AŞIRI İLGİDEN BUNALDIM

sisypos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2024
31
24
24
Herkese Merhaba benim bir sorum var, lütfen sizin fikrinizi almam gerek
yaklaşık 9 aylık bir ilişkim var, ve ben kaçıngan bağlanma problemi olan biriyim bu nedenle genellikle aşırı duygu içeren ya da romantik yüklü ilişkilerde çok zor barınabiliyorum ama ben bunu sevgilim ile aştım ve onu çok seviyorum, her neyse bundan bağımsız olarak erkek arkadaşım kıskanç bir insan değildir normalde arkadaşlarla görüşmeme vs hiçbir müdahalede bulunmaz ki izin istemem zaten yalnızca bildiriririm, ancak geçen gün bir kız arkadaşım bana mesaj attı ve arkadaşımı telefona kaydetme şeklimden dolayı benimle kavga etti benden başka kimseyle bu kadar samimi olmanı istemiyorum diye , sadece en çok ilgiyi ona göstereyim istiyor ancak bende ilgi gösteremeyen bir insanım bu sebepten çok defa kavga ediyoruz ben ne yapıcammm.

Son düzenleme:
Herkese Merhaba benim bir dersim var, lütfen sizin fikirlerinize ihtiyacım var.
Benim size ufak bir sorum olucak, yaklaşık 9 aylık bir ilişkim var, benim kaçıngan bağlanma problemim var ve bu nedenle genellikle aşırı duygu içeren ya da romantik yüklü ilişkilerde çok zor barınabiliyorum ama ben bunu sevgilim ile aştım ve onu çok seviyorum, her neyse bundan bağımsız olarak erkek arkadaşım kıskanç bir insan değildir normalde arkadaşlarla görüşmeme vs hiçbir müdahalede bulunmaz ki izin istemem zaten yalnızca bildiriririm, ancak geçen gün bir kız arkadaşım bana mesaj attı ve arkadaşımı telefona kaydetme şeklimden dolayı benimle kavga etti benden başka kimseyle bu kadar samimi olmanı istemiyorum diye , sadece en çok ilgiyi ona göstereyim istiyor ancak bende ilgi gösteremeyen bir insanım bu sebepten çok defa kavga ediyoruz ben ne yapıcammm. Acaba psikolojik problemleri mi var anneden ya da aileden ya da herkes mi böyle bilmiyorum
Herkesin bir derdi var durur içerisinde😁

Yani bir tepki üzerinden çocukluk travmasına bağlamak haksız yargılama gibi geliyor bana, doktor değiliz teşhis koyalım hakim değiliz yargılayalım. Yapısal bir şey bu. 15 yaşında tepkiler verdiğimiz şeye 45 yaşında güler geçeriz.

Herkes kendi açısından haklı, sınırlarını koy, gül geç . Eğer sen uyum sağlanamadığını düşünüyorsan ikinizin de vakti değerli daha uyumlu olacağın biri ile görüşmelisin🌸

Bence o da problemli, normal bir erkek gibi değil.
Normal erkek ne?
Bence ortalama bir testosteron seviyesi olan bir erkek daha düz oluyor. Bilimsel değil bence

İlgi gösteremeyen bir insanım deyip karşı tarafın çocukluk travmasina inecek kadar kendinizde sorun gormemeniz ilginç :)

İlgili biri aynı ilgiyi karşı taraftan da bekler haklı olarak ve alamadığında hırçınlaşır çünkü yorulur, bir ilişkiyi tek kişi motive edip canlı tutamaz öyle değil mi?

Sevgiliniz de uyarı sinyalleri vermeye başlamış.

İlgi gösteremeyen bir insanım deyip karşı tarafın çocukluk travmasina inecek kadar kendinizde sorun gormemeniz ilginç :)

İlgili biri aynı ilgiyi karşı taraftan da bekler haklı olarak ve alamadığında hırçınlaşır çünkü yorulur, bir ilişkiyi tek kişi motive edip canlı tutamaz öyle değil mi?

Sevgiliniz de uyarı sinyalleri vermeye başlamış.
Biz birlikte çift terapisine gidiyoruz, ben kendimdeki sorunları çok farkındayım ve inanın çok çabalıyorum bunun için ama yeterli gelmiyor sanırım ve ben çabalamayı sürdürdükçe böyle basit şeylerle üzerime gelmesi beni üzüyor

benim erkek arkadaşım kaygılı ben kaçıngan sıkıntılı oluyor boğazını sıkıyormuşcasına bi his çünkü ben onun kaygılarını tetikliyorum o da benim özgürlüğümü sürmez sanıyorum sürmüyor bak buraya yazarken bile ayrıldım çoçuktan 😁

benim erkek arkadaşım kaygılı ben kaçıngan sıkıntılı oluyor boğazını sıkıyormuşcasına bi his çünkü ben onun kaygılarını tetikliyorum o da benim özgürlüğümü sürmez sanıyorum sürmüyor bak buraya yazarken bile ayrıldım çoçuktan 😁
Evet işte sanırım en iyi sen anlayabilirsin beni senin erkek arkadaşında bu şekilde mi peki?
Ayrıca kız arkadaşlarımla görüştüğüm zamanlarda vs asla aramaz rahatsız etmez beni ya da ailemle geçirdiğim vakitlerde… yalnızca şunu dile getirir onlarla vakit geçirdiğin kadar benimle geçirmiyorsun onlarla gülüyorsun ama benimle şöylesin böylesin.. ama asla söylediği gibi değil, biz aşırı kaliteli güzel vakit geçiriyoruz birlikte çok eğleniyoruz, film müzik vs zevklerimiz aynı ama tek sorunumuz bu işte

Evet işte sanırım en iyi sen anlayabilirsin beni senin erkek arkadaşında bu şekilde mi peki?
Ayrıca kız arkadaşlarımla görüştüğüm zamanlarda vs asla aramaz rahatsız etmez beni ya da ailemle geçirdiğim vakitlerde… yalnızca şunu dile getirir onlarla vakit geçirdiğin kadar benimle geçirmiyorsun onlarla gülüyorsun ama benimle şöylesin böylesin.. ama asla söylediği gibi değil, biz aşırı kaliteli güzel vakit geçiriyoruz birlikte çok eğleniyoruz, film müzik vs zevklerimiz aynı ama tek sorunumuz bu işte
daha beter kaygılı işte korkuyo sürekli bir panik halinde kıskanç aptal saptal hareketleri var az önce benim ona gösterdiğim ilginin ona yetmedıgını kaygılarının tetıklendıgınden bahsetti onu kaygılarını tetıklemeyecegım diye ben kendı karakterimden ödün veremem aşırı ilgi bekliyo mesela hayatımın merkezi onu yapmamı bekliyor ama kusura benim hayatımın merkezi sadece ben olabilirim kraliçe benim dedim küs şuan kafamı dinlerim bi kaç gün iyi oldu, diyeceğim o ki sende değişmezsin o da insanlar kendılerını değiştiremez bu tarz konularda

Biz birlikte çift terapisine gidiyoruz, ben kendimdeki sorunları çok farkındayım ve inanın çok çabalıyorum bunun için ama yeterli gelmiyor sanırım ve ben çabalamayı sürdürdükçe böyle basit şeylerle üzerime gelmesi beni üzüyor
9 aylık ilişkidemi çift terapisine gidiyorsunuz.Nasil gidiyor? Sizce doğru kişimi bu.Bence insanlar ya tek başına gider terapiye yada evlilik uzun ilişkilerdeki sorunlar için ilişki anlamında bakarsak.Yani 9 ayda terapi almak.Tabi olabilir de siz bana bakmayın.Sadece ben cabalamayi sürdürdüklçe böyle basit şeylerle üzerime gelmesi cümlenize enine boyuna bakın.Destek gerek demi sizin bağlanma seklinizdeki engelleri kaldırmak için tam destek.Konuda göremedim.Sizce doğru kişi olmayabilirmi şu an hayatınızdaki kişi ?

9 aylık ilişkidemi çift terapisine gidiyorsunuz.Nasil gidiyor? Sizce doğru kişimi bu.Bence insanlar ya tek başına gider terapiye yada evlilik uzun ilişkilerdeki sorunlar için ilişki anlamında bakarsak.Yani 9 ayda terapi almak.Tabi olabilir de siz bana bakmayın.Sadece ben cabalamayi sürdürdüklçe böyle basit şeylerle üzerime gelmesi cümlenize enine boyuna bakın.Destek gerek demi sizin bağlanma seklinizdeki engelleri kaldırmak için tam destek.Konuda göremedim.Sizce doğru kişi olmayabilirmi şu an hayatınızdaki kişi ?
Hayır aslında ben 1 yıldır kişsel zaten gidiyorum terapiye, ona da durumumu açıkladım bu şekilde diye aslında farkında bunu ve o da elinden geldiğince beni anlamaya çalışıyor, asla kötü bir insan değil sevgilim belkide bende onu tetikliyorum ve bu sürekli olan bir durum değil bazı zamanlar oluyor. Biz sadece bir kere gittik çift terpisine ve terapistler evlilik ya da ciddi durumlar öncesinde kişilerin çift terpisine gitmesini destekliyor ki bende bu kanıdayım, bir anda kestirip atmak istemiyorum asla yapamam onu seviyorum

Hayır aslında ben 1 yıldır kişsel zaten gidiyorum terapiye, ona da durumumu açıkladım bu şekilde diye aslında farkında bunu ve o da elinden geldiğince beni anlamaya çalışıyor, asla kötü bir insan değil sevgilim belkide bende onu tetikliyorum ve bu sürekli olan bir durum değil bazı zamanlar oluyor. Biz sadece bir kere gittik çift terpisine ve terapistler evlilik ya da ciddi durumlar öncesinde kişilerin çift terpisine gitmesini destekliyor ki bende bu kanıdayım, bir anda kestirip atmak istemiyorum asla yapamam onu seviyorum
Bende kötü bir insan demedim ayrılın demedim yorumumda yok böyle kelimeler asla yapamazsınız çok seviyorsunuz anladım zaten mutluluklar dilerim.

Bende kötü bir insan demedim ayrılın demedim yorumumda yok böyle kelimeler asla yapamazsınız çok seviyorsunuz anladım zaten mutluluklar dilerim.
Yok yanlış anlamayın ben siz böyle dediniz demedim yalnızca açıklamay çalışıyorum destekleyici bir insan ben çok çabuk tetikleniyorum o kadar

Yok yanlış anlamayın ben siz böyle dediniz demedim yalnızca açıklamay çalışıyorum destekleyici bir insan ben çok çabuk tetikleniyorum o kadar
Yanlış anlamadım 😂Destekleyici insan ise ne güzel terapide iyi gider umarım aşarsınız hallolur terapiyi bende destekliyorum buna hiç lafım yok her türlü destek güzel bir şey.Ben 9 aydır ilişki sorunlarınız için terapi alıyorsunuz diye yanlış anlamış olabilirim sizde yanlış anlamayın beni sorun yok.

Herkese Merhaba benim bir sorum var, lütfen sizin fikrinizi almam gerek
yaklaşık 9 aylık bir ilişkim var, ve ben kaçıngan bağlanma problemi olan biriyim bu nedenle genellikle aşırı duygu içeren ya da romantik yüklü ilişkilerde çok zor barınabiliyorum ama ben bunu sevgilim ile aştım ve onu çok seviyorum, her neyse bundan bağımsız olarak erkek arkadaşım kıskanç bir insan değildir normalde arkadaşlarla görüşmeme vs hiçbir müdahalede bulunmaz ki izin istemem zaten yalnızca bildiriririm, ancak geçen gün bir kız arkadaşım bana mesaj attı ve arkadaşımı telefona kaydetme şeklimden dolayı benimle kavga etti benden başka kimseyle bu kadar samimi olmanı istemiyorum diye , sadece en çok ilgiyi ona göstereyim istiyor ancak bende ilgi gösteremeyen bir insanım bu sebepten çok defa kavga ediyoruz ben ne yapıcammm. Acaba psikolojik problemleri mi var anneden ya da aileden ya da herkes mi böyle bilmiyorum

geçen gün bir kız arkadaşım bana mesaj attı ve arkadaşımı telefona kaydetme şeklimden dolayı benimle kavga etti
Arkadaşınızı telefona nasıl kaydetmiştiniz ?

Yani normal ilgi ne derece gösterilir bilemiyorum ama bana normal gelen ilgi oranı bazı arkadaşlarıma göre az geliyor ama benimde karakterim bu bir yere kadar değiştirebilirim
Eğer karakteriniz buysa yapacak bir şey yok. Sevgiliniz sizi ya olduğunuz gibi kabul eder yada ilişkiyi bitirir. Bende karakter olarak ilgi göstermeyi seven biri değilim o yüzden sizi çok iyi anlıyorum.

X