Arsız Kayınvalide ve Umursamaz Görümce ile başetmenin yolları?

Canım valla kızıp kızıp gene aynı şeyi yapıyorsun diyecek bişey yok

Haklısın. Ama inanki içim el vermiyor. Ben onlar kadar pişkin olamıyorum. Bile bile gitmeyip gözlerine soka soka sizi istemiyorum yapamıyorum. İçim el vermiyor:KK43: Sanki çok kötülük yapıyormuşum gibi geliyor:KK43: Siz olsaydınız napardınız?

Bence eşiniz size hak verdiği için dua edin. Ya annemler gelecek 3 ay bizde kalacak başka yere göndermem dese durumunuz çok daha vahim olurdu. Koskoca insanlar kötü bişey söylemek istemiyorum ama insan kendinden bu kadarda bıktırmaz, ne demişler az gel tatlı olsun... Hele kayınvalidenizin telefon numaraları gerçekten çok zekice, bizlerin aklına gelmez beceremeyiz böylesi skeçleri...

Haklısın. Ama inanki içim el vermiyor. Ben onlar kadar pişkin olamıyorum. Bile bile gitmeyip gözlerine soka soka sizi istemiyorum yapamıyorum. İçim el vermiyor:KK43: Sanki çok kötülük yapıyormuşum gibi geliyor:KK43: Siz olsaydınız napardınız?

Ben olsam eşim de hazır benden yanaysa hiç oralı olmazdım park da yatmıyorlar kızlarının evinde yatıyorlar ilerisi için yatırım yapmak rahatını kazanmak istiyorsan aldırmaz davranacaksın.Git yüzüne seni istemiyorum de demiyoruz ki ne saygını ne terbiyeni bozuyorsun.Bu kadar acırsan (ki acınacak bir halleri yok) sen acınacak duruma gelirsin

içim şişti beee okurken ! ne yüzsüz kadınmış .aslında cin gibidir o ,herseyi bilir de safa yatıor. ne demek nişan kıyafetini erkek tarafımı alır ,bohcayı erkek tarafıda yapar mı ya ,dedigin gibi bunu cümle alem bilir. nişanda kıyafet ,ayakkabı, canta ,saç,makyaj bunları erkek tarafı alır yani .mobilya mevzusu da keza öyle ...:KK47:

hele 1 aylık gelin de gelip 10 gün kalmaya çü..ş derler vallahi . kayınpederin nasıl birsey demedi hayret.ya hanım olur mu yeni evliler demedi.sana tavsiyem yüz verme şuna ya ,sen sanırım çok merhametlisin , ama gerek yok.

seninki tam kaynanaymış !

aynen. Anlayana mütevazi olacaksın, ama tepene çıkma ihtimalini sezdiğine tam da bekledikleri gibi yukarıdan yukarıdan bakacaksın. Yoksa böyle çekine çekine yanlarına geldikleri kişilerin tepelerine çıkarlar. Kv ile bir konuda tartışırken bana "neyse ne kadar söylesemde anlamazsın boşver" dedi misal! Kendi ilkokul mezunu, ben yüksek lisans yapıyorum şuan. Kendi köyde yetişmiş büyümüş, ben büyük şehirde doğmuş büyümüşüm, kalkmış savunduğu saçma sapan birşey için bunu söyleyebiliyor. Ee tabi bu zamana kadar hiç sen bilmezsin tavrı takınmadık ona, büyüktür diye fikir sorduk yeri geldi, o da kendini bişey sandı...

Bende üniversite mezunuyum bu yıl mezun oldum ama şimdilik çalışmıyorum.. evdeyim diye yapmadıklarını bırakmıyolar.. aynı semtte oturuyoruz neymiş gidip arada k.v.nin işlerine yardım etcekmişim bunuda eşime söylüyolar şikayet ederek.. kendi annem iş yaptırmazdı bana okuyorum diye.. bende eşime dedimki baban anneni çok düşünyosa kendilerine bi yardımcı tutsunlar ya da köyden alsalarmış kız ben kimsenin hizmetçisi değilim senle evlendim sadece dedim.. sen onca sene oku kariyer yap evlenince otomatikman gelin oluyosun yani her işi yapmak zorunda ve herkese katlanmak zorundasın..

seni çok sevmişler vazgeçemiyorlar :) Allah kolaylık versin hepimize

ah bacım:KK14: bunlar her yerde bunlar hepimizde aynı dertte
yüzszlük var bunlarda evlenince daha mı çok kıymete biniyor oğulları ben bilemedim artık
bende de var aynı dert zart gelir zurt gelir ne aldın ne yaptın nerdeydiniz
üstündekinden banada al off
:KK52::KK52:
daha bir sürü şey seninkiler arsız belli insanda düşünce olur ama bunlar şimdiden böleyse böle gider
rahatlar demek sonun hayır olsun inşallah napalım kaynana diyoz k.peder diyoz elimiz mecbur diyoz ben 10 yıldır uğraşıyom yok rahata eremedim bide bende elti sorunuda oluyo

herşey baştan işte yüz göz olunmucak mesafeli oluncak seviyeli oluncak yerini bilcekler

Off off arkadaşlar ben de ayni konudan muzdaribim. Aslinda kp kv degil ancak 6 tane yuzsuz arsiz gorumce olunca evliligim bitme noktasina geldi.hepsinden nefret ediyorum ve Allaa havale ediyorum bana da dua edin:KK43:

ooo gerçekten Allah yardimciniz olsun ne demek 1 aylık evliyken gelip on gün kalmak hani pis tezgah yağ salça izleri oluyor diyorsunuz ya en iyisi anne dikkat et felan de yanında oflayip foflayarak temizle ister istemez kendini rahat hissetmez birtek bu konuda degil gerekmedikçe hiç konuşma ne bilim azcik insan olan anlar istenmedigini

Yok yok bazıları gercekten anlamiyo o derece arsiz ve yuzsuz oluyo. Ancak yuz buldukları bazı şeyler var eslerimiz mesela. Arkadasim esin seni de onlari da kirmak istemiyo bence onlar da o derece yuzsuz olunca isi piskinlige veriyorlar ve oglumun evi el kızı ne karışır havasına giriyorlar. Hic takma dicem ama insan gerçekten cok sinir oluyo ve esinle aran bozuluyo hic birsey ilk evlendigin donemlerdeki gibi olmuyo Allah bizim gibi olanlarin yardımcısı olsun ...

Allah yardımcın olsun çok zor durum ama Allahtan ki eşi n yanında.. bir şekilde mesafe koy ama eşinle onlar için tartışma bence , adam zaten farkında durumun belli ki, çok suçlanırsa kendini haklı çıkarmak için farklı düşüncelere kapılabilir.

Arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum genel olarak cevap vereyim. Bugün artık 7gün sonunda gittik görümceye yemeğe, dönerken de birlikte döneriz diye. Ama çok soğuk davrandım, hiç konuşmadım sadece sordu cevapladım. Nedenini anlayamadı büyük ihtimalle. Ki gerçekten aramızda tartışma-kavga vs geçmedi ama bu oyun-planlarını yeni farkettiğim için daha son 1haftadır bir aydınlanma yaşadığım için:) muhtemelen neden böyle davrandığımı çözemez. Hatta 6-7 gün kaldık, çok geldik onun suratını yapıyor diye düşünür. Dürüst biri olsa, oyunsuz-yalansız olsa, gerçekten samimiyetine inansam isterse 15gün kalsın başımın üstünde... Ama eminim ki bana başka arkamdan başka konuşuyor. Misal ben evi temizleyeyim dediğimde; zaten 2 kişisiniz neyi var evinin tertemiz boşver sonra yaparsın diyor, ama eşimin dayısı-yengesi gelince temizlenmemiş balkonumu bak burda da balkon var diye gösteriyor. Burda iyi niyet aramıyorum ama bilmiyorum belki de yanılıyorumdur. Bu arada hep bir ağız arama derdinde. Misal görümceme yemeğe gittik ya, görümcem masayı hazırlıyor, ben de yardım ediyordum. Annesi eşime "biz oturuyoruz ama neyse biz misafiriz zaten, misafire iş düşmez dimiiii" diyor:) Tam diyecektim ki "misafirlik 3gün olur, 3günden sonra misafir değilsiniz artık" neyse dedim susss. Hem demiyorum hem sonra keşke deseydim diye pişman oluyorum:)))

Bir de yüzsüzlük diz boyu biliyorum ama her seferinde dozu artıyor! Havaların soğumasından konu açıldı, kar geliyormuş fln dedi biri. KV hemen "aaa kar gelirse biz gidemeyiz" dedi:KK53: Hiç takıp cevap vermedi kimse ne kızı, ne ben, ne de eşim. Aradan epey zaman geçti, istediği cevabı alamadı ya "olsun anne gidemeyin, kalırsınız nolcak" dememiz gerekiyordu demedik ya bir yerden tekrar konuyu getirdi KP'e soruyor "X bey kar yağarsa nasıl gitcez biiiiz":KK37: Öyle işte insan kilitleniyor, bu kadarına da pesss diyor kalıyor!

Ha bu arada kalkarken tam istekli olmasakta hadi siz de gelin dedik. Neyse yarın geliriz dediler gelmediler. Ama yarın gündüz gelceklermiş. Normalde yarın ve ctesi kalıp gitmeleri lazım ve dua ediyorum nooolur kar yağmasın. Yada Allah'ım onlara biraz anlama yeteneği versin!

Son düzenleme:
içim şişti beee okurken ! ne yüzsüz kadınmış .aslında cin gibidir o ,herseyi bilir de safa yatıor. ne demek nişan kıyafetini erkek tarafımı alır ,bohcayı erkek tarafıda yapar mı ya ,dedigin gibi bunu cümle alem bilir. nişanda kıyafet ,ayakkabı, canta ,saç,makyaj bunları erkek tarafı alır yani .mobilya mevzusu da keza öyle ...:KK47:

hele 1 aylık gelin de gelip 10 gün kalmaya çü..ş derler vallahi . kayınpederin nasıl birsey demedi hayret.ya hanım olur mu yeni evliler demedi.sana tavsiyem yüz verme şuna ya ,sen sanırım çok merhametlisin , ama gerek yok.

seninki tam kaynanaymış !

Ohoo say say bitmez. Nişanın heeeerşeyini biz yaptık! Nişanlığımı, ayakkabımı ztn biz aldık. Onlar bir zahmet eşime takım elbise aldılar sadece! Nişanda-düğünde kuaför gidilecek ne KV, ne görümce kimse yoktu yanımda. Kuaför parasını fln hiç naptınız diye soran olmadı, eşim kalan son parasını vermişti nişanda kuaföre.(o dönem çalışmıyordu) Sonra nişanda fotoğraf çekiminin ücretini yine babam verdi. Bunların taktığı 2 bilezik, bir de misafir gibi salona gelip yemek yeyip gittiler. Yanlış anlaşılmasın istenmeyen gelin flnda değilim ha! Biz eşimle nişandan önce 3 yıl görüştük ve ailesi en başından beri biliyordu zaten. İşte gel gör ki bana dokunmayan yılan bin yaşasın! Ne maddi ne manevi ben birşeyle uğraşmayayım. Ama şimdi tepelerinden inmeyeyim, ohh ne ala memleket!

Off off arkadaşlar ben de ayni konudan muzdaribim. Aslinda kp kv degil ancak 6 tane yuzsuz arsiz gorumce olunca evliligim bitme noktasina geldi.hepsinden nefret ediyorum ve Allaa havale ediyorum bana da dua edin:KK43:

allah hepimizin yardımcısı olsun
ne isterler ben bilmem bi hayattta bir annein babanın tek mutluluğu çocuklar değilmi
ee ozman niye bırakmıyolar evlerinde mutlu olsunlar rahat olsunlar çocuklarınla mutlu bir hayat sürsünbler
bende 2 erkek anasıyım daha şimdiden gözünden tek yaş akmasın diye uğraşıyorum gecemi gündüzüme katıyorum mutlu olsnlar üzülmesinler diye :KK50:
BEN ONLARI EVLENDİKTEN SONRA KAN KUSSUZNLAR AYRILSINLAR TEPE TAKLA OLSUNLAR:KK45: DİYE DOĞURMADIM ALLAH MERHAMET VERSİN NE DYEYİM

allah hepimizin yardımcısı olsun
ne isterler ben bilmem bi hayattta bir annein babanın tek mutluluğu çocuklar değilmi
ee ozman niye bırakmıyolar evlerinde mutlu olsunlar rahat olsunlar çocuklarınla mutlu bir hayat sürsünbler
bende 2 erkek anasıyım daha şimdiden gözünden tek yaş akmasın diye uğraşıyorum gecemi gündüzüme katıyorum mutlu olsnlar üzülmesinler diye :KK50:
BEN ONLARI EVLENDİKTEN SONRA KAN KUSSUZNLAR AYRILSINLAR TEPE TAKLA OLSUNLAR:KK45: DİYE DOĞURMADIM ALLAH MERHAMET VERSİN NE DYEYİM

aslında direk kötü niyetle başlayan ilişkiler mi bilmiyorum ama sonradan bu hale geliyor olabilir. Kendi oğullarından düşün mesela: Evlendiler, 2 oğlum var ve onlar benim canım deyip özleyip özleyip gideceksin ve gitmen sorun değil, belki "nasılsa oğlumun evi, ben onlara bu yaşa kadar baktım istediğim kadar kalırım" diye günlerce kalacaksın. Aslında amaç oğlunu görmekken gelinin rahatsız olmasına-böylece oğlunla gelinin arasının bozulmasına sebep olacaksın belki. Yada dedinya oğullarımın gözünden tek yaş akmasın diye uğraşırım. Oğlun ve gelinin her evlilikte olabilen basit bir tartışma yaşasa, oğlunun suratı asılsa ona kıyamayacaksın-gelinin karşısına geçip oğlundan taraf olacaksın-üzerine vazife gibi ve yine sorun! Aslında KV tarafından bakınca masum!gibi görünen ama gelin tarafından bakınca illallah dedirtecek çok şey olabilir bu şekilde...

Arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum genel olarak cevap vereyim. Bugün artık 7gün sonunda gittik görümceye yemeğe, dönerken de birlikte döneriz diye. Ama çok soğuk davrandım, hiç konuşmadım sadece sordu cevapladım. Nedenini anlayamadı büyük ihtimalle. Ki gerçekten aramızda tartışma-kavga vs geçmedi ama bu oyun-planlarını yeni farkettiğim için daha son 1haftadır bir aydınlanma yaşadığım için:) muhtemelen neden böyle davrandığımı çözemez. Hatta 6-7 gün kaldık, çok geldik onun suratını yapıyor diye düşünür. Dürüst biri olsa, oyunsuz-yalansız olsa, gerçekten samimiyetine inansam isterse 15gün kalsın başımın üstünde... Ama eminim ki bana başka arkamdan başka konuşuyor. Misal ben evi temizleyeyim dediğimde; zaten 2 kişisiniz neyi var evinin tertemiz boşver sonra yaparsın diyor, ama eşimin dayısı-yengesi gelince temizlenmemiş balkonumu bak burda da balkon var diye gösteriyor. Burda iyi niyet aramıyorum ama bilmiyorum belki de yanılıyorumdur. Bu arada hep bir ağız arama derdinde. Misal görümceme yemeğe gittik ya, görümcem masayı hazırlıyor, ben de yardım ediyordum. Annesi eşime "biz oturuyoruz ama neyse biz misafiriz zaten, misafire iş düşmez dimiiii" diyor:) Tam diyecektim ki "misafirlik 3gün olur, 3günden sonra misafir değilsiniz artık" neyse dedim susss. Hem demiyorum hem sonra keşke deseydim diye pişman oluyorum:)))

Bir de yüzsüzlük diz boyu biliyorum ama her seferinde dozu artıyor! Havaların soğumasından konu açıldı, kar geliyormuş fln dedi biri. KV hemen "aaa kar gelirse biz gidemeyiz" dedi:KK53: Hiç takıp cevap vermedi kimse ne kızı, ne ben, ne de eşim. Aradan epey zaman geçti, istediği cevabı alamadı ya "olsun anne gidemeyin, kalırsınız nolcak" dememiz gerekiyordu demedik ya bir yerden tekrar konuyu getirdi KP'e soruyor "X bey kar yağarsa nasıl gitcez biiiiz":KK37: Öyle işte insan kilitleniyor, bu kadarına da pesss diyor kalıyor!

Ha bu arada kalkarken tam istekli olmasakta hadi siz de gelin dedik. Neyse yarın geliriz dediler gelmediler. Ama yarın gündüz gelceklermiş. Normalde yarın ve ctesi kalıp gitmeleri lazım ve dua ediyorum nooolur kar yağmasın. Yada Allah'ım onlara biraz anlama yeteneği versin!
canım işte senin hatan burda, hem laf geliyor tam, hemde susuyorsun....
yapma bunu işte...
orda resmen lafı istemiş kendisi...tam yapıştır işte 3 günden fazla kalana misafir denmez diye...
o anda kafasına donk diye iner bu laf...
sen sustukça kaybediyorsun...o da senin sustuğunu iyice keşfetmiş, nasılsa bişey demez diyemez diye dokunduruyor maşallah...

canım işte senin hatan burda, hem laf geliyor tam, hemde susuyorsun....
yapma bunu işte...
orda resmen lafı istemiş kendisi...tam yapıştır işte 3 günden fazla kalana misafir denmez diye...
o anda kafasına donk diye iner bu laf...
sen sustukça kaybediyorsun...o da senin sustuğunu iyice keşfetmiş, nasılsa bişey demez diyemez diye dokunduruyor maşallah...

Tek ikimiz olsak derdim kesin. Bilerek herkesin içinde söylüyor ki, herkesin benim öyle diyemeyeceğimi biliyor! Bir de şu yüzden sustum, kadının yanında eşi, 2 oğlu, kızı, damadı var. Ben öyle desem ve sonra başka bi zaman başka bi sebepten tartışma çıksa ben haksız duruma düşerim diye. Yani sizde gördünüz o gün bana böyle dedi der ve örnek verir diye sustum. İşini öyle biliyorki yalnızken söylemiyor, herkesin içinde söylüyor cevap veremiyorum!

Tek ikimiz olsak derdim kesin. Bilerek herkesin içinde söylüyor ki, herkesin benim öyle diyemeyeceğimi biliyor! Bir de şu yüzden sustum, kadının yanında eşi, 2 oğlu, kızı, damadı var. Ben öyle desem ve sonra başka bi zaman başka bi sebepten tartışma çıksa ben haksız duruma düşerim diye. Yani sizde gördünüz o gün bana böyle dedi der ve örnek verir diye sustum. İşini öyle biliyorki yalnızken söylemiyor, herkesin içinde söylüyor cevap veremiyorum!

valla derse desin hiç umurumda olmaz...canım sen kendini bildikten sonra onun arkandan atıp tutmasını neden takacaksın ki...
kendi kızları bile biliyor kadının huyunu baksana...evlerine bile davet etmiyorlar...herkes onu da biliyor, seni de..
kimin neye inandığı değil..senin ne durumda olduğun önemli...herkes laf edecek dedikodu yapacak diye bu kadar sessiz olma..
herkes bir konuşur iki konuşur....milletin ne dediğini boşver...sen kendine bak huzuruna bak keyfine bak...

valla derse desin hiç umurumda olmaz...canım sen kendini bildikten sonra onun arkandan atıp tutmasını neden takacaksın ki...
kendi kızları bile biliyor kadının huyunu baksana...evlerine bile davet etmiyorlar...herkes onu da biliyor, seni de..
kimin neye inandığı değil..senin ne durumda olduğun önemli...herkes laf edecek dedikodu yapacak diye bu kadar sessiz olma..
herkes bir konuşur iki konuşur....milletin ne dediğini boşver...sen kendine bak huzuruna bak keyfine bak...

aslında doğru arkamdan kötü konuşsa hiç olmazsa kafam rahat olur çünkü kötü konuştuğunu bilirim. Ama şu durumda yüzüme gülüp, sever gibi görünüp arkamdan ne konuştuğunu bile bilmiyorum. Ne derse desin dediğin gibi benim kafam rahat olduktan sonra gerisi önemli olmamalı. Artık yeri geldimi beklemicem lafımı söylemek için..

orda cevap vermediğin iyi olmuş çünkü dediğin gibio kadar kişinin içinde laf sokan sen olsan göze batacaksın. mesela size geldiğinde iş yapması için yardım istersin, o da ben misafirim derse. anne biz aileyiz misafirlik olmaz artık bana yardım et tek başıma youluyorum filan diye konuşursun...

X