Arkadaşıma nasıl anlatmalıyım ?

Eşime bugün bahsettim .engelledi direkt. Zaten arkadaş ortamımızda 2-3 kere denk gelmişlerdi eşli buluştukça. Pek de enerjileri tutup görüşmediler.Tekrar ararsa ben konuşacağım vs dedi eşim ama aramaz eminim.
Eşiniz kendisinden mi engelledi sizden mi? Sizden engellediyse tekrar arayamaz zaten ama iyiki eşinize anlatmışsınız en azından bu olay duyulursa eşiniz herşeyden haberim var der arkadaşınıza

Eşiniz kendisinden mi engelledi sizden mi? Sizden engellediyse tekrar arayamaz zaten ama iyiki eşinize anlatmışsınız en azından bu olay duyulursa eşiniz herşeyden haberim var der arkadaşınıza
Benim telefonumdan engelledi. Başka numaradan ararsa, iletişime geçmeye çalışırsa ben konuşucam dedi eşim. Ama eminim öyle biri değil. Fazlaca korktu arkadaşım duyacak diye. Çok çekinerek istedi.

Yani arkadaşınız hala bu huylarını bildiği halde sorun etmiyorsa orda bı durup dusunurum ben......arkadaşımın eşi benden hemde yüklü miktarda ve büyük ihtimalle odemeyecegi bir borç istiyor...eminmisiniz arkadaşınızın hiç haberi olmadığından hani eşi para isteyelim demiştir oda benim haberim yok gibi işte demiş olamazmi ....mesela tabi tanıyan sizsiniz sizin telefonu nerden bulmuş .....bilmiyorum ben uzak dururdum sanırım sizin yüksek maaş aldığınizi bu arkadaşınız biliyormu ....İnsanlarla kötü olabilme ihtimalini de az da olsa bir pay birakin derim .....

İlk borç istediği insan olmayacağınız düşünüyorum kimsenin dertlerini bu kadar dert edinmeyin kimse sizi aşağıya çekmesin bazen küçük minik olaylar ilerdeki büyük sorunlara kapi açar

Ben olsam karışmam. Size kadar düştüyse daha kimlerden istemiştir o parayı, zaten yakındır arkadaşınızın durumu öğrenmesi.

Arkadaşınız eşinin ne olduğunu çok iyi biliyordur bence sonuçta eşlerini bilir kadınlar huyunu suyunu ne yapar neyi yapmaz zaten o kadar borca çalışmamaya arkadasiniz çalışıp yürütüyormus evliliğini o kizmazda ayrilmazda hiç merak etmeyin

Arkadaşınız eşinin ne olduğunu çok iyi biliyordur bence sonuçta eşlerini bilir kadınlar huyunu suyunu ne yapar neyi yapmaz zaten o kadar borca çalışmamaya arkadasiniz çalışıp yürütüyormus evliliğini o kizmazda ayrilmazda hiç merak etmeyin
Sizin için demiyorum lütfen yanlış anlamayın ama kadınların hemcinsleri için bu kadar peşin hükümlü olmasını anlamıyorum.
Bu aldatma gibi bir olay değil ki, belli ki kadından gizli bir borç deryası var. Kadın bilmiyorsa ve ileride bu nedenle büyük sorunlar yaşasa vicdan azabı çekmez misiniz? Çünkü borç işi o kadar kolay anlaşılacak bir durum değil. Belli ki adam şahıs üstünde borçlanıyor, iddia borcu gibi kayıtsız borçları varsa kadın nerden bilebilir.
Böyle bir sorun olsa ben çevrem beni uyarsın isterim.

Sizin için demiyorum lütfen yanlış anlamayın ama kadınların hemcinsleri için bu kadar peşin hükümlü olmasını anlamıyorum.
Bu aldatma gibi bir olay değil ki, belli ki kadından gizli bir borç deryası var. Kadın bilmiyorsa ve ileride bu nedenle büyük sorunlar yaşasa vicdan azabı çekmez misiniz? Çünkü borç işi o kadar kolay anlaşılacak bir durum değil. Belli ki adam şahıs üstünde borçlanıyor, iddia borcu gibi kayıtsız borçları varsa kadın nerden bilebilir.
Böyle bir sorun olsa ben çevrem beni uyarsın isterim.
Ama adam Çal smiyormus sürekli borç varmış eşi calisiyormus zaten yani bu adamın borcu olacağı zaten belli çünkü geliri yok anlaşılan ben öyle anladım ben bir benzerini yaşayıp kaziklandim ilk ve son oldu hayatımda yaşım gençti ve kadın arkadaşımın haberi varmış bilemiyorum yani ne cüret eşinizin kız arkadaşlarından para istemek bu nasıl samimiyet böyle arkadaslar zarar veriyor zamanla işte bu koca mesela kadın bunun arkadaşlarına ulaşması konusunda dikkatli olmalı çok yüksek miktar para yi bugün aile üyesi yada yakın dostu değilse ki m kimin kocasından ister mesela ..kimse yapmaz yani çok tuhaf adamdaki bu özgüven garip geldi bana

Neyse ben kendi tecrubemden yola cikarak uzak duruyorum böyle çiftlerden konu sahibi kendi bilir söyler söylemez adamda inkar ederse ne olacak yani bilmiyorum ben çok gençtim ve az bı para kaybettim karşılığında ömürlük ders aldım

Aslında miktarı merak etmiyorum da neden miktarı yazmak yerine bu şekikfe istediği paranin çok fazla olduğunu vurguladıniz bu merak ettim. Miktar yazmak ayıp değil kimse de ifşa olmicak. Anlam veremedim
Ay onu bende merak ettim niye miktar belirtmedi? Hayır belirtmeyince çok yüklü deyince insanın merak edesi geliyor 😂

Yani arkadaşınız hala bu huylarını bildiği halde sorun etmiyorsa orda bı durup dusunurum ben......arkadaşımın eşi benden hemde yüklü miktarda ve büyük ihtimalle odemeyecegi bir borç istiyor...eminmisiniz arkadaşınızın hiç haberi olmadığından hani eşi para isteyelim demiştir oda benim haberim yok gibi işte demiş olamazmi ....mesela tabi tanıyan sizsiniz sizin telefonu nerden bulmuş .....bilmiyorum ben uzak dururdum sanırım sizin yüksek maaş aldığınizi bu arkadaşınız biliyormu ....İnsanlarla kötü olabilme ihtimalini de az da olsa bir pay birakin derim .....
Arkadaşımın haberi olduğunu sanmam. Aç kalsa açım demez öyle bir tip. Bunca yıl bir lira borç almadı kimseden. Eşinin konuşma ve tavrından haberi olmadığı da çok belliydi...benim telefonumu eşi ezginin telefonundan almış. Bana ezginin haberi yok telefonundan aldım numarasını diye açıkladı.duymasın diye yalvarırken.

Aslında miktarı merak etmiyorum da neden miktarı yazmak yerine bu şekikfe istediği paranin çok fazla olduğunu vurguladıniz bu merak ettim. Miktar yazmak ayıp değil kimse de ifşa olmicak. Anlam veremedim
Konu içerisinde sorulunca yazmıştım. 200 bin civarı bir para . Tüm borcu da bu değil anladığım kadarıyla. Rakamlarda boğulmayalım diye yazmadım bazen konularda asıl mesele kaçıyor çünkü :)

Arkadaşımın haberi olduğunu sanmam. Aç kalsa açım demez öyle bir tip. Bunca yıl bir lira borç almadı kimseden. Eşinin konuşma ve tavrından haberi olmadığı da çok belliydi...benim telefonumu eşi ezginin telefonundan almış. Bana ezginin haberi yok telefonundan aldım numarasını diye açıkladı.duymasın diye yalvarırken.
Ben kesin biliyordur yazmadım haberi olabilirmi diye iki açıdan baktım konuya yani bir acaba dedim.Siz biliyorsunuz tabi işin doğrusu ben uzak dururum kendi yapacağım şeyi yazdım

borç harç dışında, eşimin benden gizli telefonumu karıştırıp arkadaşlarımın numarasını alıp para diye yalvarmasını ben kaldıramazdım. bir bok yedin millete de bizi rezil ettin derdim o adama o saatten sonra saygım falan kalmazdı, eski eş statüsüne girerdi sanırım.
ne üzücü arkadaşınız için.

X