Arkadaşa Doğum Hediyesi

Bez pastası bize de yaptılar, bence çok gereksiz ve zaman alıyor hem yapması hem de sonra bozup yerleştirmesi .

O kadar yakınsanız neye ihtiyacı olduğunu sorun ve online satın alıp gönderebilirsiniz.
Ben de hazır alsam diyordum herkesten duyuyorum da ama yakından nasıl duruyor hiç bilmiyorum.Sorsam zahmet etme diye asla söylemeyecektir ama sormadan gönderince çok mutlu olacağına eminim.Düşüneceğim pasta yerine kendim koli yapabilirim sanırım temel ihtiyaçları.

Konu ile ilgili bilgim yok ama söylemeden geçemedim çok tatlı ve ince düşünceli bir insansınız. Dikkat edin de üzmesinler sizi 🥹

Benim düğününe Pakistan’a gittiğim arkadaşım benim kendisine 10 dklık uzaklıktaki düğünüme gelmemişti, o günden beridir insanlara yaptıklarımı bir sorgulama durumu yaşıyorum açıkçası. Herkes hak etmiyor bu derece değer görmeyi, umarım arkadaşınız da sizin gibi bir insandır 🙏
Benim düğüne gitme rekorum Sivas’tı ya, Pakistan nedir 😁

O zaman ne mutlu size 🥰belli bir yaştan sonra karşılıklı devam etmesi.
Bense evliliğimde taktığım getirilmedi. Doğumda da öyle. Markasına kumaşına kadar dikkat edip aldım bebek kıyafetlerini. Bir arkadaşım ki çocuğuna çok güzel giydirir, benim oğluma getirdiği kıyafetle sok oldum. Durumu da iyidir.
Dışarıdan nasıl gözüküyorum diye sorguluyorum böyle olunca 🤣eşim çok safsın der bana. Bende hayır benim arkadaşlıktan anladığım bu diyorum. Hediye alırken güzelini almayı seviyorum.
Neyseki böyle iki yakın arkadaşım var çıkarsız 😍 bir iki kişi de en azından yaptığımı yapar. Anne olduktan sonra çevremin daralmasını keyifli bulmaya bile başladım galiba. Hayatımın yaprak dökümü oldu. Çocuğuma verilmeyen değer sanki bana yapılan hareket gibi geldi ve o yüzden konunuz dikkatimi çekti. Karşılıklı saygınız sevginiz sonsuz olsun 😍
Çok teşekkür ederim bende sizin gibiyim eski geniş çevremi küçülte küçülte kendime az ama öz insan bıraktım artık bu sebeplerden.Güvenip cebimizdeki paradan tutun,herşeyi anlatabildiğimiz birkaç arkadaşım var.O yüzden ekstra dikkat etmek istiyorum çünkü yılbaşı doğum günü asla atlamaz arkadaşımda.Ortak konu ve düşüncelerin olması boş kalabalıktan çok daha iyi hissettiriyor. Umuyorum sizinde kalan sağlam arkadaşlıklarınız daha da kökleşerek devam eder. Teşekkür ederim :KK200:

Kargoyla başka şehirden dolma, börek gönderilen işletmeler var. Kendi şehrinizden bile gönderim yapabilirsiniz güzelce paketlenirse sorun olmaz.

Doğumun hiçbir türlüsü basit değil. Evde bir çocuk daha varken daha da zor onun için ev yaşamı.
Yok sezaryen ile ayağa kalkmak sanırım çok daha zor o yüzden öyle söyledim iki normal doğumda da ilk gün kalkıp ikinci gün rahat hareket edebildim ben ama çevremde sezaryen için 10 gün zorladı söylemleri çok duyuyorum o yüzden daha zorlu olduğunu düşünüyorum.Teşekkür edeceğim araştıracağım bunu.Özellikle hijyenik ve güvenilir bir yer bakacağım.

Ben olsam maddi durumum el veriyorsa çeyrek altın yok el vermiyorsa o zaman gram altın yapardım şahsen 😌 benim arkadaşlarım 3 kişi toplanıp bana altın taktılar ve çiçek sepetinden hediye yolladılar .

Ben olsam maddi durumum el veriyorsa çeyrek altın yok el vermiyorsa o zaman gram altın yapardım şahsen 😌 benim arkadaşlarım 3 kişi toplanıp bana altın taktılar ve çiçek sepetinden hediye yolladılar .
Takı alacağım iki çocuk için kendisi de takı gönderdi sünnet oldukları zaman ayrıca oyuncak kıyafet kitapta aldı.Farklı şehirlerde olduğumuz için yaza doğru oğlu sünnet olurken ikisine birden elden vermiş olurum diyorum.Çalıştığımız için yaz dönemine kadar yüz yüze gelme imkanımız şuan için yok,bu süreçte hiçbir şey yapmadan da beklemek istemiyorum o yüzden çocuklar ve kendisi için hediye gönderip biraraya gelince takısını vereceğim.

Merhaba hanımlar dert değil ama danışmak istediğim bir konu var,aklımda birşeyler var ama fikir almak istediğim için konuyu açıyorum.Hemen konuya giriyorum.

Arkadaşım haftaya doğum yapacak 2.bebeği.Biz yaklaşık 3 yıldır tanışıyoruz aynı lojmanda oturduk eşlerimiz iş arkadaşı derken çok yakın olduk.Birçok arkadaşımdan daha çok güvendiğim dertleştiğim biri şuan,farklı şehirlerde yaşıyoruz artık buna rağmen hiçbir doğum gününü atlamadık ve her anımızı konuşarak geçiriyoruz.
Kısacası çok kısa sürede önem verdiğim ve çok güvendiğim arkadaşıma doğum hediyesi almam gerekli.Bu tarz şeylere çok önem veririm kişiyi seviyorsam.
Şimdi doğacak bebek erkek,hali hazırda 5yaşında da bir oğlu var arkadaşımın.5 yaşındaki oğluna kesinlikle hediye alacağım neyi sevdiğini biliyorum,o da bir çocuk ve onu atlamayacağım kesin kararı verdim ne alacağımın.
Şimdi kafamı karıştıran şu arkadaşıma ve yenidoğan bebeğe ne almalıyım?
Yüz yüze gelince takısını vereceğim ama bu süreçte iyi hissetsin istiyorum aile desteği çevresi yok.
Yenidoğan için bez pastası diyorlar öyle bir şey mi almalıyım? Ya da kutu içine kıyafet vs temel ihtiyaçları hazırlayıp mı gönderim mi yapsam? Bunun yanısıra arkadaşıma ne hediye göndermeliyim?
Normal şartlarda kitap okumaya,çantaya bayılır ama bu süreçte okuyacak vakti olduğunu düşünmüyorum.
Hastaneye çiçek çikolata vs çok mu basit kaçar?
Bana yeni doğum yapmış anneye ve bebeğe alınacak mümkünse böyle çok basit olmayan bir öneride bulunur musunuz? Size gelse çok sevineceğiniz önerileri yazarsanız çok mutlu olurum.
Böyle şeyleri çok seven biri olarak hastaneye kek kurabiye buketi gönderin derim. Çiçeği sokmuyorlar. Hediyeye gelince bana ince örtü battaniye ve yastık getirmişti arkadaşım isme özel olanlardan..çok çok beğenmiştim.. farklı bir hediyeydi. Çiçek sepetinde var mesela. Örtüsu ince ama çok lazım oluyor. İsme özel yaptirilmasi çok hos

Merhaba siz de anne olarak bilirsiniz ki bez ve islak mendil bebege ozeldir, her bez her islak mendil bebege uymaz ama islak mendil popo silmek icin zaten cok kullanilmamali diye dusunuyorum. Ben olsam bolca bebek temizleme pamugu denen pamuklardan alirim bez yerine cunku bunlar bebek bezi birakana kadar temel ihtiyac. Bir de onumuz kis. Bebege astronot mont alin, bir de tog derecesi iyi bir uyku tulumu. Yenidogan alisverisini annesi yapar ama bu ikisi buyuk kalem harcamalar. Disari cikarken cok iyi oluyor. Bir de oyuncak alirsaniz iyi olur. Ileride hatira olarak da saklayabilir. Anne icin de ya butcenize gore isini kolaylastiracak bir elektronik alet. Ya da sahsi hediye. Kitap da okuyamaz demeyin sevip de almadigi kitaplar varsa cok mutlu olur bence. Hep bebek odakli hediyeler gelecek cunku. Pijama takimi bile bebege bakacagi icin rahat etsin temali bir hediye. Siz sirf sevdiginiz arkadasinizi dusunerek bir seyler alin ona. Aklima simdilik bunlar geldi.

Yemek için baktım ama öyle bir seçenek yok bölgede. Bu bez ıslak mendilde de şey korkutuyor her anne bebeğine göre bezini ıslak mendilini kullanıyor ya o yüzden ikilemde kaldım.Ben molfix alıyordum pişik oluyor diye arkadaşım ilk çocuğuna Prima alıyordu.Yine öyle alırım olmazsa ama çiçek böcek yerine rezene,hurma gibi şeyler daha iyi olur diyorsunuz yani.Böyle güvenilir toptan paketli satan var mı bakacağım. Teşekkür ederim.
Paket hazırlayın anne çayı,meme ucu kremi,kuruyemiş, kuru meyve,çikolata, kitap kısacası sevdiği ve işine yaracak pratik birşeyler bence çiçekten daha makbule geçer,hastane odasına bile almıyorlar ki çiçekleri zaten neden gönderilir inanın hiç anlamıyorum.
Bez zaten muhtemelen almıştır ve deneyip karar verecek bebeğine ne kullanacak,hangisi iyi gelecek diye.
Bebek içinde bakım seti tarzında bir paket hazırlayabilirsiniz belki,pişik kremi,iyi kalite bir şampuan,vucut losyonu bir takım giysi ,battaniye yada müslin örtü vb.
Taki zaten görüsünce verecekmissiniz,ilk etapta bunlar yeterli olur.
Ben kişiye,duruma özel paket hazırlamayı seviyorum ve genelde bu şekilde hazırlıyorum hep güzel dönüşler aldım.

Merhaba siz de anne olarak bilirsiniz ki bez ve islak mendil bebege ozeldir, her bez her islak mendil bebege uymaz ama islak mendil popo silmek icin zaten cok kullanilmamali diye dusunuyorum. Ben olsam bolca bebek temizleme pamugu denen pamuklardan alirim bez yerine cunku bunlar bebek bezi birakana kadar temel ihtiyac. Bir de onumuz kis. Bebege astronot mont alin, bir de tog derecesi iyi bir uyku tulumu. Yenidogan alisverisini annesi yapar ama bu ikisi buyuk kalem harcamalar. Disari cikarken cok iyi oluyor. Bir de oyuncak alirsaniz iyi olur. Ileride hatira olarak da saklayabilir. Anne icin de ya butcenize gore isini kolaylastiracak bir elektronik alet. Ya da sahsi hediye. Kitap da okuyamaz demeyin sevip de almadigi kitaplar varsa cok mutlu olur bence. Hep bebek odakli hediyeler gelecek cunku. Pijama takimi bile bebege bakacagi icin rahat etsin temali bir hediye. Siz sirf sevdiginiz arkadasinizi dusunerek bir seyler alin ona. Aklima simdilik bunlar geldi.
Evet bez ve ıslak mendilde o yüzden ikilemde kaldım her bebeğin cildi farklı ve kilo olarakta farklı doğuyorlar.Bebek için giyim malzemeleri olabilir,büyük çocuk için kitap ve oyuncak seçtim gelişimi için yararlı olacak ama arkadaşım içinde istediğim hem işine yarayacak hem kullanabileceği mutlu olacağı birşey.Kalıcı birşey önceliğim daha çok ama o kalıcı şeyi bulamadım :KK43:

Paket hazırlayın anne çayı,meme ucu kremi,kuruyemiş, kuru meyve,çikolata, kitap kısacası sevdiği ve işine yaracak pratik birşeyler bence çiçekten daha makbule geçer,hastane odasına bile almıyorlar ki çiçekleri zaten neden gönderilir inanın hiç anlamıyorum.
Bez zaten muhtemelen almıştır ve deneyip karar verecek bebeğine ne kullanacak,hangisi iyi gelecek diye.
Bebek içinde bakım seti tarzında bir paket hazırlayabilirsiniz belki,pişik kremi,iyi kalite bir şampuan,vucut losyonu bir takım giysi ,battaniye yada müslin örtü vb.
Taki zaten görüsünce verecekmissiniz,ilk etapta bunlar yeterli olur.
Ben kişiye,duruma özel paket hazırlamayı seviyorum ve genelde bu şekilde hazırlıyorum hep güzel dönüşler aldım.
Evet kendim hazırlamaya kesin karar verdim hem parça parça gitmemiş olur bunlar olacak kesinlikle ama kalıcı olarak anne olduğu için kullanacağı değilde normalde de işe yarayacak birşey arıyorum ekstra.Bitip atılmayacak birşey yani.Öğretmen kendisi okulda da kullanabileceği işini kolaylaştıracak bir şey da olabilir.Bilemedim işte o kalıcı hediye ne olmalı:KK43:

Yani bu "benim hediyem olaganustu etkileyici olmali, derdine derman olmali, duygu sellerine suruklemeli" aksiyonlarina gerek yok bence. Siradan olmakta sorun yok bence. Bebege guzel bir icerigi zengin giysi takimi olur. Battaniyeler yumus yumus guzel esyalar olur. Kiyafetler olur. Neden olmasin ki. Ayrica kadın açısından baktigimda da herkes kendi ihtiyaclarinu zaten karşılıyor, her seyini hazir ediyor. Herkes ciceklere benim kadar anlam yükler mi bilmiyorum ama hastane yatagimda beni zevkli secilmis guzel ciceklerden daha fazla hicbirsey mutlu etmez heralde. Cunku hep derim, ihtiyaç olan zaten alinir. Hediye denen sey normal sartlarda insanlarin belki israf olarka gordugu, yeterince ise yaramayacagini dusundugu icin para vermekten çekindiği ve durduk yere almadigi onu keyiflendirecek seyler olmali bence. Eşime bana hediye sececi zaman da hep bunu soylerim. Neye ihtiyaci var diyip hediye alinmasina karsiyim. Sadece insanin keyfini getiren, gununu güzelleştiren seyler heidye olmali. Çiçekler, normalde kullandigibir ürünün normalde almayacagi lüks ve pahali versiyonlari, luzumsuz eglenceli araclar, hobi esyalari, biletler konserler vs , koleksiyon esyalari...

Ben bir arkadaşıma gümüş kolye küpe seti almıştım çok mutlu olmuştu biri de bebek yerine onu düşündü diye 🤭 Yemeklik ürün konusunda destek olabilirsiniz konserveler hazırlanır ya evde buzluktan çıkarır hemen bir tencere yaparız onlardan hazırlayıp gönderebilirsiniz/götürebilirsiniz. Bebeğin ihtiyacını sorabilirsiniz sorarak almak bence daha doğru aynı şeyi tekrar almaktansa, veya ebebek gibi bir yerden bebek için hediye çeki alabilirsiniz

Ben bir arkadaşıma gümüş kolye küpe seti almıştım çok mutlu olmuştu biri de bebek yerine onu düşündü diye 🤭 Yemeklik ürün konusunda destek olabilirsiniz konserveler hazırlanır ya evde buzluktan çıkarır hemen bir tencere yaparız onlardan hazırlayıp gönderebilirsiniz/götürebilirsiniz. Bebeğin ihtiyacını sorabilirsiniz sorarak almak bence daha doğru aynı şeyi tekrar almaktansa, veya ebebek gibi bir yerden bebek için hediye çeki alabilirsiniz
İhtiyacı söylemez dün konuştum da böyle şeyleri gerek yok zahmet etme lütfen der ama o beklemeden gönderince de çok mutlu olur bunu biliyorum.Bende sizin gibi kendisi için kalıcı olacak kullanabileceği seveceği birşey istiyorum bebek için temel ihtiyaç sayılacak şey,çocuk için oyuncak eğitici birşeyler,kendisi içinde ona özel onu mutlu edecek birşey daha çok hoşuna gider diye düşünüyorum.

Çocuklara özel kullanılacak ürünler bez ıslak mendil almamalısınız. Bunlar hem döneme aya göre değişiyor 10 gün iyi pişik yapmıyor birden yapıyor Cocuga uymuyor marka değiştiriyor anne falan. Çok atraksiyona girmem ben olsam. Çeyrek altın alir götürürüm. Mutlu olsun istiyorsam bir kaç kap yemek yapar götürür buzluguna koyarım.

Benim aklıma arkadaşınız için sütünü artırıcı kuruyemiş pestil vs den oluşan bir paket geldi. Bebek için de ig da doğduğu gün saat yıla göre hazırlanmış kişisel gökyüzü haritaları var. Dekoratif tablolar oluyor hatta ışıklandırma da yapıyorlar. Kişiye özel oluyor. Ben öyle bir şey yaptırdığımda çok beğenilmişti.

Çocuklara özel kullanılacak ürünler bez ıslak mendil almamalısınız. Bunlar hem döneme aya göre değişiyor 10 gün iyi pişik yapmıyor birden yapıyor Cocuga uymuyor marka değiştiriyor anne falan. Çok atraksiyona girmem ben olsam. Çeyrek altın alir götürürüm. Mutlu olsun istiyorsam bir kaç kap yemek yapar götürür buzluguna koyarım.
Maalesef mesafe uzak ve yaza kadar görüşmemiz mümkün değil.O kadar süre beklemem uygun olmaz.
Hiç kimse için bu kadar uğraşmayın. Takın çeyreği o kendisi alsın kendini iyi hissettirecek şeyleri. Yaranamazsınız,iyilikten de sayılmaz herkes her şeyi beğenmiyor çünkü. Emeğiniz boşa gitmesin hiç değilse
Dediğinizi anlıyorum ama bahsettiğim arkadaş ile yakınlığımız ve karşılıklı olarak yaptığımız şeyler bunlar.Kıymet bilmeyen birine emin olun çeyrek dahi almam.Muhatap olmam.Bunu yazma sebebinizi anlıyorum merak etmeyin öyle birşey söz konusu değil yılbaşı dahil herşeyi özenerek yapan bir arkadaşa sahibim tek taraflı değil bu olay:KK200:

X