Arkadaşlar yargılamadan yorum yapın lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu ne ara ve neden hacı hocalara tesettürlülere geldi anlamadım.. Allah size akıl versin ilk önce, sonrada çocuğunuz olur inşallah..
Ya siz iyi misiniz ya tesettüre mi laf etmişim iyi misiniz ya okuma kıtlığınız var mı akıl sizde var mı ya ? Çıldırıcam demek istediğim şu TESETTÜR BİLE TESETTTÜR GİBİ DEĞİL DİYORUM HİÇ BİRİNİZ Mİ KAPALI BİR KIZ VARDI TWRRK ATAN SORGULAMADINIZ MI BU NE YAKIŞMIYOR MÜSLÜMANLIĞA KAPALILIĞA DEMEDİNİZ Mİ ŞİMDİ BUNU ÖRNEK VERDİM BUNA DA YORUM YAPIN NE ALAKA DİYE TAM OLARAK SÖYLEMEK İSTEİDĞİM BU ! Kapalılar kapalı gibi değil diyorum ! Kapalı birinin tesettürlü birinin geceleri açılması ? Alkol alması ? Cinsel hayatının aktif olması ? Mantıklı mı söyleyin bi söylesenize ?

Hiç biriniz tam olarak ne dediğimi anlamamışsınız zaten anlayışta bekleyemem yaşamadınız ki neyse hepinize teşekkür ederim saldırılarınız için kendime gelmiş oldum en azından
Kimin ne yaşadığını ne sınavlar verdiğini nerden biliyorsunuz? Bunlar nasıl üst perdeden konuşmak böyle. Yillarca evlat sahibi olmak için cabalayip sonra o evlatla sinanan insanlar var. Evladı hasta olan var, kaybeden var.
Lütfen anne olmadan önce ciddi bir destek alin.

Şu yorumuna istinaden kırmadan bir şey söylemek istiyorum. Çocuğun olsaydı, ki yaşın genç inşallah olur, savaşlar, ölen bebek ve çocuklar seni daha çok üzerdi. İnsan kendi evladına bakıyor ve ister istemez onlar için paramparça oluyor. Evladım yokken evladın ne olduğunu hiç anlamamışım. Allah ım o insanların yardımcısı olsun, bizim de evlatlarımızı korusun. Sana da sağlıklı bir evlat nasip etsin. Ama önce kendini toparla olur mu? Psikolojin sağlam olacak ki çocukların mutlu olsun.
Evet işte şükür anlayan biri çıktı bunlara çok üzüldüm çok ağladım diyorum depremde o bebeklere neden bunları hak mı ettiler dedim acı çektiler mi dedim sonra arkadaşımın bu olayı o küçücük çocuğun suçu ne dedim işte tam olarak bu !

Daha 1 senede isyanın eşiğine gelmişsiniz. Benim annemlerin 7 sene çocukları olmamış. Çevremde o kadar çok tüp bebek yaptıran 7.-8. De hamile kalan, hiç çocuğu olmayan var, mesela eşimin akrabalarından bir çift 17 yıllık evli olmuyor. Keşke iyi anne babala olabilecek insanlar çocuk sahibi olabilse, araba kullanma ehliyeti gibi bir ehliyet sistemi olsa, çocuk bakımı, psikolojisi gibi dersler zorunlu olsa. Tamam belki zor ama bu kadar kafaya takmayın. Eşiniz de muayene oldu mu? Belki onda sorun vardır.

Kimin ne yaşadığını ne sınavlar verdiğini nerden biliyorsunuz? Bunlar nasıl üst perdeden konuşmak böyle. Yillarca evlat sahibi olmak için cabalayip sonra o evlatla sinanan insanlar var. Evladı hasta olan var, kaybeden var.
Lütfen anne olmadan önce ciddi bir destek alin.
Ya tamam sen haklısın ya tamam ya bu ne Çıldırıcam ? Suan benim derdim bu benim sınavım bu senin sınavın farklıdır ? Sevgilisinden ayrılıp intihar eden insanlar var ne diyelim onlara ne hayatlar var ne diye intihar etti aman mı diyelim ? Yoksa gencecik keşke yapmasaydı neden yaptı mı diyelim ? Sadece üzülmüşüm ya üzülmüşüm nerenizden anlıyorsunuz nerenizde sorguluyorsunuz anlamadım ama

Daha 1 senede isyanın eşiğine gelmişsiniz. Benim annemlerin 7 sene çocukları olmamış. Çevremde o kadar çok tüp bebek yaptıran 7.-8. De hamile kalan, hiç çocuğu olmayan var, mesela eşimin akrabalarından bir çift 17 yıllık evli olmuyor. Keşke iyi anne babala olabilecek insanlar çocuk sahibi olabilse, araba kullanma ehliyeti gibi bir ehliyet sistemi olsa, çocuk bakımı, psikolojisi gibi dersler zorunlu olsa. Tamam belki zor ama bu kadar kafaya takmayın. Eşiniz de muayene oldu mu? Belki onda sorun vardır.
Hepimiz olduk kayın validem de bana kıısırmısım gibi muamele yapıyor her şeyi mi yazayım ya ? Her şeyi mi ? Doğu tarafını bilirsiniz değil mi geri kafalıdır tam olarak böyle işte olmayacak çocuğu diyor konuyu nerelere ne şekilde getirdiler

Ya siz iyi misiniz ya tesettüre mi laf etmişim iyi misiniz ya okuma kıtlığınız var mı akıl sizde var mı ya ? Çıldırıcam demek istediğim şu TESETTÜR BİLE TESETTTÜR GİBİ DEĞİL DİYORUM HİÇ BİRİNİZ Mİ KAPALI BİR KIZ VARDI TWRRK ATAN SORGULAMADINIZ MI BU NE YAKIŞMIYOR MÜSLÜMANLIĞA KAPALILIĞA DEMEDİNİZ Mİ ŞİMDİ BUNU ÖRNEK VERDİM BUNA DA YORUM YAPIN NE ALAKA DİYE TAM OLARAK SÖYLEMEK İSTEİDĞİM BU ! Kapalılar kapalı gibi değil diyorum ! Kapalı birinin tesettürlü birinin geceleri açılması ? Alkol alması ? Cinsel hayatının aktif olması ? Mantıklı mı söyleyin bi söylesenize ?
Peki bu konunun sizin çocuğunuz olmaması ile ne alakası var tam olarak? Tesettürlü biri estetik yaptırıyorsa bundan tam olarak size ne?

Doktorlar sağlıklı olduğunuzu söylediyse sabredip bekleyin sadece etrafa saldırmak yerine, sinir stres hamile kalmaya engeldir..

İnsanların günahlarına yanlışlarına çok odaklanmışsınız da sanki siz dört dörtlüksünüz. İnsanlara verdiğiniz cevaplara bakınca anlattığınız kadar iyi biri gibi durmuyorsunuz hanımefendi. Azıcık da diğerlerinde iyi olup sizde kötü olan yönlerinize bakın belki Allah size çocuğu bu şekilde verir 🤷🏻‍♀️

Peki bu konunun sizin çocuğunuz olmaması ile ne alakası var tam olarak? Tesettürlü biri estetik yaptırıyorsa bundan tam olarak size ne?

Doktorlar sağlıklı olduğunuzu söylediyse sabredip bekleyin sadece etrafa saldırmak yerine, sinir stres hamile kalmaya engeldir..
Hani ben dinle alakalı sorguya girmişim ya bu yüzden sorgulamışım onları da işte ….

Ya tamam sen haklısın ya tamam ya bu ne Çıldırıcam ? Suan benim derdim bu benim sınavım bu senin sınavın farklıdır ? Sevgilisinden ayrılıp intihar eden insanlar var ne diyelim onlara ne hayatlar var ne diye intihar etti aman mı diyelim ? Yoksa gencecik keşke yapmasaydı neden yaptı mı diyelim ? Sadece üzülmüşüm ya üzülmüşüm nerenizden anlıyorsunuz nerenizde sorguluyorsunuz anlamadım ama
Yok en haklı sensin bizim ne haddimize öyle boş boş yazıyoruz işte. Yazilana bir kere de alakali bir örnekle bahsetsen dişimi kırardım.

İnsanların günahlarına yanlışlarına çok odaklanmışsınız da sanki siz dört dörtlüksünüz. İnsanlara verdiğiniz cevaplara bakınca anlattığınız kadar iyi biri gibi durmuyorsunuz hanımefendi. Azıcık da diğerlerinde iyi olup sizde kötü olan yönlerinize bakın belki Allah size çocuğu bu şekilde verir 🤷🏻‍♀️
Kendim için dört dörtlüğüm demedim ve bir yorumda da kimse dört dörtlük değildir demeye bile getirmişim aslında …

Bakın sizin ruh sağlığınız da iyi değil. Tedavi olmadan çocuk falan yapmayın. Hem aşırı sinirli birisiniz hem de birbiriyle bağlantısı olmayan şeyleri karıştırıyorsunuz. Tesettür giyip makyaj yapan ya da twerk yapanların neden çocuğu oluyor da benim olmuyor mu diyorsunuz? Evet. Mantıklı mı hayır. Çocuk için sağlıklı sperm, yumurta, rahim vs gerekir. Bu denklemde iyi insan olmanın, tesetturun, iyi anne olmanın ya da çocuğu istemenin hiçbir etkisi yok. Zaten milletin giydiğinden yaptığına her şeyi eleştiren biri nasıl iyi insan oluyor onu da anlamadım. Başkalarının ne yaptığını düşünmeyi bırakıp, sinirlerinize hakim olursanız belki sağlığınız da düzelir çocuk sahibi olursunuz.

Ilk cocukta tedaviye basladik.Hafif hafif yol gittik.Ilacla yumurtlama yapildi ama filmden sonra hic beklemdigim an da oldu.ikinci denemede hic olmadi.Asilama tup derken yas gecti.Uzulmez mi insan cok uzuluyotdum.Cevremde hamile haberleri alinca ozellikle.Ama veren Allah ne yapabilirdik.Bir de esimi devam tedaviye de ikna edemedim.O da ayri bir sorundu.ne bileyim iste.Benim kizkardesimin hic olmadi mesela.Ama o bir donem.Kizkardesim de cok uzulurdu.Yasiniz genc.pesini birakmayin canim.Sogan ve incir kuru yapin mesela.Ben bunlardan haberdar olsaydim daha genc yasimda mutlaka yapardi.Daha fazla doktora giderdim mesela.Dua etmeyi asla birakmayin ve olmadi demeyin.Oyle derseniz duanizi etkisiz hale getirisiniz.Bir de kafa tam rahat olmali.
Çok teşekkür ederim mesajınız için söylemek istediklerimi anlamışsınız çok teşekkür ederim

Yazdıklarının bir çoğunu yaşadım hastanenin tuvaletine atılan ordan yetiştirme yurduna verilen,ordan da aileye verilen ergenliğe kadar savrulan bir çocukluk geçirdim. Sonra severek evlendim 5 yıl çocuğum olmadı.Hastaneler tedaviler ameliyatlar vs. Sonra birgün gebe olduğumu öğrendim Rabim nasip etmedi 3 aylıkken kalbi durdu isyan etmedim. Allah'a sığındım ardan 6 ay geçti herşeyi unutmuştum bir baktım yine hamileyim bu sefer ikiz şimdi sen söyle dert diye dertlenirsinde neden altında hayır aramazsın.Sana nacizane tavsiyem Sabırlı ol kendini toparla çok bitik durumdasın..
Özür dilerim .. yazdıklarım geçmişinizi aklına getirdiği için isyan ederken bile tövbeden geldiğimi yazmışım ama elimde değildi arkadaşımın o çocuğu eşinin yazdıkları çocuğun annem yok mu hiç olmadı diye sorgulamaları ve kızın gece ortamlarında olması bunlarla testlerim negatif olunce nedenleri sorguladım tam olarak bu lütfen artık söylemek istediğimi anlayın ya

Bakın sizin ruh sağlığınız da iyi değil. Tedavi olmadan çocuk falan yapmayın. Hem aşırı sinirli birisiniz hem de birbiriyle bağlantısı olmayan şeyleri karıştırıyorsunuz. Tesettür giyip makyaj yapan ya da twerk yapanların neden çocuğu oluyor da benim olmuyor mu diyorsunuz? Evet. Mantıklı mı hayır. Çocuk için sağlıklı sperm, yumurta, rahim vs gerekir. Bu denklemde iyi insan olmanın, tesetturun, iyi anne olmanın ya da çocuğu istemenin hiçbir etkisi yok. Zaten milletin giydiğinden yaptığına her şeyi eleştiren biri nasıl iyi insan oluyor onu da anlamadım. Başkalarının ne yaptığını düşünmeyi bırakıp, sinirlerinize hakim olursanız belki sağlığınız da düzelir çocuk sahibi olursunuz.
Burda açtığım konuda estetikle alakalı söylemek istediğim şeyi iyice okuyup onun içinde yorum yapar mısınız bana rica etsem . Çünkü söylemek istediğimi anlamayıp estetik yaptıracak param olmadığını söyleyip dalga bile geçtiler bende de sakin kalmamı mı bekliyorsunuz mümkün değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X