Doğuma Hazırlık Arkadaşlar aranizda ilk bebeği sezeryan 2.ciyi normal doğuran var mı??

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Toprak44

Bebişim sağlıcakla gelsin 🙏🤰
Kayıtlı Üye
11 Mart 2020
249
134
Merhaba arkadaslar, ben 4 yıl 3 ay önce sezeryan doğum yaptim, gece suyum patladi gittim gece 12den sabah 8e kadar sadece 2 cm acilmam olduğu söylendi (doktor dogumdan önce çatima bakip dar demisti ama normali deneyebilecegimi soylemisti), suyun önce patlaması tehlikeli diye sabah 8 de sezeyana alindim, çok kasik ağrisi çektim doğal olarak, simdi ikinci bebegime hamileyim doğumum kasima geliyor, yaklasik 5 yil olacak iki bebegimin arasinda tekrar normal doğum denemek istiyorum çünkü ikinci bebekte 2 cm fazla acilma olabilecegini duydum. Şimdi önceki doktorum çok uzağa gittiği için onun yerine gelen başka bir doktora gidiyorum, normal istedigimi soyledim ve ilki sezeryanmis catinda darmis sezeyan yapacaksin diyor, etrafimda ilki sezeryan olup sonra normal yapan da var aslinda ama israr etmemem mi gerek bilmiyorum ama icimden normal doğum geciyor.. var mi boyle bise yasayan?

Ben yaptım canım. Geçen hafta ssvd ile bebeğimi kucağıma aldım. Eğer istiyorsan öncelikle doğru doktoru bulmalısın. Doktoruna güvenirsen sonunda sezaryene de dönse tıbbi bir gereklilikten olduğuna emin olursun ve kandırılmış, hata yapmış gibi hissetmezsin. Benim doktorum hep desteklediği halde son haftalarda coronayı bahane edip sezaryen önerdi. Doğuma birkaç hafta varken doktorumu değiştirdim. Yeni doktorum ssvd'de çok başarılı ve çok destekleyen bir doktordu. Beni hep motive etti. Benim doğumum yaklaşık 24 saat sürdü açılma öyle yavaş ilerledi ki bir yerden sonra beni sezaryene alacak diye korkarken doktorum bebeğin de senin de durumun iyi olduğu sürece iki gün de olsa bekleriz dedi. Başkası olsa günün yarısında açılma ilerlemiyor deyip alırdı sezaryene. Doktorunu çok iyi seç. Güvenmediğin biriyle asla yola çıkma.

bende kac doktora sorduysam ssvd onermiyor sezaryen olduysan yine olacaksin vaktimiz yok ssvd icin diyor.. Ben 13 yil once sezaryen oldum.. Simdi 9.haftalik hamileyim ve normal dogumu cok istiyorum cunku sezaryen sonrasi cok cektim dikisim acildi bebegimle ilgilenemedim.. Normal adi ustunde ama herkes sezaryenci olmus.. Istanbulda destekleyen doktor arastiriyorum bende..

Turkiyede yapılan sezeryan yurtdışında yapılan Sezeryandan farklıymış yalniz. Kesi yeri ve kesi derinliği sanirim. Bunu duydum ve sonra instagramda da denk geldim bir resimde dikey şeklinde çizgi vardi bir kadin da. Sezeryan sonrası normal dogum yaptıran doktor var mı. Evet var
Güvenilir mi evet belki de güvenilir ve başarılı. Ancak bence hasta kendine macera arıyor. Ben şahsen boyle bir riske kesinlikle girmek istemezdim.
Genel olarak doktorların sezaryan önerdikleri,kiminin uğraşmak istemediğinden kiminin zaman kaygısı falan oldugundan dogru ama normal dogum herkesin yapabileceği birşey değil. En azından eğitimi alınmalı. Burada bir hemşire arkadaş ta söyledi bebegin kafası ciktiktan sonra ikinmayi bırakıp bebegi yoğun bakımda yatan mi dersin. Yani neler var. Her önüne gelen normal dogum yapmamalı bence de. Bunu sizin icin menfi ve müspet anlamında söylemiyorum lütfen yanlis anlamayın genel konuşuyorum normal doğumda annenin durumu ve becerisi de önemli yani. Ha doğurabilcek olan tabi doğursun kim karışır ama önceden sezeryan olmuşsunuz bence riske atmayın derim. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Ben yaptım canım. Geçen hafta ssvd ile bebeğimi kucağıma aldım. Eğer istiyorsan öncelikle doğru doktoru bulmalısın. Doktoruna güvenirsen sonunda sezaryene de dönse tıbbi bir gereklilikten olduğuna emin olursun ve kandırılmış, hata yapmış gibi hissetmezsin. Benim doktorum hep desteklediği halde son haftalarda coronayı bahane edip sezaryen önerdi. Doğuma birkaç hafta varken doktorumu değiştirdim. Yeni doktorum ssvd'de çok başarılı ve çok destekleyen bir doktordu. Beni hep motive etti. Benim doğumum yaklaşık 24 saat sürdü açılma öyle yavaş ilerledi ki bir yerden sonra beni sezaryene alacak diye korkarken doktorum bebeğin de senin de durumun iyi olduğu sürece iki gün de olsa bekleriz dedi. Başkası olsa günün yarısında açılma ilerlemiyor deyip alırdı sezaryene. Doktorunu çok iyi seç. Güvenmediğin biriyle asla yola çıkma.
Merhaba. Hayırlı olsun oncelikle. Sizi tebrik ederim. Hangi sehir ve hangi doktorunuz kim acaba?

Ilk dogumum normaldi. Kanamayi durduramadilar, dikis tutmadi cok yirtigim oldu. Sezaryenden beterdim. Ikinciyi galiba istege bagli sezaryen olacagim. Normal dogumu ille de istemeyin, oyle tertemiz pirt diye cikip gelmiyor bebek. Sanci cekmek kolay degil, kesi ve dikis de oluyor.

X