Aşılama Aşılama İle Hamile Kalanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
arkadaşlar neden hiç kimse cevap yazmıyor,gerçekten yardımınıza ihtiyacım var

arkadaşlar ne olur bana yardımcı olun,4 yıllık evliyiz 3 yıldır çocuk istiyoruz,eşimin spermlerinde hreketlilik %25, MORFOLOJİ %6 KRUGERE GÖRE SaYI NORMAL 32 MİLYOn.doktor aşılamanın tutma ihtimali %5-10, 30 yşındasın,direkt tüp bebek yaptırın dedi,açıkçsı birden çok korktum,ve moralim çok bozuldu,sizce aşılamayı denesek mi?sonuçta 5 ya da 10 denemeye değmez mi?ne olur bana birz yardımcı olun,benim gibi olup aşılamadan olumlu sonuç alan var mı aranızda,bir de panik oldum 30 yaşındasın deyince kendimi çok kötü hissettim,moralim çok bozuk,lütfen yardımcı olun.......bir de eşimde vrikosel var son zamnlarda ağrıları baya arttı,dr. erkek faktöründe tedaviye pek yanıt alınamıyor dedi, direkt tüp bebek önerdi,ne yapsak ki acaba?
canım aramıza yeni katıldın herhalde.aşılamadan ve tüp bebekten önce eşinin varikoselden ameliyat olması lazım yoksa tedaviyle bile hamile kalamazsın.ameliyat olmazsa sperminde daha çok hareketsiz sperm olur.allah kolaylık versin canım

337545 canım varikosel ameliyatı olursa tedaviye 3 ay sonra başlanır.daha önce tedaviye niye başlamadın.çünkü 4 sene baya uzun bir süre.yinede 2 yada 3 kere aşılama dene sonra tüp bebege gidersin.sende bir sorun varmı.çünkü kocandaki sorun çocuk olmasına engel degil....

Merhaba arkadaşlar.İlk aşılamam için adetimi bekliyordum 5 gün geçmişti ama malesef bugün oldum ve p.tesi günü doktora kontrole gidicem.Nasıl olacak ne yapıcam içim tuhaf. İnşallah aşılama ile bebeğimiz olur

aylakır canım pazartesi günü ignelere başlaman lazım adetin 3. günü başlanıyor tedaviye allah kolaylık versin.

spage canım kaç aylıktı düşürdügün bebegin .

canım 1 aylıktı düşürdüğüm bebek.ama çok güzel bi duyguymuş.allahıma şükürler olsunki.onu bile yaşadım.1 ay bilke olsa o mutluluğu yaşadım.inş.bu aşılamam tutar.aslında ilk aşılamamda tutmuşdu.10 günde değerim tekrar düşmeye başlayıncca.dr.polip olabilir dedi.onu aldılar.küçük parça yani.o düşüğe engel olabilir dedi.bakalım inş.bundan sonra ii olur.çok heycanlıyım ya.bu arada aldığım ilaçlar iğneler 600 ytl tuttu.sence çokmu.göbekten iğne var 3 kutu.

gonal-f igneyi bende önceden kullandım canım.göbekten yapılıyordu bu igneyi daha sonradan yine kullanacaktık ama buradaki doktorumuz egerki bu igneyi aşılamada kullanırsan tüp bebek tedavisinde gonal-f igneyi aldıgın zaman devlet ödemez demişti.pahalı bir igne.sonra bize merional igne yazmıştı.bu igne daha güzel demişti.gonal-f den daha uygun fiyatı.canım demekki senin birinci aşılamada yumurtalıgın çok büyümüş ve yumurtalıgın çatlayıp içi su toplamış.o yüzden sana agrı vermiş .benim doktorum yumurtalık 15-16m geldiginde ilacı kesiyor ve ertesi günü çagırıyor ve o şekilde kendliginden büyümesini saglıyor.bana doktorum demiştiki yumurtalıgın 16m olmuş ilacı kesiyoruz bundan sonra ilaca devam edersek sakıncalı olur diye söylemişti.bizde biraz ara verdik ama bundan sonra bitkilerle devam edecegiz.

valla bitanem ben zaten hep özele gittim şimdi 2 kutusuna 680 lira verdik artık para pulu bıraktık hayırlısıyla bir elimize alsak bebişi ben cuma kontrole gittiğimde yumurta büyüklüğüm 15 14 13 diye sırayla gidiyodu baya var ilacın dozunu 75 yaptırdı pazartesi tekrar çağırdı salı yada çarş aşılama olacak allah nasip ederse o zamana kadar ne kadar olurlar bilmiyorum endişeliyim yumurtalıklarım daha şimdiden ağrıyor off...

aylakır canım adetin 2 . yada 3. günü başlanıyor tedaviye eğer mümkünse 2. günü gitmeni tavsiye ederim şimdiden hayırlısı olsun canım..

canım 1 aylıktı düşürdüğüm bebek.ama çok güzel bi duyguymuş.allahıma şükürler olsunki.onu bile yaşadım.1 ay bilke olsa o mutluluğu yaşadım.inş.bu aşılamam tutar.aslında ilk aşılamamda tutmuşdu.10 günde değerim tekrar düşmeye başlayıncca.dr.polip olabilir dedi.onu aldılar.küçük parça yani.o düşüğe engel olabilir dedi.bakalım inş.bundan sonra ii olur.çok heycanlıyım ya.bu arada aldığım ilaçlar iğneler 600 ytl tuttu.sence çokmu.göbekten iğne var 3 kutu.

bu polip dedigin şey rahimde bir kitle herhalde.yeniden tekrarlama durumu varmı acaba.araştırdınmı.ignenin adı gonal-f ise normal çünkü pahalı bir igne...senin dedigin igne bence farklı canım....adet oldunmu. igneler adetin 3. günü vurulmaya başlanıyor...hakkında hayırlısı çok ümitli olma.çokta ümitsiz olma..işte ikisinin ortası olmak lazım aslında.sormayı unutuyordum sizin güvenceniz ne .fiyat aslında pahalı gibi.bu igneleri 1.aşılamandan önce kullanmışmıydın canım.

valla bitanem ben zaten hep özele gittim şimdi 2 kutusuna 680 lira verdik artık para pulu bıraktık hayırlısıyla bir elimize alsak bebişi ben cuma kontrole gittiğimde yumurta büyüklüğüm 15 14 13 diye sırayla gidiyodu baya var ilacın dozunu 75 yaptırdı pazartesi tekrar çağırdı salı yada çarş aşılama olacak allah nasip ederse o zamana kadar ne kadar olurlar bilmiyorum endişeliyim yumurtalıklarım daha şimdiden ağrıyor off...

pazartesi belki ilacı keser canım.dedigin gibi salı yada çarşamba günü aşılama yapabilir.ilaç için heyet almıyormusunuz gonal-f fiyatı zaten normalde o kadardı.tabi yumurtalıklarda agrı olur canım. birde akıntın fazlalaşır canım.kasımda hayırlı haberlerini alırız inşallah .bir bakarsın birlikte hamile kalırız.kaydirigubbakcemile5

337545 canım varikosel ameliyatı olursa tedaviye 3 ay sonra başlanır.daha önce tedaviye niye başlamadın.çünkü 4 sene baya uzun bir süre.yinede 2 yada 3 kere aşılama dene sonra tüp bebege gidersin.sende bir sorun varmı.çünkü kocandaki sorun çocuk olmasına engel degil....

canım ben daha önce defalarca dr.a gittim,ama o zaman değerleri bu kadar kötü değildi,hareketlilik %40tı,dr.lar sınırda değerlerler doğal da olabilir demişlerdi,fakat morfoloji krugere göre ilk kez bakıldı,eşimin varikoseli ise bu kadar ileri değildi,grade 2 seviyesindeydi,şimdi grade 4 olmuş,ben de sorun yok çok şükür,yardımın için çok sağol,eşimi bir an önce ürologa göndericem inşallah,gelişmelerden haberdar ederim,beni de dualarında unutmazsan sevinirim....

pazartesi belki ilacı keser canım.dedigin gibi salı yada çarşamba günü aşılama yapabilir.ilaç için heyet almıyormusunuz gonal-f fiyatı zaten normalde o kadardı.tabi yumurtalıklarda agrı olur canım. birde akıntın fazlalaşır canım.kasımda hayırlı haberlerini alırız inşallah .bir bakarsın birlikte hamile kalırız.kaydirigubbakcemile5

canım inşallah birlikte hamile kalırız herşeyimizi paylaşırız ilk aşılamamda heyet raporu almıştık ama kanunlar değişmiş polikilinikte (devlet hastanelerinde) muayene ve aşılama yaptırırsan ilacın belli bir yüzdesini ödüyor dedi doktorum.Biz şimdiye kadar hep özelden gittik yani muayenehanesine gidiyoruz bende de aşırı panik var her doktora güvenemiyorum o nedenle herşeyi cebimizden ödüyoruz aşılamamda özel şifa hastanesinde olacak.Hayırlısı Allah verecek olduktan sonra yerin de önemi yok gerçi ama kalbime söz geçiremiyorum herşeyi araştırıp inceliyorum bir de fen öğretmeni olduğum için zaten çoğu şeyi biliyorum bilmediğimide bu panikle araştıra araştıra öğrendim:)

canım ben daha önce defalarca dr.a gittim,ama o zaman değerleri bu kadar kötü değildi,hareketlilik %40tı,dr.lar sınırda değerlerler doğal da olabilir demişlerdi,fakat morfoloji krugere göre ilk kez bakıldı,eşimin varikoseli ise bu kadar ileri değildi,grade 2 seviyesindeydi,şimdi grade 4 olmuş,ben de sorun yok çok şükür,yardımın için çok sağol,eşimi bir an önce ürologa göndericem inşallah,gelişmelerden haberdar ederim,beni de dualarında unutmazsan sevinirim....

canım adın olsaydı sana hitap etmek daha kolay olacaktı.337545 .şimdi sana birşey anlatacam.biz evleneli 6 sene bitti.1.yıllık evliyken tedaviye başladık.aşılamayı o zamanlar bana hiç söylememişlerdi doktorlar.e haliyle yaş ta küçük olupta çevrendede böyle aşılamayı felan duymayınca .doktorlarda söylemedigi için böyle sıradan tedavi gördüm.o zamanlar gonal-f igneyi kalçadan kullanıyordum yumurta gelişip çatlatma ignesi yapıp sonra gönderiyordu kendi haline bırakıyordu.öyle öyle tedavi gördüm ama olmadı.evleneli 2 sene dolmuştu. eşim ögretmendi tayin istedik adıyamana çıktı.bir tıp merkezine gittik eşime tahlil yapılınca varikosel çıktı.degerlerini hiç hatırlamıyorum.sonra varikosel ameliyatı oldu 3 ay sonra tahlil yapıldı yeniden bu sefer güzel çıktı.sonra ben adet olup tedaviye başladım aşılama yapıldı.ilk aşılamam tuttu.önceki sayfadada bahsetmiştim güzel kızımı 2 yaşında zatüreden dolayı kaybettim canım. yani bir dogumum oldu.bizim adıyaman çok sıcak bir memleketti.erkeklerin yumurtalıkları sıcaktan dolayı varikosele neden oluyor.ama seninkinin durumu daha degişik canım inşallah ameliyat sonrası düzelir.herşey yoluna girer,bebişlerimizi kucagımıza alırız

canım inşallah birlikte hamile kalırız herşeyimizi paylaşırız ilk aşılamamda heyet raporu almıştık ama kanunlar değişmiş polikilinikte (devlet hastanelerinde) muayene ve aşılama yaptırırsan ilacın belli bir yüzdesini ödüyor dedi doktorum.Biz şimdiye kadar hep özelden gittik yani muayenehanesine gidiyoruz bende de aşırı panik var her doktora güvenemiyorum o nedenle herşeyi cebimizden ödüyoruz aşılamamda özel şifa hastanesinde olacak.Hayırlısı Allah verecek olduktan sonra yerin de önemi yok gerçi ama kalbime söz geçiremiyorum herşeyi araştırıp inceliyorum bir de fen öğretmeni olduğum için zaten çoğu şeyi biliyorum bilmediğimide bu panikle araştıra araştıra öğrendim:)

pulsargulsen canım siz iki maaşlı oldugunuzdan dolayı farketmeye bilir ama devletin verdigi imkanlar dururken bu kadar yüksek fiyatı vermekte sanada eşinede yazık canım sizde o kadar emek verip kazanıyorsunuz canım .benim eşimde ögretmen kooperatif eve girdik aylık 800 tl para veriyoruz. biz şuanki tedavimizdede heyetle ilaç alıyoruz bir tedavi boyunca ya 80 yada 100 tl para kesiliyor.bana doktor gonal-f vermedi .o tüp bebek tedavisinde kullanılan igne oldugu için şimdi aşılamada verirsem.tüp bebek tedavisinde devlet karşılamaz demişti .bana MERİONAL igne verdi ilk aşılamamda tutmuştuama düşük yaptım 17 kimde ...ignenin pahalı olması bence önemli degil .hatta bana doktor gonal-f igneden merional daha iyi dedi .ama aşılamamı özelde yaptırmıştım 250tl ye hakkında hayırlısı canım....

bu polip dedigin şey rahimde bir kitle herhalde.yeniden tekrarlama durumu varmı acaba.araştırdınmı.ignenin adı gonal-f ise normal çünkü pahalı bir igne...senin dedigin igne bence farklı canım....adet oldunmu. igneler adetin 3. günü vurulmaya başlanıyor...hakkında hayırlısı çok ümitli olma.çokta ümitsiz olma..işte ikisinin ortası olmak lazım aslında.sormayı unutuyordum sizin güvenceniz ne .fiyat aslında pahalı gibi.bu igneleri 1.aşılamandan önce kullanmışmıydın canım.

canım benim mrb.tekrarlama durumu yok diye biliyrm. gonal-f.evet canım.göbekten olacak .valla çok korkuyrm.heycanlıyım bilmiyorum valla.adet olmamı bekliyrz şimdi.3günü başlıcaz bizde.ümitsiz olmak istemiyrm.çoğu kişi hamile kalıyor ama.:KK43:ssk lıyım canım bu arada.biz yüzdesini ödedik.1 milyar tutuyrdu.iğnem.ayrıca bu iğneleri ilk defa kullanacağım.cvb verdiğin için.tşk ederim buarada.

merhaba canım.sorun neydi acaba.tedaviye başlayacagın için mecbur hastaneyide seveceksin igneleride.canım.inanırmısın bazen igneleri yaptırmaktan poponda yaptıracak yer kalmıyor bazen.helede zayıfsan benim gibi hiç kalmaz.canım aşılama hakkında daha önceki sayfalarda bahsetmiştik.ama senin için bahsedelim.adetin 3.günü ignelere başlanır.ultrasunda yumurtalarına bakılıyor 16-22 arası yumurtaların büyüdükten sonra igne tedasi bitiyor.ve çatlatma ignesi yapılıyor.36 saat sonra aşılama yapılıyor.ilk önce erkekten sperm alınıyor.doktor onun en hareketlisini seçiyor bu işlem 2 saati buluyor.sonra uzun bir enjeksiyonla rahmine bırakıyor sonra 10-15dk yattıktan sonra gidiyorsun.:ecrin_bebek:

Benim sağ tüpüm tıkalı.Açılmazmış öyle dedi doktor. Eşimde varikosel ameliyatı oldu 2 yıl önce. Sperm sayısı çok düşüktü en son 4 ay önce yaptırdığımızda. Doktor aşılama yada tüp bebek dedi. Başka olmaz dedi. Başka bir doktora gittim oda tam tersini söyledi. Normal yoldan olabilir dedi. Tüplerin tıkalı değil dedi. Çok karışık dimi. Başka bir doktora daha gittim. evet sağ tüp tıkalı dedi.ama normal yoldan hamile kalabilirsin dedi. Kime inanacağımı bilemedim. Artık beynim sulandı gerçekten. Rahim filmide çekildi. 2 defa.
Artık bende şaşırdım. Bir doktorun diğerinin dediğini tutmuyor. En son gittiğim aşılama dedi.
Ben ne yapayım şimdi.Moralim çok bozuk.senağlamasenağlamasenağlama

canım benim mrb.tekrarlama durumu yok diye biliyrm. gonal-f.evet canım.göbekten olacak .valla çok korkuyrm.heycanlıyım bilmiyorum valla.adet olmamı bekliyrz şimdi.3günü başlıcaz bizde.ümitsiz olmak istemiyrm.çoğu kişi hamile kalıyor ama.:KK43:ssk lıyım canım bu arada.biz yüzdesini ödedik.1 milyar tutuyrdu.iğnem.ayrıca bu iğneleri ilk defa kullanacağım.cvb verdiğin için.tşk ederim buarada.

inşallah hayırlısıyla hamile kalırsın aynı benim gibi sende düşük yapmışın.en azından olma şansımız var allahın izniyle..korkma heyecanlanma.ignelerden yana korkma canım göbekten oldugu için sende yapabilirsin .ben bu igneyi kullanırken eşim yapıyordu.inşallah iyi haberlerini alırız allahım yüzümüzü güldürsün...:Saruboceq:

Benim sağ tüpüm tıkalı.Açılmazmış öyle dedi doktor. Eşimde varikosel ameliyatı oldu 2 yıl önce. Sperm sayısı çok düşüktü en son 4 ay önce yaptırdığımızda. Doktor aşılama yada tüp bebek dedi. Başka olmaz dedi. Başka bir doktora gittim oda tam tersini söyledi. Normal yoldan olabilir dedi. Tüplerin tıkalı değil dedi. Çok karışık dimi. Başka bir doktora daha gittim. evet sağ tüp tıkalı dedi.ama normal yoldan hamile kalabilirsin dedi. Kime inanacağımı bilemedim. Artık beynim sulandı gerçekten. Rahim filmide çekildi. 2 defa.
Artık bende şaşırdım. Bir doktorun diğerinin dediğini tutmuyor. En son gittiğim aşılama dedi.
Ben ne yapayım şimdi.Moralim çok bozuk.senağlamasenağlamasenağlama
canım allah kolaylık versin sana.çevrende araştır hangi doktor iyi ona git o doktordan vazgeçme...böyle 2-3 doktora gidersen kafan karma karışık olur.sana hangi doktor sıcak geliyorsa ona git.allah yardımcın olsun....

Kızlar mrb.1 hafta sonra göbekten iğneye başlıcam.aşılamam olacak yaklaştı.çok heycanlıyım yaa.dua edelim birbirimize.

X