Avukat arkadaşlar lutfen bir bakarmisiniz acil

Jelibb10

Ya baki entel baki..
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2015
53
31
Bana ve cocuklarina karsi isledigi bircok suc ve hakaretten Eşimden bosanma kararı aldım
En son 4 gün önce kumar oynadığını öğrendim daha önce kumar oynayıp 120.130 bin kadar borca girdi exradan babsm kardesim ve enistelerime borclandi
Bu sebepten Banka kredisi ile 8 senede aldığımız evi satışa çıkardı
eniştemden yardım istedik evi eniştem aldı banka kredisini biz oduyorduk 4 senedir biz oduyoruz bitmesine 6 sene daha var
Evin banka borcu bitince tapu enistemle geçecek ondanda biz satın aliyormusuz gibi alacaktik
Fakat bosanma kararı aldım hak kaybı olmasını istemiyordum yeterince bizi somurmesine izin verdim zaten artik dur demenin vakti geldi birsonraki adımda ne yapmam gerekiyor yani ev resmi olarak gozukmesede bizimdi el degistirdi ve tekrardan almak için senetleri 4 senedir biz ödüyoruz
Evi ilk alırken benim dugunde takılan takilarim çocuğuma doğumda getirilenler ve benim birikmislerim benim ailenin verdiği borçlarla peşinatı tamamlamış gerisini bankadan çekmiştik toplam 85 bindi
Esim kumarda hepsini kaybetti uste binlerce lirada yine benim ailemden topladı hala geri odemedide bu evde onun hakkı olmadığını düşünüyorum evi satıp borçları kapatıp üzerini kendi hesabıma çocukların geleceği adına geçirmek istiyorum bunun hukukta aşaması nedir
Bosanma kararı aldım fakat avukat vs üstlenmeye maddi olarak olanağım yok bu konuda nasil bir yol izlemeliyim
Adlı yardım almayı istiyorum çalışmıyorum ve üzerimde herhangi bir mal kaydı yok ücretsiz avukat yardımı almak icin gerekli belge ve sure nedir
Bir yerden adlı yardım için dava dosyası gerektiğini okudum yani önce dava açılması gerekmis
Ben davayı avukat eşliğinde açmak istiyorum
Dava öncesi adlı yardım mumkunmu başvuru nasıl ve nerden yapılır
Istanbul fatihte yaşıyorum ve nekadar bütçe lazim
Ayrıca kendim tutsam av. Ücretleri nedir
Çok soru sordum k.b
şimdiden tesekkurler

Aşağıdaki belgeleri toplayarak dava açılmadan önce de adli yardım için başvuruda bulunabilirsiniz.

1. Muhtardan alınacak fakirlik belgesi,
  2. Muhtardan alınacak ikametgah belgesi,
  3. Nüfus cüzdan fotokopisi,
  4. Dava için gerekli belgelerin fotokopisi
Merkez beyoğlu olmak üzere, Büyükçekmece, GOP, Bakırköy, Kadıköy, Kartal, Ümraniye'de ofisler bulunmaktadır.

X