Aşılama ilacı erken regl yapar mı?

dryod

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
199
37
31
Gonal f kullanmıştım bu ay 1 hafta boyunca aşılama olmadı üç kez ilişki oldu yalnızca yumurtalar büyüdükten sonra. adetime 7 gün vardı bugün adet sancısı ve kanamam oldu. İlk kez kullandım bilmiyorum bu ilacın böyle bir etkisi var mı erken regl başlatır mı ?

Gonal f kullanmıştım bu ay 1 hafta boyunca aşılama olmadı üç kez ilişki oldu yalnızca yumurtalar büyüdükten sonra. adetime 7 gün vardı bugün adet sancısı ve kanamam oldu. İlk kez kullandım bilmiyorum bu ilacın böyle bir etkisi var mı erken regl başlatır mı ?
Ayın kaçında adet oldunuz
Kaçında gonal f başladınız ve kaçında bitti

2 Aralık da adet oldum.
4 aralıkta ilaca başladım.
11 aralıkta ilacı son kez vurdum

2 Aralıkta adet oldum
4 aralıkta ilaca başladım
11 aralıkta son kez vuruldum
29 Aralık beklenen adet tarihim
Acaba yerleşme kanaması mı dedim ama benim de hesaplarıma göre 28-29 Aralık adet tarihi
Herhalde büyümedi yumurta
Doktor kontrol etmedi mi yumurta boyutları için

Acaba yerleşme kanaması mı dedim ama benim de hesaplarıma göre 28-29 Aralık adet tarihi
12 aralıkta kontrol etti ondan sonrasında iki kez ilişki önerdi bir daha kontrole çağırmadı en büyük yumurta 18 mm olmuştu cumaya kadar çatlar diye düşünmüştüm bende

Yani baya koyu kan gördüm biraz önce gittim lavaboya herhangi bir kanama yok ama sancım devam ediyor muhtemel devamı gelecek adet bu. Hormonları etkiledi herhalde

Yan etkileri çok fazla oldu zaten bende daha iki gündür şişkinliğim azalmıştı
Genelde klomen ile başlar doktorlar
Sonra femara
En son bunlar tutmazsa gonal f diye biliyorum
Maddi olarak da Pahalı sanırım bu iğneler

Genelde klomen ile başlar doktorlar
Sonra femara
En son bunlar tutmazsa gonal f diye biliyorum
Maddi olarak da Pahalı sanırım bu iğneler
Evet ilk tedavimdi maddi manevi en yönden en ağırı ile başladı onların etkisi az dedi. Ama bunu da gördük yani

İşte bilemiyorum yalnızca en etkilisi bu dedi. bu doktor özeldeydi pazartesi de devlete gideceğim tüp bebek uzmanı bir doktorla görüşeceğim. Gerek olmadığını söyler başka ilaç başlatır belki. Bu arada da adet oldum şaka gibi döngüm 19 gün sürdü bu ay

X