Kontakt Lens Asiri buyuk numara gozluk

Kedilitilki

Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2021
23
14
22
Merhabalar, gözlük numaram çok büyük. Beşe altı diyeyim siz anlayın. Böyle büyük numaralar için lens tavsiye edilir mi? Eğer kullanırsam gözümün içine mercek takmış gibi mi olurum yoksa inceltilmiş versiyonları da var mı?

Merhabalar, gözlük numaram çok büyük. Beşe altı diyeyim siz anlayın. Böyle büyük numaralar için lens tavsiye edilir mi? Eğer kullanırsam gözümün içine mercek takmış gibi mi olurum yoksa inceltilmiş versiyonları da var mı?
Lazerle çizdirmeyi düşündünüz mü? Lensler hakkında bilgi sahibi değilim. Ama yaşınız ve şartlarınız uygunsa çizdirin bence

Benim goz numaram 7 ve ileri astigmat vardi 13 yildir lens kullandim seneler gectikce kullanimi zorlasiyor gozlerde asiri kuruluk yapiyor lazer yaptirdim bir ay once fakat yeni sorunlar dogru yaklasik bir derece yakini gorememe sorunu astigmatim cok azda olsa hala var ama miyopum duzeldi

Benim göz numaramda büyük hem miyop hem astigmat var. Oksijen geçirgenlik ozelligi olan lensler var. Onlardan kullanabilirsiniz. Yıllardır kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Astigmat olduğu için lazeri doktorlar ve optikler hala önermiyor.

Benim de gözlerimin numarası büyük ama üzülmeyin bu sitede 12.50 a 13.75 miyop olan duydum hatta benim gözlerim 3/4 numara olsaydı (benim de numaram o civarlarda numaram) bayram ederdim demişti gerisini siz düşünün artık

Merhabaaaa benim arkadaşım kullanıyordu 4-5 falandı galiba tam hatırlamıyorum. Normal gözüküyordu 🤷🏼‍♀️

Bende aynı dertten muzdarip im lens çok kuruluk yapiyor gözlerimde rahat edemiyorum gözlük kullanıyorum ama onunla da rahat değilim ama çizdirmeye de şuan maddi gücüm yok.

Selam benimde gozlerim 5 derece miyop. Suan burun ameliyatı oldugum icin gozluk kullanmam yasak o yuzden daima lens kullaniyorum. Eskiden ara sira ozel gunlerde lens takiyordum simdi hergun enaz 12 saat lens takiyorum. Gözde kuruluk başta ağrı yapiyor. Gözlüğün verdiği net görüşü sağlamıyor. Bide lenslerin kalinliklari numaraya gore degismiyor. Her lens ayni kalinlikta. Gozunuze dikkatli bakan birisi seffaf lens taktiginizi anlayabilir ancak.

X