Atipik otizm

Angel8888

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2018
915
775
Oglumda asırı derecede el kol hareketleri yapmaya basladı okulda da yapıyormus asırı gülme var. Artık derse engel olmaya baslamıs anaokuluna gıdıyor
Not: atipik otizm tanısı doktor tarafından konuldu son raporunda var özel eğitime gidiyor
Not2: ismine seslenince bakıyor ama 3.5-4 yaşlarındayken bakmıyordu sınıfta etkinliklere ılk dönem kalıyormuş sımdı katılmıyor
İlk okulda problem yasarız dıye korkuyorum ogretmeni ve rehberlik ogretmeni cok iyi bilincli insanlar
Ilac meselesine gelince bir tarafını düzeltiyor bir tarafı bozuyor ama macbur kulancaz galıba
Bu konuda deneyimi olan var mı yada cevresınde kullanıp fayda goren 5ın de psikiyatriye gıdıcez

Son düzenleme:
Tanı konuldu bizzat raporu var daha once boyle seyler yoktu😪😔
Yeni istenmeyen davranış kalıpları gelişebilir çok normal. Öğretmenleriyle birlikte siz de destek olarak söndürmeye çalışmalısınız. Bireysel eğitime alan öğretmenlerden yardım alabilirsiniz neler yapmanız gerektiği konusunda.

Yeni istenmeyen davranış kalıpları gelişebilir çok normal. Öğretmenleriyle birlikte siz de destek olarak söndürmeye çalışmalısınız. Bireysel eğitime alan öğretmenlerden yardım alabilirsiniz neler yapmanız gerektiği konusunda.
5 Nisan'da çocuk psikiyatrisine götüreceğiz acaba ilaç alsak sakıncalı olur mu ilaç bir başka tarafı düzeltip bir başka tarafa bozuyor Ne yapacağım bilmiyorum

İlaç kısmını bilmiyorum ama özel eğitim çok çok önemli. Ekran vs ne varsa çok öncesinde kapattığınızı varsayıyorum zaten

5 Nisan'da çocuk psikiyatrisine götüreceğiz acaba ilaç alsak sakıncalı olur mu ilaç bir başka tarafı düzeltip bir başka tarafa bozuyor Ne yapacağım bilmiyorum
İlaca doktor karar verir. Ama doktor uygun görürse mutlaka vermelisiniz bence. Çünkü ilaca ihtiyacı olan çocuğa kullandırılmadığı zaman gelişimini de öğrenmesini de çok etkiliyor. İlaç kullanınca ilerlemeye başlıyorlar.

Her ilacın yan etkileri var. Bu çocuk kalp hastası olsa, ilaçları böbrek hasarı yaratabilir diye vermemezlik etmeyecektiniz öyle değil mi? İhtiyaç varsa ilaç kullanılır.

Ekran veriyor musunuz? Bu aralar gerildiği bir şeyler oldu mu? Hayatında başka değişiklikler oldu mu?

Vardı ilk önce gelisim gerligi tanısı koyuldu sonra en son atıpik otizm
Nerede yaşıyorsunuz? Eğer İstanbuldaysanız bu konuda çok iyi bir prof. Önerebilirim.
yeğenimde daha önce çok kez psikiatra gitti ama çoğu anlamadı bile çocuk aylarca boşa gereksiz ilaç aldı. Mutlaka otizm konusunda iyi bir dr.a götürün. Yoksa hem çocuğa faydası olmaz zamanınız da paranızda boşa gider.
İnşallah geçer bir an önce, atipik otizim iyi bir eğitimle farkedilmiyor bile diyorlar.

Şuan kaç yaşında? gelişim geriliği derken ne gibi belirtileri olmuştu?
3.5 yasına gelmişti konusmuyordu. O zaman doktora götürdük o zaman tanı oyle kondu. Otizm belirtileri var dendi.doktor hemen özel egitıme baslaması lazım dendi aynı gun özel egitime kayıt ettırdık

Telefon vermiyorum arada cok az televizyon izliyor ondada cogunluk bakmıyor
Ekran demek telefon değil. Tv tablet bilgisayar telefon yani görüntü akışı olan her şey. Vermeyin. Bakmıyor demeyin. Açmayın hiç. Ergoterapi alıyor musunuz? Almıyorsanız alın lütfen.
Ve son zamanlarda büyük bir şeyler yaşadınız mı? Aileniz, çocuk tek başına vs vs

3.5 yasına gelmişti konusmuyordu. O zaman doktora götürdük o zaman tanı oyle kondu. Otizm belirtileri var dendi.doktor hemen özel egitıme baslaması lazım dendi aynı gun özel egitime kayıt ettırdık
Otizmin daha erken yaşlarda da belirtileri vardır ama sadece konuşmamasından mı şüphelendiniz.İsmini söyleyince bakıyor mu siiznle iletişimi nasıl söylediklerinizi anlıyor mu

Otizmin daha erken yaşlarda da belirtileri vardır ama sadece konuşmamasından mı şüphelendiniz.İsmini söyleyince bakıyor mu siiznle iletişimi nasıl söylediklerinizi anlıyor mu
3.5-4 yaşlarındayken ismini seslenince bakmıyordu şimdi bakıyor ama son zamanda el kol hareketleri anlamsız gulmeler basladı

3.5-4 yaşlarındayken ismini seslenince bakmıyordu şimdi bakıyor ama son zamanda el kol hareketleri anlamsız gulmeler basladı
2 yaşına kadar fark edip doktora götürülse aslında epey bi gelişme kaydederdiniz.3,5 yaş otizm tanısı için biraz geç olmuş belirtiler bebeklikten itibaren görülmesi lazımdı.çocuk psikiatristi ne diyecek ona göre ilerleyin bence.

X