Lekeler, Çiller Arkadaşlar Glikolik Asit mi TCA Asit mi ? Hangisi daha etkili cilt soymada ?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

TCA asit mi ? Glikolik Asit mi ?

• Ankete Katılan
    4
  • Anket Kapalı .

lostangelbeautifulalone

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2016
9
7
Merhabalar arkadaşlar çokça araştırma yaptım internette fakat yakın bir arkadaşın glikolik asit peeling kullanmış ısrarla TCA dan daha etkili olduğunu söylüyor. Sivilce izlerini 2 uygulamada neredeyse görünmez hale getirmiş onda. Bu cilt yapısına göre değişiklik gösterir mi ? Ben TCA kullanıcısıyım kış aylarında % 20 uyguluyorum. Fakat glikolik asit kullanan arkadaşlar deneyim olarak, ayırt edici özelliklerini yazarlarsa çok sevinirim.:KK54: Tca ile genital bölgede beyazlatma bile yapılabiliyorken neden glikolik asit aslında aklıma takılan bu. Şeker pancarından üretildiğini okudum. Tca hangi maddeden üretiliyor ki. Aydınlatın beni kızlar kafam çok karıştı. Şimdiden herkese teşekkürler.

Benim bildiğim kadarıyla tca asit daha etkili. yani mesela %50 oranındaki glikolik asit belki anca %25 oranındaki tca asitle aynı etkiyi yapıyor.

Bence o cildin yapisina gore de degisiyor. Glikolik asit bende daha guzel sonuclar verdi. Kullanimi tca ya gore daha keyifli mesela yuzunuz ince ince temizleniyor. Tca da cilt yuzeyi aniden soyuluyor ve cildin verdigi tepki daha agir oluyor sanki. Glikolik asitin tca ya gore mikropeeling ozelligi oldugunu biliyorum kullanimi tca kadar kisa surmez belki ama daha ince bir temizlik yapiyor cilde.

Amac cilt soymak olmamali. Ben su ana kadar hafif bir glikolik asitten 6 seans yaptirdim. Hic soymuyor, ama cok etkili. Gunes lekemde ciddi iyilesme var. Soymamasi daha iyi. Boylece gundelik hayatima aynen devam ediyorum.

Merhabalar arkadaşlar çokça araştırma yaptım internette fakat yakın bir arkadaşın glikolik asit peeling kullanmış ısrarla TCA dan daha etkili olduğunu söylüyor. Sivilce izlerini 2 uygulamada neredeyse görünmez hale getirmiş onda. Bu cilt yapısına göre değişiklik gösterir mi ? Ben TCA kullanıcısıyım kış aylarında % 20 uyguluyorum. Fakat glikolik asit kullanan arkadaşlar deneyim olarak, ayırt edici özelliklerini yazarlarsa çok sevinirim.:KK54: Tca ile genital bölgede beyazlatma bile yapılabiliyorken neden glikolik asit aslında aklıma takılan bu. Şeker pancarından üretildiğini okudum. Tca hangi maddeden üretiliyor ki. Aydınlatın beni kızlar kafam çok karıştı. Şimdiden herkese teşekkürler.
Merhaba arkadaslar

Eklentiler

• 20200501_092055.jpg
    20200501_092055.jpg
    242,7 KB · Görüntüleme: 191
X