Atanma /Formasyon / KPSS

Neydiney

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2017
875
625
Herkese merhaba.

Uzun zaman sonra hayalim olan Okul Öncesi Öğretmenliği için bir şansım oldu ve Açık Öğretim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü açıldı ve kayıt oldum. Normal şartlarda formasyon aldığımız zaman Okul Öncesi Öğretmeni olarak atanma hakkımız varmış, MEB'i arayarak öğrendim.

Fakat formasyon kalkmak üzere bildiğiniz gibi. Hatta bazı üniversiteler formasyon vermeyi bıraktılar şimdiden. Ben mezun olana kadar kalkmış olacaktır en azından. Söylentiler ise aldı başını gitti. Bundan sonra yalnızca Eğitim Fakültesi Mezunları öğretmen olabilecek şeklinde söylentiler.. Okul Öncesi de zorunlu yapılmak isteniyor, yani hayal ettiğim mesleğe yaklaşmış sayılabilirim belki de..

MEB Bakanının yaptığı açıklamayı bu şekilde yorumlayanlar oldu. Bu duruma biraz üzüldüm, çünkü uzun zaman sonra hayalimi gerçekleştirme fırsatı doğmuşken bu şekilde olabilir mi diye bir korku sardı beni. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Herkese merhaba.

Uzun zaman sonra hayalim olan Okul Öncesi Öğretmenliği için bir şansım oldu ve Açık Öğretim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü açıldı ve kayıt oldum. Normal şartlarda formasyon aldığımız zaman Okul Öncesi Öğretmeni olarak atanma hakkımız varmış, MEB'i arayarak öğrendim.

Malum Okul Öncesi zorunlu yapılmak isteniyor, yani hayal ettiğim mesleğe yaklaşmış sayılabilirim belki de..Fakat formasyon kalkmak üzere bildiğiniz gibi. Hatta bazı üniversiteler formasyon vermeyi bıraktılar şimdiden. Ben mezun olana kadar kalkmış olacaktır en azından. Söylentiler ise aldı başını gitti. Bundan sonra yalnızca Eğitim Fakültesi Mezunları öğretmen olabilecek şeklinde söylentiler.. Okul Öncesi de zorunlu yapılmak isteniyor, yani hayal ettiğim mesleğe yaklaşmış sayılabilirim belki de..

MEB Bakanının yaptığı açıklamayı bu şekilde yorumlayanlar oldu. Bu duruma biraz üzüldüm, çünkü uzun zaman sonra hayalimi gerçekleştirme fırsatı doğmuşken bu şekilde olabilir mi diye bir korku sardı beni. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.
Edebiyat öğretmeniyim formasyonumu 2014te almıştım.Ben de senin gibi auzef çocuk gelişimine kaydoldum.Açıkçası bakanın konuşmasından sadece eğtim mezunları diye bir şey anlamadım ben.Bir de şunu biliyorum ki Meb kafasına göre her an her şeyi değiştiriyor.O yüzden pek de takılmamak lazım.

2023'e kadar mezun olanlar alabilecek formasyon benim anladığım kadarıyla. Bahsettiğiniz okulun facebook gruplarında çok konuşuldu bu konu, bir göz atın isterseniz.

Formasyon olmasa da yüksek lisansla öğretmen olabileceksiniz yine. Belki bir tık daha uzun sürer ama bir yolu bulunur.

Bir bitirmeye yaklaşın da o zamana kadar kim öle kim kala, ilk dönemin yarısı daha.

Herkese merhaba.

Malum Okul Öncesi zorunlu yapılmak isteniyor, yani hayal ettiğim mesleğe yaklaşmış sayılabilirim belki de..Fakat formasyon kalkmak üzere bildiğiniz gibi. Hatta bazı üniversiteler formasyon vermeyi bıraktılar şimdiden. Ben mezun olana kadar kalkmış olacaktır en azından. Söylentiler ise aldı başını gitti. Bundan sonra yalnızca Eğitim Fakültesi Mezunları öğretmen olabilecek şeklinde söylentiler.. Okul Öncesi de zorunlu yapılmak isteniyor, yani hayal ettiğim mesleğe yaklaşmış sayılabilirim belki de..

Şunu da ekleyeyim ben okulu bitirdim formasyon vermiyoruz artık dediler iki ay sonra vazgeçtik veriyoruz deyip 3 ay içinde formasyonu verdiler:)Yani mezun olana kadar neler olacak neler.

Aöf 4 yıllık kapandı çocuk gelişimi 2 yıllık fakülde yine başka yerden mi lisans tamamlıycaksınız?

Aöf 4 yıllık kapandı çocuk gelişimi 2 yıllık fakülde yine başka yerden mi lisans tamamlıycaksınız?
Ne kapanması bu yıl İstanbul Üniversitesi açıktan 4 yıllık Çocuk Gelişimi bölümü açtı.Kayıtlıyım şu an.Finaller var Ocak ayında.

Ne kapanması bu yıl İstanbul Üniversitesi açıktan 4 yıllık Çocuk Gelişimi bölümü açtı.Kayıtlıyım şu an.Finaller var Ocak ayında.

Bir paylaşım sayfası mı açsak acaba? 13 bin kişi almışlar, burda da üç beş kişi varızdır. Not falan paylaşırız. Gerçi bu sene bana çok kolay geldi ama yardımımız dokunur yine de birbirimize.

Bir paylaşım sayfası mı açsak acaba? 13 bin kişi almışlar, burda da üç beş kişi varızdır. Not falan paylaşırız. Gerçi bu sene bana çok kolay geldi ama yardımımız dokunur yine de birbirimize.
Olabilir tabi. Finallere de az kaldı zaten. Peki sorum hakkında bilginiz var mı acaba ?

Çocuk Gelişimi formasyon aldığı takdirde Okul Öncesine atanabiliyor.
Evet bunu biliyorum. Fakat formasyon kalkıyor ve dediğim gibi sadece eğitim fakültesi mezunları öğretmen olabilecek gibi bir söylenti çıktı. Bu canımı biraz sıktı açıkcası. Formasyon kalktıktan sonra okul öncesine atanamaz mıyız acaba ? Bilgisi olan var mı diye açtım konuyu ama bakalım..

Evet bunu biliyorum. Fakat formasyon kalkıyor ve dediğim gibi sadece eğitim fakültesi mezunları öğretmen olabilecek gibi bir söylenti çıktı. Bu canımı biraz sıktı açıkcası. Formasyon kalktıktan sonra okul öncesine atanamaz mıyız acaba ? Bilgisi olan var mı diye açtım konuyu ama bakalım..

O formasyon 20 senedir kalkıyor, sıkmayın canınızı. Dediğim gibi dört yıla neler değişir. 20 sene önce abim son formasyon hakkı diye koştur koştur almıştı, üstünden yıllar geçti hala veriyorlar.
Kalksa bile yüksek lisans hakkı var, en kötü ihtimal onu yaparsınız.

2023'e kadar mezun olanlar alabilecek formasyon benim anladığım kadarıyla. Bahsettiğiniz okulun facebook gruplarında çok konuşuldu bu konu, bir göz atın isterseniz.

Formasyon olmasa da yüksek lisansla öğretmen olabileceksiniz yine. Belki bir tık daha uzun sürer ama bir yolu bulunur.

Bir bitirmeye yaklaşın da o zamana kadar kim öle kim kala, ilk dönemin yarısı daha.
Evet şimdi gördüm kusura bakmayın :). Haklısınız, elbette bitirene kadar neler olur belki. Ama belli bir yaştan sonra belirsizlik biraz zorluyor. Hazır böyle radikal bir karar vermişken belirsizlik kafamı çok karıştırıyor. Benim de anladığım, formasyon yerine yüksek lisans gelecek. Ama gruplarda görüyorum "Meb bakanı artık sadece eğitim fakültesinin öğretmen olmasını istiyor ve bu yönde çalışmalar yapıyor " gibi söylentiler var. Bu durum biraz canımı sıktı sanırım

Söylentilere takılma.Kendini yiyip bitirme akışına bırak burası Türkiye yarının garantisi yok.Okul öncesi için formasyon şart.Eğer ikinci üni kapsamında kaydolduysan ilk bölümünden al formasyonu.Formasyon tek bir belgedir her bölüm için kullanabilirsin.

O formasyon 20 senedir kalkıyor, sıkmayın canınızı. Dediğim gibi dört yıla neler değişir. 20 sene önce abim son formasyon hakkı diye koştur koştur almıştı, üstünden yıllar geçti hala veriyorlar.
Kalksa bile yüksek lisans hakkı var, en kötü ihtimal onu yaparsınız.
Evet Türkiye'de böyle maalesef. Ama bu bakan bira daha radikal kararlar veren ve uygulayan birine benziyor o yüzden kafam karıştı. Bir de çoğu üniversite formasyon vermeyi durdurdu. Bu durumda olduğu için korktum biraz açıkcası. Ben mezun olana kadar kalkmış olur gibi görünüyor.

X