Aşırı derecede takıntılı kıskançlık

Başka bir durum yoksa durduk yere bu kadar abarti kiskanclik ozguvensizlik diye dusunuyorum muhtemelen kendinizle derdiniz. Yani spor yapin, bakim yapin, kendinizi sevip begenirseniz gecebilir.

Herşey bu kadar düzgünken bu aşırı kıskançlığın iki sebebi olmalı. Ya psikolojiniz bozuldu ya da kendinize bile kabul etmek istemediğiniz şüphe uyandırıcı durumlar yaşadınız. Kabullenmek zor olduğu için bilinçaltında bastırıyorsunuz. Başka ne olabilir?
Ben de böyle düşünüyorum. Önceden hiç kıskanç değilken eski eşimi aşırı kıskanıyordum, güvenilmeyecek bir şeyini yakalamasam da güvenmiyordum ve sevgisini, değerini hissetmiyordum.

Herşey bu kadar düzgünken bu aşırı kıskançlığın iki sebebi olmalı. Ya psikolojiniz bozuldu ya da kendinize bile kabul etmek istemediğiniz şüphe uyandırıcı durumlar yaşadınız. Kabullenmek zor olduğu için bilinçaltında bastırıyorsunuz. Başka ne olabilir?
Ya da aşırı ozgüvensizlik ...

Yahu Ablacığım bir tarafınız mi kaşınıyor . Adam ne güzel evine ekmek getiriyor, öyle kötü davranışı da yokmuş bildiğim kadarıyla . Boylu poslu yakışıklıymış bide . Git kocanın keyfini çıkar ya ne kafanda kurup kurup duruyorsun?

Ben adama değil de sana üzüldüm çünkü eski sevgilime karşı bende böyleyim ve bir süre sonra saçlarım dökülmeye cildim dökülmeye başlamıştı o zamanlar hayatımın en zor yıllarıydi lise öğretmeniydi ve çok samimi olan biriydi herkesle lise son kızlardan o kadar aşık olan kız vardı ki .. kulağımla duyuyodum delirme eşiğinde ayrıldım Allah'ıma çok şükür şimdi eşim herkesle çok mesafeli ve ciddi bir insan eski sağlığıma mutluluğuma kavuştum resmen

Bir şeyler görüp sezmişsiniz bence ama buraya bile dökememişsiniz. Sizde özgüven problemine sebep olmuş. Kendinize dürüst olarak bir psikoloğa gidin öncelikle. İkinci olarak da insan henüz yaşanmayanı, yaşanacakmış gibi davranır inanırsa illaki yaşar. Bunları hayatınıza siz çekersiniz

Selam kizlar. Bende son 5 -6 aydır oluşan bır durumdan bahsedip sizlerden destek almak istiyorum.

Bende aşırı derecede kıskançlik oluşmaya başladı. Eşimi herkesten , kendi yakınlarım, onun yakinlari, yolda yürüyen insanlardan dahi kıskanıyorum. Önceden yoktu.(Çünkü eskiden olan bir kaç durumu düşündüğümde - mesela herhangi bir komşuyla konuşması gibi -şimdi olsa kıyametler kopar rezillik çıkarırım) hatta aklıma geldikçe söylenip söylenip duruyorum eşime tartışma kavga çıkıyor.

Bunu tetikleyecek hiçbir şey olmadı. 8 yıllık evliyim eşimin asla başka bir kadın vs olmadı.

Çalışır kuruşuna kadar bana bırakır , karışmaz nereye gittin ne harcadın demez tek istediği benim bu sürekli konuşup herşeyi uzatıp sorun çıkarmayı birakmam.

Ama ben çok sıkıyorum sürekli tartışma kavga çıkıyor bu sebepten genelde. Parfüm bile sıkmaz , ben demesem diş fircalamaz ama yakışıklı boyu posu var

Bir yere gidiyor mesela biri baktı mi birine o bakar mı diye düşünmekten kafayı yiyorum. Birine bakma ihtimali bile beni sinir krizine sokuyor. Biri konuşurken bakıyor ya , sanki ona hayran hayran aşık aşık bakiyormus hissediyorum(aslında normal bakıyor) bakmasın yani hiç bir şekilde.

Girdiği bir ortamda mesela örnek seçim zamanı ilçemiz de hani toplanip başkan konuşuyor ya açık alanda vs. Videoda gördüm kavga kıyamet koptu iki adım ötesinde bı bayan vardı diye. Hiç mi otobüse bindiğinde yanında sağında solunda erkek olmuyor mu falan dedi haklı olarak ama ben o an çok sinirlenmiştim günlerce sürdü o durum. Şuan saçma geliyor tabi. Ama eminim şuan olsa gene aynı şeyleri yaparim

Birşeyi uzata uzata konuşma huyum var bir konu bende asla kapanmaz devamlı konuşuyorum üstüne

Çevremde birebir şahit olduğum aldatma olayları tamamen bozdu psikolojimi sanırım.

Elimde olmadan yapıyorum bunu nasıl başa çıkabilirim
Kimdi o az önce kadın sorun çıkarmaz, kolay kolay evliliğini bozmaz kesin sorun erkektedir diyen abla 😂😂😂

X