Artık bu döngüden fazlasıyla bunaldım

Carpediem4

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
2.912
2.606
32
Merhaba arkadaşlar bu sene eylül ayından beri ben ve aaillem adına hastalıktan başımız kurtulmadı 21 aylik ve 6 yasinda cocuklarim var en son yılbaşında domuz gribi gecirdik hala tam düzelmedik oglum anasinifina gidiyor sinifta 5 6 adet suriyeli cocuk yuzunden sınıfta cocuk kalmadı hasta cocuklarini yolluyorlar herkes mafoluyor öğretmen söylüyor kusan ateşli cocukları yollamayın diye umurlarında bile değil .. 15 gundur domuz gribi varyantıyla ugrasiyoruz ve oglumu en az 2. Döneme kadar okuldan aldım ilkokul vs gitmiyor nasil olsa dusuncesi ile cunku ufak cocugumda surekli hasta oluyor bu virüslerden dolayi .. eşim nöbet usulu çalışan biri bakacak destek olacak kimsem yok ve cok yıprandım adam 10 gün rapor almak durumnda kaldi hatami ettim cocugu okuldan almakla inanin bilmiyorum artik saglikli dusunemiyorum

Siz bu kış vakti neler yapiyorsunuz nasil vakit geciriyorsunuz cocuklar cok sıkılıyorlar evde yapmadıgımız aktivite kalmıyor uzulmesinler eğlensinler diye ama yetmiyor parka götürmeye korkar oldum dün 20 dk götürdüm bugün kızım nezle oldu .. avmler zaten mikrop yuvası havalar soğuk .. kendimi cok sucluyorum evde tıkılı kaldiklari icin

Merak ediyorum sizler nasıl vakit geciriyorsunuz cocuklarla fikir verebilirmisinz acaba

Bagisikligi güçlendirici seyler yedirin sarimsak udi hindu yagi c ve d vitamini agirlik verin

Okula gitmezse nasıl telafi edecek bilemedim... Tabiki sağlık çok önemli ama başka çocuklarda gidiyor acaba bağışıklığı düşük olabilir mi...

Okula gitmezse nasıl telafi edecek bilemedim... Tabiki sağlık çok önemli ama başka çocuklarda gidiyor acaba bağışıklığı düşük olabilir mi...
Anasınıfına gittiği için bukadar rahat davrandım aslında kaybettigi pek birsey yok diye kan testlerinde bagisikliginada bakilldi normal gozukuyordu bilemiyorm ki zaten 22 kisilik sinifta 7 ogrenci kaldi 5 tanesi suriyeli cocuklar

Çocuğunuzu tembihleyin hasta çocuklara yaklaşmasınlar. Maske de taktırabilirsiniz. Ve MAALESEF elinizden başka bir şey gelmez.
Tembihliyorumda tamam diyor yine devam ter icinde geliyor nasil şeyse saç baş yamyaş daimi oğlan cocuklari boyle sanirim .. evde tıkıldık kaldık nasil vakit gecirtecegimide bilemez oldum

Merhaba arkadaşlar bu sene eylül ayından beri ben ve aaillem adına hastalıktan başımız kurtulmadı 21 aylik ve 6 yasinda cocuklarim var en son yılbaşında domuz gribi gecirdik hala tam düzelmedik oglum anasinifina gidiyor sinifta 5 6 adet suriyeli cocuk yuzunden sınıfta cocuk kalmadı hasta cocuklarini yolluyorlar herkes mafoluyor öğretmen söylüyor kusan ateşli cocukları yollamayın diye umurlarında bile değil .. 15 gundur domuz gribi varyantıyla ugrasiyoruz ve oglumu en az 2. Döneme kadar okuldan aldım ilkokul vs gitmiyor nasil olsa dusuncesi ile cunku ufak cocugumda surekli hasta oluyor bu virüslerden dolayi .. eşim nöbet usulu çalışan biri bakacak destek olacak kimsem yok ve cok yıprandım adam 10 gün rapor almak durumnda kaldi hatami ettim cocugu okuldan almakla inanin bilmiyorum artik saglikli dusunemiyorum

Siz bu kış vakti neler yapiyorsunuz nasil vakit geciriyorsunuz cocuklar cok sıkılıyorlar evde yapmadıgımız aktivite kalmıyor uzulmesinler eğlensinler diye ama yetmiyor parka götürmeye korkar oldum dün 20 dk götürdüm bugün kızım nezle oldu .. avmler zaten mikrop yuvası havalar soğuk .. kendimi cok sucluyorum evde tıkılı kaldiklari icin

Merak ediyorum sizler nasıl vakit geciriyorsunuz cocuklarla fikir verebilirmisinz acaba
4 yaş oglum kreşe gidiyor. Ara ara hastalaniyor, normal bence bağışıklığı böyle güçlenecek. 11 yaşında ablası o da ilk iki yıl cok hastalanmışti kreşe giderken, sonra güçlendi bağışıklığı. Simdi nadiren hastalanır. Ben her sabah bir tatlı kaşığı acı kestane bali yediriyorum, Giresun'dan temin etmiştim. Haftada iki gün de vitaminli balık yağı iciriyorum. Biraz faydası oluyor sanırım. Ama eylul ayından beri iki defa antibiyotiklik hastalandı oglum...

Ya ben de bu göçlerden vs hiç memnun değilim. Evlerine dönmelerini çok istiyorum ama hastalığın Suriyelilerden geldiğine nereden emin oldunuz?
Benim oğlum devlette okumuyor. O da anaokulunda ve o da hasta oluyor. Hatta 20 günlük bebeğim büyük oğlum, 21 aylık diğer çocupum aynı anda hasta oldular. Bebeğimle hastanede yattık falan. Sınıfında değil okulunda bir tane bile Suriyeli yok. Çalışan anne baba olunc ateş düşürücü verip yolluyorlar mecburi.
Böyle böyle bağışıklıkları güçlü olacak. Yapacak hiçbir şey yok. Okuldan almanız hiç doğru olmamış. Çocuğunuzun yanında da lütfen ırkçı düşüncelerinizden bahsetmeyin lütfen, dünyadaki hiçbir çocuğun günahı yok. Ve etiketlenmeyi de kimse haketmiyor. Geçmiş olsun.

Ben de bir öğretmen olarak bu konudan muzdaripim. Hasta çocukları okulla yolluyorlar. Bize de bulaşıyor, sonra öğretmen rapor aldı oluyor.
Bağışıklığı düşük biriyim. Geçen sene bir dönemde 3-4 defa rapor aldım bu yüzden. Tam iyileşiyorum. Biri getirip bir daha bulaştırıyor, her şey sil baştan.
Kamu spotu yayınlamak lazım. Hasta çocukları okula yollamayın diye

4 yaş oglum kreşe gidiyor. Ara ara hastalaniyor, normal bence bağışıklığı böyle güçlenecek. 11 yaşında ablası o da ilk iki yıl cok hastalanmışti kreşe giderken, sonra güçlendi bağışıklığı. Simdi nadiren hastalanır. Ben her sabah bir tatlı kaşığı acı kestane bali yediriyorum, Giresun'dan temin etmiştim. Haftada iki gün de vitaminli balık yağı iciriyorum. Biraz faydası oluyor sanırım. Ama eylul ayından beri iki defa antibiyotiklik hastalandı oglum...
Bizim talihimize mi şansımıza mı ishal kusma salgını defalarca grip influenza şimdide domuz gribi geldi okuldan 5 gün ateş sürdu cok zor bir hastalik normal grip vs olsa amenna diyecegim hep en uç noktalar sanssizlik oldu sanirim dedemiz arıcı organik bal polen surekli yiyor takviye de kullaniyor anlamadm gitti gercekten kış vakti sinif sicak diye 3 adet koca cam tepeden surekli acik oglum haraketli cok terliyor çarpılıp duruyor kapattiramadik o camlari

Ya ben de bu göçlerden vs hiç memnun değilim. Evlerine dönmelerini çok istiyorum ama hastalığın Suriyelilerden geldiğine nereden emin oldunuz?
Benim oğlum devlette okumuyor. O da anaokulunda ve o da hasta oluyor. Hatta 20 günlük bebeğim büyük oğlum, 21 aylık diğer çocupum aynı anda hasta oldular. Bebeğimle hastanede yattık falan. Sınıfında değil okulunda bir tane bile Suriyeli yok. Çalışan anne baba olunc ateş düşürücü verip yolluyorlar mecburi.
Böyle böyle bağışıklıkları güçlü olacak. Yapacak hiçbir şey yok. Okuldan almanız hiç doğru olmamış. Çocuğunuzun yanında da lütfen ırkçı düşüncelerinizden bahsetmeyin lütfen, dünyadaki hiçbir çocuğun günahı yok. Ve etiketlenmeyi de kimse haketmiyor. Geçmiş olsun.
Sadece onlar degil tabiki ama yuzde 90 sorun onlarda Cunku o cocuklardan biri sınıfa 3 gün boyunca kustu diğeri ateşli ateşli sinifta dolasti umarsizca tavirlar kendilerinde bu ırkcilik degil 1 suriyeli cocuk demek en az 15 20 nufuslu aile demek genellikle onlardan oluyor ırkcılık derseniz bu anlamda ırkcıyım lakin cocugumun yaninda bahsetmis olacagimi dusunup birde uyari vermeniz cok ilginc

Okuldan almadım ayrica 2. Doneme kadar yollamayacagim dedim

Son düzenleme:
Ben de bir öğretmen olarak bu konudan muzdaripim. Hasta çocukları okulla yolluyorlar. Bize de bulaşıyor, sonra öğretmen rapor aldı oluyor.
Bağışıklığı düşük biriyim. Geçen sene bir dönemde 3-4 defa rapor aldım bu yüzden. Tam iyileşiyorum. Biri getirip bir daha bulaştırıyor, her şey sil baştan.
Kamu spotu yayınlamak lazım. Hasta çocukları okula yollamayın diye
Ah şükür bir kişi hak vermiş .. ben okdr ince dusunuyorum ki en ufak keh kuh dese 1 hafta yollamiyorum bulasmmasin kimseye diye adamlar ishal kusan ateşli cocuklari yolluyorlar

Dönem influenza dönemi covid dönemi normal grip bogaz sisligi durumlari dolasmiyorki icelim ilaci atlatalim ailelerin cok daha özverili olmasi lazim ama nerde benim insan goruyorumki 100 de 10 bile degil

Herkes hasta. Tek sorun Suriyeliler mi ? Belirtmeniz kırıcı. Okula giden çocuk olunca hastalık kaçınılmaz oluyor. Bizim kreşte Suriyeli yok hep hasta oluyor, çocuk bunlar. Ben hasta diye yatirmiyorum parka bahçeye açık alanlara goturuyorum hava alsın diye.

Herkes hasta. Tek sorun Suriyeliler mi ? Belirtmeniz kırıcı. Okula giden çocuk olunca hastalık kaçınılmaz oluyor. Bizim kreşte Suriyeli yok hep hasta oluyor, çocuk bunlar. Ben hasta diye yatirmiyorum parka bahçeye açık alanlara goturuyorum hava alsın diye.
Ben tek sorun suriyeliler demedim illa biryere cekecek birsey buluyorsunuz gercekten ya vurdumduymaz olduklarindan bahsettim zaten kalabalik hane yasiyorlar ve sinifta kusan ishal cocuklari gelip almiyorlar bile telefon edildiginde tabiki hasta olacak ama 5 defa olacaksa bu vurdumduymmazlik yuzunden 10 defa oluyor bu ayri bir konu 22 ogrenciden 7 ogrenci kaldi ssinifta suan ve tum veliler ciddi anlamda muzdarip onlat mudure imza toplarken ben imza atmadim ülkemde istemiyorm orasi ayri ama suaan sorun suriyeli olmalari degil vurdumduymaz yaklasimlari umarim aciklayici olmstur

Kızımın doktoru "hava hasta etmez, insanlar hasta eder" der hep. Yaz kış dışarıdayız bu yüzden.
Okula ilk defa başlayan her çocuk 1 hafta okula gider 1 hafta evde hasta yatar. Çünkü yarı steril (ev) ortamından çıkıp grup içerisine girmiştir.
Bağışıklığı destekleyici şeylere yönelin. Araştırın soruşturun. Hasta olacak elbette, çaresiz hastalık olmasın yeterki.

Geçmiş olsun benimksiide anasinifina gidiyor. Şuan grip. Gözleri enfeksiyon kapti. Benim boğazım agriyo geçmeyen bı hastalık .

Kızımın doktoru "hava hasta etmez, insanlar hasta eder" der hep. Yaz kış dışarıdayız bu yüzden.
Okula ilk defa başlayan her çocuk 1 hafta okula gider 1 hafta evde hasta yatar. Çünkü yarı steril (ev) ortamından çıkıp grup içerisine girmiştir.
Bağışıklığı destekleyici şeylere yönelin. Araştırın soruşturun. Hasta olacak elbette, çaresiz hastalık olmasın yeterki.
EVet hepsi öyle diyor ama benim oğlum sucuk gibi terlediği için sınıftada camlar hiç kapanmadığı için çarpılıyorda ekstra olarak bu oğlumun 3. Senesi annaokulunda 2 sene özele gitmiisti böyle hastalık görmedik .. bu sene ilkokula baslayacagi okulunkine verdik hem alismis olur vs diye pişmanım açıkcası varyantların hepsine yakalandık yapacak birşey yok dediginiz gibi amin 🙏

Geçmiş olsun benimksiide anasinifina gidiyor. Şuan grip. Gözleri enfeksiyon kapti. Benim boğazım agriyo geçmeyen bı hastalık .
Normal grip vs olsa hiç sıkıntı değil benim bulunduğum ilde domuz gribi vakalari ciddi artışta oğlumun ciğerine kadar indi yatış vereceklerdi makinamiz var aksatmadan veririz buharlarini deyince yatirmadilar 1 ay olacak hasta hala tam duzelmis degil bu yaşına kadar bu denli ateş nedir bilmem oğlumda 40 dereceyle gezdi 5 6 gün gercekten cok zor bir hastalikmis ... sizede cok cok gecmis olsun 🙏🙏🙏

X