma anne olduğu için kullanacağı değil de seveceği güzel şık bir çanta kolye gibi şeyler alsam diyorum.Ama garip mi kaçar bilemiyorum.

Bebişe ebebekten hediye çeki alın bence, bez iyi gelmez filan bilemedim. Kendi tercih ettiği marka vardır, pişik yapar vs.
Anneye de çiçek bence iyi hissettirir. ❤ Yemek yollayabilirseniz o da süper ama aynı şehirde değilsiniz anladığım kadarıyla.

Bebişe ebebekten hediye çeki alın bence, bez iyi gelmez filan bilemedim. Kendi tercih ettiği marka vardır, pişik yapar vs.
Anneye de çiçek bence iyi hissettirir. ❤ Yemek yollayabilirseniz o da süper ama aynı şehirde değilsiniz anladığım kadarıyla.
Evet maalesef aynı yere tayin için çok zorladı bu yıl ama daha önce görev yaptığı için vermediler aramızda epey mesafe var bende de çocuk olunca gitmem mümkün değil şuan.Eski düzende olsaydık muhakkak yemek ev bebek bakımına yardım etmek isterdim.Şuan yapma imkanı olmadığı için ve zor dönemden geçtiği için onu mutlu edecek fikirlere açığım.

Evet maalesef aynı yere tayin için çok zorladı bu yıl ama daha önce görev yaptığı için vermediler aramızda epey mesafe var bende de çocuk olunca gitmem mümkün değil şuan.Eski düzende olsaydık muhakkak yemek ev bebek bakımına yardım etmek isterdim.Şuan yapma imkanı olmadığı için ve zor dönemden geçtiği için onu mutlu edecek fikirlere açığım.
Uzaktan destek çok zor ya, nette el yapımı börek, dolma vs yapan yerler var. Oradan sipariş verebilirsiniz evine ama çok mu kaba kaçar bilemedim 😁 Kendine hediye almak ya da çiçek daha nazik gibi.

Ben cok yakin arkadasıma pestil,pekmez,fındık,cennet hurması kurusu ve dut kurusundan oluşan sepet hazırlamıştım bu saydiklarımi kavanoz ve keselere koyup süslemiştim.Bebeğe ise 3 4 yasında giyecegi 3 takım kıyafet ve havlu takımı bebeğin 5 yasındaki ablasina bir takım kıyafet arkadasıma da güzel iğne oyalı yazma hazırlayıp vermiştim çok mutlu olmuştu.Görümcemin bebeği oldu ona da bir sepet hazırlamıstım görümcem organik seyleri sevmedigi icin gögüs pedi,gögüs kremi,kolonya,depend,bebek icin ıslak mendil,sampuan,nemlendirici krem,bebeyağı,alt acma örtüsü,tarak,havlu,bebek bezi,anne icin sut yapan bir kutu cay, bir takim pijama, terlikten ve cikolatadan olusan bir sepet hazırlamıstım sezaryenden sonra icsin diye filtre kahve de koymustum sepete sezaryen olacaksa bunu da yapin derim. Bebege ayrıdan bir seyler yaptik tabii ama dogum hediyesi olarak ekstra bunları da hazırlamıstım doguma gitmeden bir gün önce verdim anne kendinin de düsünüldüğünü görünce mutlu oluyor bazen bebeğe yogunlasip anneyi unutabiliyoruz

Bana, kızım doğduğunda çok samimi bir arkadaşım kolye almıştı, çok özel bir hediye bence. Keyifle takıyor ve saklıyorum. Hatta hayalim kızıma vermek büyüdüğünde.
Biri bana da mesela bebegim ve benim ismim yazili ya da o tarz tematik bir kolye hediye etse ben de cok mutlu olurum sanirim. Galiba bir arkadasim dogum yapsa ben bu tarz bir sey yaparim. Simdi dusundum de cok sempatik geldi.

Evet bez ve ıslak mendilde o yüzden ikilemde kaldım her bebeğin cildi farklı ve kilo olarakta farklı doğuyorlar.Bebek için giyim malzemeleri olabilir,büyük çocuk için kitap ve oyuncak seçtim gelişimi için yararlı olacak ama arkadaşım içinde istediğim hem işine yarayacak hem kullanabileceği mutlu olacağı birşey.Kalıcı birşey önceliğim daha çok ama o kalıcı şeyi bulamadım :KK43:
arkadaşınıza çanta alabilirsiniz bebek içinde kullanabileceği, güzel bi ev terliği olabilir önümüz kış yelek veya sabahlık olabilir lohusayken lazım oluyo bebek için yüz örtüleri var kenarları iğne oyalı ben kızım için yaptırmıştım. bebek nevresim pike takımları yapanlar var el işçiliği hazır deil ıstagramda benim aldığım bi sayfa var amigurumi oyuncaklarda yapıyo :anne:

X