Aile ve maddiyat yüzünden ayrılan sevgili

saudadeeee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
18
3
Merhaba öncelikle foruma yeni üye oldum şu an mental açıdan zor bir süreç geçiriyorum benden yaşça büyük ablalarım ya da tecrübe sahibi kişiler kırıcı olmadan yardımcı olursa sevinirim. Sevgilimle aynı lisede okuyorduk daha sonrasında bana istek attı bir şekilde konuşmaya başladık ve sevgili olduk. İkimiz de 24 yaşındayız bu arada.5 aydır çok güzel devam eden ciddi bir ilişkimiz vardı ya da ben öyle sanıyordum bilmiyorum. İkimiz de varlıklı diyebileceğim sözü geçen ailelerin çocuklarıyız. Hiç yokluk görmedim buna rağmen onunla beş kuruşsuz kalmaya razı olacak kadar gözüm kördü. Benim okulumdan dolayı uzak mesafe ilişkisi yaşıyorduk bu arada 1.5 ay kaldı mezun olmama. Yurt dışı fırsatım var bölümümden ve İngilizce, Almanca biliyor olmamdan dolayı. Fırsat buldukça en geç 2-3 haftada bir o yanıma geliyordu o gelemezse ben gidiyordum. Kısa bir sevgililik dönemimiz olmasına rağmen birbirimize çok bağlanmıştık. 7/24 telefonda konuşuyorduk bana olan ilgisinde, sevgisinde en ufak sorun yoktu. Sevgilim lise mezunuydu daha doğrusu üniversite kazanıp 2.sınıfta dondurmuş babasının arkadaşının giyim üzerine olan mağazasında çalışıyordu 2 yıldır. Babası biraz daha sabretmesi gerektiğini mağazayı devralacağını söylüyordu bu vaadiyle işten çıkmasına izin vermiyordu. İlk başlarda sevgilim beni babasıyla tanıştırmak istediğinde babası istememişti. İstememesinin sebebi de babasının daha önce başından mutsuz 2 evlilik geçmiş olması. Sevgilim tavır koyunca benimle tanıştı ve bizi destekliyor gibi görünüyordu. Ben babasının beni istemediğinin farkındaydım ona dile getirdiğimde de bizim aşkımızın tüm engelleri aşmaya yeteceğini bensiz bir hayat düşünemediğini söylüyordu. Benim için o da çok büyük fedakarlıklar yaptı. Yanıma gelebilmek için haftalarca izinsiz çalıştığı günler oldu, bir gün bile küs uyumadık, büyük kavgalarımız olmadı. Haftaya da normal şartlarda yanıma gelecekti ay sonunda da mezuniyet baloma katılacaktık. Bu süreçte de çevresindeki herkes ve tüm akrabaları benden haberdardı. Mezun olduktan sonra yanına taşınmamı istiyordu eğer ayrılmasaydık 2 ay sonra yanına taşınacaktım. Direkt evlilik odaklı ikimiz de düşünmüyorduk hem işlerimizin düzene girmesini istediğimiz hem de yaşımızın biraz daha ilerlemesini düşündüğümüz için. Yani, hiçbir şekilde onu evliliğe zorlamadım. Hep onun işi ve hayatı konusunda çözüm odaklı yaklaşıp elimden geldiğince yanında olmaya çalıştım. Kimse için yapmayacağım fedakarlıklar yaptım. Daha sonra 1 hafta öncesinde sevgilim kuzeninin nişanı için 4 günlüğüne Almanya'ya gitti. İnterneti olmadığı için gün içerisinde normal zamanlardaki gibi çok sık konuşamasak da konuşuyorduk. tam Türkiye'ye döneceği gün bana soğuk yapmaya başladığını hissettim. Ne olduğunu sorduğumda hasta ve yorgun olduğunu bir sorun olmadığını söyledi. Bende anlayışlı davranmam gerektiğini düşünerek üstüne düşmedim. Türkiye'ye indikten sonra da çok kısa bir telefon görüşmemiz oldu. Bana hiçbir açıklama yapmadan birden ikimizin olan profil fotoğrafını tek kendi fotoğrafı yaptı. Tekrar sorunun ne olduğunu sorduğumda ''Bizden olacağına inanmıyorum oldurmaya çalışıyorum olduramıyorum. Ciddi ilişki adamı değilmişim.'' tarzı bir açıklama yaptı ve beni tüm sosyal medya hesaplarından çıkarttı. Ortak çevremizle iletişime geçtiğimde babasının ve baba tarafının benden ayrılması için baskı yaptığını, babasının eğer benimle olursa maddi desteği keserim gibi bir tehditle ona yaklaştığını öğrendim. Ayrıldığımız gün bana ait her şeyi sildiğini öğrendim. Benim hakkımda da ''X'le bir daha olmaz babamlar onunla ayrıldığım için çok mutlu her zaman sevmek yetmiyor.'' dediğini öğrendim. Annesiyle normalde görüşmüyordu babası istemediği için annesi onun iş konusunda tutunamayacağını söylemiş ve yurt dışına git tavsiyesi vermiş. Bu arada herhangi bir yabancı dili yok, diploması yok. Mağazada çalışırken de işi küçümseyen, söylenen bir yapısı vardı. En az 3-4 sene gitmeye uğraşacağının ve kesin olmadığının da farkında. Zaten dediğim gibi en az 4-5 sene evlilik gibi bir düşüncemiz yoktu her genç gibi sadece hayalini kuruyorduk. Benden ayrıldığından beri yemek yiyemiyorum, uyuyamıyorum kısacası onun beni bu kadar hızlı silmiş olması çok zoruma gidiyor. Bensiz bir saniye bile geçirmek istemeyen iş yerindeyken bile görüntülü konuştuğum biriydi varlığımın ona güç verdiğini söylerdi. Bu konuyu annemle paylaştığımda da ''Mutsuz olursunuz o çocuk babasına bel bağlayan birisi sorumluluk bilinci yok.'' diyor. Ama ben onu gerçekten çok seviyorum. Daha ayrılalı 1 hafta oldu ama bu sessizlik ve onsuzluk beni çok yıpratıyor. Uzun olduysa şimdiden özür dilerim derdimi kimseyle paylaşamıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. İlk düşündüğüm şey beni aldattığıydı ama böyle bir durum söz konusu değil.

Son düzenleme:
Liseden mezun olmak üzeresiniz yani 17-18 yaşlarındasınız ve muhtemelen ilk ya da 2. ilişkiniz hemen evlilik düşünmenize gerek yok çok çabuk kaptırmışsınız kendinizi 5 aylık bir ilişkide. Daha karşınıza kimler çıkacak belli değil üniversiteye gidip önce elinize mesleğinizi alın yoksa kimle evlenirseniz evlenin çok zorlanırsınız ve ezilirsiniz

Liseden mezun olmak üzeresiniz yani 17-18 yaşlarındasınız ve muhtemelen ilk ya da 2. ilişkiniz hemen evlilik düşünmenize gerek yok çok çabuk kaptırmışsınız kendinizi 5 aylık bir ilişkide. Daha karşınıza kimler çıkacak belli değil üniversiteye gidip önce elinize mesleğinizi alın yoksa kimle evlenirseniz evlenin çok zorlanırsınız ve ezilirsiniz
İkimiz de 24 yaşındayız üniversite mezuniyetime 1.5 ay kaldı. Yaşımızı yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

lise değil üniversite, çocuk ünversiteyi 2. sınıfta dondurup 2 yıldır da çalıştığına göre 4 yıllık bölümü bitirecek zaman bile geçmiş.

ama evet 5 aylık ilişki için bu kadar dram fazla

konu sahibi,
çocuk ilişkiyi yaşarken siz daha öğrenciydiniz
şu anda siz neredeyse üniversite mezunusunuz onun düzgün bir işi yok siz iş güç de bulur fark atarsanız egosu incinir Türk erkeği
ayrıca herkes bir şekilde y.dışına gitme derdinde belki orada bi kız filan da buldularsa oradan yürümek aklına yatmış olabilir
babasının sizi istememesi bundan bile olabilir.

önünüze bakın, geçer, biliyorum aa geçmeyecek gibi geliyordur ama geçer, merak etmeyin.

İkimiz de 24 yaşındayız üniversite mezuniyetime 1.5 ay kaldı. Yaşımızı yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.
Bak başından belli etmiş kendini,biraz üzülürsün ama geçer.Şu anda önceliğin kendi hayatın olmalı,iş güç sahibi olduktan sonra önündeki maçlara bakacaksın artık.

lise değil üniversite, çocuk ünversiteyi 2. sınıfta dondurup 2 yıldır da çalıştığına göre 4 yıllık bölümü bitirecek zaman bile geçmiş.

ama evet 5 aylık ilişki için bu kadar dram fazla

çocuk ilişkiyi yaşarken siz daha öğrenciydiniz
şu anda siz neredeyse üniversite mezunusunuz onun düzgün bir işi yok siz iş güç de bulur fark atarsanız egosu incinir Türk erkeği
ayrıca herkes bir şekilde y.dışına gitme derdinde belki orada bi kız filan da buldularsa oradan yürümek aklına yatmış olabilir
babasının sizi istememesi bundan bile olabilir.

önünüze bakın, geçer, biliyorum aa geçmeyecek gibi geliyordur ama geçer, merak etmeyin.
İlk defa ailelerin tanıştığı, evlilik hayalleri kurulan bir ilişki yaşıyorum daha önce böyle bir ilişki yaşamamıştım. Onun da ilk ciddi ilişkisi bendim. 5 ay bile bana 5 yıl gibi geldi inanın. Her anımız birlikteydi. Tüm hayatımı ona göre şekillendirmiştim o da aynı şekilde. O yüzden bu kadar zorlanıyorum sanırım.

İlk defa ailelerin tanıştığı, evlilik hayalleri kurulan bir ilişki yaşıyorum daha önce böyle bir ilişki yaşamamıştım. O yüzden 5 ay bile bana 5 yıl gibi geldi inanın. Her anımız birlikteydi. Tüm hayatımı ona göre şekillendirmiştim o da aynı şekilde. O yüzden bu kadar zorlanıyorum sanırım.
abartmasanız?

5 ayda ne ara aileler tanıştı?

zaten 4-5 sene evlenmeyiz diyorsunuz- ki evlenemezsiniz de,
hadi aileler tanışsın kimle arkadaşlık ediyorsunuz bilsin diyelim (yeni nesil böyle hadi, öyle terchi ettiniz diyelim) daha okul bitmemiş, ev geçindirecek iş yok, 4-5 sene bir süreç öngörülüyor, belki birlikte yaşayınca nefret edecektiniz birbirinizden ortada bir kesinlik yok, bu tanışma sanki söz kesilmiş nişan takılmış gibi ciddiye alınacak bir tanışma değil olmamalı.

daha önce böyle ilişki yaşamayın tabii bir zahmet, daha yaşınız kaç.

bir de tüm hayatını size göre şekillendirmek nedir izinsiz çalışıp,1 günlük izinlerini biriktirip, ancak o şekilde 2-3 gün üst üste izin alıp yanınıza gelmek mi? haftada 6 gün çalışıp asgari ücret belki alan birisiyle evlenip böyle romantik romantik "tüm hayatını bana göre şekillendiriyor" dmeye kaç sene devam ederdiniz sanıyorsunuz?

ailesi istemiyor, daha askere gitmemiş, mesleği yok, diploma yok, bu adam size bir gelecek sunamayacağnın farkında daha kendini kurtaramamış çünkü kapağı y.dışına atmaya çalışıyor. siz de hele 2 sene haftada 6 gün günde 12 saat asgari ücretle çalışın siz de bi' aydınlanma yaşarsınız.

"İlk başlarda sevgilim beni babasıyla tanıştırmak istediğinde babası istememişti. İstememesinin sebebi de daha önce başından mutsuz 2 evlilik geçmiş olması."
Kimin başından iki evlilik geçmiş? Onu anlayamadım ben.

2 ayrı kadına nafaka mı ödüyor?
Evet, mal varlığının çoğunluğunu iki evliliğinde harcamış. Şu 3 senedir falan durumunu toparlayabilmiş. Kısacası babasının da düzenli bir yaşantısı yok. Aynı şehirde olmalarına rağmen sevgilim tek yaşıyordu. BU yüzden ne oğlunun ne kızının asla evlenmesini istemiyordu.

İlk defa ailelerin tanıştığı, evlilik hayalleri kurulan bir ilişki yaşıyorum daha önce böyle bir ilişki yaşamamıştım. Onun da ilk ciddi ilişkisi bendim. 5 ay bile bana 5 yıl gibi geldi inanın. Her anımız birlikteydi. Tüm hayatımı ona göre şekillendirmiştim o da aynı şekilde. O yüzden bu kadar zorlanıyorum sanırım.
24 yaşında ilk ciddi ilişkinin olması çok normal deseydin 35-40 yaşındayım ilk kez ilişkim oldu tamam da senin yaşlarında sevgilisi hiç olmamış bir sürü insan var

Kiyamam sana ❤️bilirim o eksiklik hissi çok cok kötüdür. Ama senin arkanda duramayan birini koca diye almanda mantiksizdi. Seni bugun olmazsa yarin yari yolda birakirdi inan bana bir ablan olarak söylüyorum…. Bu şekilde defolup gitmesi kötü evet ama demekki ondan ondan olmaz. Ha bir de bir dahaki sefere tüm kalbinle 100% güvenme kuzum….. insanlar daha dogrusu erkekler malesef bu konuda çok acimasiz olabiliyorlar. Zaman ver kendine ve önüne bak… daha kimler kimlerrrrr cikar karsina ❤️

Kiyamam sana ❤️bilirim o eksiklik hissi çok cok kötüdür. Ama senin arkanda duramayan birini koca diye almanda mantiksizdi. Seni bugun olmazsa yarin yari yolda birakirdi inan bana bir ablan olarak söylüyorum…. Bu şekilde defolup gitmesi kötü evet ama demekki ondan ondan olmaz. Ha bir de bir dahaki sefere tüm kalbinle 100% güvenme kuzum….. insanlar daha dogrusu erkekler malesef bu konuda çok acimasiz olabiliyorlar. Zaman ver kendine ve önüne bak… daha kimler kimlerrrrr cikar karsina ❤️
Çok teşekkür ederim, umarım bir an önce onu unutabilirim karşıma hayırlı birisi çıkar...

Evet, mal varlığının çoğunluğunu iki evliliğinde harcamış. Şu 3 senedir falan durumunu toparlayabilmiş. Kısacası babasının da düzenli bir yaşantısı yok. Aynı şehirde olmalarına rağmen sevgilim tek yaşıyordu. BU yüzden ne oğlunun ne kızının asla evlenmesini istemiyordu.

Saçmalığa bakın! Kendi 2 defa evlenip boşanmış diye herkesin boşanacağını düşünüyor yada kıskanıyor.
Birde çocuklar şimdilik babalarını dinleyip evlenmedi diyelim ne zamana kadar bekar kalacaklar yada ne yapacaklar oda ayrı konu.

Neyse kadınların onu boşanmakta ne kadar haklı oldukları ortada. Baya problemli kafa yapısına sahip.

Saçmalığa bakın! Kendi 2 defa evlenip boşanmış diye herkesin boşanacağını düşünüyor yada kıskanıyor.
Birde çocuklar şimdilik babalarını dinleyip evlenmedi diyelim ne zamana kadar bekar kalacaklar yada ne yapacaklar oda ayrı konu.

Neyse kadınların onu boşanmakta ne kadar haklı oldukları ortada. Baya problemli kafa yapısına sahip.
aman çocukları zengin bir karı/kocaya, 4 4 lük düğün masraf filan yapana denk gelse gayet ister
o kendisinden altın eşya şu bu isteyen olmasın diye istemiyordur kimsenin evlenmesini, bir de bekar olurlarsa yarın bir gün tepelerine çökebilir, geline/damada çökmek zor şu devirde.

X