Aşılama yaptıranlar yardım

Tugce9242

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2023
977
124
25
Kızlar selam. Ben bu ay aşılama yaptırmak için tedaviye başladım adetin 3.günü gonalf iğneye başladım iki gün 100 doz vuruldum bugün kontrole gittim doktorum yumurta henüz gelişmediğini dozu 200e çıkardı 2 kez yapıp çarşamba kontrole gidicem yine aşılama ile gebelik elde edebilen var mı lütfen yardımcı olur musunuz pcos var bende kafam çok karıştı

10 kişiden 2 si hamile kalıyor aşılamayla, çok umut bağlamadan morali yüksek tutmak lazım

Kızlar selam. Ben bu ay aşılama yaptırmak için tedaviye başladım adetin 3.günü gonalf iğneye başladım iki gün 100 doz vuruldum bugün kontrole gittim doktorum yumurta henüz gelişmediğini dozu 200e çıkardı 2 kez yapıp çarşamba kontrole gidicem yine aşılama ile gebelik elde edebilen var mı lütfen yardımcı olur musunuz pcos var bende kafam çok karıştı
.

Canım benim ilk aşılamam tutmadı pes etmedim adet olur olmaz ikinciyi de oldum ama benle beraber ilk aşılamasını olan kız hamile kaldı yani belli olmuyor

Canım benim ilk aşılamam tutmadı pes etmedim adet olur olmaz ikinciyi de oldum ama benle beraber ilk aşılamasını olan kız hamile kaldı yani belli olmuyor
Evet canım belli olmaz tabikide nasip bende 1 buçuk yıldır uğraşıyorum klomen ve femera kullandım çatlatma iğnesi oldum 3 kez ama tutmadı yani aslında benim sormak istediğim onlara göre aşılamada ihtimal daha yüksek değil midir

Tabi diğer işlemlere göre şans daha yüksek ama bu işlerde en yüksek şans tüp bebek malesef
25 yaşındayım henüz olmaması için bir sebepte yok her şeye bakıldı tüp bebekten önce aşılama denemek istedim açıkçası tüp bebekte çok zor bir süreç inşallah rabbim gerek bırakmaz

Evet canım belli olmaz tabikide nasip bende 1 buçuk yıldır uğraşıyorum klomen ve femera kullandım çatlatma iğnesi oldum 3 kez ama tutmadı yani aslında benim sormak istediğim onlara göre aşılamada ihtimal daha yüksek değil midir
Ben 2 kere çatlatma iğnesi oldum işe yaramadı bence yumurtaların büyümesiyle alakalı bu aşılamam da yumurtam iyi büyüdü hamile olduğumu öğrendim

Ben 2 kere çatlatma iğnesi oldum işe yaramadı bence yumurtaların büyümesiyle alakalı bu aşılamam da yumurtam iyi büyüdü hamile olduğumu öğrendim
Benim yumurtam hep gelişti aslında ilaç kullanımıyla ama neden olmadı bilmiyorum sizin çatlama iğnesi olduğunuzda gelişmemiş miydi

Aslm,bende pkos hastasıyım 2 kez aşılama oldum ikiside tuttu çok şükür bi kızım bı oğlum var şuan, inşallah sizin sürede güzel ilerler olumlu sonuç alırsınız 😊

4. Aşılamaya kadar neden devam ettin canım tüp bebek denemedin
Ben yurtdısında yaşıyorum burda 6 aşılama şartı var. Kafamıza göre tüp bebek merkezine gidemiyoruz doktorumuz aradı kabul etmediler. Mecbur 6 aşılama olacak. Gecen sene türkiyede tüp bebeğe başlamıstım mustafa taş hocaya 8 yumurtam toplandı 2 si 5. Güne ulaştı donduruldu. Transfer aşamasında ilaclar ağır geldi transfer iptal edildi. 1 yılı gecti transfer icin daha gidemedim. Bırda da vakit kaybetmemek icin 6 aşılamayı doldırmaya calısıyorum

Aşılama yüzde %15 başarı elde ediyor. Pcoslular icin mesela ne zaman yumurtladığımızı biliyoruz. Tüp bebeğe gittiğimde doktor pcosta %70 şans oranı vermişti. Aşılama doğal gebelik gibi bir müdahale yok aslında sadece yumurtlama günümüz planlanıyor ve yumurtanın yakınına sperm enjekte ediliyor. Aşılamada da mesela gün aşırı ilişki olsun diyorlar. Kendin ilac ve çatlatma iğnesiyle denediğin zaman ki gibi aslında tek iyi yönü spermlerin yıkanıp en iyilerinin secilmesi. Bizde 5 milyon altıydı hep burdaki doktor spermlerde sorun yok iyi falan dedi. Türkiyede bi doktora sordum aşılamayla uğrasma tüp bebeğe gec dedi.

Aslm,bende pkos hastasıyım 2 kez aşılama oldum ikiside tuttu çok şükür bi kızım bı oğlum var şuan, inşallah sizin sürede güzel ilerler olumlu sonuç alırsınız 😊
Yaa yorumunuz beni çok mutlu etti şuan inşallah teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, peki sizin bu süreçte dikkat ettiğiniz önerebileceğiniz şeyler var mıdır acaba

X