Arkadaşımın Kayinvalide sorunu

arkadaşın çok mantıklı düşünüyo ama adamda iş yok malesef:1no2:

arkadaşın çok mantıklı düşünüyo ama adamda iş yok malesef:1no2:

Evet canim ya kizcagiz salya sumuk evliligim bozulcak bu kadin yuzunden diyor..gelse bi dert gelmese ayri bi dert..Oyle laflari var ki kadinin diyorum ya Yaprak Dokumundeki cevriye gibi..

izleyecek bi yol yok.
anneyse her ikiside anne.
kendi annesine kalsın deyip,arkadaşınızın annesinin kalmasına izin vermemesi saçmalık tabi ki.
ama olayın özüne dönersek, kimi kimsesi kalmayan annesini yanına almak istemesi çok doğal.her iki taraf içinde çok doğal.
sadece para vermekle olmaz ki bazı şeyler.
kendi evi de olsa en azından bir müddet oğlunun yanında kalmasında ne sakınca olabilir?
kişi annesinin sözüyle evde huzursuzluk yaratıyorsa annesi uzaktada olsa fark etmezki...
oğlanlarla evlenene kadar cici kızı oynayıp, daha sonra keyınvalidelerin hiç bir şeyine tahammül edemeyen kadınlarız biz malesef.
ilginç valla...

Valla canim sadece oglu yok kizida var..Ama nazini hep ogluna yapiyorr..Sadece para vermek degil o gecim saglamasi icin anneye bakmak bi nevi...Bunlar daha 3 yillik evli insanlar biri 27 biri 29 yasindalar...Evde birde sozunu esirgemeyen yuzsuz bi kaynana dusunsene sen olsan istrmiydin?Tamam hanim hatun bi kadin olsa esinin annesi sonucta koskoca yuregini acsa gelinine ogluna onlarda evini acmamazlik etmez.

bu iş kaynananın vicdanına kalmış artık ya biraz dillerini tutsalar ne güzel geçim olacak ama işte:nazar:

cevriye hanım gibi mi?
abooooooooooooooooo mu diyelim
canım sende arkadaşında eşinin tavrından dolayı annesinin kendisine geleceiğini biliyor dimi
gelecek de kadın geldiğinde sorun çıktığında arkadaşında ailesine kaçsın...
işte o zaman düzelir şimdi annesini atmış gibi olacağından kocası anlamaz evinde kalsın dedikçede kötü gelin olur

Valla canim sadece oglu yok kizida var..Ama nazini hep ogluna yapiyorr..Sadece para vermek degil o gecim saglamasi icin anneye bakmak bi nevi...Bunlar daha 3 yillik evli insanlar biri 27 biri 29 yasindalar...Evde birde sozunu esirgemeyen yuzsuz bi kaynana dusunsene sen olsan istrmiydin?Tamam hanim hatun bi kadin olsa esinin annesi sonucta koskoca yuregini acsa gelinine ogluna onlarda evini acmamazlik etmez.

demekki oğlu daha çok nazını çekiyor ki oğluna yapıyor.
sanırım bir anne olarak oğluna naz yapmakta hakkı.
konu benim isteyip istememem değil ki..söz konusu olan bir anne...eğer eşimle mutluysam,eşimin beni kimselere ezdirmeyeceğine eminsem kaynanamın evde olması beni hiç enterese etmez.yok eğer kpcama bu anlamda güvenemiyorsam ,zaten kaynanam uzaktada olsa fark etmez.
iyi olan insanla herkes geçinir.marifet kötüyle geçinebilmekte.

Arkadasin zor bir durumda olabilir...ama bence Adam yani arkadasinin esi cok daha zor bir durumda....Anne bu...nasil gelmesin kalmasin gitsin kizinda kalsin diyebilirki?:nazar:

Gönlü dese bile dili diyemez....Kim diyebilirki?:hulya:

Bence hic olmasa denesin arkadasin....esi ile konussun...tamam Annen gelsin kalsin, ama gerektigi yerde hakliya hakli haksizsa haksiz diyeceksin...beni es gecmeyeceksin, Anneninde Benide kirmadan dengeyi koyacaksin diye herseyi bastan konussun...:kahve:

Bakti gördü olmuyor, yürümüyor yine baska bir alternativ düsünür...ama hic olmazsa esine denedim olmadi diyebilecek durumda olur....:nazar:

Adam ölmeden planlar felan yapılmaya başlanmış
Allahtan ümit kesilmez, otursun babaları için dua etsinler bence
Dert tasa yapılacak şey mi şu durumda, ilginç doğrusu :uhm:

erkekler mantıksız ve ileri görüşlü olmayan yaratıklar genel itibariyle..
annedir,atılmaz,kollanır elbet ama birbiriyle öyle ya da böyle anlaşamayan iki kadın aynı evde..
kime olacak olan.kocaya..
her gün dırdır dinleyecek,şikayet dinleyecek..
böyle ömür mü geçer..
garip gelecek size ama böyle şeyler evlilik olmadan konusulmalı bence.
ben konustum.. huzurumu bozmayacaklarsa,beni kızları gibi görebileceklerse başlarımın üstünde yeri var dedım.
düşmez kalkmaz bir Allah..
yarın bizim ne olacagımız belli değilken,onlar yaşlı başlı insanlar..

gelelim çözüm mevzusuna,, anne dediğiniz kadar geçimsiz ise..aynı evde mümkün değil.. arkadasınız,olabilcek muhtemel sorunlardan bahsedecek..evliliklerinin kabusa dönmesi sürecini oturup tatlı bir dille sunacak eşine..
daha da basmazsa kafası restini çekecek..
karısını,düzenini,evlliğini korumak isteyen erkek reste boyun eğer böyle durumda..

biri damadi digeri oglu..biri el digeri oz evladi.
icimden gecen su..eger esi olurse ben teklif ederdim bize gelsin derdim..zaten calisan bayan oldugu icin aksam eve gelecek kayinvalidesiyle didisecek cok birsey kalmayacak..hattaa isbolumu yaparim ben yokken yapabilecegi seyleri soylerim,kendim gelince de kalani yaparim.boyle bir plan yapardim..her dedigini de duymazdim..eger huzurumuzu cok kaciriyorsa esimin bana diyecek lafi olmaz annesine soylerdii..olmadi evime cok yakin daire tutar onu yerlestiririm..hem aklim kalmaz.esi annesine kiyamiyordur..

biri damadi digeri oglu..biri el digeri oz evladi.
icimden gecen su..eger esi olurse ben teklif ederdim bize gelsin derdim..zaten calisan bayan oldugu icin aksam eve gelecek kayinvalidesiyle didisecek cok birsey kalmayacak..hattaa isbolumu yaparim ben yokken yapabilecegi seyleri soylerim,kendim gelince de kalani yaparim.boyle bir plan yapardim..her dedigini de duymazdim..eger huzurumuzu cok kaciriyorsa esimin bana diyecek lafi olmaz annesine soylerdii..olmadi evime cok yakin daire tutar onu yerlestiririm..hem aklim kalmaz.esi annesine kiyamiyordur..

Canim zaten bunlar arabayla 5 dk.yuruyerek 15 dk mesafede oturuyorlar..Kadin o halde bile ben oglumu ozledim diyip 1 hafta bunlarda kaliyor!Yakinlar yani...Arkadasim kaynanasina hayatta is yaptirtmaz cunku devamli hasta diyor kendisi icin...Dusunsene daha yeni evlilerdi balayindan gelmisler ve saat gece yarisi 3 de telefon etmis arkadasima gelin beni alin ben bu adamla anlasamiyorum diye..

benim annemde tek yaşıyor ben annemi istiyorum dese kız,damat ne der acep?

bence arkadaşın o zaman benimde annem gelsin kalsın bizimle demeli bakalım o zaman ne yapacak
offff cok zor durum benimde kayınpederim by pass oldu aklım gitti bişi olcak die benim eşimde annesini bırakmazdı ama benim kendi annem içinde aynısını dio tek bırakmam die hakkını yiyemem

Canim kizcagiz kendi annemde gelmesin benim yuvam ayri onun ki ayri diyor!Kaynanasini gormeniz lazim!Kayinbabasi hastalanmadan once arkadasima misafirlige gelirken su yemegi yap bu tatliyi yap canim cekti diye siparis veriyor..KIzcagizda pisirip veriyor.O gun onlarda yedigi yetmiyormus gibi..Oglum giderken bi alisveris yap bana ben evde hic bunlardan yiyemiyorum diyor...Arkadasimin esine resmen kendini acindiriyor..

ay canım ne kadar kötü bir durum,bir saniye için kendimi onun yerine koydum ve sinir küpü olur insan,kaynanası iyi olsa bile başka birileriyle aynı evde oturmak çok zor.insan kendi evinde rahat rahat uzanmak ister.belki geceliği ile uzanacak,kaynanası herşeye karışır şimdi.her konuya yorum yapar ,insanı çıldırtır.inşallah gelmez
ama hayat bu ne olacağı belli olmaz,arkadaşın koysun tavrını
tamam eşinin annesi ama,hayatı boyunca birini ve can sıkıcı biri çekilmezki

Kizlar merhaba demin msn de bir arkadasimla dertlesiyordum.Bir sorunu var ve ne yapacagini bilemiyorCADIARZU
Bende dur KK deki arkadaslarada soralim dedim..Kisa bir ozetten sonra basliyorum
Bu arkadasimin Kayinbabasi rahatsiz yasindan dolayi ve doktorlarda pek umitli degilmis soyledigine gore...
Arkadasimin eside babama bisey olursa annem bizimle kalacak diyor..Kaynanasi iyi olsa kiz basinin ustunde tasir.Ama su yaprak dokumunde ki cevriye varya ayni oyle...
Arkadasim demiski ayni evde oturmayalim nasil olsa onun bir evi var.Maddi yardim yapariz hastalaninca gelir kalir.Ama ev ev ustune olmaz demis..
Ki arkadasimin da babasi yok ve kizinda annesi yalniz yasiyor..Kocasi nuh diyor peygamber demiyormus
Nasil bi yol izlesek arkadaslarfisfisfis[/Q olur ikimizinde annesi gelsin eve böle desin arkadaşın bak o zaman ne diyor kocası...

Son düzenleme:
arkadaşınız ayvayı yemiş durumda:KK53:
ben bir fikir buldum naçizhane iki yaşlı ayını evde kalsın cidden ne olurki arkadaş olurlar birbirlerine iki oda bir salon ev olsa kendi ayrı odaları dileyen tv de koyar
benim annemde yanlız olsa eşim tek kendi annesini almak istese üzülürdüm:2:

kayınvalıdesı cevriye hn gibiyse (çenesi sağlam) bunun buyuk ıhtımal heryerı saglamdır. tek yaşayabilir..
gelır gıdersın ugrarsın sık sık..
o sana gelır kalır gerekırse önüne yemek koyarsın.
poğaca kek yapar götürürsün...
kızıda varmış.
ancak bu şekılde olur. diğer ihtimalı duşünmek bıle ıstemıyorum..
kabus olur...
gercı aradan 1,5 sene gecmış.:KK1:
konu sahibi naptı acaba ??

şimdi şükürler olsun eşim yaşadığımız problerde hep yanımda ama k.pedere bir şey olduğunu düşünürsem bizde mecburen yanımıza alacağız bütün yaşanılan ve yaşayacağımız kötü günlere rağmen çünkü eşim tek çocuk ve böyle bir durumda annesini bırakmak istemez saygı duyarım ondan nefret etmeme rağmen allah kolaylık versin benim ikiside sağlıklı olmasına rağmen en çok düşündüğüm ve başıma gelmesinden korktuğum bu k.pederi bakarım her zaman ama onu mezbur belki ama düşünmek bile istemiyorum inş. k.peder daha çok yaşar sana da allah kolaylık versin kardeşim ama başa gelen çekilir maalesef

X