Ata'm ve eşi Latife Hanım

GeceDeniz

muallaktayım
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2007
133
0
45
Hepimiz biliriz Atatürk'ü tanımayan okumayan yok aramızda.Hepimizde çok sevceriz onu peki ya Latife Hanım'ıtanıyan bilen hayatına dair bir bilgiye sahip olan var mı aramızda?yok dediğinizi duyar gibiyimçünkü bende bilmiyordum hayatına dair hiç birşey sadece Atamız evlendi okadar peki ne kadar evli kaldı?Latife hanım kaç yaşındaydı?hııııııııı
bunlar hiç öğretildi mi?Hayır tabiki peki neden niye arkaya itildi bu kadın peki ne zaman öldüğünü bilen var mı?ben doğduğum sene ölmüş 1978 .
2Sene evli kalmışlar Atamızla peki sebeblerini bilen var mı?bu kadın suçlumuydu bu kadar da hayatdan sildiler nerdeyse ben ta ki LATİFE HANIM kitabını okuyana kadar bilmiyordum bunları aşklarını Atamızın mezarına bile ziyarete gidememesini evivin penceresinden dolma bahçe sarayına bakarken Atamıza nasıl içinin yandığını öldüğünde kasasından nikah yüzüklerinin çıktığını ve onu hep sevdiğini bilen var mı aramızda ................
ben utandım kendimden onu silmeye çalışanlar da utansın:1shok:

daha önce latife hanım ile ilgili birkaç kitap okumuştum . Atatürk'e yıllarca hatta ölümüne dek süren bağlılığına hayran kaldım.ipek çalışlar'ın latife hanım kitabını okumadım. ama okumayı çok istiyorum....

ben okudum Latife Hanım'ı çok güzel bir kitap. Latife Hanım hakkında çok şey öğrendim a.s

X