ARKADAŞLAR ACİL YARDIM NİŞANLIYIM KAFAM ÇOK KARIŞIK ...

Bir buçuk saatte on cümle lafiniza takıldım ben. Bize vakit yetmezdi ne bileyim. Ki ben çok konuşkan biri de değilimdir. Ortak konuşacak hiçbir şey bulamamak ciddi problem.

Türkiyenin evli kısmı icinde eminim ki %70 evliliginde mutsuz , gorunusunu begenmedigin biriyle olmaz simdiden gözüne batıyor konuşabileceğiniz hiç birşey yok benden sana tavsiye at nişanı sevgi yok sende aranızda bir bağ çekim yok bekarlik sultanlık işinde var daha ne istiyorsun karsina aşık olacağın biri çıkana kadar bekle pişman olacaksın

Arkadaslar merhaba herkese.. bn sadece bu mesajı yazabilmek ve kimseye söyleyemediğim şeyleri sizlere söylemek ve dışardan bi gözle akıl almak içi üye oldum..
cok kısa anlatmaya çalışıcam. 1.5 yıllık bi ilişkim vvar. tanıdık bir abla aracılığı ile başlayan bi ilişkiydi bu. nişanlımla ilk tanıltığımda cok bğenmedim yani çok yakışıklı biri dğildi ama cok cirkinde değildi bi ağırlıığı vardı sert bi duruuşu vardı beni o halleri etkileedi. hiç bi zaman deli divane aşık olmadım. ama seviyordum. 1 yıl snra bana evlenme tekklifi etti evlenme teklifi etmeden önce herkse diyordum kabul ederim o bnm için ideal eş diye. öylede oldu kabul ettim.. bi kaç ay snra istemeye geldiler subatta sö nişan bir arada evde yapıldı söz zamanıda yine aynı duygular içindeydim en mutlu olmam gereken günlerde çok gergindim mutsuzdum. sebebini bilmiyorum ben 26 yaşındayım iyi bir işim iyi bir maaşım var hiç bi zaman evlnme meraklısı olmadım etrafmdaki herkes evlendi bnde hemen birini bulmalıyım diye düşünmedim hiç bi zaman. neyse nişanlımda 33 yaşında b,r evin bir oğlu 3 ablası var. bir ablasıyla ve annesiyle aynı apartmanda oturcaz.. şimdilik bi kötülükleriini görmedim ama ilersi nasıl olr bilmiyorum. nişanlm ailesine cok düşkün bu iyi bişeymi kötü bişeymi bilemiyorum. ve tamam herkes hasta olur ama annesi babası sürekkli hasta bi gün annesi bi gün baabsı sürekkli.. nişanlım çok sakin fazla espri yapmayan normal biri aramzda nişanlı olmamıza rağmen hiç bi tutku büyük bi aşk yok. öte yandan bnm sevgili oldğmz günlerdede taktgm ama kendi kendme böyle şeylere taklma dediğim şyler var.mesela dişlerini hiç beğenmiyorum siara içiyorve siyah lekeler var bazı yerlerinde bunun için hiç biişi ypmıyor. düğünümz olcak dş mekan cekimi olcak hiç bi fotoda gülmez söz resimlerimzde 5 karış suratlaydı hep. blkide dişlerini beğenmiyor ama niye bu durumu düzeltmek için birşey yspmıyor bazen gözüme cok bakımsz geliyor. spor ayakkabılıarın beğenmyrm sevgililr günnde ona spor ayakkabı aldm oda cok beğendi tamam hep onu giysin demyrm ama meselA kuzenimin nikahı vardı bn kalem etek stiletto gömlk fln giydim o takım giyyim mi ddi bnde takım elbsye gerek yok sadece nhk dedm giymiş bi keten pntln çirkn spor ayakkablr gelmş. saçları hafif uzadgnda bn cok beğenyrm kestrceğin zamanda asker gibi kestrme diyrum. inadna sanki asker gibi kestrıo beğenmyrm. bazen bakımsız geliyo acayip gözüme. mesela dün görüşcektk iş çıkışı. bn daha sabahtan makyaj yaptm süslendm akşam almaya geldi bnni saçları kestrmş çirkin ayakkablr ayağnda bi bakımsz geldi gözüme böyle gördüğüm zaman arzulamyrm sarlmk öpmk gelmiyo içimden dolu dolu. snra bnde duruldum öyle görnce neyin var fln dedi yorgnum bütüngün yorldm dedm ben susunca oda sustu cafede otrdk otrdk 1.5 saate 10 kelime konuşmamışızdr.. neyse çok uzattm bazen diyorm boşanacağın bi evliliiği yapıyosn diyorm bazen diyorm mutlu olursun mutsuz olsan nye 1.5 yıl devam edesin. sanah işe gelrken inanın ağladm içim daraldı :KK43: bu akşam perşembe istihare yapıcm daha önce hiç yapmadm. napıcağmı inanın bilmiyorm benimki evlilik stresiimi ? yoksa bu şyler ilerdede gözüme batarmı ? bazen öyle bi hissediyormki evlenince bütün hayatm btcek gibi :KK43: bn napmalıyımm nolur dışardan bir gözle yorum yapın herkese tesekkrler

Hemen hemen herkes ayni yorumu yapmis, sevmedigin bariz belli. Sevmedigin biriyle bir omur gecirebilir misin? Yakisiklilik vs zamanla nasil olsa gecip gidiyor ama birlikte vakit gecirirken sikilmaniz bence asil sorun
Ortak seyler yoksa devam ettirmenin anlami yok bence. Hem zaten nisanlilik birbirini tanimanin bir parcasi nisanlandim ayip olmasin kimselere evlwneyim diye dusue sakin. Kopruden once son cikis olarak dusun bence. Karsina kimler kimler cikar. Ayni ev icinde iki yabanci olmaktansa tek basina yasamak bile cok cok daha eglenceli olur. Bir de ailesine duskun ve yakon oturacaksaniz iki uc bes yuz besyuz kere dusun derim. Cok yalniz kalirsin. Tecrube konusuyor :KK43:

Bu adamla ömür geciremezsin. Ayrılman gerekiyor. Hatta sen zaten yazmissn bile neden ayrılman gerektigini. Disardan birinin gozuyle oku bakalim bu yazdıklarını o zaman ne dusunurdun ?

Esimle 3 yildan sonra evlendik..ben asik oldum aslinda onu ilk gordugumde etkilendim icimde birseyler kipirdadi... ama git gide kavgalar sorunlar dis gorunuste birseyleri begenmeme,konusmasina yemek yemesine takilma,sacina sinir olma vs vs birseyler oldu zamanla..
Asik oldugum yada ne biliyim icim.kaynayarak birseyler hissettigim ve saygi duydugum insana boyleysem,heralde hic birsey hissetmeden evlensem.nolurmusum bilmiyorum..ama su da var, nisanliyken kafanin karisik olmanasi anormal olurdu. Insan boylesine ciddi birseye adi atiyor,geri donusu yoj gibi goryyor,beni kurtarin dercesine bir girdaba girmis gbi de hissediyor. Yani hersey cok guzel olsa bile akli basinda bi insan dusunen,gelecegibi planlamak isteyen..saglam adim attigindan emin olmak isteyen,oyle sallapati yasamayan her insan dusunur boyle seyler. Acaba ne nolacak diye... bilemiyoruz yasayip goruyoruz. Ben de birseylere sinir oldum ama birakmadim esimi. Smdi bi bebegimiz var.. su da onemli,senin icin birseyler yapmaya calisiyor mu? Esim masalah diyim de sigara iciyordu birakti mesela. Evet disleri lekeliydi damat olmadan temizletti benimkilerden beyaz oldu. Ben bakimliyim sigara icmem falan ama dogal rengim sarimsi mesela..evlilik surecinde de gene sarardi lekelendi bikac kere gene temizletti falan..Insanin ozenmesi onemli. Bazen esim kendini salar haftada 2kere zor banyo yapar benim zorumla. Isyeri gerginse,annesigille kavgaliysa yada cok yorgunsa falan. Benle arasi limoniyse salar kendni.. bazen de kendbe bakar eder. Bu da hosuma gider..
Evlilikte heyecan cok kalmiyor. Heyecan duydugumuz adamda bile bitiyosa_gerci benimki de belki nisanlilik surecindebitmisti bilemiyorum.._ ..siz hic duymuyosanz evlenmeyin bence.. :/
Su aileler isin icine girdi mi. O benim bu senin...su oldu bu olmadi vs vs icine ediyolar insanda heyecan kalmiyo amaaan..

Bende şimdi konu açtım sizinkine benzer eskisi gibi heyecan yok beğenmeme oluyo bazen bendede tek farkımız ben nişanlanmadm karardızlk cok kötü gerçekten

bence çok normal yaşadıklarınız ve hissettikleriniz. hayat öyle instagramda görüldüğü gibi pembe değil ki. bir adam bulacaksınız ve kafanız düğüne kadarki
süreçte hiiic karışmayacak, hiç sanmam. enn romantik çiftler de düğüne az bir zaman kala bir kriz yaşıyorlar.. bence nişanlınızı ölçün tartın, iyi niyetine güveniyorsanız devam edin. belki düğün icin biraz ağırdan alırsanız iyi olur. biraz önce bi konu okudum, evli kadınlar eşlerinin beğenilerini artırmak icin bakım önerileri paylaşıyorlardı. erkeklerde böyle bir refleks gelişmemiş maalesef. dolayısıyla "bana bu spor ayakkabıyı aldı, beni öyle beğeniyor, giyeyim" gibi dürtüsü yök. belki de siz aldığınız için değer veriyor ve eskimesin diye giymiyor. sormak konuşmak lazım. bence açık açık söyleyin, iliskiye ve benim beklentilerime özen göstermediğini düşünüyorum bu da beni endişelendiriyor diyin. bakalım sizi anlayacak mi yoksa huzurumuzu kacirma diyip konuyu kapatacak mi.

Nişanlınızla diyaloğunuzda da sorun var bence iletişimsizlik diyebiliriz sanki ondan çekiniyor gibisiniz aranızda mesafe var gibi benim sevgilimin dişlerinde böyle bir sorun olsa ben içimde tutamam hemen söylerim çekinmem yani hem sağlıkla da alakalı birşey giyim kuşam da tatlı dille anlatılır bence neden içinize atıyorsunız

X