Aşılama süreci ve Varikosel

BU KAÇINCI AŞLAMANIZ VE TUTTU MU?

• 1. AŞILAMA - OLUMSUZ

OY: 14 63,6%
  • 1. AŞILAMA - OLUMLU

OY: 2 9,1%
  • 2. AŞILAMA - OLUMSUZ

OY: 7 31,8%
  • 2. AŞILAMA - OLUMLU

OY: 1 4,5%
  • 3. AŞILAMA- OLUMSUZ

OY: 1 4,5%
  • 3. AŞILAMA - OLUMLU

OY: 0 0,0%
  • 3DEN ÇOK AŞILAMA - OLUMLU

• 3DEN ÇOK AŞILAMA - OLUMSUZ

• Ankete Katılan
    22

Mammamia2

Aşk yeniden💙❤️24.08.2023
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2016
5.777
7.710
Merhaba arkadaşlar ;

Forumda gebelik aşılama, tüp bebek, klomen tedavisi, varikosel gibi alanlarda girmediğim konu kalmadı sanırım bu ay kendimi iyi hissediyorum ve inşallah aşılama yaptıracağım, aşılama sürecimi de burda beraber sürdürelim paylaşım yapalım istedim.

Öncelikle 3 buçuk yıllık evliyim kızlar neredeyse hiç korunmadım ve hiçbir gebelik geçirmedim:işsiz:. Bu beni zaman içinde çok üzdü ve yıprattı tabi. Hastaneye gidip hormonlarıma baktırdım hiçbir sorun yoktu. eşim gitti ve güm! 3. dereceden ağır varikosel teşhisi konuldu. Böyle birşeye ihtimal bile vermediğim için çok şaşırmıştım. hemen araştırmalar falan filan ameliyat dediler olduk. doktor 1 yıldan önce olmaz boşuna ümitlenmeyin dedi. Biz ümitlendik tabi ama olmadı. eşim 2 yıl olacak ameliyat olalı hala gebelik yok.

!! SİZE tavsiyem şu arkadaşlar doktorlar bi e vitamini verip sizi gönderebilir. durmayın bunun için çok faydalı ilaçlar kürler var onları muhakkak uygulayın. eşimin durumu şuanda başlangıca göre çok şükür( 18milyondan- 180 milyona çıktı)

Neyse iyi bir doktora denk geldim de Alllah razı olsun hikayemi dinledi durumu anladı ve 3 buçuk yıl çok olmuş muhakkak gebelik tedavisine başlamalıyız dedi. prolaktin e baktı hsg ( rahim filmi) çekti ve çok şükür bir sorun çıkmadı. 1 ay klomen kullandım çatlatma iğnesi vs. KLOMEN : beni çok etkiledi çok iştahsızdım, ara sıra kusuyordum ve pssikoloji olarak da iyi değildim :KK35:. o ay olmadı ve gerçekten çok üzüldüm. 1 ay ara verdim ve şimdi adetim daha fazla gecikmeden aşılama yapılmasını istiyorum inşallah bugün doktora gideceğim.

Aşılama ve varikoselle ilgili duyduklarımsa şunlar: İleri hızlı ve yerinde hareketli sperm toplamının %40 olması gerektiği, yıkanarak spermlerin en iyilerinin katater yardımıyla çatlayan yumurtanın yakınına bırakılması. oranın çok yüksek olmaması üzücü %15 diyorlar. olsun o da bi ihtimal sonuç olarak ve inşallah rabbim ol der ve isteyen herkesin olur. kafaya takmayın diyorlar yapamıyorum, uzun yorucu ağır bir süreç.

BAKALIM daha neler olacak inşallah burada paylaşacağım. MAYIS ayında aşılama olacak herkesi bekliyorum arkadaşlar beraber bekleyelim sevinelim inşallah Dualarınıza ihtiyacım var:KK200: Rabbi heb li mines salihin...

Canım geldim bende. Mübarek Ramazan ayı hayırlar getirir bize insallah. Bende gidicem birkac güne nasipse adeti bekliyorum. Aşılama ile hamile kalan arkadaşlar bizlere de umut olun lütfen. Sürecin son aşamalarindayz. Insallah son süreç olur bizlere. :dua:

O zaman ilk ben yazayım sizlere umut olayım 32 yaşındayım 1 kızım var 3 düşüğüm var 7 ay korunmasız ilişkiye rağmen gebelik oluşmadı devlette çocuğun var deyip yüzüme bakmadıkları için soluğu özelde aldım adetin 3.günü gonal f450 iğnesine başladım 2 güne 1 yumurta takibine başladık bu arada sol tüpüm dış gebelik geçirdiğim için kapalı sağ taraftan yumurta olgunlaştırsa şansım vardı yoksa iptal edilecekti neyse Rabbim nasip etti yumurtam büyüdü(incir kürü de uyguladım )iğneyle çok fazla gelişme olmadı destekledim ve gerçekten olumlu oldu sonuç Allah’ın izniyle 16.5 olunca aşılama için gün aldım pazartesi çatlatma iğnesini vurdum Çarşamba aşılamam oldu bu arada pko hastasıyım doktor %10 fazla ümit etme diyordu sürekli ama hiç kaybetmedim umudumu sonuca gelirsek 14 gün sonra adet olmazsan gel dedi doktor bugün 15.günüm regl olmadım adete 3 gün kala test yapmaya hatta 10.günden itibaren yapmaya başladım hafif çizgiler görüyordum sma kendimi kaptırmıyordum hiç ilacın etkisidir diyordum ama gittikçe koyulaştı sonuç POzitif doktora gitmedim 3 düşük beni yıprattı hep bir korku endişe rahat olamıyorum en son cuma gününe randevu aldım cuma belli olacak Allah nasip ederse tabi şu an çok seviniyorum desem yalan olur Rabbim sonunu getirsin hayırlısıysa tabi:dua:Sormak istediğiniz birşey olursa seve seve yanıtlarım:KK49:

Allah gönlünüze göre versin kızlar Allah yardımcınız olsun bol bol ayetel kürsi okuyun özellikle aşılama aşamasında yani aşılama olurken hem siz rahatlıyorsunuz hem de stresiniz olmuyor stres önemli

Canım geldim bende. Mübarek Ramazan ayı hayırlar getirir bize insallah. Bende gidicem birkac güne nasipse adeti bekliyorum. Aşılama ile hamile kalan arkadaşlar bizlere de umut olun lütfen. Sürecin son aşamalarindayz. Insallah son süreç olur bizlere. :dua:
Amin inşallah canım benim

O zaman ilk ben yazayım sizlere umut olayım 32 yaşındayım 1 kızım var 3 düşüğüm var 7 ay korunmasız ilişkiye rağmen gebelik oluşmadı devlette çocuğun var deyip yüzüme bakmadıkları için soluğu özelde aldım adetin 3.günü gonal f450 iğnesine başladım 2 güne 1 yumurta takibine başladık bu arada sol tüpüm dış gebelik geçirdiğim için kapalı sağ taraftan yumurta olgunlaştırsa şansım vardı yoksa iptal edilecekti neyse Rabbim nasip etti yumurtam büyüdü(incir kürü de uyguladım )iğneyle çok fazla gelişme olmadı destekledim ve gerçekten olumlu oldu sonuç Allah’ın izniyle 16.5 olunca aşılama için gün aldım pazartesi çatlatma iğnesini vurdum Çarşamba aşılamam oldu bu arada pko hastasıyım doktor %10 fazla ümit etme diyordu sürekli ama hiç kaybetmedim umudumu sonuca gelirsek 14 gün sonra adet olmazsan gel dedi doktor bugün 15.günüm regl olmadım adete 3 gün kala test yapmaya hatta 10.günden itibaren yapmaya başladım hafif çizgiler görüyordum sma kendimi kaptırmıyordum hiç ilacın etkisidir diyordum ama gittikçe koyulaştı sonuç POzitif doktora gitmedim 3 düşük beni yıprattı hep bir korku endişe rahat olamıyorum en son cuma gününe randevu aldım cuma belli olacak Allah nasip ederse tabi şu an çok seviniyorum desem yalan olur Rabbim sonunu getirsin hayırlısıysa tabi:dua:Sormak istediğiniz birşey olursa seve seve yanıtlarım:KK49:
Hayırlı olsun canım çok sevindim inşallah içini rahatlatacak cümleleri duyarsın ve herşey yolunda giderek kavuşursun yavruna umut olmadan olmuyor umut ediyoruz işte inşallah iyi sonuçlar alırız veee seviniriz senin gibi

Gonalf 900 verdi 5gün boyunca 150 vurup gel dedi iki yöntem varmış sperm yıkama için bunlardan bahsetti. IIgnelere ne kadar vermiştiniz siz canım asilamayra??

Gonalf 900 verdi 5gün boyunca 150 vurup gel dedi iki yöntem varmış sperm yıkama için bunlardan bahsetti. IIgnelere ne kadar vermiştiniz siz canım asilamayra??
Bana klomen verecekmis canim. Sana igne vermis demek ki daha etkili olsun diye. Benim yumurtalarim da problem yok. Erkenden büyüyorlar demekki ondan igne vermeyecek. Hala adet olamadim ;( süre uzuyor sinir oluyorum artik..

Hayırlı olsun canım çok sevindim inşallah içini rahatlatacak cümleleri duyarsın ve herşey yolunda giderek kavuşursun yavruna umut olmadan olmuyor umut ediyoruz işte inşallah iyi sonuçlar alırız veee seviniriz senin gibi
İmşallah canım Rabbim sizede hayırlı sağlıklı gebelikler nasip etsin :dua:emeklerinizi boşa çıkarmasın:dua:

Benim çocuğum olduğu için rapor çıkaramadım 400 lerdeydi sanırım 1 kutusu eşimin eczacı arkadaşı tanesini 255 ten verdi 3 kutu aldım bittikçe aldık (eşim aldığı için net fiyatını bilmiyorum )

Bana klomen verecekmis canim. Sana igne vermis demek ki daha etkili olsun diye. Benim yumurtalarim da problem yok. Erkenden büyüyorlar demekki ondan igne vermeyecek. Hala adet olamadim ;( süre uzuyor sinir oluyorum artik..
kendini rahatlatmaya çalış canım stres adete çok engel oluyor 17 gün geciktiğini bilirim stresten :KK53: kafayı yediydim :oops:, benim vücudum klomen e karşı biraz tepkili canım yumurtalarım geç olgunlaşıyor sanırım o yüzden gonalfla başlayalım dedi bende siz ne derseniz ben ona uyacağım dedim.

Benim çocuğum olduğu için rapor çıkaramadım 400 lerdeydi sanırım 1 kutusu eşimin eczacı arkadaşı tanesini 255 ten verdi 3 kutu aldım bittikçe aldık (eşim aldığı için net fiyatını bilmiyorum )
teşekkür ederim canım bize de baya indirim yaptılar sağolsunlar 1 kutu aldık bakalım, benimde raporum yok canım çıkartmadım daha gerek kalmamasını umuyorum :KK37:.

Gonal F kullanmıştım 50 ile başladım olmadı 75 çıkardım olmadı en son 82.5 karar kıldı doktor bende bu arada netten saraçoğlunun incir kürünü uyguladım muayene ye gittiğimde doktor 82.5 iyi gelmiş dedi gayet güzel olmuş dedi bende dedim hocam bu arada söylemedim ama incir kürü yaptım diye yapmaya devam et dedi:halay:aklınızda bulunsun ben incir kürünü yumurtalar olgunlaşsın diye kullandım başta doktorunuza sorun ve kullanın derse kullanın işe yarıyor:spor:

Gonal F kullanmıştım 50 ile başladım olmadı 75 çıkardım olmadı en son 82.5 karar kıldı doktor bende bu arada netten saraçoğlunun incir kürünü uyguladım muayene ye gittiğimde doktor 82.5 iyi gelmiş dedi gayet güzel olmuş dedi bende dedim hocam bu arada söylemedim ama incir kürü yaptım diye yapmaya devam et dedi:halay:aklınızda bulunsun ben incir kürünü yumurtalar olgunlaşsın diye kullandım başta doktorunuza sorun ve kullanın derse kullanın işe yarıyor:spor:
dur bende kullanayım kuzu inciri benimki 150 lik verdi çabucak olsun istiyor herhalde faydası olur mu bilmem ama olur inşallah

dur bende kullanayım kuzu inciri benimki 150 lik verdi çabucak olsun istiyor herhalde faydası olur mu bilmem ama olur inşallah
Bence şimdi kullanma bende kilo var 70 kiloyum dozajı ona göre verdi zayıfsan yüksek vermiştir 150 çok bence sen kullanma ben 82.5 kullandım birde özelde mi yaptıracaksın

Daha gençsin kuzum ya ama inşallah hemencik gelir paşan aa paşan dedim herhalde ilk bebiş oğluş olacak hadi hayırlısı diyelim:dua:

X