Arkadaşımın yaptığına kırıldım. Niye böyle bir şey yapmış olabilir?

Siz olsanız kırılır mısınız?

• Evet

OY: 9 22,0%
  • Hayır

OY: 32 78,0%

• Ankete Katılan
    41
Biletleri en az 10 gün önceden almaları gerekiyor etkinliğe gitmek için. Neredeyse her gün Filiz ile sohbet ediyoruz, geçen hafta buluşmaya gelen diğer kız ile aynı şekilde buluşma sonrası iki üç kez konuştuk, bana ikiside böyle bir şeyden bahsetmediler. Kalabalık halde ve evime bu kadar yakın yer olmasa dert etmezdim. Filiz ile üç dört yıllık yakın arkadaşız, diğer kızıda aynı süre kadar tanıyorum, bir sohbetim muhabbetim var.
Etkinlik kardeşleri olunca etkinliğe kardeşleri için gittiklerini bu yüzden buluştukları anladım ben. Sizin kardeşiniz var mı . Belki bu yüzden söylemediler akıllarına bile gitmedi . Kendileri için değilde kardeşler için bir buluşma gibi görülüyor anlattıklarınız.

4 kişilik bir grubum var. Aralarından biri en yakın arkadaşım olur ve diğerleriyle tanışmasını sağlayan da benim. Bazen ikili gezerler, bazen hep beraber, hiç bu konuda üzülmedim. Ben de bazen farklı insanlarla buluşurum yakın arkadaşım olmadan.

Bir en yakın arkadaşım var ama tek arkadaşım o değil sonuçta. Bir iletişim, paylaşımda bulunmak istediğim başka arkadaşlarım da var. Ve yalnız.

Kendinizi nasıl haklı gördünüz bilmiyorum ama haklı değilsiniz. Biraz çevre yapın ayrı olarak, tek arkadaşınız filiz sanırım. Yoksa çok saçma yani her yere sizi çağırmasını beklemeniz. Ne alaka hani? En yakın, hatta kardeş dahi olsanız kimsenin tek odak noktası olmanız mümkün değil.

filiz dışında diğer kişilerle samimiyetin yok anladığım kadarıyla
tanıyor olmak, sohbet muhabbetinin olması başka samimiyet başka bişey
her sohbet ettiğimizle, her ortamlarda denk geldiğimizle samimi olmuyoruz
benim iş arkadaşlarımla sohbetim vardır ama samimiyetim yoktur mesela
7-8 kişilik gruptan bahsediyorsun, içlerinde diğerlerinin kardeşleri falanda var
ve sana en yakın olan kişi filiz
ve beni çağırmamışlar diye kırılıyorsun
hayatın ne durumda , kaç yaşındasın, ne gibi rutinlerin ve dertlerin var bilemiyorum ama buna kırılmak öyle saçma ki bence
yani gerçekten oturup bunu düşünüp kırılma lüksün varsa demek ki çok büyük dertlerin yoktur
ben mesela kalabalık buluşmaları sevmiyorum, maksimum 3 ya da 4 kişi olmak isterim
4ün üzeri beni bayıyor çünkü her kafadan bi ses çıkıyor vs vs ayy düşünmek bile rahatsız etti :)
belli ki arkadaşlarının programı seni dahil etmek istedikleri tarzda bişi değildi
çok anlamsız geliyor bana o onunla benden habersiz görüşmüş bu bununla ben olmadan buluşmuş tripleri
koca insanlarız biraz yetişkin gibi düşünüp davranmak gerek sanki ..

Benim de bir arkadaş çevrem var hep beraber takıldığımız da oluyor bensiz plan yaptıkları da oluyor, bensiz yaptıkları planı yine benim tanıdıklarımla yaptıkları da oluyor bilmediğim kişilerle de. Keza benim de ayrı bir çevrem var. Bazen kesişim kümesi gibi görüşüyoruz bazen görüşmüyoruz. Mesela geçen hafta bensiz kuaföre gittiler beni çağırmadılar (benim bir planım vardı biliyorlardı ama bilmeseler de çağırmazlardı) çünkü ben sıkılırım sevmem o tarz etkinlikleri. Üç kişilik gruplarda bile alt gruplar olabiliyor bence çok takılmayın

Biletleri en az 10 gün önceden almaları gerekiyor etkinliğe gitmek için. Neredeyse her gün Filiz ile sohbet ediyoruz, geçen hafta buluşmaya gelen diğer kız ile aynı şekilde buluşma sonrası iki üç kez konuştuk, bana ikiside böyle bir şeyden bahsetmediler. Kalabalık halde ve evime bu kadar yakın yer olmasa dert etmezdim. Filiz ile üç dört yıllık yakın arkadaşız, diğer kızıda aynı süre kadar tanıyorum, bir sohbetim muhabbetim var.
Ben de olsam biraz alınırdım sanırım.

Etkinlikteki diğer ksiilerden birinin sizle kafası uyusmiyor olabilir mi o_O mesela bende böyle durumda görüşmek istemem kafam uymazsa
Birde aynı bahsettigin gibi bir arkadaş var adı da filiz 😌

Ortak arkadaşlar var ve benim tanımadığım grubu olanlar var tanistiklarimcda var sürekli birlikteler hiç zoruma girmiyor

Galiba çok gezmeyi sevmedigimden

Bugün de bana msj atmışlar sana geleceğiz diye müsait zamanda cagiracagim her ortama girmeyi ben sevmiyorum 🙄kirilmazdim yani

Yanındakileri sadece tanıyorsunuz ve samimiyetiniz yok filizle var diye onlarında içine her daim giremezsiniz ki onlar filizin samimi olduğu kişiler. Tek ortak nokktaniz filiz... Filiz olmadan bulusmadiginiz insanlarin oldugu bir etkinlige cagirilmamaya uzulmeniz yersiz. Onlar da filiz kadar yakininiz olsaydi haklisiniz derdim ve bende kirilirdim.. ama suan diyemiyorum malesef 🤷‍♀️

Benim daha bir hafta önce görüştüğüm bir arkadaşım var ismi filiz olsun. Geçen hafta Filiz ve filiz'in bir arkadaşıyla, yani üç kişi, üç kız buluştuk. Bu arkadaşını daha önceden tanıyordum, sohbetimin olduğu birisi, ama filiz kadar yakın arkadaşım değil.
Bunlar, benim evime çok yakın bir yerde buluşmuşlar, bir etkinliğe gitmişler, hatta sadece ikisi değil, birde iki kişi daha çağırıp, bu kişileri tanıyorum, dörtlü buluşmuşlar dün akşam. Birde yanlarında kardeşleri vardı. Kalabalık bir görüşme olmuş 7-8 kişilik. Etkinliğin olduğu yerin, benim evime yakın olduğunu biliyorlar, unutmuş olamazlar, çünkü daha geçen hafta bahsettik oturduğumuz semtlerle ilgili. Etkinlik için değil de kahve içmelik buluşma olsa rahatsız olmazdım, böyle evimin dibindeki etkinliğe bilet alıp, kalabalık buluşup, bana haber vermemelerine kırıldım. Tanımadığım kişilerle görüşmemiş. Tanımadığım kişiler olsa anlarım bu durumu. Üstelik hiç bahsetmediler böyle bir etkinlik olacağından. Kim bilir ne zaman biletleri aldılar, benden sakladılar. Hem Filiz bana iyiki seni tanıdım canım dostum vs diyordu bir iki gün önce. Yakın bir arkadaşlığımız var sanıyordum. Herhalde söylediklerinde, samimiyetinde gerçekçi değilmiş diye düşünüyorum artık. Kırılmakta, üzülmekte haksız olduğumu düşünmüyorum, böyle evimin bir sokak aşağısına etkinliğe gelip, kalabalık buluşmayı haber verebilirdi, son gün bile olsa bahsedebilirdi.

Birde şunu ekleyeceğim, geçen hafta buluşurken, bugün bu buluştuğu kişileri çağırdık, ikisinin işi var diye gelemediler. Yani bir buluşma olduğunda bu görüşülen kişiler zaten çağrılıp, davet ediliyor. Ama bu sefer beni dışlamış oldular.
Dünya hassas kalpler için cehennemdir demişler.
Önceden kırılır küser tavır yapar insan silerdim şimdi herkes bana nasılsa ben de öyle oluyorum dert dinleyenin derdini dinliyorum kahveyse kahve icmelik arkadaş diye ayırıyorum evde görüşmelik alışverişlik yemelik icmelik ve can ciğer olduğum bir iki arkadaş herkes yerini kendi belirliyor...

Bende kirilirdim ama çokta umursamazdım,onlara dost gözüyle değil arkadaş gözüyle bakardım.sizde onları arkadaş olarak görün takmamis gibi yapın.demekki istemiyorlar gelmenizi.ayni durumu yaşadım ve o kişilere mesafe koydum yine görüştüm ama mesafem oldu.

X