Arkadaşlık ilişkileri

Benim de benzer iki arkadaşımla ilişkim bitti. Birincisi durduk yere aramalarıma dönmemeye, mesajlarıma cevap vermemeye başlayıp bir süre sonra kendisi özür dilemeye geldi, sonra yine kendi keyfine göre arayıp ben arayınca açmayıp, aramayınca imalı aramıyorsun sitemleri yaptığı için bir gün ben bütün bağları kopardım. Diğer arkadaşım da durduk yere aramalarımı açmıyor, mesajlarıma cevap vermiyor önceki arkadaşımla yaşadığım sorunu da biliyor. Artık bende fobi oluştu biri cevap vermeyince küstü mü bir şeye mi alındı diye düşünüyorum. Bu iki arkadaşım da arkadaşlıkta süper, kafa dengi, tam bir dost, güvenilir, yardımsever insanlar. Artık ben kendimden şüphe etmeye başlıyorum. Ama gece yatınca ağlamak, uykuların kaçması falan abartı bence. Yani ben kötü bir şey yapmadım, en azından bilerek kalbini de kırmadım normalde öyle bir insan da değilim. Arkadaşlığı bitirmek istiyorsa kendi bilir.
Evet şimdi de öyle yani birisi cevap vermesin ya da birazcık uzak dursun kesin bişey oldu diye düşünüyorum ,ha üstüne gitmem kimsenin de kendi kafamda kuruyorum işte , bende bu abartılı dediğiniz şeyleri yapmaktan kendimi bir alıkoyabilsem, giden gider saçmalama diyorum falan filan ama işte sonra "nasıl olur ya bu kadar kolay mıydı "diye yine aynı yerdeyim 😞

Merhaba ben kulübe yeni üye oldum ama yıllardır okurum mesajları kafama bir şey takılınca. Bu kez paylaşmak istedim, hayatınızda kıramadığınız döngüler yani kaç ay kaç yıl kaç zaman sürerse sürsün sadece karakterler farklı ama sonuç sizin için neden aynı diye düşündüğünüz oldu mu. Benim çok var biride arkadaşlık ilişkilerim. 12 sene önce binamızda hergün görüştüğüm abla anne gibi gördüğüm komşum vardı o kadar anlamsız bir sebebten benimle bağlarını kopardılarki o kadar üzüldüm aylarca geceleri ağladım tabi ben durumu anlayana kadar bazı davranışlara maruz kalıyorum sonuda soruyorum ve hüsran. Benim paylaşmak istediğim ise son başıma gelen ben bu olay zamanında kızımın kreşinden birisiyle tanıştım daha doğrusu o başlattı ilk konuşmayı hatta kreşin son günü neyse gel kahve içelim sende bana geller uzadı gitti ben o sıra eşime dedim ki biz çok görüşüyoruz buda onun gibi(ilk anlattığım kişi ) olursa çok üzülürüm napsam felan o bana hep destek oldu önce gözlemle felan neyse sen bana ben sana derken eşlerimiz tanıştı çocuklar akran o beni kendi arkadaşlarıyla tanıştırdı onlarla da kaynaştık yıllar böyle sürüp gitti herkesin imreneceği bir ortam gibi yani benim herşeyimi bilirdi asla bişey esirgemzdim zamanımda dahil. Sonraaaa arkadaşım işe başladı eskiden yapıp bırakmak istemiş ama geri dönmek istedi onun adına çok sevindim biz yine görülmeye devam ama tabi onun iş çevresinden arkadaşları da yeniden hayatına dahil oluyor ama ben onun adına seviniyorum beni ihmal etsede güzel eğlenmişler diye gel zaman git zaman beni aramaları azaldı ben aradığımda meşgule attı hatta direk söyledim hiç müsait olamıosun diye işte çok yorgun geliyorum çok çalışıyorum eşime vakit ayıramıyorum telde konuştuğum zaman kavga ediyoruz felan dedi. Dedim eşiyle kötü olmasın hatta acil bişe soracağım zaman bile eşine eşini aratıyodum o seviyeye geldik birgün bana aşırı soğuk davrandı bir ortamda sebebini sordum anlamana sevindim dedi ama sebebi de neymiş bizim bı süreçte ortak bir arkadaşımızın annesi öldü benim eşim cenazeye gidelim dedi bununla alakalı aramızda bir yanlış anlaşılma oldu orası karışık ama zaman sonra bana trip felan atıo sordum bir sorun mu var dedim o da yaptığını hazmedemiyorum dedi ( açıklamasını yaptım yanlış anlamışsın ama bunu benden nasıl beklersin felan diye içerledim de o da zaten bir süre görüşmek istemiyomuş öyle söyledi) o kadar içerledim ki etkisinden bu kadar basit bişeyden nasıl bir insan silinir hiç mi değerim yokmuş diye tam unuttum derken kızımın geçirdiği bir rahatsızlık oldu geçmiş olsuna geldiler bir arkadaşla sarıldı ağladı felan hiç olmamış bu olaylar gibi davranmak istedim bişey demedim neyse biraz daha zaman geçti bizim ev taşıma işimiz oldu vs vs yine arayıp sormadı çokda takılmadım bu konuya soğumuştuk çünkü yine zaman geçti gelin oturalım dedi ama eşinin davranışlarından dolayı işte takipten çıkarmak numara silmek gibi evlerine gitmek istemedim ama bir arkadaşın evinde buluşmayı teklif ettim buluştuk hep beraber ve orda neden olduğumu neden benimle görüşmek istediğini asla anlamadım bir uzaklık bir yok sayılmak ortamda diğer arkadaşa aşiri övgüler ( ki bir zamanlar o arkadaş için kendisini çok yorduğunu hayatından çıkarmak istediğini söylemişti bana) o arkadaşta hemen 3 gün sonra bir buluşma planı daha yaptı ama ben olaya sadece orda olduğum için ayıp olmasın diye dahil edildiğini fark edince ben size haber vereyim dedim ve hiç bahanesiz gelemeyeceğimi söyledim kimsede sebebini sormadıda sadece tmm dendi ve benim için bitti. Bütün bu olayları günlerdir aralıksız düşünüyorum çok kafama takıyorum kendi kendime kızıyorum neden gözünü açar açmaz yatağa girer girmez ilk sustuğunda aralıksız bunu düsün düğüm için neden bu konuyu kapatamıyorum bunları hak edecek naptım diye. Çok uzun oldu yazım cevap veren ya da okuyan çıkar mı acaba
Yarısına kadar okuyabildim dayanamadım daha fazla. Kadının da bunalmış olma ihtimali fazla. Biri sizi aramıyorsa meşguldür, işi vardır o sıralar. Israrla sorarsanız daralır insan. Karı koca gibi davranmaya başlamışsınız kadına

Acaba bi terk edilme korkusumu var sizde genelde cocuklukta bir terk edilme veya anne babadan ilgi, bakim gormeme veya bi yakinini kaybetmeden olusan bir tromadan kaynaklanir bu tur anlattiklariniz.
Ahh nasıl dogru yorum yaptınız aynı şeyi bende yaşıyorum ama sanırım problem yazdığınız şey

X